1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Beni Sevdiğini Nasıl Anlarım 5 Yolu

Beni Sevdiğini Nasıl Anlarım 5 Yolu
+ - 0

Beni Sevdiğini nasıl anlarım? Beni gerçekten seviyor mu? Gibi sorular hep soruluyor. Beni gerçekten sevdiğini sanmıştım sevgisi gerçek değilmiş demek ki anlamamışım. Bana bunca zaman rol yapmış gerçekten sevse bunları yapar mıydı sorular ve yorumlar hep bu şekilde o sevginin gerçek olup olmadığını hep sorgular vaziyette.

Ben de istedim ki bugün bu konunun üzerinde duralım gerçekten seven kişi ne yapar, ne yapmaz, nasıl davranır, nasıl gösterir sevgisini hep beraber işleyelim o doğrultuda size bir çok madde hazırladım. Bu maddeler size ilişkinizde ya da evliliğinizde yaşanan sevginin gerçek olup olmadığının fikirlerini sunacak.

Hatta belki sizin de kendinizi ölçmenize yarayacak. Tabi başta yazıyım uyarı yapalım herkesin karakteri farklı, herkesin ilişki deneyimi farklı birebir uymuyor olabilir biri uyuyor biri uymuyor olabilir hemen peşin hüküm vermeyin derim. Burada size en kabul görmüş mantığa en uygun maddeleri sıralayacağım kendi mantığınızı uydurmadan sakın hareket etmeyin diyorum ve hemen maddelerimize başlıyorum.

Beni Sevdiğini Nasıl Anlarım 5 Yolu

Beni Sevdiğini Nasıl Anlarım

Bu arada sevmeyen kadın nasıl davranır? adlı makalemi de okumak istersiniz belki buraya bırakıyorum linki.

Sizi Düşünür

Beni sevdiğini nasıl anlarım? Sevgili dostlar insan sevdiği kişiyi düşünür. Ciddi mi ya biz bunu nasıl düşünemedik falan deyip laf sokmayın sakın burada. Geniş kavramla düşünmekten bahsediyorum. Tabi ki gece yattığında düşünüyor sabah kalktığında düşünür sık sık akla gelir. Herhangi bir sıkıntı yok ama düşünce daha geniş bir şey karşısındakinin vurulacağını düşünür bazen o kadar yolu gelme ben geleyim der, bütçesini düşünür bazen o kadar masrafa gerek yok şunu yapsak da olur der, üzüleceğini düşünür.

Şimdi bunu yapmayım da suratı düşmesin der sevineceğini düşünür şöyle bir şey yapayım da mutlu olsun der. Yani gerçekten seven insan sizi her anlamda düşünür bazen ince düşüncelerle belli eder, bazen ince düşünceli biri değildir kendi dili döndüğünce gösterebildiği ince belli eder ama sizi düşündüğünü kesinlikle belli eder. Belli etmese bile anlarsın içinden geçeni çünkü sevgi öyle bir şeydir sevgisi gerçek olan insan sizi her anlamda düşünür.

Sizi Anlar

Beni sevdiğini nasıl anlarım? Gerçekten seven insanın bir başka belirtisi de anlamadır seven insan karşısındakini anlar bazen bir bakışınızdan anlar, bazen bakmadan anlar, bazen demek istediğinizi anlar, bazen yapmak istediğiniz anlar, anlayış ikili ilişkilerde en önemlisidir özellikle gerçek sevgide en dikkat çeken özelliktir. Anlamak nedir peki biraz daha açalım. Söylemek istediğini anlar bir konudan ne kadar rahatsız olduğunu anlar mesela uzatmaz bir daha yapmamak yaptıysa da telafi etmek adına adımlar atar herhangi bir şey senin için ne kadar önemli olduğunu anlar.

Bir hayalin mesela ya da uğraş verdiğin bir şeyin. Ya bırak Allah aşkına ne olacakmış yurt dışında bir yıl geçince dönüp dolaşacağın yer burası demez önceliklerini anlar saygı duyar hedeflerinin farkındadır anlar ve destek olur, bir olayın senin nasıl hissettirdiğini anlar destekçin olur, yanında olur karşında olmaz anlamak gerçek sevginin en önemli belirtisidir.

Çünkü ilişkide anlamak kavramı anlayışlı bir kişiden çok daha üstündür. Sevdiği için anlıyordur sevdiği için anlamaya çalışıyordur. Ama bakın şöyle şeyler değil Vallahi benim sevgilim de beni anlar şöyle bir bakarım hemen açıklama yapar hayatım önce o istek atmıştı ben tanıyor muyum diye ekledim aslında der ve siler.

Şöyle kaşımı bir çatarım hemen anlar geri adım atar tamam canım ne işimiz varmış Ukrayna’da der programını iptal eder. Şöyle yüzümü bir düşünürüm tamam canım beğendiysen alalım der. Öyle şeylerden bahsetmiyorum anlamak böyle bir anlamak değil.

Beni Sevdiğini Nasıl Anlarım? Merak Eder

Bazen şunları görüyorum ilişkilerde vallahi biz haftada bir konuşuyoruz bazen mesajlaşırız ama 2-3 günde bir bir de belli mazeretler var. Çok yoğunum canım ben sık sık yazışmayı sevmiyorum canım böyle bir şey var bir de yazışmayı sevmiyorum. Ara o zaman, ya ben dün konuşmayı da sevmediğimi fark ettim ve o zaman neden böyle bir bu gibi koca telefonlar kullanıyorsun acil durumlar için bir tuşlu telefon işini görür hem de hadi göster telefonu dediklerinde kolaylık.

Gerçek sevgide bunlar olmaz bu zaman ayırmanın ötesinde bir şeydir bu ilgilenmenin dışında bir maddedir. Çünkü gerçekten seven insan merak eder ne yaptığını, ne hissettiğini, gününün nasıl geçtiğini, yarın ne yapmak istediğini merak eder ve öğrenmek istersen merak ediyor seni öğrenmeye çalışıyorsa gerçekten seven birinden bahsedebiliriz.

Kimle yaşıyorsun, nasıl sevişiyorsun ne renk giyiyorsun, ne kadar kazanıyorsun sorularındaki meraktan bahsetmiyorum tekrardan söyleyeyim çünkü bu da karıştırılan diğer konu. Çok soru soruyor hakkında her şeyi öğrenmek istiyor, bu bana yakmış abayı diyorsan yine yanlış penceredesin.

Neredesin kim var yanında etrafta kaç kız kaç erkek var tam sayı istiyorum tarzında merak sorularıyla karıştırmayın kıskançlık oranı ile sevgilim gerçekliği arasında sakın bağlantı kurmayın.

Merak etmek senin ne düşündüğünü, ne duygularda olduğunu, ne yaptığını, nasıl hissettiğini öğrenme arzusudur yani dostlar birinin sevgisini gerçek olduğunu size karşı merakından anlayabilirsiniz.

Yanınızda Mutludur

Birlikte geçirilen zamanın kalitesi bir insanın sevgilisinin gerçekliği hakkında güzel fikirler verir yanınızda mutluysa yaptığınız şeylerin hiçbir önemi yoktur bazen basit şeylerde bile mutluluğu hissediliyorsa işte o zaman doğru sevginin gerçek sevginin içindesiniz demektir. Görev değil de zorunluluk değil de gerçekten sizi yaşamak için yanında duruyorsa o kişinin sevgisi gerçektir.

Beni sevdiğini nasıl anlarım? Yanınız da dururken mutluysa bunu hissettiriyorsa birinin sevgisini gerçekliğini anlayabilirsiniz oflamalar, puflamalar, söylenmeler, şikayet etmeler, beğenmemeler, eleştirmenler, başka şeylerle ilgilenmeler de bir sevginin sorgulanması gerektiğini işaret eder.

Yalnız tabi hassas bir durum yanındayken çok mutlu sorun görüşmediğimiz zamanlarda işte burada da o tekrar görüşme zamanı arzulamıyorsa görüşme ihtimali hayal ediyorsa bir sonraki görüşme planları yapılıyorsa o zaman da yine doğru tespitler yapılabilir.

Şimdi arzu dedik falan ama orada ince bir çizgi var sadece yatak odası mutluluğu gerçek sevgi işaret etmez birinin gerçekten sevdiğini her anında yanınızda olmayı istemesiyle anlayabilirsiniz.

Emek Harcamasından

Selvi boylum al yazmalım filmindeki meşhur replikte olduğu gibi sevgi neydi? Sevgi emekti. Küçük Prens karakterinin anlam yüklü sözlerinde olduğu gibi bir şey değerli kılan senin ona harcadığın vakit verdiğin emektir cümlesinde olduğu gibi. O yüzden dostlar birinin sizi gerçekten sevdiğini anlamak için ilk yapmanız gereken gösterdiği çabaya verdiği emeğe bakmamız gerekiyor.

Az önce saydığımız maddeleri bile içine alıyor bu madde sizi anlamak için gösterdiği çaba sizi mutlu etmek adına verdiği emek, görmek için uğraş sergilemesi, ulaşmak için gayret etmesi her şeyin içine dahil edebiliriz bu maddeyi. Verilen emek hem sevginin gerçek olduğunu hem de ilişkinin uzun ömürlü olacağının sinyalidir.

Ve son olarak sevgili dostlar bazen kendimizi de ölçmemiz gerekir. Çünkü insanız çabuk alışırız çok çabuk gideriz o rehavete hani hep ben derim ya karşılıksızsa bir şeyler fazla gitmeyin üzerine cepte gözükürsünüz karşı tarafı tembelleştirir siniz diye bir de işin diğer penceresinden bakalım.

Bize gösterilen ilgiden, emekten, anlayıştan sonra bizler girebilir miyiz rehavete kesinlikle evet işte o yüzde bu makalenin sonunda hayatımızdaki kişinin sizi gerçekten sevdiğini emin olduysanız oturun ve kendinizi düşünün.

Ben hakkı olan karşılığı verebiliyor muyum diye. Diğer yandan sevgisinin gerçek olmadığı sonucuna vardıysanız da yine aynı mantık hakkı olan karşılığını fazla mı veriyorum diye düşünün düşünün ve o doğrultuda ilişkinize devam edin. Çünkü hakkı neyse onu vermek her insana huzur verir her yönden tekrar görüşene kadar hep kendinize göz kulak olun.

Yorum Yap