İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

Uygun Fiyatlı Makyaj Önerileri

Uygun Fiyatlı Makyaj Önerileri
+ - 3

Uygun fiyatlı makyaj önerileri için bugün size çok çok güzel bir liste hazırladım. Şahsen benim çok severek kullandığım, hatta vazgeçemediğim uygun fiyatlı makyaj önerilerimi sizlerle paylaşmak istedim. İsterseniz hemen başlayalım. Bu liste de sıradan gideceğiz. Bazdan başlayacağız. Fondöten, göz altı kapatıcısı gibi makyajın başlangıcından sonuna kadar ki adımlardan ilerleyeceğiz. Herkesin seveceğini düşünüyorum umarım beğenirsiniz tavsiyelerimi.

Uygun Fiyatlı Baz Önerileri

İlk olarak o yüzden bazdan başlayalım dedim. Ve iki tane alternatif önereceğim, sizin için. Çünkü kimilerimiz daha çok benim gibi karma ve yağlıya dönük ciltler matlaştırıcı baz istiyorlar cildi kuru olanlar ve highlight etkisi sevenler tabii ki aydınlatıcı baz istiyorlar.

Loreal Infailliable Mattıgying Primer

Loreal Infailliable Mattıgying Primer

Benim en sevdiğim matlaştırıcı baz L’oreal’in Infaıllıble serisinden Mattıgyıng Primer’i.

Genelde bu tarz matlaştırıcı bazlar, fondötenin yapısını bozar ve çok kalın olduğu için fondöteniniz oradan oraya dağılır ve hep böyle yama yama kalır. O yüzden ben hep biraz çekiniyordum matlaştırıcı bazları uygulamayı. Silikon bazlı oldukları için.

L’oreal’in yapısı çok çok ince. Gerçekten süt gibi bir yapısı var. Sürdüğünüz anda cildinizle anında bütünleşiyor. Ve hiçbir şekilde fontöteninizin yapısını bozmuyor. Gün içerisinde fondöteninizin performansını da arttırıyor. O yüzden çok severek kullanıyorum. Karma ve yağlı ciltli olanlar ve matlaştırıcı baz isteyenler kesinlikle tercih edebilirler.

Golden Rose Base

Golden Rose Base

Aydınlatıcı baz isteyenler için de Golden Rose’un çok uzun süredir severek kullandığım bazından bahsedeceğim. Çok fazla aydınlatıcı baz kullanan biri değilim ama yaz geldiği zaman ben de artık böyle ışıltılı etkiyi. Sevmeye başladım makyajımda. Komple yüze de uygulayabilirsiniz, makyaj öncesinde.

Fondöteninizin içerisine bir iki pompa da sıkarak, benim en sevdiğim uygulama şekli o. Hem fondötenin yapısını biraz inceltiyor ve içerisine ışıltı katıyor.

Eğer isterseniz likit bir aydınlatıcı gibi biraz parmağınıza alıp highlight yapılacak bölgelere de uygulayabilirsiniz. Biraz yapısı yoğundur. Elinizde hafif incelttikten sonra uygulamanız çok daha iyi olacaktır. İkisi de çok severek kullandığım makyaj altı bazları.

Uygun Fiyatlı Fondoten Önerileri

Fondöten ile devam edelim. Bunun için iki alternatif önereceğim size.

Maybelline Fit Me Matte and Poreless

Maybelline Fit Me Matte and Poreless

Maybelline’nın Fit Me fondöteni. Mat bitiş sevenler, mat ama ciltte kesinlikle donuk ve sağlıksız bir matlıktan bahsetmiyorum. Gerçekten porselen etkisi gösteren yapısı incecik, çizgilerinize dolmayan harika bir fondöten.

Ben 110 numarasını kullanıyorum. Çok çok seviyorum. tüm gün boyunca özellikle karma ve yağlı ciltlerin çok seveceğini düşündüğüm bir fondöten. Yağlanmanızı çok iyi kontrol altına aldığı için Performansını çok beğeneceğinizden hiç kuşkum yok.

Loreal Infailliable Longwear Shaping Stick

Loreal Infailliable Longwear Shaping Stick

Gelelim biraz daha kuru ve normal ciltli olanlara. Gün boyunca cildi birazcık daha nemli, saten bitişli olsun. Çok hafif olsun yine çizgilerime girmesin fondöten diyenler için de L’oreal’in Infalillible serisinden Stick fondöteni. Bunda da 120 numarayı kullanıyorum. Çok fazla renk alternatifi var. O yüzden mutlaka cildinize uygun tonu bulursunuz. İkisi de çok güzel. Bu mat olanı normal ciltler, kuru ciltler kullanamaz mı ? Tabii ki kullanabilir. Ama bilin ki bunun bitişi mat diğeri daha fazla saten.

Uygun Fiyatlı Göz Altı Kapatıcı Önerileri

Son zamanlarda özellikle fondöten de daha az kapatıcı ürünlere yönelmeye başladık. Ama söz konusu göz altı kapatıcısı olduğunda hepimiz birazcık daha yüksek kapatma özelliğine sahip ürünleri tercih ediyoruz.

Note BB Concealer

Note BB Concealer

Benim de yüksek kapatma özelliğine sahip uygun fiyatlı en sevdiğim göz altı kapatıcısı kesinlikle Note’un BB Concealer’ı. Gerçekten çok minicik bir damlası bile yeterli oluyor. İsterseniz kendi aplikatörü ile de sürebilirsiniz. Böyle metal bir aplikatörü var, soğuk şekilde göz altınıza yayabilirsiniz ama çok fazla ürün gelebilir. O yüzden ben elime sıkıp, az alıp 1-2 nokta koyup dağıtmayı seviyorum.

Gerçekten çok yoğun olduğu için çok çok az alıp, uzun süre kullanabileceğiniz harika bir kapatıcı. Göz altınıza kesinlikle dolmuyor çizgilerine. Gün boyunca kalıcı olması da çok önemli. İsterseniz T bölgenizde eğer benim gibi yağlanıyorsa cildiniz T bölgenize fondöteninizin performansını arttırmak için böyle o son kalanları da hem aydınlatmak hemde birazcık daha o bölümleri matlaştırmak için de kullanabilirsiniz. Gerçekten çok uzun süre kullanabileceğiniz harika bir kapatıcı.

Uygun Fiyatlı Far Bazı Önerileri

Bana en çok gelen sorulardan bir tanesi de “Merve far sürüyorum ama ne yazık ki far göz kapağımın… Çizgilerine doluyor. Sabah sürüyorum, akşama kadar hiç kalmıyor. Bu tabii ki göz kapağınızın yağlı olmasıyla alakalı Birçoğumuzun göz kapağı yağlı. Bu yağı birazcık daha kontrol altına almak ve farın performansını arttırmak için kullanabileceğiniz en güzel ürün far bazıdır.

Essence I Love Colour Eyeshadow Base

Essence I Love Colour Eyeshadow Base

Benim de uygun fiyatlı olarak en sevdiğim far bazı, Essence’ın I Love Colour serisindeki Eyeshadow Base yani far bazı. Gerçekten yapısı çok çok güzel, bazı far bazlarının yapıları çok yoğun olduğu için benim göz kapağımı çok rahatsız ediyor ve bir türlü yayılmıyor o ürünler. Far ile de birleştiği zaman, gerçekten balçık gibi duruyor far, onu hiç sevmiyorum. Mutlaka hafif yapılı far bazlarını kullanmayı seviyorum ve farın da yapısını bozmamasını istiyorum. Tam olarak Essence’ın ki öyle.

Çok az alıp böyle concealer gibi dağıtıyorsunuz, göz kapağınıza. Üzerinden isterseniz bir pudra geçebilirsiniz ama hiç ihtiyacınız olmayacaktır. Ben bugün bu arada kalem bir far kullandım, kremsi bir far kullandım. Ama normal toz farlarla da gerçekten farınızın performansını tüm gün boyunca çok çok iyi bir şekilde muhafaza eden, uygun fiyatlı nefis bir göz ürünü.

Uygun Fiyatlı Far Önerileri

Şimdi gelelim, en çok sevilen ve en çok merak edilen kısım; far. Birçoğumuzun far kullanım alışkanlıkları çok farklı. Kimimiz daha böyle kremsi farlardan hoşlanıyor ki ben onlardan bir tanesiyim. Çünkü çok pratik oluyorlar, parmağınızla sürüp dağıtıyorsunuz ve gerçekten üzerine çok uğraşılmış bir makyaj oluyor ve kremi olduğu için de bir de altına baz uygularsanız gerçekten tüm gün boyunca göz kapağınızda kalıyor.

Kalem farlar da benim yine çok sevdiğim farlar. Atın çantanıza. Ofiste hem göz kalemi olarak kullanın. Hiçbir şekilde yine uçmadan tüm gün boyunca gözünüzde kalan nefis kremsi yapıları var ve çok pratik oldukları için fırçaya bile ihtiyaç duymayacaksınız. Ama tabii yine de en çok kullanılan toz farlar da yok değil. Ben o yüzden bugün dedim ki, farklı kullanım alışkanlıklarına göre farklı önerilerde bulunayım.

Maybellıne Color Tatoo 24 Hour

Maybellıne Color Tatoo 24 Hour

Eğer kremsi farlardan hoşlanıyorsanız, Maybelline’nin Color Tatoo 24 saat kalıcı farlarına gerçekten bayılırsınız. Renk alternatifleri de muhteşem. Metalik olanları direk far olarak uygulayın, mat olanları isterseniz far bazı olarak da ayrıca kullanabilirsiniz.

H&M Eye Colour To Go

Kalem farlarda, H&M’nin kalem farlarını gerçekten çok başarılı buluyorum. Pigmentasyonları muhteşem, çok yumuşak bir kalem olduğu için gözünüzü hiçbir şekilde acıtmadan rahatlıkla sürüp, parmağınızla dağıtabiliyorsunuz.

Wet N Wild Comfort Zone

Wet N Wild Comfort Zone

Gelelim toz farlara. Benim en çok sevdiğim toz farlardan biri kesinlikle Wet N Wild’ın Comfort Zone paleti. Birçok kişi de gördünüz, herkes hem fikir. Gerçekten pigmentasyon, renk alternatifi ve kalıcılık anlamında herkesten tam not almış bir far. Ama genelde bu tarz toz farlarda hep bir tozutmayı kafaya takılıyor. Ona hiç takılmayın. Önemli olan her zaman ürünün pigmentasyonu. Çünkü çok pahalı markalarda bile farı fırçanıza almaya çalıştığınızda tozutabiliyor. O hiç önemli değil, önemli olan göz kapağınızda ne kadar kaldığı, pigmentasyonunun nasıl olduğu, burada gördüğünüz rengi göz kapağınızda yakalayabilir musunuz?

Bakmanız gereken aslında önemli noktalar bunlar. Wet N Wild dediğim bütün bu noktaları karşılayan harika bir far. Ve fiyatı da gayet uygun ama bazen ne yapıyoruz biz alıştık hep, uygun fiyatlı ürünleri sadece sanki bu küçük kozmetik marketler gibi düşünüyoruz ama Sephora gibi bir markanın da kendine ait bir markası var, Sephora adında. Sephora’nın da mesela nefis bir paleti var üçgen. Bu bende ki, ama farklı alternatifleri de var.

Yine bütün tonları hem geceye hem gündüze kullanabileceğiniz metalikleri ve matları içeren bir palet. Fiyatı da gayet uygun. Wet N Wild ile aynı fiyat. O yüzden hani bazen böyle ön yargılı olmadan markaların kendi çıkarttığı ürünlere de bakmak lazım. Pigmentasyonları, renk skalası da son derece başarılı oluyor.

Benim mesela en sevdiğim bu Sephora’nın far paleti eğer biraz daha hemen ulaşacağım bir ürün istiyorsanız, Wet N Wild’in bu Comford Zone paleti de harikadır. İçinde her ton vardır hem gündüz hem gece makyajı da yapabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Göz Kalem Önerileri

Evet gelelim göz kalemlerine. Ben makyajım da son dönemlerde ağırlıklı olarak hep böyle ten rengi gözleri birazcık daha aydınlık ve uyanık gösteren kalemleri kullanmaya başladım. Ama bu sefer size farklı bir şey önereceğim. Aslında işlevi aynı ama görüntüsü farklı ve ten rengi ya da beyaz kaleme göre çok daha işlevsel.

NYX Fwlos Whıte Smoke FWlo3 Lınenlın

NYX Fwlos Whıte Smoke FWlo3 Lınenlın

NYX’in kalemleri. Fwlos Whiye diye geçen lila ve pembe. Böyle olduğuna bakmayın acaba sürdüğümde mor gibi duracak ya da pespembe gibi mi duracak diye. Şu an gözümde pembe olanı var. Tamamiyle gözleri aydınlık göstermek, uyanık göstermek büyük göstermek için yapılmış kalemler. NYX’in de bu arada fiyatları diğer uygun fiyatlı alışık olduğumuz Loreal, Maybelline gibi markalarla hemen hemen aynı, çok küçük farklar var.

O yüzden NYX’deki ürünleri de değerlendirebilirsiniz artık NYX’de uygun fiyatlı markaların arasına girmiş bulunuyor. Fiyatlarının hepsini tek tek kontrol ettiğimde gerçekten 1-2 lira gibi fiyatlar oynuyor, aşina olduğumuz fiyatlara göre çok çok kullanışlı, gerçekten kocaman gösteriyor gözlerinizi. Eğer böyle büyük göz istiyorsanız ve beyaz kalemden biraz çekiniyorsanız çok kontrast duruyor diye.

Ya da bazı göz kalemleri, gözü kanlanmış gibi gösterebiliyor renginden ötürü, sıcak olursa eğer ten rengi gözü kanlanmış gibi gösterir. Hiç bu riskleri almak istemiyorum ben diyenlere mutlaka NYX’in şu kalemlerine bakın derim. Lilası da çok güzel ama pembesi gerçekten çok çok kullanışlı.

Rimmel London Exaggerate Waterproof Black Eye Pencil

Rimmel London Exaggerate Waterproof Black Eye Pencil

Gelelim ben böyle kalemler pek kullanmıyorum, ben siyah kalemciyim diyenler. Ben de siyah kalem kullanmayı çok seviyorum ben de çok uzun zamanlarda kullandım. Arada hala özlediğim oluyor. Çok uzun zamandır, gerçekten yaklaşık 6-7 sene oldu. Vazgeçemediğim en sevdiğim göz kalemlerimden Biri kesinlikle suya dayanıklı bu asansörlü göz kalemi. Çok çok kalıcı bir kalem. Gözünüzün içinde de O istediğiniz simsiyah etkiyi yaratabiliyorsunuz.

Ben bugün göz kapağıma, üst kirpik dibine hafifçe sürüp dağıttım. İsterseniz dumanlı göz makyajı da kolaylıkla yapabilirsiniz. Harika bir kalemdir, alırsanız çok uzun süre de kullanırsınız. Sadece kırılmamasına dikkat edin. Çok açmayın genelde asansörlü kalemlerde öyle bir sorun var. Ama onun dışında bugüne kadar kaç tane bitirdiğimi hatırlamıyorum bile en az bi 10-15 tane bitirmişimdir o kadar çok seviyorum bu kalemi.

Uygun Fiyatlı Kaş Kalem Önerileri

Gelelim kaşlara. Kaşta da aslında yine farklı kullanım alışkanlıkları var. İlk kalem ile başladık. Sonra toz farlar çıktı şimdi de artık günümüzde pomatlar çıktı. Hangisini kullanmayı daha çok seviyorsanız tabii ki eliniz hangisine alıştıysa onu kullanacaksınızdır ama ben hani herkese pratik olması açısından çünkü en çok kullanım kolaylığı sağlayan kalem. Makyaja yeni başlayan biri de pomattansa ya da fardansa kalemi en rahat şekilde kullanacaktır o yüzden bu videoda kalem önermek istedim size.

Loreal Brow Artist Expert

Loreal Brow Artist Expert

Loreal’in Brow Artist Xpert kalemi. Arkasında fırçası var, yan açılı olmasını çok seviyorum. Genelde dik açılı kalemleri kullanmayı çok sevmiyorum, kaş köklerine zarar verilme ihtimalinden dolayı. Yumuşak bir kalem yani kendisi çok yumuşak bir kalem. Yan açı ile bir şekilde sürdüğünüzde gerçekten çok doğal, harika bir bitiş sağlıyor. Rengi de küllü olduğu için birçok kişiye farklı renk alternatifleri de var tabii, birçok kişinin kaş rengine de rahatlıkla uyum sağlayacağını düşünüyorum. Gerçekten bir kaş kaleminden beklediğiniz her şey bu kalemde var. Eminim çok memnun kalacağınıza.

Uygun Fiyatlı Maskara Önerileri

Maskarasız olmaz, benim için makyajı en çok tamamlayan makyaj ürünü kesinlikle maskara. Aynı zamanda maskara da benim için benim bazsız olmaz. Çok çok uygun fiyatlı ve harika bir maskara bazı. Daha önceki listelerim de kesinlikle bahsetmişimdir.

Ama belki de bu makaleyi ilk kez okuyan biri kesinlikle ve kesinlikle edinmeli.

R De L Mascara Base XXL

R De L’un Maskara XXL Lashes base. Rossman’da satılıyor R De L’un ürünleri. Gerçekten bugüne kadar onlarca hem yüksek hem uygun fiyatlı maskara bazı denedim ama en çok sevdiğim kesinlikle bu oldu. Gerçekten kirpiklerinizi harika bir şekilde kıvırıyor ve tüm gün boyunca aynı şekilde kalmasını sağlıyor. Bir tane maskara bazı mutlaka edinin eğer düz kirpikleriniz varsa. Düz ve kısa kirpikleriniz varsa. Çünkü hem volüm katıyor uzatıyor hem de kıvırıyor kirpiklerinizi.

Loreal Paris Paradise Mascara

Gelelim maskaraya. Yine farklı alışkanlıkları olan bir ürün bu. Kimisi kıl fırça sever kimisi plastik fırça sever. Benim değişiyor. Genelde hep plastik fırça kullanıyorum ama birazdan bahsedeceğim bu maskara… Bu Loreal’in Paradise maskarası benim kıl fırçalı maskaralara olan bakış açımı değiştiren bir maskara kesinlikle. Gerçekten en çok sevdiğim kıl fırça, maskara. Çok sık kılları dolayısıyla çok rahat şekilde kirpiklerinizi alıp harika şekilde kıvırıyor. Yapış yapış bir maskara değil, ıslak bir maskara değil. Alırsanız kesinlikle pişman olmazsınız.

Pastel Waterproof Volume Maskara

Pastel Waterproof Volume Maskara

Gelelim plastik fırçalı maskaralara. Benim en çok sevdiğim, uygun fiyatlı maskara ise.. Pastel’in Waterproof Volume Maskarası, elimdeki tabii ki mavi rengi. Çok güzel renkli alternatifleri de var. Eğer renkli maskaraları seviyorsanız, kesinlikle değerlendirebilirsiniz.

Bunun da incecik incecik plastik bir fırçası var ve dolayısıyla kirpiklerinizi çok güzel kavrıyor ve çok güzel uzatıyor. Belki suya dayanıklı olmasını da seversiniz artık yaz geldi hani havuzda, denizde kullanmak isterseniz diye. Gerçekten yine mutlaka Pastel’in olduğu bir yere yolunuzun düştüğünde hem renk alternatiflerine bakın hem de siyahından mutlaka bir tane edinin.

Uygun Fiyatlı Bronzer ve Pudra Önerileri

Bronzer ile devam edelim. Yine en çok severek kullandığım R De L Young serisinin Sun Powder’ı.

R De L Sun Powder

Makyaja yeni başlayanlarda yine bu pudrayı çok severler çünkü biraz enteresan olacak ama pigmentasyonu çok yoğun değil ama bence pigmentasyonunun çok yoğun olmaması bir dezavantaj değil. Çünkü yanağınız da böyle çamur gibi durmuyor, çok keskin durmuyor, çok daha homojen duruyor yanağınızda. Çok doğal bir gölge katıyor aslında.

O yüzden uygulamayı çok seviyorum. Yan açılı bir fırçayla şöyle minicik dokundurduğum zaman bile hemen o köşelere çok güzel bir gölge kattı. İsterseniz biraz yüzünüzü ısıtmak için kullanabilirsiniz. İsterseniz kontür yapmak için kullanabilirsiniz. Gerçekten bence fiyat anlamında ve performans anlamında harika bir ürün. Çok çok severek kullanıyorum.

Flormar Loose Powder

Flormar Loose Powder

Pudraya gelirsek, Flormar’ın Looese Powder’ını çok severek kullanıyorum yine. Her şey için kullanabilirsiniz. İsterseniz cildinizdeki yağlanmayı almak, isterseniz baking denilen makyaj pişirme tekniğinde de son derece başarılı. Yan açılı süngerlerle kontür çizginizi belli etmek isterseniz, bu şekilde de uygulayabilirsiniz. Yine bir sefer alıp çok çok uzun sefer kullanacağınız bir ürün. Kesinlikle kolay kolay bitmesi mümkün değil. Yine fiyat ve performans açısından harika, başarılı bulduğum Ürünler arasında.

Uygun Fiyatlı Allık Önerileri

Allık ile devam edelim. En en en severek kullandığım allıklar da yine uygun fiyatlı alternatiflerde.

Essence Matt Touch Blush

Essence’ın Matt Touch Blush’ları. Çünkü hem şeftali tonları sevenler için hem de pembe tonları sevenler için iki tane rengi var. İkisi de birbirinden güzel ve pigmentasyonları da harika. Kesinlikle alıp yine çok uzun süre kullanacağınız ve çok severek kullanacağınız ürünler olduğunu düşünüyorum.

Uygun Fiyatlı Highlighter Önerileri

Highlighter ile devam edersek, yine kullanım alışkanlıkları farklı bir ürün aslında highlighter. Toz highlighter kullanmayı seven var, stick var, likit var. Ben bugün toz olanını kullandım.

Loreal True Match Highlighter

Loreal True Match Highlighter

True Match’in Highlight ürününü çok seviyorum. Üç tane farklı rengi var. Birazcık daha gece makyajlarında beyazı kullanabilirsiniz. Şu günlük makyaj da çok güzel oluyor. Tatlı bir pudra tonu. Mavide enteresan. Böyle durduğuna bakmayın yine sürdüğünüzde hafif gümüşümsü Bir yansıma yaratıyor. Gerçekten ışıltısını çok seviyorum. Kesinlikle cildinizde bir katman oluşturmuyor. O çok önemli benim için highlighter da.

Golden Rose Highlighter Stick

Stick’te yıllardır vazgeçemediğim Golden Rose’un highlighter stiği. Çok güzel bir şampanya tonunda. Harika, doğal duran. Sanki doğal cildinizin parlaklığıymış gibi duran, nefis bir ürün.

Maybelline Master Liquid Highligter

Birazcık daha ben highlighter highlighter seviyorum, biraz abartı seviyorum diyenler için de Maybelline’nin Master Strobing likit ürünü. Bu da nefis, soğuk bir pembe, hafif gümüş gibi de duruyor. Gerçekten çok güçlü pigmentasyonu olan bir ürün. Bir iki damla sürüp yaydığınızda, o istediğiniz abartılı highlighter görüntüsüne rahatlıkla kavuşabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Ruj Önerileri

En sevdiğim kısıma gelelim, rujlar. Rujlarda gerçekten uygun fiyatlı alternatiflerde çok fazla bugüne kadar da size ürün önerdim. Ama bir tane alacağım, uygun fiyatlı da olsun. Çok severek kullanayım beni yarı yolda bırakmasın diyorsanız, çok fazla alternatif önerebilirim size.

Loreal Color Riche Mat Ruj

Loreal Color Riche Mat Ruj

Bunlardan bir tanesi kesinlikle Loreal’in rujları. Color Rich mat rujları. Gerçekten mükemmel. Mat olmalarına rağmen asla dudak çizgilerine dolmayan, sizin dudağınızı rahatsız etmeden, gün boyunca rahat bir şekilde günü geçirip, yiyip içebileceğiniz bir ruj. Benim için bu rujda en önemli şey o. Sürdükten sonra ben yemek yiyemeyeceksem, bir şey içemeyeceksem hiçbir anlamı yok. O yüzden rahat olmalısınız. Dudağınızda rahat etmeli. Çok seversiniz, Loreal’in renk alternatifleri zaten muazzam.

Maybelline Creamy Matte

Maybelline’nın da aynı şekilde. O da Matte diye geçen serisi mat. Onun da rujlarına bayılıyorum. Çok yumuşak sürümleri. Yine dudak çizgilerinize dolmuyor. Dudaklarınızı kurutmuyor tüm gün boyunca, atın çantanıza nefis.

Flormar Silk Matte 02

Flormar Silk Matte 02

Birazcık daha likit mat rujlara gelirsek, şimdi benim her zaman favorim Flormar’ın Silk Matte 02’sidir biliyorsunuz. Ama yeni favorimde NYX’in dudağımdaki Tulus rengi. İkisinin arasında başta da söylediğim gibi 2 lira fark var. NYX’in yapısı Flormar’a göre birazcık daha böyle köpüğümsü ve birazcık daha dudağa daha çizgilere dolmadan dümdüz gösteriyor. Çok seviyorum, bu ürünün yapısını. Soft Matte Lip Cream’i.

İkisinin de zaten rengi birbirine çok benziyor. Sadece 1-2 lira fark var aralarında. Tercih tamamiyle sizin. İkisini de alırsanız pişman olmazsınız. NYX’in ki de çok güzel, Flormar’ın ki de çok güzel. Loreal ve Maybelline de her zaman çok fazla renk alternatifi bulabileceğiniz, atın çantanıza gün boyunca kullanın diyebileceğim harika rujlar.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir