İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. FİLM & DİZİ

En İyi Korku Film Tavsiyesi


+ - 0

En iyi korku film tavsiyesi vereceğiz ve çok beğeneceğinizden eminim kesinlikle işte en iyi korku film tavsiyesi. Sinema tarihi boyunca öyle korku filmleri çıktı. Bizi gererken, korkuturken o atmosfer içerisine sokarken bizi aynı zamanda da büyüledi. Bu yüzden korku sineması sinema tarihinin en önemli filmlerine ön ayak oldu.

En iyi Korku Film Tavsiyesi

The Cleansing Hour

Yani temizlik vakti. Genç girişimciler Ryan ve Max canlı yayında şeytan kovma ayinleri yaptıkları bir program sunarlar. Bu ayinler tabiki sahtedir hepsi ikisi tarafından planlanmıştır. Fakat bir gösteride Max’ın beklediği oyuncu gelmez ve onun yerine Drevin nişanlısı Leyn gösteride oynamak zorunda kalır. Her şey çok iyi gidiyorken Leyn replikleri atlamaya tuhaf davranmaya başlar. Max ve Drevin önce doğaçlama yapıyor sanıyorlar fakat işin aslı şudur ki Leyn’in içine bir şeytan girmiştir. Leyn’in içine giren şeytan Max ve Drevin’in tüm canlı ekibini esir alır. Buolay aynı zaman da canlı yayında yayınlandığı için gösterinin izleyicileri büyük ölçüde artar. Leyn’in içinde ki şeytan canlı yayın boyunca günahlarını itiraf etmezler ise Leyni öldüreceğini söyler. Drevin nişanlısının hayatını kurtarmaya çalışırken şeytanın asıl amacının intikam olmadığını öğrenir. Canlı yayın saati geri sayarken her şeyin ortaya çıkması an meselesidir.

Color Out of Space

Karnet ailesi şehrin gürültülü yaşamından uzaklaşmak istemektedir. Aile kendileri için bir hayat kurmak için new-england civarında olan ve şehir hayatından yeterli uzakta ki bir çiftliğe yerleşirler. Tan Garden’in babasına ait olan çiftlikte yeni hayatlarına adapte olmaya çalışan aile beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalır evlerinin bahçesine bir meteorun düşmesi ailenin hayatını bambaşka bir hal almasına neden olur.

Bu durum sadece onları değil Dünya’da ki bütün bütün canlıları etkilemektedir. Düşen meteor yeryüzünde eğilip yayıldığı bölgenin renk değiştirmesine ve uzay zaman da kırılmaları meydana gelmesine neden olur her şey gittikçe daha tuhaf hal alırken aile korkunç bir şeyin farkına varır. Meteor Dünya’nın koşullarını değiştirip uzaylı istilasına açık bir hale gelmesine ve etkisi altına aldığı her canlının yavaş yavaş mutasyona uğramasına neden olur.

Relic

Yaşlı bir kadın Edna aniden ortadan kaybolduğun da Yetkililer kızı Kaya’ya ulaşır. Kaya annesinin kaybolduğunu öğrenir öğrenmez Kızı semi ile birlikte çocukluğunun geçtiği annesinin yaşadığı eve gider Kaya ve Sem medya ile ilgili bir haber almayı umarak evde beklemeye başlar. Aradan geçen bir kaç günün ardından Edna birden ortaya çıkar. Nerede olduğunu açıklamayan Edna göğüsün de ki büyük çürük dışında zarar görmemiş gözükür. Günler geçtikçe Edna’nın tuhaf davranışlar sergilemesi Kaya ve Semi tedirgin etmeye başlar çok geçmeden Kaya ve Sem evde sinsi bir varlığın Edna’nın kontrolünü ele geçirmeye çalıştığını keşfeder.

Antlers

Antlers gizemli ve içine kapanık bir öğrenci ile yakınlaşmaya başlayan genç bir öğretmene odaklanıyor. İkili yakınlaştıkça öğretmen öğrencisinin babasının ve kardeşinin ölümüne sonuçlar olabilecek bir sır sakladığını keşfeder. Çocuğun korumasına alan öğretmen hayal gücünün ötesinde korkulara karşı hayatta kalmak için mücadele edecektir.

Sessiz Bir Yer 2

Yönetmenliğini JohnKar Sezgin’in üstlendiği 2018 yapımı korku filmi sessiz bir yerin devam halkasıdır. Başrollerinde yönetmenin ilk filim de kendilerinin güvende kalması için sessiz olmaları gerekir bu yüzden vazgeçerler ailenin hikayesi böyle gelişiyor. Filmin devam halkasında ise ilk filimde yaşanan saldırıdan kurtulmayı başaran kişilerin hayatlarını konu ediyor.

Upgrade

Eşler birlikte oldukları zaman saldırıya maruz kalan Grey Trace, karısını saldırıda kaybeder kendisi de felç kalır belden aşağı. Bir zaman sonra bir iş adamından bedeninin gelişimi için deneysel olarak bir teklif almaktadır. Trace’in bedenine tedavi için “STEM” adı verilen yapay zeka yapılır. Bu anlaşma sonucunda insan üstünün üzerinde yetenekler kazanarak kendi hayatını mahveden kişilerden intikam almaktadır.

The Lighthouse

The Lighthouse Maine’de yaşıyor. İki adam fenercidir ve bunların hayatını konu alır. Thomas Wake eski bir denizcidir. Gizemli bir adada deniz fenerinin bekçiliğini yapmaktadır. Thomas Wake’nin yanına işleri için Ephraim Winslow adlı bir genç gönderirler. Ephraim ve Thomas arasında iktidar savaşı çıkar. Thomas işini büyük sorumluluklar ile yerine getirir ve bu gücünü ispatlamak için Ephraim’in üzerinde bakı kurar. Bu iki adam adanın deniz fenerinde hapsolarak akıl sağlıklarının gün geçtikçe kaybederler ve korkularla yüzleşmek zorunda kalırlar.

Jaws (1975)

Amity Adası obur da Küçük bir tatil yeridir. Bu tatil beldesin de bir beyaz köpek balığı vardır. Daha önce köpek balığı yüzünden yaşanan ölümlere rağmen belediye başkanının kârı ve turizm açısından bu olayları dillendirmez kimse etkilenmesin diye İlgili kişiler bu ada hakkında yeterli bilgiye sahip olsalar da medya duymasın ister. Plajın kapatılmasını ister başkan. Bir gün küçük bir çocuk köpek balığına yem olur ve ilgili birimler ekip halinde hazır kıta çalışmalarına başlarlar.

Steven Spielberg’in döneminin en eğlenceli sinema bakımından en değerli eserlerinden biri olarak kabul edilmekte olan filmi, daha sonra geçen zamanla doğru onanlar ile bir klasiğe ve külte dönüşmektedir.

Yorum Yap