1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Fit Vücut Nasıl Yapılır?

Fit Vücut Nasıl Yapılır?
+ - 0

Fit vücut nasıl yapılır? Bu yöntemi kesinlikle denemelisin. Aynada görmek istediğin görüntüyü elde etmek kendine kazandırabileceğin en güzel şeylerden biri. Eğer daha önce denediysen vücut geliştirmenin ne kadar zorlu bir süreç olduğunu fark etmişsindir bu süreçte sana yardımcı olabilecek şeylerden birinin nohut olduğunu biliyor muydun? Bu liste de sana vücut geliştirmek için nohuttan nasıl faydalanabileceğinden bahsedeceğim hemen başlayalım.

Fit Vücut Nasıl Yapılır

Sanırım başlamadan önce şunu belirtmeliyim vücut geliştirmek için nohuttan faydalanabileceğini söylerken onu bir besin olarak tüketmeden bahsetmiyorum daha fazla vakit kaybetmeden hemen açıklayayım. Vücut geliştirmede sonuca varmaya doğrudan alakalı olan iki etken var. Bunlardan birisi yapman gerekenleri

miktarı. İkincisi ise senin bu yapman gerekenleri yapabilme gücün ya da kısaca azmin.

Öncelikle bu iki etkenden değiştirilebilir olanı seçmeliyiz hedeflediğin dış görünüşe ulaşmak için yapman gerekenler bellidir. Bitirmem gereken egzersizler, beslenme ve uyku alışkanlıkların da yapman gereken değişiklikler ve benzeri bunları değiştiremezsin.

Ama ikinci etkeni yani kendinde ki bütün bunları yapabilme yönelik az mı arttırabilirsin işte nohutu kullanarak yapacağımız şey tam olarak da bu. Şimdi önce bunu nasıl uygulayacağını açıklayıp ardından bunu senin gelişimini etkisinden bahsedeceğim.

Öncelikle çalışmalarını olabildiğince ufak parçalara ayırarak başlamalısın. Mesela bir şınav çekmek, 100 metre koşmak ya da bir ağırlığı dört kez kaldırmak gibi ardından bu her bir ufak parçayı nohut taneleriyle bağdaştırarak yapman gerekenleri somut hale getirmelisin şimdi yapman gereken boş bir kavanoz alıp ilgili egzersizleri tamamladığında her biri için bu kavanoza birer nohut atmak hedef belirleme ile alakalı hazırladığım videolarımdan birinden net ulaşılabilir ve sayılabilir hedefler

oluşturmanın faydalarına değinmiştim bu noktada nohutu vücut geliştirmek için yapmanız gerekenleri benzer şekilde net uygulanabilir ve sayılabilir hale getirmek için kullanıyoruz.

Yaptığın her egzersiz içindi nohut biriktirmek öncelikle zihninde yapman gerekenleri net bir kalıba girmesini sağlar. Böylece bitirdin her bir görev kayda geçer de iyi hissetmenizi sağlar sadece o gösterdiğin çabaları topluca görmek bile psikolojik olarak seni rahatlatacaktır.

Bu nohutlar zihninde zor olarak değerlendirdiğin egzersizleri simgeler bu egzersizlerin tamamlandığını somut olarak görmek kesinlikle kendinle gurur duymanızı sağlar her bir nohutu kavanoza attığında sanki alman gereken yolda somut bir adım atıyormuş gibi hissedersin.

İlerleme hissetmek daha çok çalışman için seni destekler. Ayrıca bu yöntem vücut geliştirme olayına genel çerçeveden ziyade günlük bazla bakabilmeni sağlar. Böylece Mesela bir kaç aylık uzun bir çalışma değil de sadece elindeki 1 avuç

nohut da simgelenen günlük egzersizler odaklanabilirsiniz bu durumda motivasyon kaybı yaşamaz ve sürekli bir çalışma halinde olabilirsin. Bu yöntem sadece vücut geliştirmede değil ufak parçalara ayrılabilen her türlü aktivitede kullanılabilir. Bence sen de en kısa zamanda uygulamaya başlamalısınız. Bu yöntemle Tabii ki sadece nohutu kullanmak zorunda değilsin boncuk, taş yada herhangi bir nesne de işini görecektir.

Yorum Yap