1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Kadınların Çekici Bulduğu Erkek Özellikleri 7 Yol

Kadınların Çekici Bulduğu Erkek Özellikleri 7 Yol
+ - 0

Kadınların çekici bulduğu erkek özellikleri yani çekici erkek özellikleri hakkında biraz araştırma yaptım arkadaşlar ve mutlaka bunları bilmelisiniz. Kadınların erkekler de çekici bulduğu şeylerin listesinin uzun ve zaman zaman çelişkili olduğu bir sır değil. Tabi ki her bir kadın için tek bir gizli formül yok fakat kadınları cezbeden bir kaç önemli şey var ki bunları mutlaka her erkeğin bilmesi gerekir. Bana göre bir erkeği çekici yapan en önemli özellik 7’inci ve son özelliktir. Bu yüzden makalemi sonuna kadar okumanı tavsiye ederim.

Kadınların Çekici Bulduğu Erkek Özellikleri

Kadınların Çekici Bulduğu Erkek Özellikleri

1. İyi Dinleme Kabiliyeti

Kadınların çekici bulduğu erkek özellikleri: Dinleme kabiliyetinin çok önemli çekici olmasının nedeni çok basittir. Çünkü bu ona onun düşüncelerini umursadığını ve ona önem verdiğini gösterir. Sakın ha dinlemek yerine dinliyormuş gibi yapma, kadınlar bunu hemen fark eder ve erkekler de genelde hemen kendilerini ele verirler.

Eğer bir kadın senin onu dinlediğini hissederse o zaman iyi bir şeye sahip olabileceğini fark eder. Ayrıca büyük bir ihtimalle sende dinlenmek, değer verilmek ve saygı duyulmak istersin. Karşında ki kadının da bunları istemesi gayet doğaldır. O zaman ona onu dinlediğini nasıl gösterebilirsin çok basit. Bütün yapman gereken şey ona söylediğin bir şey hakkında mantıklı sorular sormak.

2. Özgüven

Onun ne olduğunu tam olarak saptamak kolay olmasa da özgüven bir kadının bir erkek de aradığı tartışmasız en önemli şeylerden biridir. Özgüven hakkında düşünürken unutmaman gereken sadece bir şey var. Özgüven ve kendini beğenmişlik arasın da çok ince bir çizgi vardır.

Bir yandan özgüven kadınları baştan çıkaran çok önemli bir özellikken diğer yandan kendini beğenmişlik onların en nefret ettiği şeydir.

3. Espri Anlayışı

Neden bazı vasat görünüşlü erkeklerin çok güzel kızları ayarlayabildiğini hiç merak ettin mi? Tabi ki bu her komik ve neşeli erkeğin güzel kızları tavlayacağı anlamına gelmez. Ama bir erkeği çekici yapan en önemli özellik de güldürebilme kabiliyetidir. Bu arada onu güldürebilmen için sürekli şakalar yapman gerekmez abartmanın da alemi yok.

Burada en önemli şey kendini fazla ciddiye almaman. Bir daha ki sefere komik ve aptalca şey yaptığın da ciddi bakmak yerine gülümsemen seni çekici yapacaktır.

4. Yeni Şeyler Deneme İsteği

Kadınların çekici bulduğu erkek özellikleri: Kızların çoğu maceracı olan erkeklere ilgi duyarlar. Yemeğe çıkmak, sinemaya gitmek tabi ki yapılması gereken şeylerdir fakat bunun yanın da büyük ihtimalle bir kız bunları hayatında bir çok kez yapmıştır.

Bazen yaratıcı olmasın ona hafta sonu sıra dışı bir etkinliğe götür, ona yemek yap yada onunla yağmur da dans et yani konfor alanını terk et. Değişik ve her gün yapmadığın şeyi yap. Maceracı olman onun sana çok daha ilgi duymasını sağlayacaktır.

5. Güzel Giyinmek ve Güzel Kokmak

Evet bunlar her erkeğin bilmesi gereken şeylerdir. Fakat belki şaşıra bilirsin erkeklerin çoğu bunları ihmal eder. Bazen tembellikten duş yapmak istemeyiz, 2-3 gündür giydiğimiz tişörtü çıkarmayız, bazen de deodorant kullanmayız.

Bir kızla buluşacağın zaman temiz ve güzel giyinirsen ve hoş kokarsan o bunu fark edecek ve onun için efor harcadığın için bundan hoşlanacaktır. Ayrıca senin özgüvenin fark edilir derecede artacak ve ona çok daha çekici gözükeceksin ki bunlar da bilimsel olarak kanıtlanmış şeylerdir.

6. İltifat yada Övgü

Kim iltifat almaktan veya övünmekten hoşlanmaz ki, her kız içten yapılan iltifatlara bayılır. Unutma onların gerçeğe dayanması gerekir. Sahip olduğu için minnettar olduğu küçük nitelikleri ve özellikleri bulmaya çalış ve bunları akıllıca öv. Böylelikle senin onda ki küçük şeyleri bile farkına vardığını bilmiş olur ve bu onun çok hoşuna gidecektir.

Hatta kıyafet ve güzelliği hakkında klişe iltifatlar bile hala bir çok kızı mutlu eder. Fakat dediğim gibi yaptığın iltifatlar da ve övgüler de samimi olmaya dikkat etmek zorundasın.

7. İlginç ve Güzel Bir Hayat

Erkeğin kendi hayatına konsantre olması ilginç bir hayat yaşıyor olması onu oldukça çekici yapar. Bu gerçek çekiciliğin de aslında temelidir. İçinde heyecan verici şeyler yaptığın seni mutlu eden hobilerinin tutkularının olduğu yaşamaktan zevk aldığın bir yaşamın parçası olmak her kadını çeker ve dolayısıyla bu seni de çok çekici bir erkek yapar. Bana göre bir erkeği çekici yapan en önemli özellik budur. Tabi dozun da özgüveni de unutmamak lazım.

Yorum Yap