1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Cepte Olduğumu Nasıl Anlarım Kesin 10 Yolu

Cepte Olduğumu Nasıl Anlarım Kesin 10 Yolu
+ - 7

Cepte olduğumu nasıl anlarım yada yedekte tutulduğumu diyenler için için işte 10 madde. İnsan ilişkilerinde insanların en rahatsız olduğu 10 tane temel konudan bir tanesidir belki, cepte insan olmak. Sadece kadınların değil erkeklerin de çok sık yaşadığı olaylardan bir tanesidir bu kadınlar biraz daha hassas sadece.

Erkekler çok fazla önemsemeye biliyorlar bunun sebebini listenin sonların da anlatacağım nedir bu cepte olma konusu, Cepte olduğumu nasıl anlarım derken neyi kast ediyoruz önce ondan bahsedeceğim. Sonrasında da nedir bunun belirtileri tek tek madde madde inceleyeceğiz ilerleyen günlerde de neden kendimizi bir insanın cebine sokarız seni cepte tabirini kullanıyoruz ya. Neden bir insanın cebine gireriz bizi neden cepte görürler onlardan bahsedeceğim bir liste hazırlayacağım bir sonraki haftaların fragmanı olsun bu da gelelim şimdi nedir bu cepte olma olayı ne anlama geliyor.

Cepte Olduğumu Nasıl Anlarım 10 Yolu

Cepte olduğumu nasıl anlarım

Arkadaşlar cepte olmak aslında yedek olmaktır birilerinin B planıdır devamlı hazır olan diğer seçenektir. Bekleyen, itiraz etmeyen, sorgulamayan alternatifdir benzetmeleri çoğaltmak mümkün çok can sıkıcı geliyor kulağa değil mi böyle anlatınca böyle tanımayınca kimse kabullenmek istemiyordur şuan muhtemelen ama bazen sevdiğimiz kişiler hatta ve hatta bazen arkadaşlarımız bizi bu duruma sokuyorlar ama bunu biraz da bizler yaparız böyle. Biz bile bile yedeğe gireriz bir kere girdin mi çıkamazsın. Peki nedir, belirtileri, davranışları, gerçeklerle yüzleşmeye hazır mısınız hazırsanız başlıyoruz.

İletişim Yoğunluğu

Cepte olduğumu nasıl anlarım? En belirgin gözlem bununla yapılabilir uzun sohbetler yerine kısa kısa konuşmalar hatta sadece yazışmalar mevcuttur. Yazışmalara geç cevap verilir.

İş yoğunluğu, arkadaşlar vardı, araba kullanıyordum, ders çalışıyordum, erken uyumuştum, geç uyanmıştım iletişimde bahaneler uçuşur durur, zaten sırf bu maddeden bile anlamak mümkündür bu tarz insanları çok yakın bir zamanda bir danışanıma yaptım bu sohbeti kısa kesilen iletişimlerden bahsediyordu her gün konuşuyor musunuz diyorum her gün konuşmuyoruz ama mesajlaşıyoruz diyor.

Birincisi bu yanlış konuşmak çok önemli ilişkilerde bir şeylerden bahsediyor olmak çok önemli kadınlar için söylüyorum diyeceğim ama aslında erkeklerde not alması gereken bir madde bu erkek biraz uğraş vermeli sohbete güldürmeli mesela kadını.

Şimdi neden erkek uğraş vermeli nerede kaldı eşitlik falan diye geçiriyor muhtemelen erkekler içerisinde arkadaşlar eşitlik başka yerde olur iletişimde eşitlik gerekmez erkek daha yapıcı olmak zorunda, erkek kadına önemli hissettirmek zorunda, erkek kankasıyla konuşuyor gibi konuşamaz bir kadınla, erkek esprileri yapamaz, küfür edemez, sulu şaka yapamaz yapmamalı yani bu ilişkilerin yazılı olmayan baş kanunudur aslında diyeceğim o ki hanımlar erkekte size bu şekilde yaklaşıyorsa anlayın ki sizi önemsemiyordur.

Hiç boşa zaman harcamayın derim belli ki yedeksiniz belli ki başrol de başkası var ya da başrole hala birini arıyor. Diğer bir konu çok konuşmuyoruz ama mesajlaşıyoruz olmaz yetmez ama hadi konuşuluyor. Şimdi müsaitlik durumuna göre değişebilir tabii ki ortamın müsait değildir, zamanı müsait değildir o zaman mesajlarda bir sohbet içeriyor olmalı neredesin kiminlesin gibi kısa mesajlar bir iletişim değildir.

Komik fotoğraf göndermek, komik video atmak bunların hiçbiri bir iletişim değildir. Sadece bir çeşit hatırlatmadır diyeceğim o ki ilişkilerde olmazsa olmaz kriter sohbettir iletişimdir, bunu sağlamıyorsa biri size anlayın ki yedeksiniz yeterince özen göstermiyordur size.

Son Dakika Organizasyonların Aranan Yüzü

Son Dakika Organizasyonların Aranan Yüzü

Bu maddede ilişki de olduğunuz kişiyi düşünebileceğiniz gibi aynı zamanda arkadaş Çevrenizdeki kişilerle düşünebilirsiniz sizi cepte gören kişi programlarında sizi tam bir yedek oyuncu olarak kullanır.

Mesela hafta sonları dediğiniz zaman çiftlerin vakit geçirdiği bir gündür iş vesaire durumları farklı değilse tabi eğer ki bu görüşme teklif size cuma akşamı ya da cumartesi sabahı geliyorsa ya da her şeyi geçtim hadi bugün görüşelim diye geliyorsa o talep anlayın ki bir kaç tane adaya da sunulmuş olmadığı için size kalınmıştır. Şimdi ben genelde her maddede istisna varsa parantez içine belirtiyorum burada da belirtelim.

“Yine kendini kötü hissediyordur hadi gel dışarı çıkalım der yada müsait değildir anca işim bitti hadi görüşelim der bunu zaten siz fark edebilirsiniz ama tüm günler ses çıkarmamış birden son dakikada hadi akşam görüşelim de mesaj geliyor ve bunu düzenli yapıyor anlayın ki o bir istisna değil sizi cepte gören biri”.

Arkadaşınız tarafından da mesela konser gibi sosyal bir etkinliğe birkaç saat kala yer ki kapınız çalınıyorsa anlayın ki onun listesinde oldukça geridesiniz.

Size Karşı Korkusu Yoksa

Size karşı korkusu yoksa cepte olduğumu nasıl anlarım sorunuzun cevabını buradan da anlayabilirsiniz. İlişkilerde korkuya yer yoktur desek te aslında bir tane şeyden korkulmalı o da kaybetme korkusu genelde sizi cepte gören kişilerin sizi kaybetme korkusu yoktur.

O yüzden bunun rahatlığıyla yaparlar birçok şeyi size zaman ayırmaz, size kötü davranır, sizi hayatının merkezine koymaz çünkü az önce dedik ya orası başrol oyuncusu içindir sizi figüran olarak görür o başrol oyuncusunu ararken ya da başka bir başrol oyuncusu varken sizin figüranlığınızın hiçbir değeri yoktur o yüzden sizin gitmeniz ya da kalmanız arasında bir fark yoktur onun için önemli olsanız bile önemli değilmiş gibi göstermek işine gelir. Böylece gitmemizden korkmayacak kişiye gitmemesi için daha fazla özen gösterirsiniz yani kısacası Kaçan kovalanır.

Roller Değişmez

Veren tarafta alan tarafta hiç değişmez burada roller bir kere dağıtılmıştır. Verici taraf cepte olan kişi alan taraf her zaman cepte gören kişidir her zaman fedakarlık hep cepte olan kişi tarafından yapılır cepte göreni hiçbir zaman fedakarlık yaparken göremezsiniz.

Sizin duygularınızı sömürürken kendi duygularını kullanırken adeta cimridir her zaman cepte olan kişi daha çok değer verir daha çok sever ve hatta bu iletişimi bu ilişkiyi bitirmemek adına ekstra çaba sarf eder.

Cepte gören kişide bu çabayı önemsemediği gibi zora sokacak çıkmaza sokacak hamleler yapar liste de başrol muhabbetin çok fazla yaptık yine bunun üzerinden bir örnek vereyim bu filmin kötü oyuncusu da yine cepte gören kişidir.

Plan Yapılmaz

Cepte olduğumu nasıl anlarım? Planlarına sizi dahil etmez. Az önce bahsettiğim sondaki organizasyonlarının aranan yüzü maddesinden biraz farklıdır bu madde. Daha uzak gelecek planlarından bahsediyorum çünkü ilişkilerin keyifli anlarından bir tanesi de plan yapmak ve hayal kurmaktır yazın şuraya gideriz, kışın kar yağarken şu yolda yürürüz, falancanın konserine beraber gideriz şu şehre gidip tatil yaparız gibi ayakları yere basan hayallerden bahsediyorum.

Ayakları yere basan planlar ilişkiye renk katar bazen bu hayallere ve planlara ilişkiyi bir sonraki adıma taşımak da dâhil edilebilir evlilik gibi nişanlık gibi yine bir parantez açayım bu evlilik ve nişan gibi süreçleri insanlar güzel yönetemiyorlar bazen danışanlarımdan geliyor nişanlıydık evlenecektik ama çekti gitti ne kadar sürdü ilişkiniz diyorum bir buçuk ay kadar falan diyor zaten bir buçuk ay içerisinde evlilik kararı aldıysanız baştan yanlış yapmışsınız demektir.

Çünkü bu tarz işler o kadar kısa sürede karar verilecek işler değildir. Bu konuyu başka liste de yazacağım için hızlıca geçiyorum. Parantezi kaparken evlilik planlarını yeterince zaman ayırdıktan sonra yapmalısınız. Maddeyi toparlayacak olursak bu keyifli plan yapma ve hayal kurma evrelerinde siz yoksunuzdur sizin kurduğunuz hayallere de eşlik etmez yaptığınız planlara ayak uyduramaz işte bu da diğer cepte görülmenin belirtileridir.

Zorluktan Kaçma

Cepte gören kişi zorlamaya gelemez onu sözlerinizle davranmış olursunuz, kavgadan kaçar, kıskançlığından kaçar, hatta ve hatta ilginizden kaçar oysa bir ilişkide ilgili olmazsa olmaz bir şeydir ama cepteyseniz siz ne yapsanız onu davranmış olursunuz.

Çünkü siz cepte siniz o ihtiyacı olduğu zaman size dönüş yapar o dönüş yapmadığı sürece ona ilgi gösterirseniz o ilgiden bile kaçar kavga çıkartır mesela bol bol uzun aralar verir ilişkide bilin bakalım bu kavgalardan sonra ara verilen ilişkide tekrar barışma adımını kim atar. Evet doğru bildiniz cepte olan taraf her zaman adım atan taraftır haklıyken haksız duruma düşen taraftır zorluktan kaçan cepte görendir, zorluklarla savaşan cepte görülenidir.

Manipülasyon Teknikleri Uygular

Bazı insanların özellikle kullandığı bir tekniktir manipülasyon. Sonuçta bir insanı cepte tutmak kolay bir şey değildir aşama aşama belli bir miktar emekli sarf edilmesi gerekir uzun süre etki altında kalan insanlar bir zaman sonra yedeğe girer cepte gözükür. İletişimde genelde kendilerine hep ön plana çıkartıp kendilerini övüp sizi manipüle ederler sizi değersizleştirirler yine geçtiğimiz günlerde.

Manipülasyon nedir? Nasıl yöntemlerle uygulanır? sevgili tarafından Manipüle eden kişilerin örneklerinin olduğu bir makale yazmıştım onu okumayanınız varsa özellikle tavsiye ediyorum. Orada bu konuyla ilgili bayağı bir örnek bulacaksınız cepte gören kişi sizi cepte tutmak için bir strateji uygulaması gerekir. O da manipülasyonla olur.

Bencillik

Bencillik

Bencillik cepte olduğumu nasıl anlarım? Sorusunun diğer cevabı diyebiliriz. Her zaman kendi isteği olsun ister mesela kendi istediğinde iletişime geçilmesini sağlar, kendi istediğinde görüşür. Siz ararsanız ulaşamazsınız o istediği zaman ulaşılmasına izin verir sadece kendi istediği ortama girer, kendi istediği zaman ortamdan çıkar sizin fikirlerinizin, sizin zevklerinin, sizin düşüncelerinizin hiçbir önemi yoktur o her zaman ön plandadır o ve onun istekleri adı bile olmayan ilişkilerin patronudur.

Ortadan Kaybolma

Cepte gören kişilerin en belirgin özelliğidir yukarıda yazdığım maddelerin bazılarını yaptıktan sonra ortadan kaybolurlar karabatak bu edeceğimiz bir huydur aslında bir görünürler sonra yok olurlar sinirlenirler ortadan kaybolurlar, küserler ortadan kaybolurlar, sizinle ci***llik yaşarlar kaybolurlar, zora gelir kaçar kaybolurlar zora gelince kaçarlar demiştik zaten biliyorsunuz burada fark zora gelmeseler de arada sırada ortadan kaybolurlar.

Evet maddelerin izi saydık bu tarz belirtileri yaşıyorsanız şayet maalesef cepte gözüküyorsunuz ve bir nevi yedek oyuncu olmuşsunuz ama meraklanmayın bunun için de makale yazdım cepte gözükmekten nasıl kurtulurum? Başlıklı okumanızı tavsiye ederim.

Her insan değerlidir ve bu değeri yanındaki kişiler eksiltmez kendi değerinizin farkına varmamız gerekir. Sizlerden ricam yorum kısmına bugüne kadar cepte gözüktünüz mü gözükmediniz mi ondan bahsetmeniz ama farklı bir yorum daha rica ediyorum bugün biraz kendimizi de tartalım acaba siz hiçbirini cepte görmüş olabilir misiniz dürüst olun öz eleştiri yapın ve Lütfen bunu da yorum kısmına yazın.

Yorum Yap

Yorumlar (7)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.