1. Ana Sayfa
  2. Tavsiye

En İyi Canon Lensleri

En İyi Canon Lensleri
+ - 0

En iyi canon lensleri ne kadar öneme sahip biliyoruz ve sizler için dev bir liste hazırladık bu listemizi zamanla arttıracağımızdan emin olabilirsiniz işte en iyi canon lensleri. SLR kamera, ciddi fotoğrafçılar için temel bir araçtır ve yüksek kaliteli görüntüler oluşturmasının nedenlerinden biri, değiştirilebilir lensler kullanma yeteneğine sahip olmasıdır. Görüntü sensöründen ayrı olarak (çözünürlük yeteneklerini etkiler), lens görüntünün görünümü üzerinde en büyük etkiye sahip olacaktır. Çerçevelemeyi, alan derinliğini, pozlama için geçebilecek ışık miktarını ve çok daha fazlasını kontrol ediyorlar. Harika bir kameraya sahip olmak birinci sınıf görüntüler üretmek için yeterli değildir, aynı zamanda işinizi büyütebilecek lenslere de sahip olmanız gerekir. Canon kameralar için en iyi lensler.

En İyi Canon Lensleri

Canon EF 8-15mm f / 4L Balık Gözü Ultra Geniş Zum Lensi

Canon EF 8-15mm f / 4L Balık Gözü Ultra Geniş Zum Lensi

Canon, bu balık gözü lens için tüm durakları çıkardı. UD cam, alt dalga boyu kaplama ve flor kaplama dahil olmak üzere en yeni ve en büyük optiklerini kullanır. Lens, APS-C sensörlü kameralarda dikdörtgen, tam kare modellerde dairesel olan 180 derecelik bir görüntü yakalar. “USM” tanımı, lensin ultrasonik bir motor kullandığı anlamına gelir, bu nedenle otomatik odaklanma hızlı ve sessizdir. Tam zamanlı manuel odak, bir anahtarın çevirilmesiyle de kullanılabilir. Renkli jeller kullanmak için arka tarafta bir jelatin tutucu mevcuttur. Lens ayrıca sağlam bir yapıya sahiptir ve yaklaşık 19 ons ağırlığındadır.

Sigma 4.5mm F2.8 EX DC HSM Dairesel Balıkgözü Lens

Sigma 4.5mm F2.8 EX DC HSM Dairesel Balıkgözü Lens

4,5 mm’den fazla geniş olamazsınız — bu mükemmel lensin 180 derecelik bir görüntüyü yakalamada hiçbir sorunu yoktur. Daha geniş lensler, bu balık gözü görünüme daha yatkın olma eğilimindedir – ancak balık gözü lensler bunun içindir. Bu lens, görüntülere dairesel bir görünüm ve abartılı bir perspektif verir. F2.8 maksimum diyafram, ışığı içeri almak ve daha yumuşak bir alan derinliği oluşturmak için mükemmeldir. Gölgelenmeyi ve parlamayı azaltmak için kaplamalarla üretilen bu Sigma, aynı zamanda sessiz bir otomatik odaklama kullanır ve tam zamanlı manuel odaklama sadece odak halkasını çevirerek kullanılabilir. Lensin ağırlığı bir pound’un biraz üzerindedir.

Canon için Sigma 10mm f / 2.8 EX DC HSM Balık Gözü Lens

Canon için Sigma 10mm f / 2.8 EX DC HSM Balık Gözü Lens

Sigma’nın 10mm’si biraz daha az abartılı bir görünüme sahip ancak mükemmel bir minimum odaklanma mesafesine sahip. Objektif, objektifin önünden 0,7 inçlik konulara odaklanabilir, bu nedenle makro çekim için mükemmeldir. Sigma, bol miktarda ışığın içeri girmesine izin vermek için hala güzel bir geniş f2.8 diyafram açıklığı kullanıyor. 167 derecelik bir açı yakalayan lens, dikdörtgen bir görüntü oluşturur. Sigma, arkada bir jelatin filtre ve önde yerleşik bir başlık içeriyor. Bir poundun biraz üzerinde olan bu lens aynı zamanda kompakttır.

Tokina AF 10-17mm f3.5-4.5 AT-X DX Balık Gözü Lens, Canon için

Tokina AF 10-17mm f3.5-4.5 AT-X DX Balık Gözü Lens, Canon için

Kenardan kenara dikdörtgen bir görüntüye sahip bu Tokina lensi, tam 180 derecelik görüntü sağlar. Yakınlaştırma özelliği, kompozisyonun yanı sıra kavisli balık gözü görünümünün ne kadar dramatik olduğunu ayarlamanıza olanak tanır. Merceğin ön tarafında, lekeleri önleyen ve camın daha kolay temizlenmesini sağlayan su itici bir kaplama kullanılır. Süper düşük dağılım öğesi, görüntülerin keskin kalmasına yardımcı olur. F3.5 – 4.5 diyafram açıklığı diğer seçimlerimizden bazıları kadar geniş değil, ancak uçtan uca performans ve yakınlaştırma çok yönlülüğü bu ürünü mükemmel bir seçenek haline getiriyor.

Sigma 8mm f / 3.5 EX DG CIRC BALIK GÖZÜ LNS f / CAN

Sigma 8mm f / 3.5 EX DG CIRC BALIK GÖZÜ LNS f / CAN

Sigma’nın yuvarlak 8mm balık gözü, görüntülere sıra dışı efektler için yuvarlak bir görünüm verir. Tam kare kameralar için tasarlanan bu lens, 5,3 inç kadar yakın nesnelere odaklanabilir. Sigma, istenmeyen yansımaları azaltırken renk doğruluğunu sağlamak için birkaç farklı lens kaplaması kullanmıştır. Geniş perspektif nedeniyle manuelin kesin olarak elde edilmesi zor olabileceğinden, otomatik netleme doğrudur. Balık gözü lenslerin yuvarlatılmış ön kısmı geleneksel filtrelerin kullanılmasına izin vermez, ancak arkadaki bir tutucu yine de renkli jeller kullanmanıza izin verir. Oldukça kompakt olan objektif bir pound’dan daha hafif.

Canon EF 100mm f / 2.8L IS USM Makro Lens

Canon EF 100mm f / 2.8L IS USM Makro Lens

Canon’un en yeni makro lenslerinden biri olan bu 100 m, yakın çekimler için büyük bir sorun olan en yeni görüntü sabitleme sistemine sahiptir ve en küçük hareket kamera sarsıntısı ile sonuçlanır. Hibrit IS sistemi, gelişmiş stabilizasyon için hem açısal hem de kaydırma tipi hareketleri ayarlar. Lens, küçük nesneleri gerçek boyutta yakalayabilir ve otomatik netlemeyi bir ayak altında olduğu kadar yakın kullanabilir. Bu lens Canon’un Ultra-Silent Motorunu içerir, bu da odaklamanın sessiz ve pürüzsüz olduğu anlamına gelir. Canon, bu lensi en iyi optikleriyle donattı. Lensin tamamı 1,5 pound’un altında.

Canon MP-E 65mm f2.8 1-5x Makro Lens

Canon MP-E 65mm f2.8 1-5x Makro Lens

Bir makro lens satın almanın amacı yaklaşmaktır ve bu güzellik, küçük nesneleri beş kata kadar büyütebilir. Bu manuel odaklı lens, daha dramatik yakın çekimler için en iyi odak noktasını seçmenize olanak tanır. F2.8 diyafram açıklığı güzel bir şekilde odaklanmamış bir arka plan sağlar ve düşük ışıkta çekim için mükemmeldir. 65 mm sabit odak uzaklığı makro için güzel bir noktadır. Lens manuel odak olduğundan, lense yakın olan konulara odaklanabilirsiniz. Tüm bu özelliklerin dezavantajı, manuel netlemenin, özellikle konu hareket ederken, bazen ustalaşmanın zor olmasıdır.

Canon 100 mm EF USM Lens

Canon 100 mm EF USM Lens

İkinci seçimimizle aynı hızlı f2,8 diyafram açıklığına ve 100 mm odak uzunluğuna sahip olan bu lens neredeyse yarı fiyatına geliyor. Hibrit görüntü sabitleme sistemine sahip değil, ancak lensin ucundan 5,9 inç kadar yakın odaklanıyor. Bu gerçek boyutlu 1: 1 makro, keskin görüntüler için üç parçalı bir kayan sistem kullanır. Otofokus ayrıca hem hızlı hem de sessizdir. Tam zamanlı manuel odaklama da mevcuttur. Bu Canon lensi 1,5 pound’un altında.

Tamron 90mm f / 2.8 SP Di Macro VC USD Canon için Lens

Tamron 90mm f / 2.8 SP Di Macro VC USD Canon için Lens

Tamron, fiyat için bu objektife birçok özellik yerleştirdi. F2.8 diyafram güzel bir alan derinliği sunarken, 90 mm odak uzunluğu ve bir ayağın hemen altındaki minimum odaklama mesafesi, gerçek boyuttaki nesneler için 1: 1 çoğaltma oranı sunar. Titreşim azaltma sistemi, kamera sarsıntısını azaltmaya yardımcı olacaktır. Dahili odaklama sisteminin kullanılması, kamera odaklanırken lensin uzunluğunun değişmediği anlamına gelir, bu da makro çekiminde büyük bir artıdır. Tamron ayrıca Ultrasonik Sessiz Motor sistemini, hibrit lens kaplamalarını ve ekstra düşük dağılım elemanlarını da içeriyordu. Bu neme dayanıklı lens, yaklaşık bir pound ağırlığındadır.

Canon EOS için Sigma Normal 50mm f / 2.8 EX DG Makro Otomatik Odaklı Lens

Canon EOS için Sigma Normal 50mm f / 2.8 EX DG Makro Otomatik Odaklı Lens

Kaliteden büyük ödün vermeden fiyatı düşürmek için, bu mükemmel Sigma gibi markasız, sabit bir lens arayın. Diğer popüler seçimlerimiz kadar hızlı, ancak yalnızca yaklaşık 400 $ ‘a satılıyor. 50 mm odak uzaklığı diğer seçimlerimiz kadar uzun değil, bu yüzden mükemmel çekimi elde etmek için yaklaşmanız gerekecek, ancak fiyat için bu kaliteli bir cam parçası. Bu lens, yüzer bir dahili odaklama sistemine ve dönmeyen bir ön gruba sahiptir; bu, odaklanırken lensin uzunluğunun değişmediği ve lensin önünün de dönmeyeceği anlamına gelir, bu nedenle herhangi bir filtre ve lens siperi kalır. yerinde. Bu bütçe fiyatlı güzellik, 7,4 inç kadar yakından odaklanır ve sadece 11 onsluk hafiftir.

Canon SLR Kameralar için Canon EF-S 55-250mm F4-5.6 IS STM Lens

Canon SLR Kameralar için Canon EF-S 55-250mm F4-5.6 IS STM Lens

Canon’un en son bütçeli telefoto yakınlaştırması, eski modele göre daha yüksek hız için yeni bir CPU ve AF algoritması kullanır. Lensin adındaki STM tanımı, fotoğraf çekerken herhangi bir kaliteden ödün vermeden lensin videoda kullanım için optimize edildiğini söylemenin sadece süslü bir yolu olan step motor içindir. Lens, video çekerken sürekli, sessiz otomatik odaklama sunar; bu, Canon DSLR’lerin fotoğrafların yanı sıra keskin videolar da çekebildikleri için mükemmeldir. Ancak bu lens yalnızca videodan daha fazlası içindir; bu fiyat noktasında güzel bir özellik olan optik görüntü sabitleme içerir. Lensin ön tarafı da dönmediğinden polarize filtreler yerinde kalır. Renkleri doğru bir şekilde yeniden üretirken parlamayı azaltmak için özel lens kaplamaları kullanılır. Bu lens aynı zamanda odak aralığı için kompakttır ve ağırlığı bir pound’dan daha azdır.

Canon 100mm f / 2.0 USM EF Lens

Canon 100mm f / 2.0 USM EF Lens

Sabit bir mercekle gitmek, bazı çok yönlülüğü feda eder, ancak genellikle çok daha fazla hız sunar. Bu orta kademe telefoto, bol miktarda ışığa izin vermek ve f4 zoom lense göre daha yüksek hızlarda çekim yapmak için hoş bir f2 maksimum diyafram açıklığına sahiptir. Daha geniş diyafram ayrıca daha yumuşak arka planlar ve daha dramatik bir bokeh efekti sağlar. Lens aynı zamanda kompakttır ve sadece bir pound ağırlığındadır. Canon bu modeli arka odaklama işlevine izin verecek şekilde beş grupta tasarladı. Adındaki USM tanımı, Canon’un sessiz ancak hızlı odaklama için ultra sessiz motorunu içerdiği anlamına gelir. Lens, görüntü sabitleme içermiyor, ancak bu orta aralıktaki 100 mm’de bir gereklilik değil.

Sigma 18-250mm F3.5-6.3 DC Macro OS HSM, Canon için

Lens bütçenizden en iyi şekilde yararlanmanın iyi bir yolu, telefoto ve geniş açılı odak uzunluklarının bir arada olduğu bu Sigma gibi, birden çok amaca sahip lensleri seçmektir. Yaklaşık 13 inçlik minimum odak mesafesi ile bazı yakın çekim türleri için de kullanılabilir. Canon APS-C kameralar için tasarlanmış olup, optik görüntü sabitleme ve nispeten sessiz bir hiper sonik motor ile üretilmiştir. Sigma, bu bütçe dostu lensi dört düşük dağılım elemanı ve üç asferik cam elemanla üretti. Termal Olarak Kararlı Kompozit ve pirinç bir süngü montaj ile inşa edilen bu Sigma, bir poundun biraz üzerinde olmasına rağmen dayanıklıdır.

Tamron 18-270mm AF Di II VC LD IF Lens İçin Canon

Sigma 18-250mm F3.5-6.3 DC Macro OS HSM, Canon için

Bu lensin içindeki güzellik, Tamron’un kompakt bir lenste hızlı, sessiz otomatik odaklamaya izin veren yeni bir tasarımı olan Piezo Drive motorudur. Aslında, bu lens bir pound’dan daha hafif, bu da hem geniş açı hem de telefoto yetenekleri bir arada düşünüldüğünde oldukça dikkat çekici. Titreşim azaltma, üç hibrit asferik lens öğesi ve iki düşük dağılım öğesi içerir. Minimum odak uzunluğu 19,3 inçtir, bu nedenle yakın çekimler de söz konusu değildir. Diğer bütçe seçimlerimizin çoğunda olduğu gibi, maksimum diyafram açıklığı biraz yavaş, ancak fiyat için ayarlanan özellik mükemmel.

Canon için Sigma 18-200mm f3.8-6.3 II DC OS HSM Lens

Canon için Sigma 18-200mm f3.8-6.3 II DC OS HSM Lens

Bu Sigma’daki yeni 350 $ ‘lık fiyat çalınmaktır – 18-200 mm odak uzaklıklarıyla çok esnek bir lens. Optik görüntü sabitleme sistemi, düşük ışıkta daha iyi performans sağlar ve kullanıcıların sabitleme olmadan lenslere göre üç duraklamaya kadar daha hızlı çekim yapmasına olanak tanır. Sigma, daha az gürültüyle daha hızlı otomatik odaklama hızlarına izin veren hiper-sonik motorunu dahil etti. Aynı zamanda iki düşük dağılım elemanı ve bir süper çok katmanlı kaplama kullanır. Tüm bu özellikler, bir poundun biraz üzerinde olan bir lense sarılmıştır.

Canon Kameralar için Sigma 50mm F1.4 DG HSM Sanat Lensi

Canon Kameralar için Sigma 50mm F1.4 DG HSM Sanat Lensi

Sigma, on yıllardır tüm büyük kamera üreticileri için karışık sonuçlar veren üçüncü taraf lensler üretiyor. Tarihsel olarak konuşursak, birinci taraf teklifini karşılayamazsanız, Sigma mükemmel şekilde uygulanabilir bir uzlaşma eğilimindeydi. Artık hepsi değişti.

50 mm f1.4 EX DG HSM lensin piyasaya sürülmesinden başlayarak ve aşağı yukarı Sigma’nın benzersiz “buruşuk yüzeyli” lens kaplamasından daha yumuşak, kauçuk kaplamaya geçiş sırasında Sigma, oyunlarını gerçekten geliştirdi. Lens, biraz daha pahalı olsa da Canon veya Nikon eşdeğerinden daha keskin ve çok sağlam bir yapıya sahipti. Canon ve Nikon’un 50mm f1.4’ü bu noktada yenilenmeye ihtiyaç duyuyordu ve hala da gerekiyor. Bu, Sigma’nın 50 mm f1.4 pazarında daha önce olduğundan çok daha büyük bir pay almasına ve sahiplenmesine izin verdi. Sonuç, mercek gibi satılan mercek.

Fotoğraf topluluğu artık Sigma’yı profesyoneller için geçerli bir kritik durum seçeneği olarak kabul etmeye hazırlandı (kelime oyununu bağışlayın), çokça müjdeleyen Art serisini yayınladılar. Art lensler, Sigma’nın tüm değerli teknolojilerini içeren profesyonel düzeyde, iyi yapılmış lenslerdir: HyperSonic Motor otofokus, çoklu asferik ve düşük dağılım öğeleri, Süper Çok katmanlı kaplamalar, renk sapmasını neredeyse ortadan kaldırmak için geniş ön öğeler ve Sigma’s Lens odaklamasının ince ayarını yapmak için yeni USB yuvası. Art lenslerin, Canon ve Nikon’un profesyonel düzeydeki lenslerinden beklediğiniz gibi her açıdan birinci sınıf olduğunu söylemek yeterli.

Sigma 50mm f1.4 DG HSM Art, Art serisinin tüm donanımları ile yapılan eski, popüler EX lenslerin yenilenmesidir. EX’in keskin olduğu yerlerde, bu Art versiyonu SHARP’tır. Retinayı kesen keskin. 50mm lensler için tüm zamanların keskinlik lideri Zeiss 55mm Otus’tur ve Sigma 50mm f1.4 DG HSM Art, Otus’un performansının yüzde 99’unu fiyatın dörtte birinden daha düşük bir fiyata sunuyor! Ve Otus’un otomatik netlemesi bile yok!

Otomatik odaklama gövdesinde benzersiz görüntü kalitesi sunan bir birinci sınıf istiyorsanız, Sigma 50mm f1.4 DG HSM’nin eşi yoktur ve tüm Canon, Nikon ve Sony lensler arasında keskinlik standardı olarak kabul edilir.

Yorum Yap