1. Ana Sayfa
  2. Tavsiye

En İyi Aydınlatıcı 12 Marka

En İyi Aydınlatıcı 12 Marka
+ - 0

En iyi aydınlatıcı listemi çok seveceksiniz. Bu liste de sizlere 7 uygun 6 yüksek fiyatlı en iyi aydınlatıcı markasından bahsedeceğim. Arkadaşlar hepsini kullanıyorum hepsi tamamen kendi tavsiyelerim onun dışında en çok satılan ve olumlu yorumlar ve puanlar toplayan markalar olacak dediğim gibi uygun fiyatlılar da var yüksek fiyatlı olanlar da var herkesin seveceğine inanıyorum bu markaları. Lafı uzatmadan başlayalım en iyi aydınlatıcı markalara.

En İyi Aydınlatıcı

Golden Rose Highlighter

En iyi Aydınlatıcı Golden Rose Highlighter

En İyi Aydınlatıcı listemin ilk sırasın da Golden Rose Highlighter Stick… Uygun fiyatlı aydınlatıcılar arasında belki de en sevdiğim aydınlatıcılardan bir tanesi. Gördüğünüz gibi stick formunda bir aydınlatıcı. Eğer böyle çok altınları gümüşleri ya da böyle soğuk pembe aydınlatıcıları sevmeyenleriniz varsa… Golden Rose’un bu rengini çok seversiniz. Çünkü bende genelde aydınlatıcılarda hep daha şampanya tonlarını seviyorum. Ve açıkçası her tene de çok yakıştırıyorum.

Çok doğal bir duruşu var. Bazı aydınlatıcılar biliyorsunuz ciltte böyle bir pütürlü böyle bir katmanlı görüntü yaratıyor. Bu kremsi formda bir ürün olduğu için kesinlikle öyle bir görüntü yaratmıyor. Son derece doğal… Son derece parlaklığı güzel, böyle çok aşırı parlaklığı da yok. Ciltte çok harika şekilde bütünleşen bir aydınlatıcı.

Nars Illuminator Copacabana

En iyi aydınlatıcı Nars Illuminator Copacabana

Nars markasının Illuminator’ını bir çoğunuz görmüşsünüzdür… Hatta eminim ki satın almamış bile olsanız mutlaka ki testini uygulamışsınızdır. İlk çıktığında sadece bu tarz likit olanı vardı şuanda stick formunda olanları da çıktı. Bendeki rengi Copacabana, daha soğuk bir pembe. Ama farklı renkleri de var.

Orgasm allığının aynı rengi de var. Hot sand diye yanlış hatırlamıyorsam bir rengi var. Yani sadece bu rengi almak zorunda değilsiniz. Ya da bu rengi denemek zorunda değilsiniz. Çok daha yaza yakışan daha birazcık bronz tenlilere yakışacak renkleri de mevcut.

Pigmentli bir ürün. Dolayısıyla gerçekten çok azıcık alıp noktalar halinde dağıtmanız yeterli. Ben yaz zamanında bu tarz soğuk pembeleri çok fazla kendime yakıştıramıyorum. Birazcık daha şeftalilere birazcık daha şampanyaları kendime daha çok yakıştırıyorum.

Ama hakikaten pigment anlamında ve kalıcılık ve duruş parlaklık anlamında… Nars’ın bu ürünü gerçekten muhteşem. Eğer yüksek fiyatlı bir aydınlatıcım olsun sabahtan süreyim akşama kadar parlayayım diyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ederim.

Flormar Double Radiance

En iyi aydınlatıcı Flormar Double Radiance

Flormar’ın 10 güneş koruma faktörlü Double Radiance Primer diye geçen highlighter’ı. Kesinlikle primer olarak kullanamazsınız bu highlighter’ı. Çünkü rengi son derece koyu. Benim bugüne kadar denediğim aydınlatıcılar arasında en koyu tona sahip olan aydınlatıcı diyebilirim. Yazın muhteşem duracağından hiç kuşkum yok. Ama kış için ve açık tenliler için birazcık koyu durabilir. Aslında rengi şampanya diyor ama şampanyadan da biraz koyu. Ama pigmentasyonu muhteşem. Dağıtması son derece kolay.

Yine fondöteninizin içerisine çok olmamak kaydıyla rengi koyu olduğundan, fondöteninizin rengini koyulaştırabileceğinden belki de bir pompa yeterli olacaktır. Yine fiyat performans açısından uygun fiyatlı sevebileceğinizi düşündüğüm ama rengine mutlaka bakıp öyle karar vermenizi tavsiye edeceğim bir aydınlatıcı.

Becca Jaclyn Hill En İyi Aydınlatıcı

En iyi aydınlatıcı Becca Jaclyn Hill

Becca’nın aydınlatıcısı, gerçekten söylenildiği kadar çok güzel. Normalde kompakt aydınlatıcılarda eğer cildiniz biraz benim gibi gözenekliyse kalın bir katman gibi durabiliyor aydınlatıcı ve parlaması gerekirken aksine daha da mat durabiliyor bu yüzden.

Ne kadar ince sürerseniz sürün, bunun yapısı o kadar incecik ki gerçekten ismi gibi tam anlamıyla böyle şampanya renginde ve süper şekilde cildinizde homojen duran ve bütünleşen bir aydınlatıcı. Gerçekten yüksek fiyatlı ama böyle her zaman kullanabileceğiniz çok doğal duran kompakt bir aydınlatıcı arayışı içerisindeyseniz Becca’yı tek geçebilirim şuanda diyebilirim.

Pastel Sunlight & Moonlight

En iyi aydınlatıcı Pastel Sunlight & Moonlight

Pastel’in likit aydınlatıcılarını eminimki bir çoğunuz kozmetik marketlere gittiğinizde görmüşsünüzdür. Benim gibi daha şampanya tonlarını sevenler Sun Light’ı birazcık daha soğuk pembeleri, gümüşleri sevenlerse Moon Light’ı tercih edeceklerdir. Yapıları likit aydınlatıcılar kadar, aslında bu da likit bir aydınlatıcı ama daha tüpteki likit aydınlatıcılar kadar akışkan değil. Birazcık daha yoğun bir kıvamı var. Bu üründe benim belki de tek sevmediğim şey fırçasının çok sert oluşu.

O yüzden bu fırçayla dağıtayım gibi bir şey söz konusu değil. Sadece bu ürünü alıp böyle 3, 4 tane nokta koymanız için yapılmış bir fırça bu. Çok sert olduğundan dağıtmanıza müsaade etmeyen bir fırça. En güzel de nemli süngerle dağıtılıyor. İkisi de çok son derece doğal duruyor. Eğer tam makyajınız da güzel bir bazla hazırlarsanız gün boyunca da kalıcı oluyor.

Mac Soft& Gentle

En iyi aydınlatıcı Mac Soft& Gentle

Mac Soft And Gentle… Kompakt aydınlatıcılarım arasında yüksek fiyatlı alternatiflerde en sevdiklerimden bir tanesi kesinlikle Mac. Neden çok seviyorum çünkü daha önce de bahsettiğim gibi kompakt aydınlatıcılar biraz ciltte böyle ekstra bir katman ya da matlık yaratabiliyorlar.

Ama Mac’in ürününde böyle bir şey kesinlikle o kadar çok ince ki yapısı hangi fırçayla uygularsanız uygulayın o inceliği mutlaka göreceksinizdir. Cildinizde ekstra bir katman yaratmayacak. Pigmentasyonu son derece güzel. Işıltısı çok çok doğal. Hem yaza yem kışa çok rahatlıkla uygulayabileceğiniz nefis bir kompakt aydınlatıcı. Aynı zamanda ben bunu far olarak da uyguluyorum.

Maybelline Master Strobing

En iyi aydınlatıcı Maybelline Master Strobing

Maybelline likit aydınlatıcı. Rengi ilk sıktığınızda pembe gibi dursa da yaydığınızda tamamıyla gümüş rengine dönüşen bir likit aydınlatıcı bu. Eğer gümüş rengi aydınlatıcılardan hoşlanmıyorsanız o zaman çok sevmeyebilirsiniz. Ama yine de hem yapısı hem kalıcılığı hem de pigmentasyonu gerçekten muhteşem. İlla ki belki yanaklarınıza uygulamak zorunda değilsiniz bunu. Far olarak uygulayabilirsiniz, kaş altınızı aydınlatabilirsiniz.

Ya da biraz fondöteninizle de karıştırabilirsiniz. Ama çok da fazla fondötene eklemenizi tavsiye etmem. Dediğim gibi yapısı çok yoğun ve pigmentasyonu çok yüksek olduğu için birazcık fondöteninizin rengini gümüş bir renge dönüştürebilir. O yüzden 1, 2 damla fondöteninize karıştırmak için yeterli olacaktır.

Benefit Watt’s Up En İyi Aydınlatıcı

En iyi aydınlatıcı Benefit Watt’s Up

Yüksek fiyatlı aydınlatıcılar arasında belki de en popülerlerinden bir tanesi de Benefit’in Watt’s Up’ı. Bu da stick formunda bir aydınlatıcı. Yapısı son derece ince, kalıcılığı çok güzel. Pigmentasyonu harika ve bir şampanya tonu. Kesinlikle cildinizde bir blok halinde durma gibi bir şey söz konusu değil.

Çok ince bir yapısı olduğundan kremsi olduğundan cildinize sürdüğünüzde çok rahat şekilde ten üzerinizde ya da cildiniz üzerinde rahatlıkla ürünü dağıtabiliyorsunuz. Hem makyaj çantanızda günlük atabileceğiniz hem de seyahate çok rahatlıkla götürebileceğiniz bir ürün. Çünkü arkasında kendinden de bir süngeri var. Böyle minik dokunuşlar yapıp süngeriyle de dağıtabilirsiniz.

Biota 59 Elements Shimmering Tinted

En iyi aydınlatıcı Biota 59 Elements Shimmering Tinted

Biota’nın likit aydınlatıcısı. Hem rengine hem de yapısına bayıldığım nefis bir uygun fiyatlı likit aydınlatıcı. Niye çok seviyorum çünkü hem fondöteninizle ya da BB kreminizle karıştırdığınızda BB kreminizin ve fondöteninizin yapısını hiçbir şekilde bozmadan cildinize çok sağlıklı bir görüntü veriyor.

Makyajınız bittikten sonra aydınlatıcı olarak uygulamak istediğinizde de yine cildinize çok doğal bir aydınlık, aydınlatıcı görüntüsü veriyor. O yüzden çok seviyorum. Rengi tamamıyla gold gibi gözükse de aslında cildinizle bütünleştiğinde daha yine şampanya duran çok doğal hiçbir şekilde katman yaratmayan harika bir likit aydınlatıcı.

Estee Lauder Genuine Glow

En iyi aydınlatıcı Estee Lauder Genuine Glow

Estee Lauder Genuine Glow… Hem ürünün kendisi hem de ambalajı itibariyle çok sevdiğim ve çok uzun zamandır kullandığım bir ürün bu. Kalem formunda bir ürün alttan döndürerek içerisinden ürün çıkıyor. Aslında ilk sürdüğünüzde daha soğuk bir pembe gibi görüyorsunuz. Ama bu da cildinizle bütünleştirdiğinizde fondöteninizle ya da bb kreminizle ya da kendi teninizin üzerine.

İlk bu şekilde çıktığı soğuk pembe gibi kalmıyor. Cildinizde tamamıyla daha şampanya tonu, daha nötr bir tona dönüşüyor. Kalıcılığı da çok güzel aydınlatması da çok güzel. Bazen ben bu ürünü far gibi bile kullanıyorum. Ya da kaş altlarıma direk şu şekilde far gibi sürüyorum. O yüzden hem ürünün kendisinin rengi ve kalıcılığı çok güzel aynı zamanda da uygulaması da çok yönlü olduğundan çok severek kullandığım bir ürün.

The Balm Mary-Lou Manizer

En iyi Aydınlatıcı The Balm Mary-Lou Manizer

Belki de hepimize aydınlatıcıyı sevdiren The Balm markasının… Mary Lou Manizer’ı. Bir çoğunuz yine The Balm’ın en ünlü ürünlerinden biri olduğunu biliyorsunuzdur. Burada ne görüyorsanız teninizde de o rengi göreceksinizdir. Aslında şampanya gibi dense de bence birazcık daha açık altın tonuna kaçan bir rengi var. Bu tarz kompakt aydınlatıcıların pigmentasyonları genelde çok yüksek olduğundan sürerken doğru fırçayı seçmek çok önemli.

Eğer yanlış bir fırçayla çok fazla ürün alırsanız gerçekten yanaklar da bir katman oluşturuyor ve parlayacağına aksine çok daha mat bir görüntü oluşturuyor. Sadece Mary Lou Manizer özelinde söylemiyorum. Genelde bütün kompakt aydınlatıcılarda bu sorun oluşuyor.

O yüzden uygularken üründen azar azar alıp daha sonra arttırmak en doğrusu oluyor. Fırça olarak da yine tabii ki sevdiğiniz ve kolay uygulayabileceğiniz fırçalar varsa bir deneyin ama en güzel sonuç genellikle bu tarz fan fırçalarda alınıyor. Daha ince bir fırça olduğu için ürünü çok rahatlıkla dağıtabiliyorsunuz. O yüzden aklınızda olsun. Eğer kalın ve böyle mat bir görüntü, pütürlü bir görüntü istemiyorsanız azar azar alıp doğru fırçayı bulmak en önemlisi.

Urban Decay After Glow

En iyi aydınlatıcı Urban Decay After Glow

Urban Decay AfterGlow Highlighter… Yapısını Mary Lou Manizer’a biraz benzetiyorum ama renk olarak kesinlikle Urban Decay, Mary Lou Manizer’e göre birazcık daha en azından benim tenimde soğuk bir sarı alt tonlu altın rengi olarak duruyor. Kalın bir yapısı var. Dolayısıyla Mary Lou Manizer’de söylediğim gibi doğru fırçayı bulmanız ve azar azar gitmenizde fayda var. Ben yanlış bir fırçayla uyguladığımda direk elmacık kemiklerimin üzerinde ekstra mat bir katman oluşuyor.

O görüntüden de hiç hoşlanmıyorum. Eğer sizde o görüntüyü sevmiyorsanız, mutlaka doğru fırça ile uygulayıp çok iyi şekilde dağıtmanız gerekiyor. Ama bunun dışında eğer doğru fırça ile uygularsanız, gerçekten rengi harika. Her tenle kesinlikle uyum sağlayacağını düşündüğüm aydınlatması da çok çok güzel, çok doğal duran harika kompakt bir aydınlatıcı.

Kiko Summer 2.0 Highlighting Drops

En iyi aydınlatıcı Kiko Summer 2.0 Highlighting Drops

Kiko’nun yaz koleksiyonundan Highlighting Drops’u. Golden Shell rengi bendeki. Aslında bu ürünü kullanmaya çok fazla kıyamıyorum. O kadar doğal duran likit bir aydınlatıcı ki eğer altın tonlarını seviyorsanız ki bence yaza çok yakışacak altın tonları herkesin cildine.

Çok çok ince, pigmentasyonu böyle çok yoğun değil. Sürdüğünüz anda böyle direk aydınlanma beklemeyin. Yani dediği de gibi zaten daha böyle sanki fondöten içine karıştırılacak ya da ben çok doğal aydınlatıcılardan hoşlanıyorum burada böyle bir ayna gibi görüntü istemiyorum diyorsanız Kiko’nun bu aydınlatıcısına bayılırsınız.

Çünkü gerçekten hem teniniz üzerinde hem fondöteniniz içerisinde çok çok doğal duruyor. İncecik bir yapısı var, çok opak değil. Hafif böyle bir yarı transparan diyebilirim. Ama hem yapısını hem rengini hem de teninize kattığı o gerçek doğal görüntüyü ben gerçekten çok beğeniyorum.

Yorum Yap