İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

Uygun Fiyatlı En İyi Fondöten

Uygun Fiyatlı En İyi Fondöten
+ - 1

Uygun fiyatlı en iyi fondöten listesi hazırladım sizler için. Bu liste de sizlere 5 uygun fiyatlı, 5’de yüksek uygun fiyatlı en iyi fondöten markalarından bahsedeceğim. Arkadalar hepsini severek kullanıyorum ve tamamen kendi tecrübelerimi paylaşacağım sizinle çok satanlar ve çok olumlu yorumlar alan markalar olan markalar zaten fazla uzatmadan uygun fiyatlı en iyi fondöten listeme başlıyorum umarım severek kullanırsınız. Unutmadan uygun fiyatlı makyaj çanta listeme de bakın bence.

Uygun Fiyatlı En İyi Fondöten

Revlon Colorstay

en iyi fondöten Revlon Colorstay

Revlon Colorstay uygun fiyatlı en iyi fondöten Kapatıcılığı orta, mat bitişli bir fondöten. Ama mat bitişli derken kesinlikle donuk bir mat düşünmeyin. Son derece doğal bir mat bitişi var. Yapısı o kadar ince ki, nemli bir sünger ile uygularsanız gerçekten gözle baktığınız zaman bile cildinizde fondöten olduğunu anlamanız çok güç. Dolayısıyla günlük kullanım için bence çok uygun bir fondöten çünkü cildinizi yormayan bir fondöten. Asıl özelliği 24 saat kalıcı olduğu söyleniyor.

Tabii ki hiçbir fondöteni zaten 24 saat deneyimlemiyoruz. Ama ben sabah sürdüğümde ve akşam eve geldiğimde hala cildimde durması… Karma ciltli olduğum için T bölgemde hangi fondöteni sürersem süreyim mutlaka bir yağlanma oluyor ama kesinlikle cildimde yamalanma yapmadı ve gün içinde de ekstradan pudralamaya bile gerek kalmadı. İki farklı çeşidi var bunun. Bir normal ve kuru ciltler için. Bir de yağlı ve karma ciltler için. Benim günlük kullanımımda çok severek kullandığım bir fondöten.

L’oreal Lumi Magic

En iyi fondöten L’oreal Lumi Magique

L’Oreal Lumi Magic uygun fiyatlı en iyi fondöten. İncecik yapılı, eminim ki elinize bile sürdüğünüzde yapısını çok seveceğiniz ama cildinizde hiç kalmayacağını düşündüğüm bir fondöten. Nemli bir süngerle uyguladım cildime ve neredeyse 20 dakika sonra cildim tarafından emilmişti ve daha sonra zaman ilerledikçe 3. saatin sonunda cildimde hiçbir şekilde fondöten yoktu. Evet yapısının inceliği çok güzel, cildinizi yormayan ve ağırlık yapmayan bir fondöten ama parlak bir bitişi olduğu söylenmesine rağmen benim cildimde son derece mat durdu ve aynı zamanda da hafif hafif çizgilerime dolduğunu gözlemledim.

Bence çok karma ciltler ve yağlı ciltler için uygun bir fondöten değil. Belki normal ve kuru ciltlerde daha kalıcı olabilir diye düşünüyorum ama yine de benim genel olarak bu fondötenle ilgili tecrübem… Yapısını çok sevmeme rağmen kalıcılığının az olmasından ötürü maalesef çok fazla beğenmedim.

Rimmel London Kalıcı Kaplama

En iyi fondöten Rimmel London Lasting Finish

Rimmel London Lasting Finish uygun fiyatlı en iyi fondöten Bu fondötenin gerçekten çok fazla seveni var. Ama ben maalesef o grubun içerisinde değilim. Çok fazla umutluydum bu fondötenden ama. Öncelikle söylemem gerekir ki gerçekten inanılmaz derecede kalın bir yapısı var. Tabii ki adı da zaten Long Lasting olduğu için uzun süre kalıcı olduğunu ve dolayısıyla yapısının da kalın olacağını tahmin ediyordum ama bu kadar kalın bir fondöteni hayatımda hiç kullanmamıştım. Bence cildiniz çok yağlı değilse ya da çok kuru değilse her cilt tipi kullanabilir mutlaka ama nemli bir süngerle uygulamama rağmen cildimden bir an evvel o fondöteni böyle söküp atmak istedim.

O kadar çok rahatsız etti ki beni, ki ben bol bol fondöten kullanmayı seven biriyim ama sanırım son zamanlarda fondöten tercihlerim birazcık daha orta kapatıcılığı hatta azdan ortaya giden fondötenlerden yana kullandığım için bu fondöten bende çok aşırı derecede kalın durdu. Yapısı yine böyle sağlıklı bir görüntü vaat ettiği söyleniyor. Çünkü içerisinde serum var ve aynı zamanda da 20 güneş koruma faktörü var.

Benim cildimde sağlıklı bir parlama değil de, tamamen yağlı bir görüntü yarattı ve dediğim gibi rahatsızlık hissi çok fazlaydı, cildimi çok fazla yoracağını düşündüğümden açıkçası bu fondöteni sevmedim, beni en rahatsız eden kısmı da cildimde uyguladıktan sonra yağlı bölümünü de geçtim çok fazla yapış yapış duruyordu. Yani o yağlı görüntüyü almak için üzerine pudra gibi bir şey sürme ihtimaliniz yok.

Sürerseniz pudra direkt olarak yüzünüze yapışacak… O kadar fazla yağlı ve kalın bir fondöten. O yüzden tabii ki bu fondöten olayı böyle bir şey yani benim sevdiğimi bir başkası sevmeyebilir bir başkasının sevdiğini ben sevmeyebilirim. Ama ben maalesef bu fondötenin çok fazla yağlı duruşu ve kalın yapısından ötürü kesinlikle günlük bir fondöten olduğunu düşünmüyorum. Belki öncesinde çok iyi bir peeling yapıp, çok iyi cildinizi nemlendirip günlük olarak değil de özel gün fondöteni olarak kullanılabilir.

Maybelline Affinitone

En iyi fondöten Maybelline Affinitone

Orta kapatıcılıkta bir uygun fiyatlı en iyi fondöten bu. Yapısı o kadar ince ki, su bazlı bir fondöten olduğu için kapağı açtığınız anda etrafa dökülme riski var o yüzden bir dikkatli kullanmanız gerekiyor. İçerisinde E vitamini ve argan yağı içeriyor. İnanılmaz derecede doğal duran bir fondöten.. Nemli sünger ile uyguladığınız anda cildinizle bütünleşiyor ve kesinlikle çizgilerinize dolup sanki cildinizde bir maske varmış gibi bir görüntü yaratmıyor. Dolayısıyla o hissiyatı çok çok güzel.

Cildinizde fondötenin olduğunu unutuyorsunuz gün içerisinde. Evet cildiniz karmaysa ya da yağlıysa birazcık T bölgenizde yağlanmalar olabilir ama kesinlikle yağlı yağlı bir görüntüye neden olmuyor. Sağlıklı bir görüntüye sebep oluyor. Dolayısıyla ben mesela gün içerisinde ekstradan pudralamaya hiçte gerek duymadım. Bence günlük kullanılabilecek, çok ince ve cildinizi çok iyi hissettirecek bir uygun fiyatlı en iyi fondöten.

Max Factor Cilt Aydınlatıcı

En iyi fondöten Max Factor Skin Luminizer

Gördüğünüz gibi diğer fondötenlerden ayıran belki de en önemli özelliği içerisindeki bu beyaz sarmallar. Bu beyaz sarmal bölümü B ve D vitamini içeren, ışığı yansıtan ince proteinleri içeriyor. Aslında baktığınızda fondötenin bitişinin daha parlak ve ışığı yansıtan bir fondöten olduğunu düşünüyorsunuz ama ben bu fondöteni ne yaptıysam yapayım cildimde ışıltılı bir hale getiremedim. Yapısını sevdim, kapatıcılığı bence azdan ortaya. Eğer iki kat uygularsanız orta kapatıcılık elde edersiniz ama tek katta, nemli süngerle uyguladığımda oldukça az bir kapatıcılık elde ettim.

Yani sadece cildimdeki renk eşitsizliklerini giderdim. Hissiyatını sevdim, aslında kalın bir yapısı var. Sanki çizgilerinize dolacakmış gibi hissediyorsunuz sıktığınız zaman ama nemli süngerle cildinizde çok iyi bütünleşiyor. Ama o vaat ettiği parlak o ince proteinleri ben maalesef neyle uyguladıysam elde edemedim. Cildimde hafif mat hatta bir tık donuk bir görüntüye yol açtığını söyleyebilirim.

Estee Lauder Çift Aşınma

En iyi fondöten Estee Lauder Double Wear

Birçok kişinin zaten aşina olduğu bir fondöten bu. Kapatıcılığı oldukça yüksek. Bence günlük kullanımdan çok özel günler için kullanılabilecek bir fondöten. Karma ve yağlı ciltler eminim ki bu fondöteni çok severler. Ama yüksek kapatıcılığı olması ve cildinizde gerçekten mermer gibi bir görüntü yarattığı için kuru ve normal ciltlerin de tercih ettiğini tahmin ediyorum.

Benim cildimi hiçbir şekilde kurutmayan gerçekten özel günlerde cildinizi kusursuz gösterecek bir fondöten ama günlük olarak kullanabileceğimi pek sanmıyorum çünkü yapısı haliyle uzun süre kalıcılığı olduğu için ve yüksek kapatıcılıkta olduğu için oldukça yoğun. Ama cildinizi güzel gösteriyor mu? Kesinlikle evet. Düğün, dernek, nişan için bence çok severek kullanırsınız.

Chanel Bejler

En iyi fondöten Chanel Le Beiges

Daha önce de Türkiye’ye ilk geldiği zaman lansmanın da elime sıkıp deneme fırsatım olduğu bir fondötendi. Açıkçası birazcık daha ince yapılı, daha böyle serum yapılı ya da su bazlı bir fondöten gibi hayal ediyordum. Ama kalın gibi gözükse de cildinize çok iyi yedirdiğinizde gerçekten çok doğal duruyor. Bitiş bence daha yarı mat yarı parlak diyebiliriz. Böyle hafif saten gibi. Altına uyguladığınız bazla bu fondötenin yapısını değiştirebiliyorsunuz. Bence en önemli özelliği bu.

Eğer altına matlaştırıcı bir yağ kontrolü yapan baz uygularsanız fondöten tamamen matlaşıyor. Daha parlak bir nemlendirici baz uygularsanız fondöten tamamen o bazın kendisiyle bütünleşerek çok farklı bir hale dönüştürebilirsiniz bu fondöteni. Kalıcılığı orta diyebilirim, yani sabah sürerseniz akşama kadar sizi gayet güzel idare eder. Kapatıcılığı orta ama iki kat uygularsanız yüksek kapatıcılık elde edersiniz ama bence hiç gerek yok, zaten tek kat oldukça doğal duruyor.

Belki ikinci katı sürerseniz birazcık daha o doğallığından kaybedebilir. O yüzden hiç gerek yok, orta kapatıcılık gayet yeterli. Ayriyeten içerisinde de 25 güneş koruma faktörü var. Ben bu fondöteni çok seviyorum çünkü dediğim gibi birçok bazla da bütünleştiği için bence ciltte de çok doğal duran bir fondöten.

Yves Saint Laurent Gençlik Kurtarıcı

En iyi fondöten Yves Saint Laurent Youth Liberator

Benim bugüne kadar kullandığım cildimi herhalde en ışıl ışıl ve sağlıklı gösteren fondöten bu oldu. Gerçekten söylendiği kadar güzel mi diye merak ediyordum ve bence az bile söylenmiş. Zaten tamamen serum fondöteni, içerisinde serum olan bir fondöten bu. Cildime uyguladığım zaman eşim de sordu… Cildin ne ışıl ışıl, ne kadar temiz duruyor yani hiçbir şekilde sanki makyaj yapılmamış gibi cildiniz ama o kadar sağlıklı canlı ve parlak duruyor ki bence bütün övgüleri hakkeden bir fondöten.

Kapatıcılığı ortadır, yükseğe çok çıkabileceğinizi zannetmiyorum çünkü serum içeren bir fondöten olduğu için cildinizi tamamen parlak sağlıklı, hiç makyaj yokmuş gibi gösteren bir fondöten.

Kokusu nefis, kendinizi o kadar iyi hissediyorsunuz ki bu fondöteni sürdüğünüz zaman. Cildinizi hiçbir şekilde yormayan bir fondöten. Yani nefes aldığını hissediyorsunuz cildinizin. Günlük kullanım için çok çok uygun. Bence özel gecelerde bile kullanılabilir. Eğer çok fazla böyle mermer gibi bir cilt aramıyorsanız hem gündüz hem de özel gecelerde çok severek kullanabileceğiniz bir fondöten.

Ever Ultra HD için Makyaj

En iyi fondöten Make Up For Ever Ultra HD

Make up For Ever Ultra HD fondöten Burada bahsettiğim fondötenler arasında sanırım ki en merak ettiğim fondöten buydu. Çünkü o kadar çok övülüyor ki ve o kadar çok herkes tarafından seviliyor ki. Bununla ilgili yorum yapmaya açıkçası birazcık çekiniyorum çünkü ben bu fondöteni cildime oturtamadım. Ne yaparsam yapayım cildimde o süper ultra hd görüntüsünü yakalayamadım. Nemli süngerle uyguladım, aklınıza ne geliyorsa her şeyi denedim.

Birincisi, renk konusunda çok sıkıntı yaşadım. Zaten bu uyguladığım renkte bence cildime hiç uygun değil ama en uygunu buydu, yapabilecek bir şeyim yoktu. Renk konusu benim için çok büyük bir sıkıntı oldu çünkü çok fazla turuncu durdu tüm tonları cildimde. Açık tonlarını denedim, onlar da çok fazla pembe durdu. İkincisi, cildimde aşırı derecede yağlı durdu. Evet, yapısı gerçekten çok güzel. Gerçekten cildinizde hissetmiyorsunuz ama o kadar parlak durdu ki cildimde çok rahatsız etti ve üzerinde pudralama gibi bir şey yapmam söz konusu değildi.

Zaten o zamanda fondötenin özelliğini bozuyorsunuz. Bu da çünkü sağlıklı ve parlak bir bitiş sağlayan fondöten. Ama benim cildimde çok parladığı için maalesef ben pek sevmedim. Belki normal ve kuru ciltler için çok daha uygun bir fondöten olduğunu düşünüyorum.

Dior Çıplak Hava

En iyi fondöten Dior Nude Air

Eğer cildiniz karma ya da yağlıysa bence bu fondöteni çok çok seversiniz. Çünkü ne kadar sanki böyle serum formunda olduğundan ötürü parlak bitişli bir fondöten gibi hissettirse de size ambalajı aslında evet, çok incecik bir yapısı var, çok akışkan bir yapısı var. Su bazlı bir fondöten. Ama içerisinde de pudra olduğu için cildinize uyguladığınız anda incecik bir tabakayla cildinizde pudralaşıyor ve cildinizi matlaştırıyor.

Sağlıklı bir görüntü yaratıyor ama cildinizdeki o yağ kontrolünü de çok güzel yapıyor. Cildiniz çok kuruysa o hafif pudra hissi sizi rahatsız edebilir ama altına nemlendirici uyguladığınızda bence tüm cilt tipleri için çok kuru değilse cildiniz, günlük kullanım için oldukça ideal bir fondöten.

Giorgio Armani Aydınlık

En iyi fondöten Giorgio Armani Luminous

Çok önceki videolarımdan bir tanesinde birazcık bu fondötenin abartıldığını düşündüğümü söylemiştim. Aslında yine hala fikirlerim çok fazla değişmiş değil ama bu kadar da önyargılı değilim. Öncelikle biraz yapısından bahsedeyim size.

İnce bir yapısı var, dolayısıyla cildinizde hissetmediğiniz cildinizi rahatsız etmeyen, yormayan bir yapı. Kapatıcılığı ortadır, bir buçuk kat falan uygularsanız birazcık daha lekeleriniz varsa onları maskeleme ihtimaliniz yüksek.

Kalıcılığı çok fazla değil, benim cildim karma olduğu için gün içerisinde karma ve yağlı cilde sahipseniz hafif hafif T bölgenizde yağlanmalar gözlemleyeceksiniz. Dolayısıyla pudrayla o bölümlerin tekrar üzerinden geçmeniz lazım. Ama cildiniz kuru ya da yağlıysa bu fondöteni daha çok sevme ihtimaliniz var.

Onun dışında yani bu fondöten evet güzel bir fondöten ama bu özelliklere sahip hep uygun fiyatlı, hem de yine yüksek fiyatlı fondötenlerde aynı özellikleri bulabileceğiniz için çok fazla özelliği olan bir fondöten değil. O yüzden de abartıldığını düşündüğümü söylemiştim. Ama sevdim mi? Evet gün içerisinde de kullanmak için oldukça ideal bir fondöten.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir