1. Ana Sayfa
  2. Finans

Fikir Bulmanın En Kolay Yolu Kesin Yol!

Fikir Bulmanın En Kolay Yolu Kesin Yol!
+ - 0

Başlıkta gördüğünüz gibi fikir bulmanın en kolay yolundan bahsedeceğim. Öncelikle size hiçbir şey satmıyorum ne bir kurs ne bir e-kitap size satacak hiçbir şeyim yok. Sizin de zengin olmak için para kazanmak için sağa sola boşuna para harcamanızı istemiyorum. Eğer kolay yoldan para kazanmak kelimesi bir yerde geçiyorsa büyük ihtimalle birisi sizin üzerinizden kolay bir şekilde zengin olmaya çalışıyordur. Bu liste de hızlı bir şekilde zengin olmaktan bahsetmeyeceğim böyle bir şey yok ama fikir bulmanın en kolay yolundan bahsedeceğim.

Fikir Bulmanın En Kolay Yolu Kesin Yol!

Bir Sorunu Tespit Etmek

İlk yapmanız gereken şey. Bir sorunu tespit etmek ne olduğu hiç fark etmez sorunu düşünün bir arkanıza yaslanın kendi sorunlarınız olabilir, ülkenin sorunları olabilir, dünyanın sorunları olabilir sorunları düşün ben size yardımcı olacağım sizin aklında fikir oluşması için kendi fikirlerimden bahsedeceğim bir araştırma yaptım.

İnsanlar Kötü Besleniyor

Gelin düşünelim ülkemizde ve dünyada nasıl sorunlar var sorun bir ülkemizdeki insanlar çok kötü besleniyorlar. Bu Dünya’nın bazı ülkelerinde olan bir sorun aynı şekilde bizde de var bizim insanımız gıda konusunda çok bilinçli değil bizim insanımız aptal dedi zeki insanlar ama bu konuda hiç dikkat etmiyorlar yeni yeni bir bilinç oluşmaya başladı.

Sonuç olarak bizim insanımız şekerli gıdalar çok tüketiyorlar sağlıklı beslenmek istiyorlar ama buna dikkat etmiyorlar. Bu bir sorun e peki şimdi ne yapacağız deme, ona birazdan geleceğiz.

Yaşam Alanı Azalıyor

İkinci sorun bütün dünyada ve nüfus yoğunluğu yüksek olan yerlerde karşımıza çıkan bir sorun bu da nüfus artıyor ve yaşam alanları azalıyor.

Evcil Hayvanını Emanet Etme

Sorun 3 gördüğüm kadarıyla insanlar birkaç gün işi çıktığında Bir iki gün bir yere gitmesi gerektiğinde evcil hayvanını bırakacak bir yer bulamıyor bu konuda sıkıntı çekiyor.

Öğrenciler Ucuz Eşya Bulamıyor

Sorun 4 üniversiteye yeni çıkan öğrenciler. Üniversite öğrencileri ucuz uygun bir şekilde eşya bulamıyorlar.

Girişimciler Mentör Bulamıyor

5’inci sorun şu olabilir. Ben girişimciliğe yeni başlayan bir gibi girişim kurmak istiyorum ama bana mentörlük yapacak danışmanlık verecek kimseyi bulamıyorum çevremde hiç de başarılı zengin tanıdığım yok bu ülkemizdeki birçok insanın sorunu bu da bir sorun.

Para kazanmak istiyorsanız önce bir sorun bulmalısınız Size bir kaç tane verdin aklınızda fikir olsun diye ve bu sorunu çözmeli siniz nasıl çözeriz diyorsan hepsini şimdi tek çözeceğiz. listenin sonunda bahsedeceğim ama şimdi söyleyeyim. Bu çok net para kazanmanın en garanti ve kolay yolu bir sorunu çözmektir.

İnsanlar Kötü Besleniyor

Tamam sorunları bulduk şimdi ne yapıyoruz, gelin verdiğim örnekler üzerinden tek tek gidelim ne demiştik insanlar kötü besleniyorlar kimyasal dolu gıdaların hiç düşünmeden tüketiyorlar. Bu bir sorun bu sorunu nasıl bir çözüm bulabiliriz nasıl kar edebiliriz.

YouTube kanalı açabiliriz sağlıklı beslenmeden bahsederiz gıdaların incelemelerini yapabiliriz, Instagram hesabı açabiliriz aynı şekilde blog sayfası açabiliriz, burada besinlerin değerlerinden bilinmeyenlerden, doğru bilinen yanlışlardan, nasıl beslenmeleri gerektiğinden hepsinden bahsedebiliriz. Her gün birkaç tane kaliteli içerik yükleriz insanlar gelmeye başlar Bu şekilde sponsorluk alırız veya sizin insanları satacak değerli bir değer sunan bir şeyiniz varsa o kitlenize bunu da satabilirsiniz.

Sadece bunlar mı hayır çözüm hiçbir şekilde bitmez sizin aklınıza çok daha farklı çok daha karlı bir şey gelir sizin aklınıza size daha uygun olan bir şey gelir o yolda ilerlersiniz. Sadece içerik üretmek değil şunu yapabilirsiniz sağlıklı atıştırmalıklar çıkarırsınız bunu satarsınız trendyol’da nerede satmak istiyorsanız önce çevrenize satarsınız yavaş yavaş sosyal medya hesaplarınızı büyütürsünüz sağlıklı atıştırmalıklarınızı diyetleri ve spor yapan her türlü insanı satabilirsiniz. Belki ben bu sorunu söylediğim zaman sizin hakkınızda çok daha farklı bir şey gelmiştir sonuçta akıl akıldan üstündür.

Yaşam Alanı Azalıyor

Geldik sorun ikiye dünyadaki nüfus artıyor doğal olarak yaşanacak yerde azalıyor. Bizim gerçekten zengin olmamız için bir sorunu çözmemiz lazım bu sorunu nasıl çözeriz. Çok küçük ama her ihtiyacının giderildiği yaşam alanları yaparız. Üniversite öğrencileri kiralık evler bulmakta zorlanıyorlar. Onlara bir oda şeklinde Ama tabii ki konforlu her ihtiyaçları görebilecekleri bir yer tasarlarız bu şekilde de para kazanabiliriz.

Kapsül otelleri var havalimanlarında şimdi yapılmaya başlandı bunun daha iyisi yapabilir. Bu kapsül otelleri en uygun bütçeyle en çok turist çeken şehirlere merkezlere koyabiliriz bu şekilde insanlar günü birlik uğradığı zaman kapsül oteller de kalırlar. Çünkü otele ihtiyacı olmaz otelin üçte biri 1/4 5’te bir fiyatına kapsül otelimizi kiralarız orada kalırlar sonra devam edecekleri geldi gidebilirler.

Dediğim gibi bunlar sadece örnek olsun diye söylüyorum sizin hakkınızda çok daha farklı bir şey gelir. Bu sorunla ilgili söylediğim herhangi bir sorunla ilgili kitapları alırsınız okursunuz araştırma yaparsanız aklınıza farklı çözümler gelebilir ama benim sermayem yok falan deme.

Zaten girişimcinin sermayesi olmaz. Eğer güzel bir iş planımız ve sağlam bir fikriniz varsa yatırımcı bulursunuz borçla yaparsınız isteyen bir şekilde yapar. Hiç para bulamıyorum cebimde beş kuruş para yok ya da ben sadece bilgisayar başında çalışmak istiyorum kardeşim ben dışarı çıkamam diyorsan onunla bir çözümü var kesinlikle dışarı çık kovala demiyorum her insanın karakteri farklı.

Siz daha içe kapanık bir olabilirsiniz, bilgisayardan çalışmaya daha çok seviyor olabilirsiniz, yazılımla ilgileniyor olabilirsiniz bu nüfus sorunu ile ilgili ona da bir çözüm bulabiliriz ha diyorsan ki ben dışarı çıkıp öyle kovalayamam benim karakterimde bu yok ben oturduğum yerden para kazanmalıyım.

Ona da bir çözüm bulabiliriz ne demiştik nüfus artıyor insanlar kiralık daire ev hatta uygun otel hiçbir şey bulamıyorlar yani yaşanılacak yer alıyor. Gidip bir kapsül Otel veya o tarz girişimin aktif olacağı yani sizin dışarıda yapacağınız bir şey olmasına gerek yok madem bunu istemiyorsanız her şeyin bir çözümü var.

Bir tane platform kurarsınız atıyorum ben üniversite yeni başlıyorum eve çıkacağım ama ev arkadaşı bulamıyorum diyelim ki evin kirası yüksek bunu da tek başıma karşılamam. Siz bir platform kuracaksınız ben burada ilan vereceğim oturuyorum bir ev arkadaşı arıyorum sigara içmesin, evcil hayvanı varsa benim için sıkıntı yok evcil hayvan olabilir.

Böyle bir ilan vereceğim ve ev arkadaşı bulacağım sadece Üniversite öğrencileri değil. Bunu bekar çalışanlarda tercih edebiliyorlar herkes tercih edebilir, böyle bir platform kurarsınız insanların bu sorununu bu şekilde çözersiniz platformda insanlar girerler benim bütçem bu kadar benim evcil hayvanım var, ben sigara içiyorum veya içmiyorum bunları yapıp birbirleriyle tüm Türkiye’de eşleşirler.

Belki bu girişinizi büyütürsünüz sayfayı İngilizce kurarsınız yani İngilizce eklersiniz sonra tüm dünyaya hizmet vermeye başlarsınız alın bir sorun vardı ve bu sorunu çözdük ve Bu sorundan kâr elde ettik bunları size örnek olsun diye söylüyorum ben bu listeyi yazarken siz düşünün kafa yorun ben de yapabilirim diye düşünün.

Tabii ki benim söylediklerimi de Tercih edebilirsiniz aklınıza Tamam başka bir şey de gelebilir. Bu sorunlardan bahsettiğim sorunlardan birini bulup farklı bir çözüm de getirebilirsiniz hiç fark etmez.

Evcil Hayvan Emanet Etme

Sorun 3 ne demiştik insanlar günü birlikl sağa sola birkaç günlüğüne kaçtığı zaman veya işi olabilir acil bir durum olabilir hastalık olabilir dünyada her şey var evcil hayvanları bırakacak bir yer bulamıyorlar.

Sizde evcil hayvan pansiyonu açın bunlar açılmaya başlandı ama işinizi iyi yaparsanız o zaman çok para kazanabilirsiniz. Sizin buna başka bir çözümünüz mü var a ben bunu yapsam daha mantıklı olur mu diyorsun o zaman onu yap direkt harekete geç.

Öğrenciler Uygun Eşya Bulamıyor

Sorun 4 ne demiştik Üniversite öğrencileri eve çıkacağı zaman uygun eşya bulamıyorlar girersin sahibindene letgo ya ne kadar ikinci el eşya sitesi varsa kırık bozuk kötü durumda olan eşyaları alırsın tamir edersin, boyarsın, güzelleştirsin. Ondan sonra piyasanın daha uyguna satarsın.

Ben uğraşamam oturduğum yerden para kazanmam lazım terleyemem diyorsan tamam ona da sıkıntı yok onun da çözümü var ve platform kurarsın bu platformda ben yine benden örnek verelim ya da sizden örnek verelim Ahmet diye bir video izliyorsun.

Ahmet üniversiteye yeni başlayacak ama uyguna eşya bulamıyor çok da bütçesi yok bizim bir platformumuz olacak, hop burada siz ortaya çıktınız benim bir girişimim var dediniz. Ahmet Platformu girecek diyecek ki benim bir tane yemek masasına,

koltuk takımına, buzdolabına, çamaşır makinesine ihtiyacım var.

Burada da ikinci el spotcular ikinci el eşya satanlar dükkanlar teklif verecek ben sana bu istediğin işte buzdolabı çamaşır makinesine her neyse verebilirim fiyatım bu bütün işletmeler teklif verecek.

Ben gideceğim a aynı markayı 200 lira daha uygun teklif etmiş. Bu spor çizeceğim gideceğim ondan alacağım bakın fikir bir sorun vardı ve uygulama çıkardık ve bu sorunu çözdük. Bunun hizmet için olanı var benim dediğim bir ürün için rekabet edelim diyorsanız hizmet için olan piyasada girebilirsiniz.

İşinizi büyütebilirsiniz tamamen size kalmış ama tabi başarılı büyük bir girişim varsa onlarla rekabet etmek için iyi bir bütçe gerekir girişim şu şekilde olmaz a benim aklıma bir şey geldi hadi yapalım bu tutar, hadi şunu yapalım, hadi lokmacı açalım dönerci açalım.

Girişim insanların sorununu çözmektir. Benim bu liste de yaptığım gibi aynısını yapacaksınız veya benden esinlenin hiç fark etmez nasıl istiyorsanız somut bir örnek verdim ve bunun çözümünü sundum nasıl kar edileceğinden bahsettim bir sorunu çözün işte bundan da para kazanın demek kolay.

İnsanlar Mentor Bulamıyor

Ben size somut örneklerle paylaşıyorum sorun 5 demiştik ki ben girişimciyim girişimci olmak istiyorum, atıyorum yazılım sektöründe bir girişimci olmak istiyorum. Çok güzel bir fikir var aklımda ama bu işte başarılı kimseyi bulamıyorum zengin tanıdıklarım yok benim çevremde danışabileceğim hiçbir insan yok gerekirse para vereceğim bana mentorlük yapması için ama bulamıyorum he paramı vereceksin hemen biz girişimciler ortaya çıkıyoruz ve bu sorunu çözüyoruz.

Bir tane platforma ya uygulama neyse kuruyoruz her sektörden en başarılı zengin insanları getiriyoruz. Sonra insanlar istediği sektörde istediği kişiyi seçip onlara danışmanlık veya mentorlük ücreti veriyorlar veya suna bilecekleri başka bir şey vardır kendi girişimlerinden hisse verirler.

Bu şekilde bir insanların sorunu çözmüş oluyoruz. Platform da her sektörün en başarılı insanlarını koyarız yazılım, finans, yabancı dil, hiç fark etmez girişimcilerde onlardan mentorlük alırlar. Bakın bu bir sorundu ve biz bu sorunu çözüp bundan para kazandık, insanların mentöre ihtiyacı vardı bu başarılı insanlara da para kazanacakları bir şey sunduk ve onları bir araya getirdik.

Sorunu çözümü sunduk girişimimiz tuttu ve bizde para kazandık tabi tuttu deyince bunu kurunca iş bitmeyecek çalışmamız gerekecek, gidip bu danışmanlara başarılı insanlara yazacaksınız. linkedin’den yazacaksınız mail atacaksınız insanlar ulaşacaksınız benim böyle bir platformum var sana güzel bir fırsat sunuyorum.

Hem para kazanacaksın hatta belki girişimciler sen onlara danışmanlık yapmak karşılığında sana kendi girişimlerinden hisse verecekler en büyük girişimlere bakın hepsi bir sorunu çözdüler insanlar arkadaşlarıyla aynı şehirde veya aynı ülkede değilse birbirleriyle iletişimde kalamıyorlardı bu bir sorundu ve Facebook çıktı sorunu çözdü.

Ben otele girmek istemiyorum bana pahalı geliyor hem de benim tarzım değil gereksiz ben otelde yemek yemeyeceğim çıkıp dışarıda yiyeceğim ev tutmak istiyorum ama evlerin hepsini bir yerde bulabileceğim bir Platform yok airbnb çıktı ve bu sorunu çözdü milyarlık şirket oldu.

Gidin en başarılı insanlara bakın dediğim gibi bunlar şu şekilde ortaya çıkmıyorlar abim aklıma bir fikir geldi lokmacı açarız herkes açıyor bizde açarsak tutar, dönerci açarız en başarılı girişimleri bu şekilde ortaya çıkmadı onlar bir sorunu buldular ve o sorunu çözdüler. Para kazanmanın en kolay ve en garantili yolu sorunu çözmektir.

Çünkü sorun varsa zaten orada ihtiyaç vardır. Bir tane kağıt bir tane kalem alıyoruz isterseniz benim söylediklerimden esinlenin aklınıza başka bir şey gelsin, araştırma yapın kitap okuyun hiç fark etmez gerçi hiç dışarıdan bir kaynağa bakmayın. Sadece kendiniz düşün bir kağıt bir kalem alın ve bir sorunu çözün.

İnsanların bu sorunu çok önemli bir sorun ben bu sorunu nasıl çözebilirim o şöyle bir sorun var ben bunu nasıl çözerim? Bundan nasıl kar ederim ha bu sorun çözülmüş ama ben bunu daha karlı veya insanların daha çok beğenebileceği insanların hayatını daha çok kolaylaştıracak bir çözüm bulabilirim ve bundan para kazanabilirim.

Ne dedim bilgisayarı telefonu kapatın sosyal medyayı bir kenara atın bir düşünün bu odaya geçin yatağınıza veya kanepeye uzanın kağıt kalem alın ve sorunu çözmek için kafa yorun birazcık düşünün sizden tek istediğim bu aklınıza o kadar fazla şey gelecek ki inanamayacaksınız her türlü sorunu yazın çözümünü yazın sorunu yazın çözümünü yazın.

Bu şekilde bir girişim bulmanın en kolay yolunu çözmüş olacaksınız tabi bir sorun ve onun çözümünü bulduktan sonra sizin sevmediğiniz bir şey ise onu yapmayın. Çünkü sevmediğiniz bir şey ise bu emin olun ki, en geç beş ay altı ay sonra sıkılıp bırakacaksınız bu sorun sizin hakim olduğunuz ve çözümünden zevk alacağınız bir şey olursa o zaman başarısız olma ihtimaliniz neredeyse yok.

Sadece bir saat verin kendinize pubg, netflix onları bir saatliğine kenara bırakın unutmayın para kazanmanın ve zengin olmanın en kolay yolu insanlara ihtiyacı olduğu ama nasıl alacağını bilemediği bir şey ver.

Yorum Yap