İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

En İyi Pirinç Markası – Basmati ve Baldo Pirinç

En İyi Pirinç Markası – Basmati ve Baldo Pirinç
+ - 0

Milli tüketimin başlarında gelen ve bir çok yemeklerin yanında mutlaka yapılan en iyi pirinç markası farklı çeşitleri ile soframızda bizlerle buluşuyor. Osmancık olsun, baldo, basmati gibi çeşitler ile damaklara farklı lezzetleri ile soframızda bulunduruyoruz o bakımdan en iyi pirinç markası hangisi? Bunu sizler için araştırdık çünkü bir çok marka var ve hepsi bir birine çok benziyor. Lafı fazla uzatmadan hemen listemize geçelim.

En İyi Pirinç Markası

Sizler için En iyi pirinç markaları ve en iyi baldo pirinç markaları araştırdık sizler de artık bu markalardan vaz geçemeyeceksiniz bundan eminiz işte o markalar.

1. Duru Basmati Pirinç

Duru basmati

Pişirildiğinde çok lezzetli olan duru, kalite kontrol ekipleri her bir pirinç tanesini boylarına ve yapılarına göre ayırmaktadır. Bu sizlere karışık boyutlarda pirinçle karşılaşmayacağınız anlamına gelir ve içerisin de yabancı taş ot gibi şeyleri göremezsiniz.

Her tanesinde aynı lezzeti veren duru, en çok da tercih edilen ürünleri arasında da basmati pirincidir. Duru basmati pirinç, normal boyutları sayesin de ateşle buluştuğu anda sizlere eşsiz tat verir. Üründe glisemik endeksi yeterince düşüktür. Dünya’ya kalitesi ile lezzeti ve kokusu ile kanıtlayarak yemeklerden haz aldırarak mutlu müşterilre biriktirmeye devam ediyor.

2. Yayla: En İyi Pirinç Markası

Yayla En İyi Pirinç Markası

Türkiye’de en çok sevilen en iyi markalarından biri de Yayla pirinç, ürettikleri kaliteleri pirinçler ile adını duyurmuştur. Tane tane kalite kontrollerden ve test aşamalarından geçirerek müşterilerine lezzetli pilavlar pişirmesine olanak sağlıyor. Yayla markasının en çok sevilen ürünlerinden biri de Basmatidir.

Yayla gurme basmati pirinci sadaketli müşterileri ile çok sevilen marka haline geldi. Doğal aroması ile ince uzun yapısı gereği lezzetler sunarken pişirildiğin de ise tane tane kalmasından dolayı çok sevilen markadır. Ürünün içeriği ise şeker, sodyum ve doymuş yağ oranları oldukça düşük gönlünüzü ferah tutun bu konuda.

3. Mahmood Basmati Pirinç

Mahmood Basmati Pirinç

Dünya’da çok bilinen önde isimlerden biri de Mahmood, Üst sekment kalite politikaları sayesin de farklarını gözle görünür durumdadır. Her çeşit pirinç üretimle ile tüketicilerine ürün sağlayan marka, ayıklama konusunda özel sistemleri sayesinde saf pirinci elde edilmesine olanak sunuyor. Mahmood markasının en çok tercih edilen ürünü ise basmati pirincidir.

ateşle buluştuğu zaman kendi boyutunun 2 katına kadar büyümektedir. 1’inci kaliteli ürünleri sayesinde ateşle buluştuğu anda yanma gibi sorunlarla karşılaşamayacağınız kaliteli markalardan biridir. Kilo bakımından zengin lif içerikleri sayesinde kilo vermek isteyen yada kilosunu korumak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyoruz. Unutmadan zengin lifler sayesinde sindirim sistemleriniz sağlıklı çalışacaktır.

4. Zarrin Mehr: En İyi Pirinç Markası

Zarrin Mehr En İyi Pirinç Markası

İran’ın markası ile listemize devam edelim en çok sevilen bir markadır. Dünya’da çok sevilen marka haline gelmiş Zarrin Mehr pirinci lezzetli kaliteli pirinçleriyle tanınmaktadır. Bu ürünlerinden en çok sevileni ise basmati pirincidir. Eski zamanların beri mutfaklarında vazgeçilmez olan bu pirinç Pakistan ve Hindistan’da yetişmektedir.

Safran Aromalı Hint-İran pirinci markanın en çok sevilen ürünlerinden biridir. Oldukça lezzetli olmasından ailenize yeni lezzet gireceğinden emin olabilirsiniz denemeye değer diye düşünüyoruz. Herkesin bildiği baldo pirincine oranla ince ve daha uzun olan pirinç, oldukça zengin bir proteine sahiptir. Spor sevenler için demir, potasyum, kalsiyum gibi vitamin ve mineraller bakımından çok çok zengin en iyi pirinç markasıdır.

5. Tarım Kredi Birlik

Tarım Kredi Birlik

Kooperatiflerin birleşimi ile oluşan Tarım Kredi, ülkemiz de tarımı sözleşmeli yönetim ile ürettikleri ürünler ile karşımıza bir çok yerde çıkmıştır. Nereye dikeceğini, hangi tohumla ne zaman yapacağının planı ile üretimler yapan marka, Bu açıdan en kaliteli ürünleri uygun fiyatlar ile halkı ile buluşturmaktadır. Tarım kredi markasının en çok sevilen markası ise baldo pirinçtir.

Kilo vermek isteyen yada kilosunu korumak isteyenler için sıklıkla tercih edilmesinin nedeni ise zengin liflere sahip olmasıdır. Uzun süre boyunca tok tutarken aynı zamanda da sindirim sistemini sağlıklı çalışmasını sağlamaktadır. Yani buda demek oluyor ki spor yapanların ve diyet yapanların çok seveceği besin kaynağı kesinlikle dostlar.

6. Tat Baldo Pirinç

Tat Baldo Pirinç

Tat markası ile listemize devam edelim. yerli markanız olan tat, ithal ürünleri ile de bilinirken ülkemize de özgü pirinçler üretmektedir. En çok tercih edilen ürünlerinin arasında baldo bulunuyor ve uygun fiyatlı pirinçler sunmaktadır aynı zamanda.

Alanında kalite kontrol özel sistemler sayesinde tane tane ayrıştırılan denetimler bakımından içeriğinde yabancı ot, taş gibi her hangi bir cisimle karşılaşmazsınız. İdeal boyutları ile oldukça lezzetli olmasından sadık müşterilere sahip olmuş durumda.

7. Mojdeh Basmati Pirinç

Mojdeh Basmati Pirinç

Pirinç üreten marka İran’ın en çok tercih edilen markadır. Çok lezzetli ürünlerine sahip marka, ateşle buluştuğunda sizlere tane tane pirinçler sağlamaktadır. Markanın en çok tercih edilen ürünü ise bastami birincidir.

İnce taneli uzun yapısıyla aromatik eşsiz bir lezzete sahiptir. Gluten içermediğinden sağlığınıza herhangi bir sorun teşkil etmeyen marka, düşük nişasta içeriği ise diğer pirinçlere kıyasla sindirilmesi çok daha rahattır. Düşük glisemik endeksi ile kan şekerinizi dengeler.

8. En iyi Pirinç Markası: Reis

En iyi Pirinç Markası Reis

Türkiye mutfaklarında önemli bir yere sahip olan pirinç, bu açıdan farklı markalar ile üretimi de yapılmaktadır. Diğer markalardan sıyrılmasının nedeni lezzeti ve kalitesi olmasındandır. Eşsiz aroması ile tane tane olan en iyi pirinç markası Reis mutfakların vazgeçilmezi olacak. Daha önce tercih etmediyseniz eşsiz lezzete ve mükemmel kokusuna şahit olamayacaksınız.

9. Hünkar Basmati Pirinç

Hünkar Basmati Pirinç

Hünkar markasıyla en iyi pirinç markası listemize devam edelim. Mutfakların sultanları ile çıkan marka, her türden pirinç üretmektedir. Kaliteli mükemmel pilavlar yapmanızı sağlayan tane tane en çok tercih edilen basmati ürünüdür.

Eşsiz bir lezzete sahip olurken uzun ve ince yapısıyla ateşle buluştuğunda size kolaylık sağlar. Farklı bir tat arayanlar için safran aroması ile eşsiz lezzetle buluşturuyor sizleri. farklı soslar ile de yeni bir deneyim kazanacağınızdan emin olabilirsiniz. İçeriğinde ise yüksek besin değerleri mevcuttur.

10. Anadolu Mutfağı

Anadolu Mutfağı

Türkiye’de önemli isimlerden biri olan Anadolu mutfağı ile devam edelim. Bir çok bakliyat çeşitlerin üretimini sağlayan firma, özel sistem kalitesi ile tüketicileri ile buluşuyor. Pirinç olarak ise bir çok çeşidi ile karşımıza kırık pirinç ile çıkmaktadır.

Pilav yapmanın yanı sıra çorba, dolma sütlaç veya tatlıların yapımın da pirinç, Lezzeti bakımından yemeklere aromalı tatlar sağlıyor. Her hangi bir madde geçiremez çünkü özel denetimlerden geçirilerek müşteri sadakati kazanmaya devam etmektedir.

11. Dinçer Baldo Pirinç

Dinçer Baldo Pirinç

En iyi pirinç markası listemizin son sırasında Duru var. Duru markası herkesin bildiği bir çok bakliyat ürünü ile karşımıza çıkmaktadır. Tüm bakliyat ürünlerin de aldığı başarıyı pirinçte de almıştır. Lezzet bakımından yayla kadar değil fakat bir çok markaya kıyasla çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Market de bulamazsanız sizlere internetten almanızı tavsiye ederim yine uygun fiyatlı olmasından çok memnun kalacaksınız.

 

Yorum Yap