İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

Uygun Fiyatlı Makyaj Çantası

Uygun Fiyatlı Makyaj Çantası
+ - 5

Uygun fiyatlı makyaj çantası hazırladım kendim için. Bu liste de makyaja yeni başlayanlar için uygun fiyatlı makyaj çantası ve temel makyaj malzemelerinden bahsedeceğim. Umarım keyifle okursunuz ve beğenirsiniz. Bugüne kadar makaleler de aslında bir çok makale de favoriler olsun makyaj ürünleri olsun yeni başlayanlar için bir çok ürün önerisinde bulunmuştum. Ama bununla ilgili bana çok fazla talep geldi. “Merve artık ne olur şunu tek bir liste de toparla bıktık yani bir favorilere gidip bir makyaj listelerine gidip not almaktan.” demiştiniz. Bende hani makyaja yeni başlayacak her yaştaki kadının hoşuna gidebileceğini düşündüğüm özellikle ürünleri bir araya topladım.

Bununla da ilgili bana çok fazla soru geliyor. Sence makyaja başlama yaşı nedir diye. Bana sorarsanız bu herkese göre değişir. 18 yaşında da makyaja başlayabilirsiniz, 50 yaşında da başlayabilirsiniz. Birazdan bahsedeceğim ürünlerde bu şekilde de hafif detaylandırmalar yapacağım. Öncelikle makyaja yeni başlıyorsanız hafif bir ten ürünü o da cilt renginizi eşitlemek için tamamıyla cildinizi kapatmak için değil kesinlikle. Ten renginizi eşitlemek için hafif bir ten ürününe ihtiyacınız olacaktır. Burada da yine tamamıyla seçim size ait. Çünkü herkesin zevkleri farklı olduğu için ben genel temel ürünlerden bahsedeceğim. Siz bunları kendi zevkinize göre mutlaka ki şekillendireceksiniz zaten.

Uygun Fiyatlı Makyaj ÇantasıUygun Fiyatlı Makyaj ÇantasıGarnier BB Krem

Garnier BB Krem

Bunlardan ilki ben bu makyajımda her zaman çok sevdiğim hatta ilk kullandığım BB Cream olan Garnier’in BB Cream’ini kullandım. Eğer daha böyle yaşınız 50’lerdeyse birazcık daha geç makyaja başladıysanız bir tık daha böyle kusurlarınızı kapatmak istiyorsanız belki BB yada CC cream yerine fondöten de kullanabilirsiniz.

Max Factor’ün Skin Luminizer fondöten

Max Factor'ün Skin Luminizer fondöten

Onun için de Max Factor’ün Skin Luminizer fondöteni benim çok severek kullandığım bir fondöten. İçerisindeki minik şu beyaz beyaz dalgalı kısımlar da hem cildinizi nemlendiriyor, aynı zamanda da ışıltı katıyor. Ten ürünü için yapabileceğim en güzel öneri mesela Garnier’de o yok keşke olsa bence dört dörtlük bir ürün olabilirdi. Mutlaka spf koruması olan ürünleri tercih ederseniz çok çok daha sağlıklı olur.

Ola ki, ki kreminizi sürmeden hiç dışarıya çıkmayın zaten. Mutlaka makyajınızın altına spf koruması içeren bir kreminizi sürün ama ola ki unuttunuz, eğer spf içeren bir ten ürünü kullanırsanız o onu gün içerisinde de kompanse etmiş olacak. Yani sizi o açıdan kurtarmış olacak.

Dediğim gibi eğer cildinizi çok fazla kapatmak istemiyorsanız renk eşitsizliğinizi gidermek istiyorsanız, CC ya da BB kremleri renkli nemlendirici gibi ürünleri kullanabilirsiniz. Birazcık daha kapatmak birazcık daha kusursuz göstermek istiyorsanız da fondöten tercih edebilirsiniz. Mutlaka altına kremimizi de sürdük bu arada.

Note BB Concealer Göz Altı Kapatıcı

Note BB Concealer Göz Altı Kapatıcı

Göz altı kapatıcısına gelirsek de ben Note’un BB concealer göz altı kapatıcısını gerçekten çok başarılı buluyorum. Sadece bendeki rengi 01 numara. Eğer benim gibi biraz aydınlık görünüm seviyorsanız 01’i seversiniz. Ama normalde açık bir ton yani çok açık tenlilere dahi bayağı beyaz kalabilir. 2 numarasını daha değerlendirebilirsiniz, daha ten rengine uyan bir kapatıcı.

Çok güzel, çizgilere dolmuyor, dağıtması da çok kolay. İsterseniz süngerde son kalan bölgeyi şöyle hafif T bölgenizi de aydınlatmak için kullanabilirsiniz. Gerçekten uygun fiyatlı kapatıcılar arasında en sevdiğim kapatıcılardan bir tanesi.

Sephora Far Paleti

Sephora Far Paleti

Sanırım yeni başlayanların en çok zorlandığı kısım göz makyajı. Göz makyajında size önerim yine benim uygun fiyatlı far paletlerim arasında en başarılı bulduğum hem pigmentli hem dağıtması çok kolay, tozutmayan ve gün boyunca da kalıcı olan Sephora’nın bu böyle piramit şeklinde olan paleti. Sephora deyince bazen böyle korkuyoruz ya bunun nesi uygun fiyatlı bu ne kadardır diye. Gerçekten bu paletin fiyatı son derece uygun. Bir çok kozmetik markette uygun diye nitelendireceğimiz markalardan bile uygun.

Hiç önyargılı olmayın, Sephora’nın da bir çok ürünü aslında uygun fiyatlı kategorisine girebilir. Bunun da fiyatı 40 lira civarıydı. Böyle bir palet için bence son derece uygun.

Her ten rengine gidebilecek ve her zevke hitap edebileceğini düşündüğüm de bir palet. Yani gece makyajı yapacaksanız içerisinde siyahı da var moru da var, kahve ve bronz tonları içeriyor.

Benim yaptığım gibi daha hafif günlük bir makyaj istiyorsanız hafif böyle pembe lilalı tonları da var. O yüzden bu palet bence herkes tarafından çok sevilebilecek bir palet. Kendini makyajda daha geliştirmiş olanlar için de aynı zamanda makyaja yeni başlayanlar için de harika bir far paleti. Çok rahatlıkla kullanırsınız.

H&M Süngerler

Peki bu farları dağıtırken ne yapacağız… Fırça da çok önemli. Ben bu arada bu makyajı yaparken de hep uygun fiyatlı ürünler kullandım. Malzemelerde de yani. Süngerler kesinlikle H&M. Muazzam güzel, muazzam dayanıklı, cilde çok güzel adapte ediyor ten ürünlerini. Başka hani ekstra bir uygun fiyatlı düşünmeyin derim. İstiyorsanız sünger kullanmayı seviyorsanız mutlaka H&M’inkileri bir kere değerlendirin.

Flormar, Ecotools ve Golden Rose Fırçaları

Flormar, Ecotools ve Golden Rose Fırçaları

Göz makyajınızı yaparken de mutlaka bir değil hatta iki tane karıştırma fırçasına ihtiyacınız olacak. Flormar’ınkiler de çok güzel Golden Rose’unkiler de çok güzel. Hangisini tercih ederseniz. Ben ikisinden de çok memnun kaldım. Ben bu makyajımda Flormar’ınkini kullandım. İki tane niye olsun diyorum… Bir tanesi ile farı alıp, böyle bu katlanma bölgenizi boyutlandırmak için bir tanesi de hep temiz olan fırçanız olsun.

O temiz olan fırçanızla da dağıtacaksınız çünkü. Yani aslında yeni başlayan birinin çokta fazla fırçaya ihtiyacı yok. O anlamda da kendinizi hiç korkutmayın. İki tane karıştırma fırçası aynı markanın olabilir. Flormar ya da Golden Rose. Birde oturtma fırçası, şu göz kapağınıza birazcık daha ışıltılı farlar sürüyoruz ya. Ya da şöyle göz pınarlarımıza ışıltı katıyoruz. Onun için de şöyle düz açılı bir tane fırçanız olsa yeter.

Bu arada mesela bu Ecotools’un fırçalarını da çok başarılı buluyorum. Bunlar set olarak satılıyor. Mesela şöyle bir Ecotools’un setini alıp iki tane de karıştırma fırçası ayrıca alabilirsiniz.

Catrice 015 Toz

Catrice 015 Toz

Eğer cildiniz benim gibi karmaysa ya da birazcık daha böyle yağlıysa mutlaka gün içerisinde cildinizi o yağdan arındırmak birazcık daha mat göstermek için bir transparan pudraya ihtiyacınız olacaktır. Ya da makyajınızı sabitlemek için de kullanabilirsiniz. Benim uygun fiyatlı çok sevdiğim pudra var onlardan bir tanesi de kesinlikle Catrice markasının pudrası. Çok çok uygun fiyatı.

015 Natural Beige diye geçiyor rengi. Bembeyaz bir pudra değil ama kesinlikle ciltte gözükmüyor bu tonu. Tamamıyla transparana dönüşüyor. Bu pudradan da çok memnunum, yine makyaja yeni başlayanlar için de çok rahatlıkla kullanılabilecek bir pudra kesinlikle.

Essence The Blush Allık

Essence The Blush Allık

Allığa gelirsek, allıkta da ben Essence’ın bu mat serisini çok başarılı buluyorum. Hem şeftali rengi, hem de böyle hafif gül kurusu pembesi bence çok çok başarılı. Biraz pigmentlidir bu pembe olan şeftali rengine göre. O yüzden çok çok az almanız yeterli. Az aldıktan sonra güzel dağıttığınızda gerçekten cildinizi çok sağlıklı ve böyle yanaklarınızı pembe gösteriyor.

SEPHORA COLLECTION | Lip Balm

SEFORA KOLEKSİYONU |  Dudak kremi

Bir tane dudak nemlendiriciniz mutlaka makyaj çantanızda gün içerisinde olsun. Eğer likit mat rujlardan hoşlanıyorsanız benim gibi mutlaka altına dudaklarınızı nemlendirmeniz gerekecektir.

Gün içerisinde likit mat rujunuz kuruduysa da şöyle hafif parmağınıza alıp da yine nemlendirerek yenileyebilirsiniz rujunuzu. H&M’in bu böyle uhuya benzeyen lipbalmından ben çok memnunum. Hem kocaman boyu hem de çok güzel gün boyunca nemlendiriyor dudaklarınızı.

Flormar Likit Mat Ruj

Flormar Likit Mat Ruj

Rujda benim favorim likit mat rujlar, hala vazgeçebilmiş değilim. Bugüne kadar uygun fiyatlı alternatifler arasında da en başarılı bulduğum kesinlikle Flormar’ın Silk Matte serisi. Dudağımdaki de 02 rengi. Kaç tane bitirdiğimi ve kaç tane yedeklediğimi hatırlamıyorum bile. Sürümü de çok kolay.

Yeni başlayanlar yine biraz böyle likit mat rujlardan korkuyorlar taşırır mıyım çok yamuk durur mu diye. Bu o kadar rahat ki sürümü köpük gibi bir kıvamı olduğu için kesinlikle bir anda dudağınızda ürün dolmuyor ve çok rahatlıkla dağıtabiliyorsunuz. O yüzden yeni başlayanlar da bu ruju çok rahat kullanırlar. Bundan emin olabilirsiniz.

Flormar’ın Ultra Nude Eyeliner

Flormar'ın Ultra Nude Eyeliner

Göz kaleminin de rengi tamamıyla bir tercih meselesi. Eğer siyah kalem seviyorsanız, kahverengi kalem seviyorsanız ya da renkli kalemlerden hoşlanıyorsanız öyle bir alternatif de kullanabilirsiniz. Ben günlük makyajlarımda göz içime daha çok ten rengi kalem uygulamayı seviyorum. Bugüne kadar da hem yüksek hem de pahalı alternatiflerde bir çok marka ve çeşidini de denedim.

Ama Flormar’ın Ultra Nude Eyeliner serisi bence çok başarılı. Bunun diğer renklerini de değerlendirebilirsiniz. Kalemtıraşla açılan şekilde olanlar. Hem çok dayanıklı hem de kesinlikle kapağını açık bile bıraksanız kuruma da yapmıyorlar. O yüzden rengi tamamıyla sizin zevkinize kalmış. Ama ben ten rengini gün içerisinde çok ve akmadığı için ve güzel de gözüktüğü için, gözleri de büyük ve aydınlık gösterdiği için genelde tercih ediyorum.

Golden Rose’un Longstay kaş kalemleri

Golden Rose'un Longstay kaş kalemleri

Kaş kalemi zorunlu değil, eğer kaşlarınızı doldurmanız gerekmiyorsa makyaj çantanızda da bir kaş kaleminizin aslında olmasına gerek yok. Ama böyle hafif altları doldurmak isterseniz Golden Rose’un Longstay kaş kalemleri de son derece başarılı. Özellikle fırçası harika, çok güzel şekilde tarıyor. Belki işte birazcık sivri olduğu için ve yassı bir uca sahip olmadığı için kalem kısmı yine biraz böyle sizi acı vererek çok dik değil açı vererek kaş çizer gibi boyamanız gerekebilir.

Ama benim her zaman tavsiyem mümkünse elinizi daha böyle fara alıştırmak en doğrusu. Bunun yerine bu makyaj çantanıza bir kaş farı da ekleyebilirsiniz. İllaki kalem olmasına gerek yok yine Golden Rose’un, Flormar’ın çok güzel kaş farı için böyle küçük paletleri de var.

FLORMAR OMLASHES HIGH DEFINITION MASKARA

FLORMAR YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜKLÜ MASKARA OMLASHES

Maskara tercihi de bu arada yine tamamıyla sizin zevkinize ve alışkanlıklarınıza bağlı. Plastik fırça seviyorsanız plastik fırçalı bir maskara alabilirsiniz. Ama Flormar’ın şu Dramatic Volume maskarası bugüne kadar yine son zamanlarda denediğim en başarılı bulduğum uygun fiyatlı maskaralardan ki ben çok fazla kıl fırçalı maskaraları sevmem. Daha çok plastik olanları severim.

Ama bu maskaraya bayıldım. Kirpikleri çok güzel uzatıyor, tek tek ayırıyor ve hiçbir şekilde birbirine bitiştirmiyor. Şuanda da dediğim gibi bahsettiğim bütün ürünleri cildimde uyguladım, Maskara muazzam. Eğer böyle bir etki yaratan maskara istiyorsanız bunu çok seversiniz. Yeni makyaja başlayanlar da bunu çok rahat kullanırlar. Hiçbir şekilde akma yapışma yapmadığından gerçekten çok rahatlıkla kullanılabilecek bir maskara.

Yorum Yap

Yorumlar (5)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir