1. Ana Sayfa
  2. Kadın

Zor Kadın Nasıl Olunur? 5 Madde İle Zor Kadın Ol!

Zor Kadın Nasıl Olunur? 5 Madde İle Zor Kadın Ol!
+ - 0

Zor kadın mı? Kolay Kadın mı? Nasıl zor kadın olunur? Ne yaparsınız kolay gözükürsünüz madde madde işleyeceğiz en sık yapılan hatalardan bahsedeceğiz, zor olayım derken kaçıran kadın olmanıza sebep olacak davranışlardan da bahsedeceğiz. Erkekler zor kadın mı tercih eder? Zorluk erkekleri kaçırır mı? Bu sorunun yanıtında kendi görüşlerim de vermeye çalışacağım.

Zor kolay gibi kadınları kategori ayırma gibi bir niyet yok burada amaç tamamen kolay gözükmek istemiyorum diyen kişilere yol göstermek ya da zor olduğumu düşünüyorum insanların bu yüzden benden kaçtığını düşünüyorum bu iyi bir şey mi soruların yanıtını bulmak amacımız.

Ayrıca kadınlar olarak biz bir erkek için neden bir şeyler oluyoruz cular hemen saldırıya geçmesin birileri için değil kendiniz için en doğrusu nedir göz önüne sermeye çalışacağız. Bir seri halinde paylaştık geçtiğimiz aylarda.

Alfa kadın dedik, cool kadın dedik vaz geçilmez kadın dedik dedik sıra geldi zor kadına zor kadın eşittir, güçlü kadın, istenen kadın, emek harcatan kadın, bakın altı çizili kavramamız bu emek harcatan. Kolay kadın ise eşittir cepte gözüken kadın, bazen hayır demeyi bilmeyen kadın şimdi cepte görüldüğünü nasıl anlarsın ve cepte gözükmekten nasıl kurtulursun adında iki tane listem var bu iki listenin altında bazı sitem cümleleri görüyorum.

Kolay kadınım ben, cepte gözüken kadınım ben böyle ayıflanmalar bu kötü bir şey değil muhtemelen iyi niyetinden, sevginden, aşkından, saflığından, umudundan, hayata bakış açısından. Birçok sebepten dolayı bu haldesin ve bunda utanılacak ayıplanacak hiçbir şey yok ama günümüz ilişkilerine Afrika’da vahşi doğada hayatta kalma olarak görüyorum ben kimin kime gücü yeterse.

O yüzden kolay al olmamak adına sanki dozunda bir zorluk size daha vazgeçilmez bir hale sokacaktır diye düşünüyorum bu başlayalım bakalım nedir zor kadın olmanın kuralları.

Zor Kadın Nasıl Olunur? 5 Madde

Mücadele Ettiren Kolay Teslim Olmayan

Az önce sihirli bir cümle kurdum. “Emek harcatan” Diyerek vazgeçilmez kadın olmak makalesinde de bahsettik herkes tarafından bilinen bir gerçek vardır. İnsanlar emek harcayarak elde ettikleri şeylere daha bağlı kalıp daha çok değer verirler. Bunu kendinizde de düşünebilirsiniz yolda bulduğum bir para önemsizdir bir çırpıda harcarsın ıvırla zıvırla.

Oysa kazandın özellikle zar zor kazandığın para daha değerlidir işine yaramayacak bir şey alırken iki üç kere düşünürsün belki almazsın bile bunu da bu göze bakmanız önereceğim. İnsanlar mücadele etmeli size ulaşırken o yüzden telefonu ilk çalıştı açmayın sonra dönersiniz gibi bir şey demeyeceğim çünkü genelde bu anlaşılıyor öyle bir şey değil dediğim ama ilk yapılan plana, hadi akşam buluşalım lara, ben de film izlemeye ne dersin lere birden balıklama dalmalı ondan bahsediyorum.

Hayır demeyi bilmeli ve karşımıza şu çıkacak hemen bazen danışanların da sohbet yaparken karşılık olarak alıyorum bunu ben gitmezsem başkasını çağırır, Ben buluşmazsam hakkımı kaybederim. Bakın bu bir hak meselesi değil sen mücadele edilmeden hemen bir teklif sonrası hakkını kaybedecek bir olacaksan hemen ol, hemen ol ki sonra üzülmeyesin sakla samanı karıştırmayın ama güzel bir organizasyon yapılmıştır, bir sosyal etkinliğe davet edilmiştir falan o bir emektir. Ama kimse kusura bakmasın da evde bir film izleme davetine kimse emek harcanmış bir davettir demesin.

Karakter Analizi Yapabilen

Şimdi artık hepimiz biliyoruz erkeği kadına fark etmez. Bir grup avcı erkek var skorcu erkek var, talep gören erkek var, bir de çekingen erkek var Yakında bunları anlatacağım bir makale gelecek detaylıca inceleyeceğiz bu karakterleri.

Önemli olan kısım adamına göre muamele yapmak sana herkese geldiği gibi geliyorsa erkek güzelim ben buyum işine geliyorsa ara beni diyorsa, hemen yapabileceksin bu erkeğin karakter analizini ona göre koyacaksın tavrını o eline alır diye başlayacaksın yok yok, kaliteli çizgini bozmak yok ama he canım he daha çok ara beni yaparsın demekten de alıp koymayacaksın kendini.

Sana taktik uyguladığını görüyorsan daha önce hiçbir kadına böyle hissetmedim diyorsa ilk dakika da ona da işte göstereceksiniz zor kadını diğer yandan bir şeyler için çabalıyorsa erkek. Emek harcadığını görüyorsa ona da kapılarını hafif aralık bırakacaksın zor kadın tarafından ısrarla olmayacaksın.

Zaafı Olmayan Kimseye Muhtaç Olmayan

Bu maddeyi anlatırken tersten gideceğim bazı erkekler vardır. Bazı erkeklerin taktikleri vardır. Çok dalga geçilir hani hatta ben de bazı listelerim de baya dalga geçmiştim. Fotoğraf çekilir arabanın markası gözükür yani gözükmesi için adam bildiğin şekilden şekile sokar vücudunu işte ne bileyim yaşadığı lüks hayatı göz önünde tutar bir dönemler görgüsüzlük olarak adlandırılan bu kavramlar sosyal medyada olan hale geldim malum işte bu adamlar bunu neden yaparlar bu lükse maddiyata dikkat eden kadınları elde etmek adına yaparlar.

Daha doğrusu bu konuda zayıf olan kadınlar için yaparlar zor kadının en önemli yapı taşı zaafların olmamasıdır. Bunu maddiyat olarak düşünmeyin de uzun boylu esmer görünce dayanamıyorum ben diyen bir kadını düşünün, kaslı erkeklere bayılıyorum diyen kadın düşünün dayanamıyorum zaafım var gibi açıklamalar zor kadın tanımının içine girmez, zaaflar insanları güçsüz gösterir.

Bunca zaman zaafım vardı birden nasıl vazgeçeyim diyenlere gelsin, birden vazgeçemiyorsan da gizlemeye çalışacaksın belli etmemeye çalışacağız, en azından ilk başlarda. zaten bu zaafı belli ettiğin an hop ceptesin bir daha da çıkamazsın. Sen kimseye muhtaç olmadığını göster ki önce maddi yönden, ulusal yönden, bedenen karşıdaki kişi de kendini bir şey sanmasın cepte görmesin seni elde etmek için emek harcasın.

Sana baktığımda sana ihtiyacım yok imajını göstere bilmem bu işi çözdün anlamına gelir zor olmanın önemli yapıtaşı zarfları ortadan kaldırmak kaldıramıyorsan da gizlemektir.

Hayatının Akışını Bozmayın

Herkesin bir hayatı var herkesin bir hayatı olmalı. Kendine ait başkası için değil kendi için yaşadığı bu sözümü şu yönden yanlış anlaşıldığını gördüm o yüzden revize edeyim. Ben başkası için yaşama derken hayatında sonradan aldığın ilişkidir, arkadaşındır gibi kavramlar için söylüyorum ailenle vakit geçirmen gerekiyordur, çocuğun vardır ona zaman ayırman gerekiyordur bunun içine girmez. Ailesi hayatının bir parçası zaten, kendin için yaşarken ailenin de buna dahil etmen gerekir kısa bir kamu spotu gibi mesajımızı verdikten sonra maddeye devam edelim.

Hayatın akıp giderken seyrini başka şeyleri değiştirmesine izin vermemelisin. Sporun vardır, arkadaşlarınla görüşmen vardır, evde temizliğin vardır başka biri için bu programı aksatırsan akışı bozarsın yanlış yaparsın. Şunu gözünde canlandırıyorsun muhtemelen ben anlatırken… İşte arkadaşlarımla planım var ilişkide olduğun ya da flört ettiğin kişi seni davet ediyor ya da arıyor müdahale ediyor programını bozuyorsun.

Tamam buda işin içine giriyor ama sadece bu değil yani en azından sadece bu yönden bakmamak gerekir. Benim mesela sözleriyle canını sıktıktan sonra çok moralim bozuldu spor falan yapamam artık dememen mesela buna örnek ofiste, okulda yaşadığın bir olumsuzluk senin sosyal planını bozmamalı mesela flörtünün sana karşı olumsuz bir davranışı senin arkadaşlarına planını erteletmemeli mesela sen bu rutini bir kere bozarsan şu mesaj gider karşıya.

İstediğin zaman programıma dahil olabilirsin ya da bir sözüyle programımı değiştirebilirsin hayır zor bir kadın olunacaksa o programla o rutin asla değişmemeli. Eğer bir dahil olmak ya da dahil etmek ise amaç uğraş verdirmedi araya girmek için çaba sarf ettirmeli verilen mesaj bu hayata dahil olmak istiyorsan uğraş vermen gerekiyor olmalı.

Şimdi üst üste gelen teklifleri de a bu akşam pilates topunun başka rengini almaya gideceğim de olmamalı. Maddeye ek olarak ve örnekleme yapacağım diyor ki tartıştık eve geçiyorum. Neden eve geçiyorsun şimdi ben de tartıştı keyfi yerinde gitti arkadaşlarıyla görüşmesinden kusur kalmadı demesin diye. Yahu desin hatta ne kadar dik durduğunu ne güçlü gözüktüğünü hiç kolay yıkılmadığını görsün ama tabii kavgayı Sen çıkartmışsan da nispet yapar gibi gidiyorsan da orası da ayrı.

Kendini Geliştiren

Şimdi bir mantık kuralım sizlerle erkeğe oranlı kültürlü, okuyan, öğrenmeye açık, yeniliklere açık, hayata bakışı hep daha ileriye gitmek olan bir kadın her zaman erkeği zorlar sizde hak verirsiniz herhalde hoş böyle bir durumda bu konularda aşırı kalan erkeklere pek beğenilmez gerçi ama oldu ya başka özellikleri ile ön plana çıktı diyelim şöyle bir durum çıkar ortaya.

Listenin sonunda bahsedeceğim ama erkeği ürkütür kaçırır yada daha erkeğin tuğlanın üzerine bir tuğla koyması gerektiğini daha gösterir erkeği de gelişme yönlendirmiş olur. Yani yine aynı kapıya çıkar olay erkeğe emek harcattırır.

Şimdi saydığım maddeler sonrasında şöyle bir düşünce çıkabilir ortaya, “zor kadın olmak, bu role girmeye çalışmak bana ne kazandırır” Böyle bir şeye gerek var mı? Bu işte tamamen size kalmış seçimsiz yapacaksınız. Zor olmak istemiyorum deyip normal olacağım mantığına bürünebilirsiniz ama şunu özellikle dile getirmeliyim..

Vahşi doğa dedik ya normal olayım derken de kurdun önüne düşen masum Bir kuzuda olmayın derim ben. Az önce bahsettiğim soruya dönelim şimdi bir de. Erkekler zor kadından korkup kaçar mı? Kendilerine elde etmesi kolay kadın mı ararlar ya da seçerler bu soruya şöyle yaklaşmak lazım.

Bazı erkek hazırcıdır kolaycadır, annenin konforlu bakım alanında büyümüştür ne dese olmuştur, ne istese yapılmıştır ya da anne kalıbından çıkaralım her istediğini anında almıştır bir çaba harcamamıştır işte bu adamlar zora gelemez en ufak bir uğraşmadan kaçarlar kaybolurlar.

Bazı adamlar vardır kolay elde ettiği çekici gelmez. Gözü hep onu uğraştıracak onu yoracak onu çalıştıracak kadındır o erkek koşmak, elde etmek için kullandığı o kasının daha çok gelişmesini ister bu işi bir yarış kazanmak olarak düşünür, kendilerini bu şekilde motive ederler. İşte o kişilerde zor kadının tercih ederler.

Tabi genellemeler bunlar bunlara uymayan erkekler de var orada bahsettiğim karakter analizi giriyor devreye burada aslında kararı siz vereceksiniz hangi şekilde yaklaşan hangi kadınla karşılaşsın Kararı siz vereceksiniz. Evet listenin sonuna gelirken söz sırası sizde her zaman olduğu gibi sizce hangi kadın olmak lazım? Eğer beyler okuyorsa onlarda yorumlarını yapsın lütfen hangi kadın daha cazip erkekler için.

Yorum Yap