1. Ana Sayfa
  2. Finans

Para Katlama Yolları

Para Katlama Yolları
+ - 0

Para çalıştırma yollarını, para katlama yollarını herkes bilmez. Hayatınızda pek çok defa parayla para kazanmayı öğrenin paranızı kendiniz için çalıştırın diye söylemleri duymuşsunuzdur eminim hatta bunu çok güzel örnekler de mevcut. Bir adam bir imparatorluğu tek başına ayakta tutamaz bunun için devasa bir iş gücü gerektir.

Para Katlama Yolları

Peki hiç fiyat bilginiz olmadan ticari bir bilgimiz olmadan parayla para nasıl kazanabiliriz? Para katlama yolları. Bu liste de bunları yazacağım yani elimizdeki bin lirayı 10.000 lira yapmak için çok fazla şey bilmemize gerek yok. Sadece belli başlı temel şeyleri bildikten sonra bu parayı sizde kendiniz için çalıştırıp, kendisinin artmasını gözlemleyebilirsiniz o zaman haydi gelin başlayalım.

Zihniyetinizi Değiştirin

1’inci maddemiz zihniyetinizi değiştirin. Parayla ilgili zihniyetimizi değiştirmek, parayı kendimiz için çalıştırmak adımı atabileceğiniz en büyük adımdır. Bunun için bu zihniyeti değiştirmemiz lazım. Sadece birazcık paranız varsa bile siz gerçekten parayı kendiniz çalıştırabilir misiniz diye soracaksınız yani şimdi diyebilirsiniz.

Benim param yok zaten elimde olan 100 lira 200 lira her neyse ben bu parayı kendim için nasıl çalıştırabilirim diye eminim ki soracaksınız ve cevap kesinlikle evet. Siz bu parayı ne kadar küçük olursa olsun bu teknikleri bu stratejiler izledikten sonra gerçekçi ve istikrarlı olduktan sonra paranızı kendiniz için çalıştırabilirsiniz.

Burada hem mikro hem de makro ölçekte çalışacak bir finansal stratejiye odaklanıyoruz. Dolayısıyla zihniyetinizi değiştirmek birinci adımdır. Zavallı zihniyeti aşın, kendinize Dünya da yükselmek için yeterli zamanınız nakit akışınız veya bağlantınız olmadığı söylemeyi bırakın.

Küçük ölçekli başlayın ve daha büyük yatırımlar için çalışın bir gecede zengin olma fikrinden kurtulun oraya ulaşmak için stratejinize odaklanın. Gerçek olamayacak kadar iyi görünen anlaşmalardan vazgeçin ve bir finans danışmanı yardımıyla oraya ulaşacak bir strateji belirleyin.

Şimdi paranız olmayabilir ya da her şeyi hallettik Finans danışmanına nasıl para ayıracağım diye sorabilirsin yani illa profesyonel bir finans danışmanı olacak değil, bu konulardan anlayan ilgisi alakası olan ve sizi yönlendirebilecek, kendi kazanan insanlarla bile oturmanız size mutlaka bu açıdan fayda sağlayacaktır ve zihniyetinizin kazanan zihniyetine dönüşmesine olanak sunacaktır.

Paranızı Kendiniz İçin Çalıştırın

İkinci maddemiz para katlama yolları. Şimdi paranıza bir görev vermenin bir iş atamanın tam vakti paranızın sizin için ne yapmasını istiyorsunuz sizin çok basit iki tane örnek hazırladım Hadi gelin bunlara bakalım.

Birinci örneğimizde: Nakit paramızı bir banka hesabına yatırıp faiz kazanabilirsiniz paranız orada duruyor ve sizin için küçük ama istikrarlı bir kar sağlıyor.

İkinci örneğimizde ise: Ürününüz için reklam satın alırsınız, reklamlardan elde edilen karı elde ederseniz ve karlı daha fazla reklam için yeniden yatırırsınız ve döngüyü tekrar etmeye devam edersiniz. Burada her döngüde ilgini arttırırken sabit bir gelir akışı da oluşturmuş olur.

Yani sosyal medyada bunu zaten çok fazla görüyoruz insanın eline biraz para geçiyor bunu reklama yatırıp hem hesabı büyüyor hem kazancı yatıyor hem hesabı büyüyor hem Kazancı artıyor.

Parayı işe yatırmak her zaman size daha fazla para getirecektir ve ileriye dönük çok büyük bir strateji belirleyecektir. Bu yüzden paranızı kendiniz için çalıştırın bazen zevki hazzı ertelemek gerekiyor bunun farkında olun ve işinize ne kadar çok para yatırırsanız o para size misliyle geri dönecektir.

Siz paranızın Seo’su sunuz ve paranızı ne kadar iyi motive edip yönlendirirseniz sizin için o kadar verimli bir çalışkan hale gelecektir.

Doğru Yere Park Edin

3’üncü maddemiz de park parasını ele alacağız şimdi bir arabamızı park ederken düşünüyoruz pek çoğumuz belki değnekçilere bile denk gelmiştir. Arabamı güvenli bir yere nasıl koyabilirim arabam hangi yerde daha güvenli olur, çizilmez bıraktığım gibi sağ salim alabilirim diye düşünebiliriz.

Bu yüzden farklı kategoriler olur bir sokak arasına park edebiliriz ve Allah’a emanet ol burada dur ya da bir otoparka park ederiz ve güven içinde ne yapacaksak işimi halledip geri dönebiliriz ne çekilme derdi olur ne de başka bir şeyler de olur.

Tıpkı paramızı da nasıl park edeceğimizi bu şekilde düşünebiliriz paranızı park etmeden önce iyice araştırmamız gereken şeyler var çünkü finans kurumları bizim paramızı kapmak için birbiriyle yarışıyor bazen ışıltıyı aldığınız zaman kaybedebiliriz ama ışıltıya aldanmayın önce araştırmalarınızı yapın.

Paranızı park etmeden önce incelemeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Bunlar erişim: Bu hesaba ne sıklıkla erişim gerekecek vade uzadıkça faiz miktarı artabilir ama sizin acil bir ihtiyacınız olursa bu durum nasıl olacak. Bunu iyice araştırmanız lazım paranızı bir bankaya yatırmadan önce bunun erişimi hakkında bilgi sahibi olmanız lazım.

Diğeri ise İlgi: Bu dikkate alınması gereken en bariz noktadır etrafta dolaşın ve kimin en iyi faiz oranı sağladığını görün. Cezalar ya bir şey olursa ve 12 aylık birikiminiz erişmeniz gerekirse cezaları nasıl olacak cayma ücretleri nasıl olacak bunları da iyi bir şekilde araştırmanız lazım.

Ve son olarak hizmet: Finans kurumlarının kimlerle harika bir deneyim yaşadığını görmek için etrafınıza sorun ve araştırın bunları dikkat ettiğiniz sürece arabanızda paranız da güvenli ve rahat bir şekilde park etmiş olursunuz park etmeden önce araştırmanız ve bu maddeleri ele almanız sizin paranızın en güvenli ve en sağlam yerde park etmenize olanak sunacaktır.

Ticaret Yapın

Ticaret Yapın

Dördüncü madde de ise para katlama yolları ticaret yapabilirsiniz. Yani ticaret dediğimiz de hemen aklımıza bir ürün alıp o ürünü satmak gelmesin. Ticaret olabilir, takas olabilir, sizin yeteneğiniz vardır karşı taraf bunu karşı tarafa sunar siz istediğinizi alırsınız karşı tarafta istediğini alır alan memnun satan memnun daha ne olsun.

Bir kırmızı Ataç hakkında muhteşem bir hikaye var. Gerçekten ilham verici yabancı bir adam elinde bir kırmızı ataç bloğuna bunu yazıyor ve takas etmeye başlıyor. Önce balık şeklinde bir kalem, Ondan sonra tokmak, Ondan sonra barbekülü, jenaratör, kar motoru derken bir yıl içinde elinde ki kırmızı atacı 1 ev ile takas ediyor.

Gerçekten akıl alır gibi değil Yeter ki bunu keşfetmeyi bilin. Diğer olarak win win durumunu takas durumunu nasıl sağlayabiliriz. Mesela biz çalışanların verimini arttırmak adına sağlık taraması hizmeti sunuyoruz, her şeyimiz Tamam bütün şey harika işliyor ama bizim bir web sitesine ihtiyacımız var ve web sitesi hakkında hiçbir deneyimiz yok.

Peki ne yapabiliriz bize istediğiniz web sitesini yapacak bir Ajans bulabiliriz ve ona u teklifi yapabiliriz. Siz bizim istediğimiz siteyi yapın biz de sizin çalışanlarınızı verimlilik testinden geçelim ve onların verimliliğini arttırın.

Siz harika bir web sitesine sahip olurken karşı tarafta mutlu verimli personellere sahip olacaktır Ve böylece win win durumunu sağladığınız için siz istediğinizi elde etmiş olacaksınız ve karşı tarafa da bir değer sunmuş ve istediğinizi her türlü almış olacaksınız. Bu yüzden ticaret yapmayı takas yapmayı iyi bir şekilde öğrenin paranızı çalıştırmanın en sağlam yollarından birisidir.

Bazen Akıntıya Karşı Yüzmek Gereklidir

5’inci madde akıntıya karşı yüzmek bize pek çok şey kazandırabilir. Bazen Gerçek paranın olduğu yer akıntının tam tersi tarafındadır. Her şey iyi giderken iyi hisse senedi almaktır. Çünkü herkes bu hisse senetlerinin iyi durumda olduğunu bilir bu genellikle mükemmel bir satın alma fırsatı olabilir aslında, paylaşımlar ekonomik açıdan daha avantajlıdır ve oturup beklemeye zamanınız varsa paranız parmağınızı bile kıpırdatmadan kendisi kendisi için çalışır ve size daha çok para getirebilir.

Tüm zamanların en başarılı ve tanınmış yatırımcılarından biri olan Peter Lynch durgunluk yaşarsanız borsa düşleriniz olur Bunun olacağını anlamazsanız hazır değilsinizdir piyasalarda pek başarılı olamazsınız ya da duayen yatırımcı Waren Buffet‘in dediği gibi çorapta olsa hisse senedi de olsa fiyatı düşerken almayı tercih ederim.

Değeri Artacak Varlıklara Yatırım Yapın

Yatırım Yapın

6’ıncı maddemiz de ise değeri artacak varlıkları yatırım yapın ve paranın yenilenebilir bir kaynak olduğunu unutmayın. Baktığımızda karşınızda pek çok değer artan varlık koyabiliriz bunlar ne olabilir. Kripto paralar olabilir, podcastler olabilir, kitap telifleri olabilir, YouTube içerikler olabilir, online kurslar olabilir, şarkılar, patentler, endeks fonları ve müzikler olabilir yani para katlama yolları başlıca bunlardır.

Bunları bir kere yapsanız bile insanlar bunları kullandıkça size para geri gelecektir bu yenilenebilir kaynaklara en güzel örneklerden birisidir. İşi bir kez yaparsınız ancak içerik için para almaya devam edersiniz bu paranın nasıl basitçe yenilenebilir bir kaynak olduğunun harika bir hatırlatıcısıdır. Nasıl para kazanılacağını bilirseniz her zaman paranız olur.

Potansiyeli Olduğuna İnandığınız Bir Fikre Yatırım Yapın

Bir Fikre Yatırım

Son maddemiz para katlama yolları potansiyeli olduğuna inandığınız bir fikre yatırım yapın. Banka da pek çok paramızın olmasının ya da paramızı bir kenarda tutmanın bir manası yok. Peki size paramızın bizim için zor işler yapmasının bir örneğini vereyim.

Kevin O’Leary bir zamanlar dediği gibi param hakkında şöyle düşünüyorum. “Askerler olarak, onlara her gün savaşa gönderiyorum esir almalarını ve eve gelmelerini istiyorum bu yüzden onlardan daha fazlası var çevrenize ve dünyada olup bitenlerden haberdar olun şaşırtıcı olması kaçınılmaz olan bir şey için algılarınız açık olsun harika bir fikri dürtüsü ve tutkusu olan birine yatırım yapın ve o kişinin sizin için zor iş yapmasına izin verin” yani paranız arttığı zaman melek yatırımcının aslında amacı budur.

İyi bir fikre yatırım yaparsanız ve onlar çalışırken siz paranızı artırabilirsiniz. Hem onlara mentorlük yaparsınız hem de beraber para kazanırsınız ve olan servetinize servet katarsınız ne olmuş olur paranız sizin için çalışmış olur. Tavsiye verin, akıl hocası olun, mentorlük yapın, tavsiye dinleyin ve bir girişimci gibi başarılı bir iş insanı gibi paranızın sizin için çalışmasına izin verin şimdi ayaklarınızı uzatma ve paranızın seni nasıl çalıştığını izleme zamanı.

Yorum Yap