İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. ALIŞVERİŞ

En İyi Robot Süpürge Markası

En İyi Robot Süpürge Markası
+ - 3

En iyi robot süpürge markası En çok satan ve olumlu yorumlar toplayan en iyi robot süpürge markası listemize geçelim. Son zamanlar da herkesin ilgi odağı olmaya başarmış durumda fazla uzatmadan aşağıda tüm modelleri inceleyebilirsiniz. Hangi robotun sizin için uygun olduğuna karar vereceksiniz. Süpürge robotların Özellikleri nelerdir 2021 yılında hangi robotlar seçilir fiyat performans robotlar hangileri.

En İyi Robot Süpürge Markası

Robot süpürgeler hayatımıza girmiş durum da arkadaşlar aylık 10 ile 100 bin kişinin robot süpürgeler hakkında satın almak için araştırmalar yaptığını biliyor muydunuz bizler de en iyi robot süpürge markası listesi hazırladık sizler için doğru kararı vermeniz adına umarım çok memnun kalacaksınız. Bu ara da elektirikli süpürge ihtiyacınız da olursa buradan listemize ulaşabilirsiniz.

Xiaomi Mija Robot Vakum Mop 1T

Xiaomi Mija Robot Vakum Mop 1T

Listemizin en başında en iyi robot süpürge markası olarak ilk XIAOMI var. Diğerlerinden en büyük farkı TOF 3D kameraya sahip olmasıdır. Tof 3D sistem ile infrared lazer yani lider Sistemden daha iyi ölçüm yaptığını iddia ediyor. Bu şekilde mesafe ölçümü, çevre algısı daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bildiğimiz üzere buna benzer bir sistemi IPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max telefonlar da kullanıyor.

Oradaki ismi:TLDR. Hatta bu sistemi sürücüsüz otonom otomobillerde de hayatımızda görüyoruz ve artarak göreceğiz neyse, konumuza dönelim. Cihazın bu tof 3d dediler sistem ile gerçek zamanlı ölçüm yeteneği rota planlaması, haritalama ve temizlik algoritmaları daha gelişmiş.

3000 Pascal’lık emiş gücü ile şuan Premium temizlik robotlarında bulunan en yüksek emiş gücüne sahip. 550 litre kapasiteli. Toz pislik hacmi var. Su tankına gelirsek 250 mililitre elektronik su tankı ile silme sırasında 3 kademeli su ayarı yapılabiliyor. Bu da 160 metrekarelik bir alanı tek seferde sileceği anlamına geliyor.

 • Aynı zamanda tek seferde maksimum 250 metrekarelik bir alanı süpürebiliyor.
 • 4 kademeli emiş gücüne sahip. 5200 miliamperlik yüksek batarya kapasitesi
 • standart mod ile 3 saatlik bir kullanımı rahatlıkla çıkartıyor.
 • Çin’deki ismi; xiaomi Mija 1t
 • Avrupa’daki satış ismi ise; Mi robot vacuum mop Pro 2+ Plus
 • Bu robot 2 santime kadar olan engelleri aşabiliyor.

Yükseklik; 8.2 santimetre ile Gerçekten alçak bir robot maalesef sadece bir haritayı kaydedebilme Özelliğine sahip yurtdışında 350 Amerikan doları değerinde olan cihaz ülkemizde Çok yakında satışta olacak.

Xiaomi viomi v3

En iyi Robot Süpürge Xiaomi viomi v3

Viomi nin de Xiaomi markasını bir parçası olduğunu biliyoruz. Cihazın en önemli özelliği filtresi gümüş bakır iyon Hepa filtresi ile bakterilere bazı virüslere karşı %99 sterilizasyon yaptığını iddia eden cihaz. Mikrobiyolojik canlılara karşı gönderilmiş bir Terminatör lider sensör ile çalışıyor. Haritalama gayet başarılı ve üst düzey temizlik yapıyor. Özellikle sert yüzeylerde çok iyi olduğunu söyleyebiliriz ancak halı gibi yüzeylerde derin temizlik üzerine karşılaştırırsak başarısı biraz düşük. Fiyatıyla yakın olan roborock s5 max modeli ile çok karşılaştırılıyor.

Evinizin halı yüzeyleri daha çok ise s5max tercih edilebilir. Çünkü dediğimiz gibi halı yüzeylerinde derin Temizlikte S5 Max çok daha iyi kalıyor. Ancak sert yüzeylerin süpürme ve silme becerisine baktığımızda mükemmel iş çıkardığını söylemek gerek silme opsiyonlarında S&Y şeklinde silme mevcut. Bu da daha güzel bir silme deneyimi sunuyor. Cihazda 5 harita kaydetme özelliği mevcut. Standart modda 72 desibel gürültü seviyesine sahip. Cihazımız 2600 Pascal emiş gücü ile ortalamanın üzerinde bu şekilde tek seferde 250 metrekarelik bir alanı temizleyebiliyor.

Çöp kutusu 550 mililitre Ek olarak 550 mililitre elektronik su tankı ile 3 farklı silme ayarı yapılabiliyor. Büyütülmüş Çöp kutusu ve su tankı ile büyük evlerde Kullanım kolaylığı sunuyor. Ayrıca bu cihazı çok güzel olan bir şeyi Sizinle paylaşayım bu cihazda sadece silme yaptırabiliyorsunuz roborock akıllı robot süpürge cihazlarında Sadece süpürme ya da süpürme ve silme aynı anda zaten yaptırılıyor.

Ancak bu cihazda üçüncü bir seçenek olarak Sadece silme yaptırmak Birçok kullanıcının aradığı şey olabilir. Rakiplerine bulunan 2 santime kadar engelleri geçme özelliği Bu üründe de var. Aynı zamanda 4900 miliamperlik batarya kapasitesi ile Tek seferde 150 dakikalık çalışma süresine sahip tek kullanımlık sterilize Mop bezi ile mikroplara güle güle.

Xiaomi viomi S9 En İyi Robot Süpürge

En iyi Robot Süpürge Xiaomi viomi S9

Bu ürün xiaomi ‘nin Otomatik çöp kutusu boşaltma özelliğine sahip ilk ürünü. Aynı zamanda Silme de yapabilen bir ürün bu özelliği ile fiyatını karşılaştırırsak sınıfının Benzer ürünlerine göre neredeyse yarı fiyatına. Nedir bu Otomatik çöp kutusu boşaltma özelliği.

Nereye boşaltıyor bu çöpleri, Şarj İstasyonu’nda bulunan 3 litrelik değiştirilebilir hazne sayesinde cihazın üzerindeki çöp kutusu dolduğunda otomatik olarak şarj İstasyonuna döner ve içindeki çöpleri yüksek vakum gücüne sahip 3 litre büyüklüğündeki toz haznesine boşaltır hem de öyle bir boşaltır ki sizin yaptığınızdan daha güzel bir şekilde bunu yapar.

Bu toz torbası alerjileri önlemek adına kapalı bir yapıya sahip. cihazda bulunan geliştirilmiş otomatik toz toplama kanalı bu özelliğe sahip diğer cihazlardaki kanallara kıyasla en kısa kanala sahiptir. Bu da boşaltım sırasında cihazın çöp kutusunu Başarılı bir şekilde boşaltmasını sağlar.

Şarj istasyonu üzerindeki LED ekran uygulama üzerinden gelen bildirimler, Toz haznesinin değiştirilme zamanını size hatırlatır. Bunlara ek olarak bu Robot vakumda ortalamanın üzerinde yüksek emiş gücüne sahip. 2700 Pascal emiş gücü Size istediğinizi verecektir.

5200 miliamperlik bataryası ile Rakipleriyle yarışa girebiliyor ama Asıl olay şu ki 250 mililitre olarak Çok da büyük olmayan bir su deposu ile tek Şarj ile Tek seferde 320 metrekarelik bir temizleme imkanı veriyor. Buna ek olarak full şarj ile tek seferde 220 dakika Yani 3,5 saatlik bir çalışma süresi ile farkını ortaya koyuyor Rakiplerinin bataryasına eşit miktarda bir pil ile Hem daha uzun çalışıyor hemde daha küçük su tankı ile Daha çok alanı temizliyor Bu cihaz bataryasını gerçekten çok iyi kullanıyor. Elektronik su tankı ile mop yaparken su ayarını seçebiliyorsunuz.

Aynı zamanda cihaz S ve Y şeklinde mop yani silme özelliği ile Kullanıcıları tatmin eder yönde bu cihazda da sadece silme özelliğinin mevcut olduğunu söylemeden geçmemek gerek Ve tabii ki bunlara ek olarak sadece süpürme Süpürme ve silme özelliği aynı anda özellikleri de mevcut 5 kata kadar harita kaydedebiliyor.

Tam bir fiyat performans ürünü her şey var şarj İstasyonu’nda bulunan 3 litrelik toz haznesi tek Kullanımlık Aynı zamanda silme bezinin de tek kullanımlık üretildiğini belirtelim toz haznesi dolduğunda yenisi ile değiştirilmeli silme aparatı da cihaz işini bitirdiğinde değiştirilmeli bunlar ekstra maliyet olacaktır. Ancak Şirket mikropların dağılmaması ve gerçekten güzel bir temizlik için Bu şekilde üretmiş.

360 S9 En İyi Robot Süpürge

En iyi robot süpürge 360 S9

2020’de üretilen ve Türkiye’de çok tutulan modellerden olan 360 S9 modelini inceleyelim Bu cihazda lidar sensöre ek olarak ultrasonik bir sensör var Bu şekilde çarpışmaları en aza indirmeyi hedefliyor 4 farklı emiş gücüne sahip

 • En yüksek seviye 2200 Pascal 5200 miliamperlik batarya ile arkadaşlarına yetişiyor.
 • Full batarya ile tek seferde 300 metrekareye kadar temizleyebiliyor
 • 180 dakikalık Yani 3 saatlik bir kullanım süresi sunuyor.
 • Maksimum güçte çalışırken 70 – 80 desibel aralığında gürültü yapıyor.
 • Ortalamanın biraz üzerinde diyebiliriz Rakipleri daha yüksek emiş gücü ile aynı gürültü seviyelerini veriyor Uygulama üzerinden kontrol edilebiliyor.
 • Aynı zamanda kutudan çıkan bir uzaktan kumanda ile de kontrol edilebiliyor
 • Elektronik su tankı ile mop yaparken 3 farklı su ayarı seçilebiliyor

Tek seferde 150 metrekarelik bir alanı silmeyi yetecek olan suyu ile 100 dakika paspas yapabiliyor. Su haznesi 200 mililitre toz haznesi kapasitesi 420 mililitre olarak belirtilmiş üründe paspas pedi yıkanabilir şekilde üretilmiş.

Aynı zamanda tek kullanımlık pedlerde mevcut bu cihaz da 2 santimetreye kadar tırmanabilir ve önüne çıkan engelleri aşabilir. Yüksekliği 10 santimetre bu cihaz 10 farklı haritayı kaydedebiliyor. Bu kadar çok haritayı kaydedebilme özelliğini arayanlar bu cihaza yönelebilir. Bunlara ek olarak bu cihazın Sadece silme sadece süpürme Aynı anda süpürge ve silme özelliklerine sahip olduğunu da belirtelim.

Roborock S5 Max 

En iyi robot süpürge Roborock S5 Max

Bu cihazın en önemli özelliği kir algılama sensörünün olması. Aynı zamanda markanın Bu ürüne 5 yıl Garanti veriyor olması. Ancak bu distribütör Garanti ile satılan yerlerde mevcut özelliklerine baktığınızda 480 mililitre çöp kutusu 290 mililitre elektronik su tankı sayesinde 3 kademeli su ayarı seçebilme özelliği ile silme işlemini gerçekleştirebiliyor. Bu cihazda maalesef sadece silme işlemini seçemiyoruz. Sadece süpürme ve süpürme ile silme aynı anda yapabiliyor.

 • 2000 pascal emiş gücü şimdiye kadar saydığımız makineler arasında düşük kalıyor gibi gözüküyor olsa da işini gayet güzel yapıyor.
 • 5200 miliamperlik bataryası tek şarj ile 180 dakika süre temizlik yapmasına imkan veriyor.
 • Tek seferde 300 metrekarelik alanı temizliyebiliyor

Burada gayet güzel bir iş çıkardığını söyleyebiliriz yapılan testlerde halı üzerinde derin temizlik sonuçları gayet başarılı 2 santimetreye kadar olan engelleri aşabiliyor. En yüksek emiş gücünde 69 desibel gürültü ile çalışan bu robotun yüksekliği 9.6 santimetre 3 farklı harita kaydetme özelliği mevcut mop pedleri yıkanabilir şekilde üretilmiştir.

S6 ve S6pure

S6 ve S6pure

Roborock S6 ve S6 pure modellerini birlikte anlatacağım aralarında çok küçük farklar vardır. Roborock S5 max ‘tan sonra çıkmış olmalarına rağmen S5 Max bu iki modelden daha üstün seviye bir cihazdır. Özelliklerine bakarsak S6 ve S6 pure modellerinde elektronik su tankı olmadığından su ayarı yapabilme seçenekleri bu iki modelde Maalesef yoktur. Elektronik su tankı ile su ayarını yapabilmemiz.

Bize şu şekilde bir Konfor sağlar örnek olarak oturma odasını Orta seviye su ile silerken mutfaktaki lekeler daha fazla olacağından Mutfağı fazla miktarda su kullanarak silme yatak odasını çok az su kullanarak silme seçenekleri olmayacaktır. Bu özellikler benim için önemli değil silsin geçsin diyebilirsiniz. Bu şekilde dersiniz bu 2 cihaz silme ve süpürme işlemini gayet başarılı bir şekilde yapıyor.

S5 max ile aynı şekilde 2000 pascal emiş gücüne sahipler ama su tankı büyüklükleri için aynı şeyi söyleyemeyiz. S5 Max 290 mililitre su tankına sahip ancak Roborock S6 Pure 180 mililitre s6 modeli ise 140 mililitre su tankı hacmine sahiptir.

 • Maalesef bu biraz küçük bu iki modelde 2 santimetreye kadar engelleri aşabiliyor
 • S6 pure normal modda çalışırken 69 desibel S6 modeli ise 67 desibel görüntüyle işini yapıyor. Bu iki model de 5200 miliamper batarya ile 180 dakika çalışabiliyor
 • 300 metrekarelik bir alanı tek seferde temizleyebiliyor
 • Çöp kutularında da da ufak bir farklılık var S6 pure 460 mililitre S6 ise 480 mililitrelik bir hacme sahip.

Roborock S6 MaxV

En iyi robot süpürge Roborock S6 MaxV

Kendisini diğer robotlardan ayıran en önemli özellik yapay zekaya sahip olması üzerine yerleştirilen 2 adet kamerasıyla nesneleri tanıyabiliyor uzak durması gereken cisimlere yaklaşmıyor.

 • Temizlik sırasında mobilyalara çarpmadan daha bilinçli bir temizlik yapıyor.
 • Temizlik yaparken ortada bıraktınız eşyaların fotoğrafını çekebiliyor.
 • Uygulama ile kamera kullanılarak cihazda anlık kamera erişimi sağlanabiliyor.

Hatta joystick ile uygulama üzerinden aynı bir uzaktan kumandalı araba gibi yönlendirilebiliyor evde neler olup bitiyor istediğin an görebilirsiniz.

Tıpkı bir ev güvenlik kamerası gibi çalışabilir. cihaz nesneleri tanıyabiliyor demiştik ayakkabı, Terlik , çorap, Kablo ve daha fazlası Evcil hayvanların kakalarını bile tanıyabiliyor. Evlerinde evcil hayvanı olanlar için çok ideal olduğunu söyleyebiliriz

Çünkü evcil hayvanların kakalarını tanıyor ve dışkıya hiç dokunmadan çevre temizliğine devam ediyor. Böylelikle cihazın fırça ve tekerlekleri dışkıya bulaşmayarak.

Evin diğer kısımlarını da kirletmemiş oluyor diğer Roborocklarda olduğu gibi sadece mop özelliği bu cihazda da yok sadece süpürme ya da aynı anda süpürme ve silme özellikleri mevcut.

5 farklı haritayı kaydedebiliyor. Standart mod ile 67 desibel gürültü çıkaran cihaz 2500 pascal emiş gücüne sahip 5200 miliamperlik batarya ile tek seferde 300 metrekare bir alanı temizleyebiliyor. 460 mililitre çöp kutusuna sahip 297 mililitre elektronik su tankı ile silme sırasında 3 farklı ıslaklık düzeyi seçeneği mevcut diğer Roborocklar gibi 9.6 santimetre yüksekliğe sahip 2 santimetre olan engelleri rahatlıkla aşabiliyor.

Roborock S7

En iyi robot süpürge Roborock S7

İddia ediyorum 2021 ‘e damgasını vuracak bir model olacak. CES 2021’de tanıtılan bu robot özellikleri ile robot temizlik cihazları arasında fiyat performans ürünü olacak bu ürün Robot cihazlar arasında kendi toz tazesini otomatik olarak boşaltabilen.

Ilk roborock robot süpürge olacak aynı zamanda silme özelliğine büyük yenilikler geldi Sonik silme özelliği ile daha başarılı temizlik yaptığını söyleyen firma yetkilileri, cihazın çalışma prensibini şu şekilde açıkladı Islak mop pedinin sonic yani ses dalgaları titreşimi sayesinde yaptığı hareketler ile yerdeki lekeleri daha güçlü bir şekilde temizliyor olması bu titreşim hareketi dakikada 1650 ile 3000 arasında değişebiliyor.

Yapılan testler S6 MaxV yada S5 Max robotlarından 2 kat daha iyi temizlediğini göstermiş ayrıca eklenen bir özellik daha var. Robot sert yüzeyden halı üzerine geçince silme aparatı otomatik olarak yükseliyor bu şekilde halınız kuru kalıyor.

Aynı zamanda silme aparatının üstündeki kirler halınızı kirletmemiş oluyor 5200 miliamperlik batarya ve 2500 pascal emiş gücü ile gelecek olan bu robot 300 Metrekareye kadar tek seferde temizlik yapabiliyor.

Diğer kardeşleri ile aynı şekilde 9.6 santimetre yüksekliğe sahip bu akıllı temizlik robotu iki seçenek ile gelecek gibi duruyor.

Şarj istasyonunda otomatik olarak çöp kutusunu boşaltacak yüksek emiş gücüne sahip bir toz haznesi olan ve diğeri de toz haznesi olmayan sadece bir şarj istasyonu olarak görev yapan. Evet arkadaşlar bu saydığımız robotların hepsinin uygulamasını kullanırken no go zone , no mop zone , invisible wall gibi özellikleri uygulama üzerinden kullanabiliyorsunuz bunlara robot Seçiminde dikkat ettik ve bu robotlar Şarjı bittiğinde otomatik olarak istasyona dönüyor ve

Temizliğin Geri kalanını sağlayacak kadar şarjı doldurduktan sonra temizliğe devam ediyor , ondan sonra işi bittikten sonra full şarj için istasyona dönüyor. Bu saydığımız robotların hepsi fiyat performans olarak çok iyi ürünler ve Ülkemizde satışı olan ürünler.

Zaten fark ettiyseniz son zamanların makinalarını ele alıp size inceledik. Daha öncesinde çıkan fiyat performans ürünlerimiz var ancak güncelleme almaları konusunda ya da parça temini konusunda size daha güncel robotlar Önermek istedik. O yüzden bu robotları seçtik ve derledik dijitalleşen Dünya ile robotların hayatımıza girmesi giderek hızlanıyor insanı duygularımızın robotlaşmadığı günler dilerim.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir