1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Soğuyan Sevgiliyi Geri Kazanma Yolu 7 Kesin Tespit!

Soğuyan Sevgiliyi Geri Kazanma Yolu 7 Kesin Tespit!
+ - 0

Soğuyan sevgiliyi geri kazanma yolu sevgiliyi tekrar aşık etmenin yolundan bahsedeceğim. Bugün yazacağım konu aslında kötü olayların başlangıcı soğuyan sevgiliyi geri kazanma yolu. Çünkü her şeyi soğumaya adım atılarak başlıyor ve çorap söküğü gibi geliyor hem de çok hızlı ilerliyor. Peki neden bu kadar hızlı oluyor çünkü bazı hatalar yapılıyor yani aslında bazen süreci insan kendi hızlandırıyor bugün liste de yapılan hatalardan ve yapılmaması gerekenlerden bahsedeceğiz.

Bu bahsettiklerim yapılırsa işler düzelir mi ya da o süreçlerden geri dönülür mü tamamıyla sizin yaşadığınız süreçlerle alakalı. Eğer ki sağlam temelleri olan bir ilişki ise evet yok başka etkenler var ise mesela üçüncü kişilerin dolduruşuna gelmesi, başka biriyle flört, yaptığınız yüz kızartıcı bir suç o zaman bunun garantisi yok.

Ama şöyle bir şey var bu yapmanız ve yapmamanız gereken maddeler içinizin rahat olmasına sebep olacak o konuda bana güvenebilirsiniz. En azından yarın öbür gün biterse üstüme düşeni yaptım diyeceksiniz ve huzurlu olacaksınız burada anlatacağım maddeler arasında sadece düzelmesi için adım atmak olmayacak.

Çünkü bazen çok üstüne gitmemek geri çekilmekte bu durumlar için bir ilaç olabiliyor başlayalım maddelerimize yorumlamak size kalmış.

Soğuyan Sevgiliyi Geri Kazanma Yolu

Soğuyan sevgiliyi geri kazanma yoluSabırsız Olma

Yapmanız gereken en önemli madde ile başlayalım. Çünkü bu süreçlerde size en çok kaybı sürükleyecek hareket budur sabırsız olmak. Şimdi bir şeyler var kötüye gidiyor hissediyorsun başlıyor bir gerginlik ne oldu ne oldu anlatsana çok değiştin sen bir şeyler var sende kesin kesin bir şeyler var. Neden soğuksun neden bu kadar ilgisizsin tüm soruları kar topu haline getirip ard arda atmayın karşınızdakine bu çünkü az önce bahsettiğimiz hızlanmayı tetikler hızlıca bitmesine sebep olur.

Sabırsız olmayacaksın aman ne olacaksa bir an önce olsun bitecekse de bitsin diye gaza gelmeyeceksin kendini getirmeyeceksin. Çünkü o gazla bir adım atarsan karşıdaki de tamam derse sonra başlayacaksın keşke sabretseydim demelerin belki bitmeyecekti ben zorlamış oldum, belki aklımda öyle bir şey yoktu ben körükledim diye diye vicdan azabı çekmeye başlayacaksın o yüzdendir ki sabırlı olmak bu işin en önemli püf noktası.

Kıskançlıktan Uzak Dur

Sabırsız olmanın alt maddesi bir nevi. Bu dönemlerde kıskançlık artar daha üst seviyeye çıkar daha da ilerler. Çünkü kafaya takmaya başlarsın neden soğuk? Kesin biri var, kesin başkasıyla konuşuyor, kesin o Instagram‘da beğendiği kızla görüşüyor, kesin o Asyalı spor hocası ile yakınlaşıyor. Bunlar gibi bir sürü şey kurarsın kafanda kurmaman lazım şimdi kolay değil biliyorum.

Burada çok uzun uzun yazmayalım kıskançlıktan nasıl kurtulursun adlı bir yazım var onu önermek istiyorum mutlaka okursun. Bu konuyu abartanlar için iyi gelecektir. Ben böyle deyince çok yorum geliyor insan kıskanır kıskanmak ilişkinin doğasında vardır diye tamam haklı yanları var ama abartmamak stratejik davranmakta gerekiyor bazen şimdi bir canlandırma yapalım size.

Adam ya da kadın soğukluk var soğukluğun sebebi de örnek verelim maddi sıkıntı sağlık sıkıntısı aileli sıkıntı bir de kötü bir örneğimiz olsun aklını bulandıran başka biri var. Hayat akıp gidiyor ortada bir soğukluk var ya sizde kalacak ya gidecek ama böyle ibre tam ortada sen başladın.

Neredesin bu saate kadar ben sana demedim mi o resimler beğenilmeyecek diye gece 2’de WhatsApp‘ta ne yapıyordun, aradığımda kimle konuşuyordun, telefonu niye açmadın, kiminleydin.

Bu soruların yanıtına tatmin edici bir cevap alacağını düşünen var mı peki sizce ibre ne tarafa gidecek yani sözün özü biraz dizginlemek lazım biraz dışarıya vurmak lazım kıskançlık olayını. Ben başka birinin olduğuna eminim diyorsan şayet o zaman soğuma sürecini niye çekiyorsun eminsen kazanmaya çalışma zaten.

Geçmişi Kurcalama

Bir hatadan daha bahsedelim bu süreçlerde insanın kafasına bir sürü şey gelir yaşadığın eski anılardan yola çıkarak bir sonuca varmaya çalışırsın. İşte o gün yanımızda arkadaşı gelmişti. Ben her dakika bu niye her dakka bizim yanımızda diye bağırmış kesin bunu arkadaşına söyledi o da o günden beri benim kuyumu kazıyor.

Eskiden yaşanan kavgalar ya da eskiden olan bir olaya kitlenip kalmamalısın geçmişe kitlenirsen şayet hem sohbetlerde geçmişin konusunu açarsın karşındakini gerersin hem de kafaya taktığın için örnekleri çoğaltıp durursun zamanını harcarsın geçmişe takılı kalmayacaksın geçmişi kurcalamayacaksın olan oldu sen bu güne odaklan. Bugün dünden daha değerli geçmişe çare yok ama bugünü değiştirmek senin elinde.

Anlayışlı Ol

Bu dönemlerde sana karşı adımlarda sinirlerine hakim ol ve anlayış göster. En çok zorlanılan konuda bu aslında sabırsız davranmaya çalışıyorum ama anlayışlı da olamam yani dememeye çalışın. Şunu sorun kendinize muhakkak acaba bu soğumaya sebep ben olmuş olabilir miyim.

Çok üstüne gitmiş olabilir miyim, çok kıskançlık yapmış olabilir miyim çok kavga çıkarmış olabilir miyim, gereksiz ısrarcı davranmış olabilir miyim bu soruları kendinize sorun ama gidip en yakın arkadaşınıza sorarsanız o da olmaz. Allah aşkına kankim söylesene gecenin 12’sinde neden fotoğraf paylaşır.

Gündüzler çuvala mı girdi o saatte paylaşması a normal değil mi? Haksız mıyım söyle diye bir gazla sorarsan kankana sana muhtemelen haklısın ya ne işi var o saatte sosyal medyada geziyor iyi yapmışsın şerefsiz lafı ağır olmuş ama hak etmiş hak etmiş boş ver cevabını alırsın ve bir arpa boyu yol ilerleyemezsin.

Kendine soracaksın o yüzden soruları. Eğer ki haksız olduğunu düşünüyorsan o konuyu diretmeyeceksin alttan almaya çalışacaksın anlayışlı olacaksın ama bak eğer ki haklı olduğunu hissediyorsan düşünüyorsan objektif baktığında haklı olduğunu görüyorsan şayet o zaman sabırlı olmaya devam et.

Çok Üstüne Gitme

Kıskançlık yapma geçmişi kurcalama ama çok üstüne gitme biraz uzaktan kontrol etmeye çalış rutini bozma. Rutin nedir? Her gün mesajlaşıyorsa mesajlaşmaya devam et ama hep mesajlaşmayı sen başlatma arayan hep sen olma. Neredesin? ne yapıyorsun, neden aramadın, neden yazmadın, hiç düşünmüyor musun, hiç özlemiyor musun hele bak bu soru çok tehlikeli.

Nasıl ya insan özlemez mi ya. Yani insan olsan özlersin özlemediğini göre hayvan olabilirsin muhtemelen demekle eş değerdir bu tarz imalardan bu tarz güzel sözü zorla karşınızdan duyma çabasından vaz geçmelisiniz. Bunlar sizin okul o karizmatik havadan uzaklaşmanıza sebep olur. Bunu yapmayın kendinize karizmanızı bir an bile yerlere indirmeyin sabredin üstüne gitmeyin.

Cepte Gözükme

Üstüne çok gitme maddesindeki rutini bozma dedik bu maddede biraz duygularımızı gizlemek var şimdi hassas bir nokta. Çünkü cepte gözükmemek adlı makalem de üstüne basa basa bahsettiğim şeyi yapmamak gerekiyor. Kayıtsız şartsız karşındakine ait olduğunu göstermemen önemlisi bu devamlı seni özledimler seni seviyorumlar sensiz yaşayamamlar.

Sizi çok net cepte gösterir bu abayı yakmış bana ya diye gezmesine sebep olur. Yani bir mevzu olduğu zaman seninki bir şey demez mi sorusuna. Yok ya ne diyecek ölüyor bana ya bu kafayla dolaşır her yerde bakın hassas olan nokta şu; yanlış yapılan şey şu ya öyle duygularda gizlersek ilişki yaşamanın anlamı kalmaz.

Böyle gizlersek karşımızdaki daha çok soğur kaçar bahsi geçen normal ilişki ise evet doğru sana karşı duygusu aynı şekilde ise sen aynı şekilde karşılık verirsin zaten vermelisin de seni özlediğini söyleyen kişiye özlemedim ya özlemek ne bileyim çok ilkel değil mi? Gibi davranamazsın zaten.

Mantık hatası bu seni görmek için çaba sarf eden ilgi gösteren kişiye cepte gözükmeyim diye terslemeli cevap vermezsin vermemelisin ama arkadaşlar karşı tarafta hiçbir güzel söz yok hiç ilgi yok aradın çok özledim yarın görüşelim mi dedin çalışıyorum yoğunum dedi.

Hafta sonu görüşelim mi dedin hala mı otogardan alacağım dedi sonraki hafta görüşelim dedin şirket yemeği var dedi. Daha neler dedi devam ediyor iki hafta sonra pazar günü peki dedin. Hala bu kadar ısrarla sorar mısın onu bilmiyorum ama canım o gün Fildişi Sahili ikinci devlet başkanı Henri Konan Bédié ölüm yıldönümü var.

Biz ailece her yıl yaz tutarız gibi bir bahane geliyorsa şayet bu kişiye de özledim seni seviyorum sensiz yaşayamam denilmez yani işi düzeltmek adına alttan alıyorsun. Anlayışlı ve sabırlı davranıyorsun zaten daha fazlasına gerek yok.

Ne Kaybedeceğini Göster

Son olarak arkadaşlar soğumaya başlayan iletişimler de insanlar bitmemesi için gereksiz bir çabaya girerler. Ne olur bitmesin diyeni de duydum, gidersen sensiz olamam diyeni de. Hele şu biraz kafanı dinle ben buradayım seni bekliyorum diyen tam bir efsane.

Bunlar hep güçsüz insan cümleleridir, cepte gözükmeye sebep olan cümlelerdir, bunlar yenilgi cümleleridir. Az önce bahsettim bitmemesi için sen anlayışlı oldun zaten sabır gösterdin, kıskanmamaya çalıştın, üstüne gitmedin daha fazlası kendine zarardır bunlara rağmen senden giden insana dur demeyeceksin güçlü gözükeceksin ona git dolaş gel ben beklerim değil ona bak gidersen bunu kaybedersin demelisin.

Bunu da sözle değil davranışlarla yapmalısın o durumlarda ruh halinde çökmeler yaşanır yaşamamalısın kendi ruh halini devamlı yükseltmelisin kendini sevmelisin o giderse diye cümleler geçmemeli kafadan kendini mutlu edecek motive edecek cümleler geçmeli Dünya’nın sonu değil ben onsuz da yaşarım cümleleri geçmeli gerekiyorsa her zamankinden daha güçlü gözükmelisin yani anlayacağın.

Eğer ki aklında gitme fikri varsa enkaz bırakacağını değil dağ gibi duran birini bırakacağını görmeli gidersen çok şey kaybederim gidersem geri dönemem diye görmeli.

O yüzden güçlü gözükme güçlü durmak size bu tarz durumlarda büyük bir destek sağlayacaktır gitti ya da gitmedi kaybettin ya da çok daha iyi bir ilişkin oldu. Sonuç ne olursa olsun bu son maddede her halükarda kazanan sen olacaksın.

Yorum Yap