1. Ana Sayfa
  2. Finans

Evden Yapılacak Çok Para Kazandıran 7 İş Tavsiyesi

Evden Yapılacak Çok Para Kazandıran 7 İş Tavsiyesi
+ - 0

Bugün sizlere evden yapılacak internetten online yapılacak çok para kazandıran 7 işten bahsedeceğim. Evden para kazanmak istiyorsunuz boş zamanlarınızı değerlendirmek ailenize destek olmak istiyorsunuz biliyorum. Bende zamanın da bir kaç tanesini yaptım ve güzel kazançlar elde ettim ve sizlere evden para kazanma ile ilgili 7 tavsiyem olacak.

Evden Yapılacak Çok Para Kazandıran 7 İş Tavsiyesi

Sosyal Medya Uzmanı

Son 5 yılda sosyal medya siteleri büyük bir gelişme kaydedince sosyal medya uzmanı veya sosyal medya danışmanı diye yeni bir meslek ortaya çıktı. Bu işin avantajların başında kendi işinizi yapmanız gelir. Yani alacağınız ücreti, yaşayacağınız yere, gideceğiniz yere, mesai saatlerine hepsine siz karar verirsiniz.

Yani bu işte freelance çalışırsınız bir ofise veya bir şehre bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Özellikle gezmeyi ve esnek çalışmayı sevenler için çok iyi bir meslek tabi bu meslekte iyi olabilmek için bazı adobe programlarını kullanmaya photoshop, adobe premier pro belli balı programlarda uzman olmanız gerek ayriyeten sosyal medya sitelerinin algoritmalarını çok iyi bilmelisiniz.

Bu işi iyi yapmak için bazı insanların işkembeden sağladığı gibi instagrama bir hikaye atıp al sana da bir etiket koymakla olmaz bu sektör gerçekten kaliteli eleman sıkıntısı çeken sektör. Hepiniz ınstagram, twitter, facebook gibi sosyal medyalarda çok vakit geçirmekten yakıyorsunuz o zaman bu harcadığınız vakti neden sizin için bir gelir kapısı da dönüştürmüyorsunuz.

Seo Uzmanı Arama Motoru

Arama motoru uzmanı yani SEO uzmanı. Seo web sitesinin trafiğini ve görünürlüğünü arttırmak için çok önemlidir. İyi bir SEO optimizasyonu ile siteler arama motorlarında üst sıralarda çıkabilirler.

Tabii ki bu maddeden para kazanmak için de iyi bir eğitim süreci ve beceri gereklidir ama her listemiz de dediğim gibi youtube’da onlarca ücretsiz ders var bunları öğrenerek işiniz de kendinizi geliştirebilirsiniz. İnsanlara evden para kazanmaktan bahsedildiği zaman bir tuşla tıklayıp onlara kazanacağını günde hiçbir şey yapmadan anket doldurarak reklam geçerek yüzlerce lira kazanacağını düşünüyorlar.

Ama bu olay böyle değil Dünya’da yaklaşık 8 milyara yakın insan var ve bu anket yapmayı soruları cevaplamayı reklamları geçmeyi dünyadaki herkes yapabilir o yüzden farklı olmalı çalışmalı bir adım öne çıkmalısınız.

İyi para kazanmak istiyorsanız insanların sizden talep edeceği becerilerinizin olması lazım. Kendinize üç ay verin, altı ay verin bu sürede sadece hedefinizde ki beceri kazanmaya çalışın emin olun üç ay sonra ya da altı ay sonra eğitiminiz bittikten sonra bunun getirisi muazzam büyüklükte olacaktır. Zenginlerin çocuklarına para ile ilgili öğrettiği on şey isimli listemde de bahsettim disiplini ve sıkı çalışın eninde sonunda zafer kaçınılmazdır.

SEO uzmanlığından veya sosyal medya uzmanlığından ayda binlerce lira kazanan insanlar var ve dediğim gibi hiçbir yere bağlı değiller sadece kendileri için çalışıyorlar.

Blog Açmak Blog Yazarı Olmak

Hepiniz soruyorsunuzdur blog yazarak hala para kazanılıyor mu? Çünkü ınstagram var, youtube var insanlar bunlara yöneldi işte yoğunluk ne tarafa yöneldi ise siz her zaman tersine yüzeceksiniz. Evet blog yazmak eskisi kadar kazandırmıyor ama sizi şunun garantisini verebilirim ki türkiye’de blog yazarak ayda 50 bin liranın üstünde kazanan onlarca kişi var aslında çok da kolay bir iş önemli olan tek şey süreklilik.

Fakat yeni açılan 100 blogtan sadece 3’ü para kazanmaya başlıyor. Biliyorum yüzde 3 çok düşük, çünkü bunun sebebi insanlar sabırsız ve rekabet çok fazla var yani blog yazarak kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz teknoloji çok gelişti her evde bilgisayar var bilgisayara bile ihtiyacınız yok.

Akıllı telefonunuz varsa oradan bile blog yazabilirsiniz arkanıza yaslanın ve yazın ne olursa olsun günde 15 dakika, 20 dakika insanların işine yarayacak, insanların ihtiyaç duyduğu bir konuda yazın.

Size baştan şunu söyleyeyim bu işte para kazanmaya başlamanız ortalama bir yıllık bir süredir yani sabırlı olmak anahtar kelime sabırlı ve istikrarlı şekilde blog yazmaya bir yıl boyunca devam ederseniz para kazanmaya emin olun başlarsınız.

Bugün blog açtım yarın paralar aksın mantığı burada hayatta işlemez. Bugün açtığınız blog en iyi ihtimal en iyimser ihtimalle 6 ay sonra para kazandırmaya başlar. Eğer seçtiğiniz sektör yani niş verimli ise istikrarlı bir şekilde çalışırsanız işler yolunda giderse işinizden çıkıp tam zamanlı olarak blog yazarlığı yapabilirsiniz.

Domain Alıp Satmak

Evet sonraki madde evden para kazandıracak hatta çok para kazandıracak bir iş domain alıp satmak. Domain yani alan adı bir web sitesinin adıdır yani google‘ın domaini google.com dur. Domain alım satımı yaparak büyük paralar kazanabilirsiniz Alizan adında yabancı bir domain broker yani domain alıp satan biri 60 gün içinde 8 adet domain alıp satarak 58 bin dolar kazanmış.

Üstelik sitelerden birini sadece on dolara alıp 2.600 dolar satacak kadar başarılı biliyorum soruyorsunuz peki domain alıp satmak için ne kadar sermaye ihtiyacımız var. Bir domainin kayıt ücreti 20 ile 50 lira arası ortalama yani diyelim ki bir domaini 10 lira alıp 1 milyon liraya da satabilirsiniz, bir domaini 50 liraya alıp 55 liraya da satabilirsiniz.

Bu damoininizin kalitesine, sizin pazarlama yeteneğinize, karşıdaki kişinin domain isteyen kişinin bütçesine ve ne kadar istediğine göre birçok etkene bağlıdır. Bir domaini bin liraya da alıp satacak kimsede bulamayabilirsiniz.

Bu işe girerken kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar bir parayla girin veya hiç girmeden bir 3 ay piyasayı izleyin. insanlar hangi domainleri alıp satıyorlar hangi domainler daha fazla parayı diyorlar bunları iyice araştırın yani başlangıçta bunu bir hobi olarak görün basit bir ek gelir kaynağı olarak görün eğer işi severseniz ya uzmanlaşırsanız ileride tam zamanlı hale getirebilirsiniz.

Müzik Dersleri Vermek

Ses eğitmenliği yapabilir ve enstrüman eğitimi verebilirsiniz. Çevremde evinin salonundan çıkmayıp özel piyano dersi verip saatliği 100 150 lira kazanan var. Tabii ki de bu enstrümandan enstrümana göre değişebilir gitara özel dersi nispeten daha düşüktür çünkü gitar eğitmenler arasında büyük bir rekabet var.

Her gün evinizin salonunda birden fazla kişiye ders vererek ayda binlerce lira kazanabilirsiniz. Bu sadece müzikle ilgili olmak zorunda değil eğer fitness ile ilgili bir bilginiz varsa evinizdeki boş bir yere belki bahçenizi birkaç ayet alıp oraya spor salonu yapabilirsiniz insanlara orada da özel ders verebilirsiniz yani bu listede ki ana fikir size verdiğim 7 maddeyi inceleyip ben bunun hangisini daha çok seviyorum hangisiyle kendimi daha çok geliştirir kendime bir gelir kapısı açabilirim diye düşünmenizdir.

Siber Güvenlik Uzmanı Olmak

Siber güvenlik uzmanı olmak için üniversite bitirmenize gerek yok ve geleceğin en çok değerlenecek mesleklerinden biri çeşitli yerlerden sertifikalar alarak youtube‘da Udemy‘de videolar izleyerek kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

Bu işle uğraşan bir tanıdığım var açıkçası tam ne kadar kazandığını bilmiyorum ama evden çalışıyor kazancınız hangi şirkette veya sektörde çalıştığınızı göre değişir bu işi tercih etmeniz için bir sebep daha var Türkiye’de hükümetin en çok desteklediği bilişim trendlerinden birisi siber güvenlik.

Dünya’nın en büyük güvenlik firmalarının yayınladığı rapora göre Dünya’da doldurulamayan siber güvenlik uzmanı açığı 4 milyon kişi Türkiye’de ise bu işle uğraşanların son iki yılda yurtdışına büyük bir kaçışı söz konusu yani kendilerine yurt dışından çok iyi işler buluyorlar bu sebeple de ülkemizde arayış oldukça fazladır ve maaş skalası diğer işlere göre oldukça tatmin edicidir.

Kariyer sitelerinde de büyük firmaları siber güvenlik uzmanında ihtiyacı olduğunu görebilirsiniz. Öncelikle tavsiyem bu işe atılmaya planlayan genç arkadaşların iş hayatına gelmeden önce kendilerine bazı konularda geliştirmelidir bunun için internette çok fazla sayıda kitap ve kaynak bulabilirler.

Self-Publishing Yazar Olmak

Türkçe’ye nasıl çeviriyor bulamadım ama ben size açıklayayım herhangi bir meydana katkısı olmadan kendi kendinize kitabı yazıp kendiniz yayınlamanız şu dönemde biliyorum yazar olmak kolay değil ama zamanınız varsa evden kitap yazarak para kazanabilirsiniz.

Evet kitapları kitap evlerinde yayınlamak zor ama artık elimizde internet var kendi kitabınızı yazıp e-ticaret sitelerinde, amazon‘da, google play kitaplar da satabilirsiniz.

Yorum Yap