İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

En İyi Youtube Mikrofonu

En İyi Youtube Mikrofonu
+ - 0

En iyi youtube mikrofonu tavsiyesin de bulunacağım bizzat kullandım ve görüşlerimi belirtmek istiyorum. Herhangi bir iş için uygun fiyatlı youtube mikrofon önerileri vermeye çalışacağım. Önereceğim mikrofonların çoğunu kullanıp tecrübe ettim kullanmadan önereceklerim ise çevremde görüp duyduklarım olacak. Ayrıca hangi tarzda çekimler yapacağınıza ve kanalımızın içeriğine göre uygun mikrofon türleri de tavsiye edeceğim.

En İyi Youtube Mikrofonu

Arkadaşlar ilk olarak yaka mikrofonları öreceğim ama bundan önce yaka mikrofonu kimler almalı veya kimler kullanmalı bu soruya Bir açıklık getirmek istiyorum. Eğer sessiz bir odada kameranın karşısına geçip konuşuyorsanız kesinlikle yaka mikrofonu alın aynı zamanda bilgi içerikli videolar istiyorsanız yine yaka mikrofonu alabilirsiniz ek olarak sokak röportajı veya aynı yerde tek değil de iki kişi konuşma yapıyorsanız aynı yaka mikrofonların ikili olan modelleri var. Onlardan almanız çok daha faydalı olacaktır.

Hepa Merz HM1

Birincisi uygun fiyata fena olmayacak düzeyde bir yaka mikrofonu isterseniz hepa-merz hm1 veya boya by-m1 modelleri öreceğim bu mikrofonların fiyatları bugünün parasıyla 130 140 TL civarında. Hepa Merzı ben altı aydan fazla kullandım. Fiyatına göre iyi bir mikrofondu ama 6-7 aydan sonra kamera ile kayıt alırken ufak bir cızırtı yapmaya başladı daha uzun süre kullananlar da var ama ben böyle bir durumla karşılaştım onu da bilgisini vereyim.

Boya By-M1 Pro

Eğer bütçeyi biraz daha arttırabilirsiniz Boya By-M1 Pro var bu mikrofon bir tık daha iyi. Bütçe konusunda sıkıntınız varsa illa bunu almanıza gerek yok. İlk önerdiğim iki yaka mikrofonundan birinde alabilirsiniz aralarında aman aman farklar yok.

Hepa Merz Hm-156 Pro

İkili yaka mikrofonu olarak yine iki önerim olacak birincisi hepa-merz hm1 156 Pro bugün fiyatı ile 180 TL civarında. İkincisi Boya By-M1DM modeli bunun da fiyatı yaklaşık 250 TL civarında olması lazım. Şimdi gelelim oyun veya müzik enstrüman videolarında nasıl bir mikrofon kullanabiliriz.

Bunlar içinde tabii ki yaka mikrofonu kullanılabilir ama kondanser mikrofonlar biraz daha bu içerikler için daha ideal oluyor gibi ben uygun fiyatlı orta düzey bir kondanser mikrofon maalesef bulamadım yani uygun fiyatlı olanlar var ama yaptığınız işi kurtaracak düzeyde bir ses kalitesi alamıyorsunuz maalesef.

Bunun en büyük sebebi kaliteli bir ses kartının olmayışı mikrofon çıkışlarını bilgisayara takıp sizi kaydettiğimiz için bilgisayardaki ses kartları da yetersiz olduğundan iyi bir ses kalitesi alamıyoruz maalesef bazı markalar kondanser mikrofonun yanında ufak ses kartları da veriyorlar ama bunlar da yeterli olmuyor ismini vermeyeceğim ama ben bir markanın iki farklı kondanser mikrofonu denedim olmadı beğenmeyip iade ettim isterseniz belli bir kitleye ulaşana kadar biraz önce önerdiğim yaka mikrofonlarına bakabilirsiniz. Eğer ciddi bir şekilde ilerleme sağlarsanız zaten mikrofon için bütçenizi arttırırsınız.

Özellikle Rode’nin çok güzel mikrofonları var onlardan edinirsiniz. Şimdi de Shotgun dediğimiz kamera üzerine takılan mikrofonlara bakalım. Eğer Vlog tarzı çekimler yapıyorsanız veya dışarıda gürültülü ortamlarda video çekip ses kaydı alacaksınız Shotgun bu senaryolar için çok daha ideal oluyor. İster kamerayla ister telefonunla bu mikrofonları kullanabilirsiniz ilk olarak.

Midex CMR-105S

Midex CMR-105S bir bakmanızı öğreneceğim ben mikrofonu kullanmadım denemedim ama fiyatı 170 lira civarın da olduğu için baya bir duydum artı olarak shotgun mikrofonları var onları da göz gezdirebilirsiniz.

Dipnot: Bu arada dipnot olarak şunu da belirtmek istiyorum.

Biraz önce de bahsettiğimiz mikrofonları bilgisayara bağlayıp ses kaydı aldığınız zaman maalesef kaliteli bir kayıt alamıyoruz çünkü bilgisayarımızdaki ses kartları kaliteli bir ses alabilmek için uygun olmuyor bunu çözmek için ses kartı alabilirsiniz ama o zaman da çok maliyetli oluyor mikrofon ödeyeceğimiz Paranın en az 3-4 katını vermek zorunda kalırsınız. Benim buradaki tavsiyem Eğer video kameranız varsa onunla çekim yapıyorsanız mikrofonu kameraya bağlayıp ses kaydını kameradan alın. Eğer telefondan kayıt alıyorsanız mikrofonu telefona bağlayın.

Mikrofonu kameraya bağlamanın ufak ses ayarlarını yapabiliyor olmasından ötürü avantajı var. Böylece daha güzel bir ses kaydı alabiliyorsunuz. Uygun fiyatlı mikrofon seçimi yapmak gerçekten çok zor ben de doğru mikrofonu bulana kadar birkaç tanesini heba etmiştim. En azından bu gibi makaleler sayesinde ufak çaplı bilgilendirmeler yapabildiğime inanıyorum.

Yorum Yap