İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. TEKNOLOJİ

En İyi 125 cc Scooter 10 Motor

En İyi 125 cc Scooter 10 Motor
+ - 0

İş hayatı için sizi yoran Tırafik’den kurtaracak en iyi 125 cc scooter’e yakından bakacağız. Sadece iş hayatı değil tabi sizleri bir çok masraftan kurtaran ekonomik küçük işlerinizi halledecek alternatif saymakla bitmeyen en iyi scooter markalarına gelin biraz daha yakından bakalım.

Sıra 125 cc Scooter Markaları Motor Gücü Kesfeet Puanı
1 Yamaha Xmax 125 cc Scooter Motor 14 Beygir Güç 10/9.3
2 Mondial 125 ZNU 8.7 Beygir Güç 10/9.4
3 Peugeot Django 125 cc Scooter 10 Beygir Güç 10/9.8
4 Kymco Agility 125 cc Scooter 9.25 Beygir Güç 10/9.6
5 Honda Activa 125 cc Scooter 9 Beygir Güç 10/9.9
6 SYM Fiddle III 125 cc Scooter Motor 9.7 Beygir Güç 10/9.8
7 SYM Jet 14 125 cc Scooter Motor 10.2 Beygir Güç 10/9.8
8 Yamaha Delıght 125 cc Scooter Motor 9.3 Beygir Güç 10/9.9
9 Honda PCX 125 cc Scooter Motor 11.3 Beygir Güç 10/9.9
10 Yamaha NMAX 125 cc Scooter Motor 12 Beygir Güç 10/10

125 cc Scooter Markaları

Listemize başlarken listemizin sonları sürpriz markalar olacak bu yüzden en iyi 125 cc scooter listemizin sonlarına da bakmayı mutlaka unutmayın. Motor tercihiniz büyük ihtimalle akaryakıt fiyatlarından kaynaklı olabilir şu günlerde maalesef enflasyona yenik düşsek de motorlar ekonomik olduğundan imdadımıza yetişiyorlar. Öyleyse hemen 125 cc scooter motorlarına bir bakalım. Dilerseniz de daha önce listelediğimiz 125 cc motor listemize de bakabilirsin.

1. Yamaha Xmax 125 cc Scooter Motor

Yamaha Xmax 125 cc Scooter Motor

Kısaca teknik özelliklerine baktığımız zaman motor tipi tek silindirli dört zamanlı sıvı soğutmalı, motor hacmi 124 cc motor gücü 8750 devirde 14 beygir güç üretiyor, maksimum tork ise 6500 devirde 12 newton metre tork üretiyor. İlk olarak motor bloğuna baktığımız zaman zaten çoğu 250 cc Çin malı motosikletlerden daha yüksek bir beygir ürettiğini söyleyebiliriz gerçekten de çok güçlü motosiklet olarak listenin birinci sırasında olmayı sonuna kadar hak eden motosikletlerden bir tanesi.

Yamaha XMax 125 ABS yani 125 cc motosikletlerin arasında lüks motosiklet isteyenler için bire bir uygun motosiklet yani gerçekten hem sizi yormayan hem şehir içi mesafeleri gidebileceğiniz hem şehirde dışı mesafeler gidebileceğiniz hem de sadece Scooter gibi gözükmeyen yani göz alıcı bir tasarıma sahip olan motosikletlerden bir tanesi.

Böyle ki çoğu insan da şöyle bir durum var yani motosiklet ne kadar güçlü olursa olsun dışarıdan böyle kötü gözüküyorsa bir Scooter gibi gözüküyorsa yani scooterden kastım küçük böyle çok fazla estetik olmayan bir şekilde gözüküyorsa çok fazla tercih edilmeye biliyor ama Yamaha X Max 125 ABS bu standartları çok çok üzerinde yani gerçekten de baktığınızda eğer ilk defa bu motosikleti görüyorsanız dönüp bir daha bakıyorsunuz.

Gerçekten de çok göz alıcı motosiklet güçlü olduğu gövdesinden Motosikletin tasarımından çok çok rahat bir şekilde anlaşılabiliyor yani bu motosiklete bindiğiniz an standartların üzerinde bir motosiklet sürdüğünü çok çabuk şekilde fark ediyorsunuz ön süspansiyonu teleskopik amortisörler ile donatılmış arka süspansiyon ise salıncaklı sistem tek amortisör var buda tabii ki de yoldan geçen herhangi bir engebeli alanlarda ki durumları birazdan minimuma indirebiliyor.

Süspansiyonları biraz sert olduğunu söyleyebiliriz onlar da biraz da Viraj için tasarlanmış olduğunu söyleyebiliriz yani viraj konusunda biraz da iddialı motosikletlerden bir tanesi ön freni 267 mm tekdis ve ABS arka freni 245 mm tekdis ve ABS ile donatılmış güvenlik alanında eğer bu motosiklet bu başlangıç motosikletiniz olacaksa çok çabuk bir şekilde bu motosiklet size motosiklet sürme öğretecektir.

Bilmiyorsanız bile bu bilmediğiniz minimum seviye düşürecektir güvenlik konusunda çok güzel motosikletlerden bir tanesi yakıt tankına baktığımız zaman 13 litre yani 125 cc Scooter motosikletlerin arasında en büyük yakıt tanklarına sahip olan motosikletlerden bir tanesi ağırlığı 175 kilogram işte burada bir duruyorsunuz.

Yani biraz ağır bir motosiklet olduğunu söyleyebiliriz ama yakıt kapasitesi yüksek motosiklette ABS var işte amortisör düşünülmüş ve beygir olarak da güçlü motosiklet olduğu için bu ağırlığının biraz da işte tolere edilebileceğini düşünüyorum ama yine de 175 kilogram ağırlık hafife alınacak bir ağırlık olmadığının da altını çizelim. Motosikletin fiyatına bakacak olursak şu an ikinci el ortalama satış fiyatı 110 bin TL.

2. Mondial 125 ZNU

Mondial 125 ZNU

Kısaca teknik özelliklerine baktığımız zaman motor hacmi 124cc, motor özelliği tek silindirli hava soğutmalı, motor gücü 7500 devirde 8.7 beygir güç üretiyor, maksimum torku ise 5000 devirde 9.5 newton metre tork üretiyor. Mondial 125 ZNU, özellikle nostaljik tasarımı sevenler için, özellikle benim performans da çok fazla gözüm yok estetik olsun hep biraz da benim işimi görürsün diyenler için birebir uygun motosikletlerden bir tanesi ve fiyat performans ürünü olduğunun da altını çizelim.

Tabii ki de Mondial gibi Çin markalarının biraz da malzeme kalitesi düşük olabiliyor ama güzel kullanımda yine uzun yıllar eşlik edebilecek motosikletlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor motosikletin ağrına baktığımız zaman 90 kg ki bu da başlangıç motosikleti olarak çok fazla rahat bir şekilde kullanabileceğiniz motosikletlerden bir tanesi öte yandan gücünden bahsetmeden geçmek gerekiyor.

5000 devirde 9.5 newton metre tork üretiyor. Bu da demek oluyor ki arkanızda artçı da olsa nisbeten yokuş yukarı mesafeleri bile rahatlıkla gidebileceğimiz anlamına geliyor tabii ki de motosikletin hava soğutmalı olduğunu da unutmamak gerekiyor hava soğutmalı olduğu için de uzun yol mesafeler de biraz sorun yaşayabilirsiniz bunu da göz ardı etmemek gerekir.

Motosikletin yakıt kapasitesi 5.2 litre. Bu gerçekten küçük bir değer olarak karşımıza çıkıyor yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 3.5 litre yakıt tüketiyor şimdi 125 scooter motosikletlerin arasında baktığımız zaman bu motosiklet biraz daha diğer motosikletlere göre biraz daha fazla yaktığını söyleyebiliriz.

Yani şimdi motosikletin fiyatına bakıyoruz diyoruz ki ucuz motosiklet kullanalım ama aslında aldığımız motosiklet biraz daha fazla yaktığı için ve biraz arıza çıkartma kapasitesi yüksek olduğu için belki de uzun vadede bizim biraz daha fazla paramızı harcamış olabilecek motosiklet bir tanesi ama dediğimiz gibi bunlar sizin kullanımınıza göre değişen detaylar. Motosikletin ön freni disk, arka freni kampana fiyatına bakacak olursak şu an ikinci el ortalama satış fiyatı 25.000TL.

3. Peugeot Django 125 cc Scooter

Peugeot Django 125 cc Scooter

Teknik özelliklerine baktığımız zaman motor tipi 4 zamanlı tek silindirli, motor hacmi 125cc ve hava soğutmalı, azami gücüne baktığımız zaman 8000 devirde 7.8 kilovat güç üretiyor ki bu da yaklaşık olarak 10 11 beygire tekabül ediyor, maksimum torkuna baktığımız zaman ise 6500 devirde 8.5 newton metre tork üretiyor.

İlk olarak motor bloğuna baktığımız zaman zaten Peugeot Django 125 motosikleti bizim en iyi 50 cc motosikletleri yazdığımız listemizde de vardı. Gerçekten de çok beğenilen motosikletlerden bir tanesiydi o motosikletin birde 125cc versiyonu olarak karşımıza bu şekilde çıkıyor. 125 cc scooter olan Peugeot Django 125 gerçekten de uzun yolu mesafeleri bile rahatlıkla gidebileceğiniz motosikletlerden bir tanesi.

Parça kalitesi diğer muadillere göre biraz daha iyi olduğunu söyleyebiliriz öte yandan yaklaşık olarak 10 beygirden yüksek olması ve 8.5 newton metre tork üretmesi bu motosikleti de nispeten böyle biraz yokuş yukarıları nispeten biraz daha mesafesi uzak olan yerleri de rahatlıkla gidip gelebileceğiniz anlamına geliyor tabii ki de çok fazla şartları zorlamamak gerekiyor ama Peugeot kalitesi de bu motosikletle resmen hissediliyor.

Motosikletin yakıt tüketimine baktığımız zaman ise 100 kilometrede 2.7 litre yakıt tüketiyor ki bu da gerçekten de güzel bir değer olarak karşımıza çıkıyor. Zaten 8.5 litrelik yakıt tankı var ve bir de 2.7 litre yakıt tükettiğine göre bu Motosiklet ile yaklaşık olarak rahatlıkla bir depo benzinle 300 kilometrenin üzerinde bir yol vadeden motosikletlerden bir tanesi ki oldukça muazzam.

Motosikletin ağırlığına baktığımız zaman ise 135 kilogram. Bu da ebat olarak biraz büyük olduğu için motosikletin ağırlığının bu kadar olduğunu söyleyebiliriz. Fiyatına bakacak olursak 2022 modeline baktığımız zaman fiyatı 60 bin civarında biraz daha önceki modellerine baktığımız zaman fiyat 25.000 TL’ye kadar düşebiliyor tabii ki de bu dediğimiz ikinci el satış değerleri.

4. Kymco Agility 125 cc Scooter

Kymco Agility 125 cc Scooter

Teknik özelliklerine baktığımız zaman motor hacmi 125 cc, motor özelliği tek silindirli, dört zamanlı, iki subaplı, hava soğutmalı bir motor bloğuna sahip, motor gücü 7500 devirde 9.25 beygir güç üretiyor.

Maksimum tork ise 6500 devirde 9.6 newton metre tork üretiyor. İlk olarak Motor bloğuna baktığımız zaman eğer sizin bütçeniz bir Honda bir Yamaha’ya yetmiyorsa ama siz biraz da kaliteli bir motosiklet istiyorsanız Kymco Agility 125 cc scooter bu konuda imdadınıza yetişmiş gibi gözüküyor.

Böyle ki motor bloğu çok güçlü olmasa bile yine de sizi tatmin edecek düzeyde olduğunu söyleyebiliriz motosikletin ağırlığı 109 kg bu da oldukça güzel bir değer olarak karşımıza çıkıyor.

Sele yüksekliğine baktığımız zaman ise 78 santimetre ki bu da biraz yüksek olduğunu Yani Scooter bazında değerlendirecek olursak biraz yüksek olduğunu söyleyebiliriz ama normal bir boya sahipseniz yine de rahatlıkla bu motosikleti sürebilirsiniz.

Yakıt tüketimine baktığımız zaman ise 100 kilometrede 2.9 litre yakıt tüketiyor, yani baktığımız zaman şu anda bir full depo benzinle 200 kilometre menzilin altında bir menzil vadediyor ki bu anlamda biraz negatif durumlardan bir tanesi.
Motosikletin frenine baktığımız zaman ön fren disk, arka fren ise kampana fiyatına bakacak olursak. Eğer 2022 modellerine baktığımız zaman ikinci el satış fiyatları ortalama olarak 70.000 TL ama daha önceki yıllarda üretilen modellerine baktığımız zaman bu fiyat 25 bin TL’ye kadar düşebiliyor.

5. Honda Activa 125 cc Scooter

Honda Activa 125 cc Scooter

Teknik özelliklerine baktığımız zaman motor hacmi 125 cc, motor özelliği tek silindirli hava soğutmalı, motor gücü 7500 devirde 6.6 kilovat güç üretiyor, maksimum tork ise 6000 devirde 9.9 newton metre tork üretiyor. Motosikletin gücü 6.6 kilo watt yani bu da yaklaşık olarak 9 beygir bir güce tekamül ediyor.

İlk olarak motor bloğuna baktığımız zaman aslında sadece Honda Activa markasına baktığımız zaman zaten çoğu yerde gördüğümüz markalardan bir tanesi. Yani çoğu kurye şirketleri, çoğu şehir içi kuryeler sürekli bu motosiklet kullanıyorlarlar bunun da bir nedeni olması gerekiyor.

Bu motosiklet oldukça dayanıklı yani 125 cc scooter motosikletlerin arasında Scooter motosikletlerin arasında çok dayanıklı motosikletlerden bir tanesi Viraj kabiliyeti de güzel çok çok rahat bir şekilde çoğu kullanıcıyı memnun eden motosikletlerden bir tanesi. Şimdi bu motosikleti çok fazla motosiklet tecrübesine sahip olmayan bir insan bile alıp kullansa bile çok rahat şekilde bu motosikleti kullanabiliyor.

Ayrıca parçaları da dayanıklı yani çoğu sürücüye baktığımız zaman çok fazla motosiklet sürme tecrübesine sahip olmadığı için motosiklete zarar verebiliyor ama Honda Activa motosikleti bu anlamda biraz direnç kazanmış durumda dayanıklı ve fiyat performans motosikletlerinden bir tanesi motosikletin ağırlığı ise 104 kilogram yani güçlü motosiklet olduğu halde yine de çok fazla ağır olmayan motosiklet.

Sele yüksekliği 72 santimetre ki bu da artık ortalama boyunda biraz daha altında olsanız dahi rahatlıkla bu motosikleti kullanabileceğiniz anlamına geliyor. Yakıt kapasitesi 6 litre, 6 litre kulağınıza biraz düşük gibi gözükse bile yakıt tüketimi 100 kilometrede neredeyse 2 litre yakıt tüketiyor yani güzel bir kullanımda 2 litre yakıt tüketen bir araç düşünün.

Hem parça kalitesi güzel, hem fiyat performans motosikleti hem de ayrıca çok fazla az yakıt tüketen motosikletlerden bir tanesi, gerçekten de muazzam zaten çoğu kurye firmalarının bu motosikleti neden tercih ettiğini biraz da bu özellikler açıklayan tarzı olarak karşımıza çıkıyor. Motosikletin fiyatı aslında daha da iyi daha da fiyat performans olduğunu söyleyebilirdik ama son yıllarda biraz fiyatı arttı şu an bu motosiklet almak isteyenler ikinci el satış fiyatı yaklaşık olarak 40 bin TL.

6. SYM Fiddle III 125 cc Scooter Motor

SYM Fiddle III 125 cc Scooter Motor

Teknik özelliklerine baktığımız zaman silindir hacmi 124 cc ve yaklaşık olarak 9.7 beygir güç üretiyor. Zaten çoğu 125 cc Scooter motosikletlerin de görmeye alışkın olduğumuz bir değer olarak karşımızda bu. Yani yaklaşık olarak bu125 cc Scooter motosikletler yani listemizin bu kısmına geldiğimiz kadarıyla genel olarak dokuz beygir on beygir güç sınırında oluyorlar ki bu da oldukça çoğu kullanıcıyı tatmin edecek düzeylerde.

Motosikletin ağırlığına baktığımız zaman ise 112 kilogram, yakıt kapasitesi 5.2 litre, motosikletin ön ve arka frene baktığımız zaman ikisinin de disk olduğunu görüyoruz ki bu da gerçekten de güzel bir değer olarak karşımıza çıkıyor. Motosikletin 2018’den sonraki modelleri enjeksiyonlu motosikletler o yüzden 2018’den sonraki modellerini tercih edersiniz biraz daha rahat edeceğinizi söyleyebiliriz. Motosikletin fiyatına bakacak olursak şu an ikinci el ortalama satış fiyatı 50.000 TL.

7. SYM Jet 14 125 cc Scooter Motor

SYM Jet 14 125 cc Scooter Motor

Teknik özelliklerine baktığımız zaman motor hacmi 125 cc, motor özelliği tek silindirli hava soğutmalı, motor gücü 5500 devirde 10.2 beygir güç üretiyor, maksimum tork ise 7000 devirde 9.2 newton metre tork üretiyor.

İlk olarak motor bloğuna baktığımız zaman listenin diğer motosikletleri ne göre biraz daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz motosikletin maksimum hızı saatte 115 kilometreye çıkabiliyor ki bu da bir 125 cc Scooter motosiklet için oldukça güzel bir değer olarak karşımıza çıkıyor.

Motosikletin ağırlığı ise 128 kilogram ki 128 program olması hacim olarak büyük olduğu için128 kilogram olması biraz normal karşılanabilir. Motosikletin yakıt tankına baktığımız zaman 7.5 Lira olarak karşımıza çıkıyor yakıt tüketimi ise yüz kilometre 2.7 litre tüketiyor ki gerçekten de muazzam olarak karşımıza çıkıyor.

Yani düşün ki 7.5 Lira olarak diğer rakiplerine göre biraz daha depoları yüksek az yakıt tüketiyor. Bu anlamda baktığımız zaman 300 kilometre yakın bir yol vadediyor.

SYM Jet 14 motosikletin biraz da tasarımından konuşacak olursak Yamaha Emmex ve Honda PCX 125 e benzeyen bir tasarım var motosikletle ABS yok ama kombine fren sistemi var kombine fren sistemi de gerçekten iş gördüğünü de söyleyebiliriz özellikle şehir içi trafiğinde o kombine fren sistemi sayesinde biraz da bu motosikletin denge kaybını biraz daha minimuma indirdiklerini söyleyebiliriz.

Motosikletin lastiklerine baktığımız zaman kuru yollarda gerçekten de güzel olduğunu söyleyebiliriz ama eğer ıslaksa zemin yani yağmurlu bir yolda sürüyorsunuz motosikleti çok fazla şikayet almış ama kuru yolda gayette çoğu kullanıcı beğendiğini söyleyebiliriz, motosikletin fiyatına bakacak olursak şu an ikinci el ortalama satış fiyatı 50.000 TL.

8. Yamaha Delıght 125 cc Scooter Motor

Yamaha Delıght 125 cc Scooter Motor

Kısaca teknik özelliklerine baktığımız zaman silindir hacmi 125 cc ve 9.8 newton metre tork üretiyor. Aynı zamanda 9.3 beygir güç üretiyor ilk olarak motor bloğuna baktığımız zaman on beygir güç ve on newton metre tork sınırına yaklaşmış bulunmakta.

Böyle ki diğer motosikletlerden farklı olarak 9.8 newton metre tork üretmesi diğer motosikletlerden biraz daha fazla torklu olduğunu söyleyebiliriz ve bu da Yamaha Delıght 125 motosikletini yokuşlarda biraz daha rahat çıkış imkanı ya da uzun yol mesafeleri daha rahat kat edebilme imkânı sunuyor. Böyle ki Yamaha Delıght 125 şehir içi trafiğinde oldukça zevkli olduğunu söyleyebiliriz.

Yani uzun yıllar boyunca araba süren insanlar bu şehir trafiği göre insanlar sonrasında Yamaha gibi kaliteli bir markanın kaliteli bir 125 cc scooterini aldıkları zaman o kadar çok rahat ettiklerini söylüyorlar ki çoğu yerde okuyoruz yani keşke daha önce alsaydım keşke daha önce bir scooter motosiklete kavuşsaydım diyorlar ama altını çizmekte fayda var ki Yamaha kalitesinden bahsediyoruz.

Öte yandan baktığımız zaman motosikletin 2017 sonrası modellerinin tasarımında çok eleştiri aldığı motosiklet yani 2017 modellerinden önceki modelleri çok fazla beğeniliyor yani çok estetik olarak insanlara hitap ettiği söyleniyor ama 2017 yılından sonraki modelleri çok fazla eleştiri almış beğenilmediğini söyleyebiliriz.

Öte yandan motosikletin yakıt tüketimine baktığımız zaman 100 kilometrede 2 litre yakıt tüketiyor Gerçekten de çok güzel ve yakıt tankı 5.5 litre yani biraz düşük dedik. Hani acaba dedik yani biraz düşük olması motosiklet için kötü bir durum mu diye düşünürken yakıt tüketimine baktığınız zaman 2 litre hatta biraz daha güzel bir kullanımda 1.9 litrelere kadar düşebiliyor.

Gerçekten de çok güzel Yani çoğu insan bir motosiklet almadan önce ilk olarak ne kadar yaktığına çok fazla bakmıyor gücüne bakıyorlar, tasarımına bakıyorlar, parça kalesine bakıyor hatta servisine kadar bakıyor ama ne kadar yaktığına çok fazla dikkat etmiyorlar gerçekten de aslında bu büyük bir sorunudur.

Motosikletin sele yüksekliğine baktığımız zaman 80 cm yani ebat olarak biraz büyük aslında bu motosiklet ama ağırlığı 99 kilogram yani gerçekten güzel parça kalitesi güzel, motosikletin gücü güzel, az yakması güzel ve aynı zamanda diğer muadillerine göre biraz daha hafif motosiklet.

Yani bu motosikleti övmeyelim sevmeyelim dedirtecek kadar da güzel motosikletlerden bir tanesi ve benim de çok beğendim motosikletlerden bir tanesi fiyatına bakacak olursak son yıllarda tabii ki de fiyatı artan motosikletlerden biri şu an ikinci el ortalama satış fiyatı ise 60.000 TL.

9. Honda PCX 125 cc Scooter Motor

Honda PCX 125 cc Scooter Motor

Kısaca teknik özelliklerine baktığımız zaman motor hacmi 124 cc, motor özelliği tek silindirli sıvı soğutmalı, motor gücü 8500 devirde 11.3 beygir güç üretiyor, on beygir ve on newton metre tork sınırlı değil 11 newton metre tork 11 beygir sınırında üzerine çıkmış durumdayız ve gerçekten de Honda PCX 125 bizim ülkemizde çok sevildi.

Yani bizim ülkemizde çok sevilmesinin nedenlerini sıralayabiliriz bu nedenlerden başlayalım söyleyecek olursak Honda PCX 125 cc Scooter’in motosikletin tasarımı gerçekten çoğu insana hitap eden tarz da parça kalitesi güzel yani nispeten diğer motosikletlere göre biraz daha parça kalitesini güzel olduğunu söyleyebiliriz.

Öte yandan Honda PCX 125 motosikletin süspansiyonları biraz daha yumuşak yani özellikle böyle dağlık kırsal kesimlerde bu motosiklet çok fazla tutuluyor çok fazla gidiyor çünkü motosiklet çok fazla yerdeki o tümsek titreşim yada ona benzer bir rahatsız edici unsurları size aktarmıyor.

Süspansiyonları çok yumuşak olduğu için yani abartacak kadar değil ama yumuşak olduğu için çok konforlu bir motosiklet olduğunu söyleyebiliriz yani konfor amaçlandığını söyleyebiliriz bu motosikleti alan kullanan insanlarda oh diyor çok güzel bir şekilde hani rahatsız olmuyorum diyorlar.

Bu motosiklet sıvı soğutmalı, sıvı soğutmalı olması dolayısıyla da şehir içi ve şehir dışı yolculuklarda mümkün hale getiriyor alıyorsunuz motosikletinizi altınıza bakımlarını yaptırıyorsunuz basıyorsunuz yola çıkıyorsunuz şehir içi dolaşıyorsunuz şehir dışı dolaşıyorsunuz Honda PCX 125 size bu imkanları sunduğu takdirde sevilmemesi saten mümkün değil.

Bizim diğer araçları fark edebilmemiz açısından led farlar oldukça işlev amaçlı olarak kullanıldığını söyleyebiliriz yani çok çok güzel bir özellik yani motosikletin arka fırını diğer aracını fark etmedim görmedim demesi mümkün değil. Yani gerçekten çok göz alıcı çok güzel gözüken bir aydınlatma sistemi bu motosiklet de kullanılmış.

Ayrıca motosikletin maksimum hızına bakacak olursak 112 kilometre çıkabiliyor. Sele yüksekliğine baktığımız zaman 76 cm ki bu da normal boydan düşük olsanız dahi rahatlıkla bu motosikleti kullanabileceğiniz anlamına geliyor yakıt tankına baktığınız zaman 6.2 litre ve yakıt tüketimi ise 100 kilometrede 2.2 litre yakıt tüketiyor.

Motosikletin fren sistemine baktığımız zaman ön fren disk arka fren ise kampana diğer eleştire bileceğimiz özelliklerden bir taneside arka frenin kampana olması ama yine de totalde bakacak olursak gerçekten de çok muazzam motosikletlerden bir tanesi. Fiyatına bakacak olursak şu an 2022 modelini almaya kalkarsanız eğer 100.000 TL gibi rakam söz konusu ama daha önceki modellerini almak isterseniz bu fiyat 50.000 TL.

10. Yamaha NMAX 125 cc Scooter Motor

Yamaha NMAX 125 cc Scooter Motor

Kısaca teknik özelliklerine baktığımız zaman motor hacmi 125 cc Scooter, motor özelliği tek silindirli sıvı soğutmalı, motor gücü 7500 devirde 12 beygir güç üretiyor, maksimum tork ise 7250 devirde 11.7 newton metre tork üretiyor.

İlk olarak motor bloğuna baktığınız zaman zaten artık 12 beygiri de de görmüş durumdayız gerçekten de güzel çok estetik ve çok güçlü motosikletlerden bir tanesi yani 125 cc Scooter almayı düşünüyorsanız ve biraz da kaliteli olsun hızlıda gitsin güçlü de olsun diyorsanız zaten Yamaha Nmax 125 hem tasarımıyla hem gücüyle ve hem de parça kalitesi ile sizi karşılayan motosikletlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Aynı zamanda motosikletin sıvı soğutmalı olduğunda söyleyelim. Bu da şehir dışı mesafeleri bile çok uzun yolu mesafeleri bile rahatlıkla gidip geleceğiniz anlamına geliyor ki bu da gerçekten de çok güzel özelliklerinden bir tanesi Tabii ki de vitesli motosiklet sürmek ayrı bir zevki olduğunu söyleyebiliriz.

Ama artık böyle vitesi motosikletlerden yorulanlar araba sürmekten trafiklerden yorulanlar için Yamaha Nmax 125 motosiklet hem otomatik hem işte aralardan geçebiliyorsunuz hem güçlü yani gerçekten de çok çok güzel durumlardan bir tanesi.

Aynı zamanda motosikletin maksimum hızı saatte 108 kilometre ulaşabiliyor ki bu da zaten motosiklet şehir dışı mesafelerde gidebilecek olanak sunduğu için bu maksimum hızı da 108 kilometre 110 kilometre çıkması oldukça yeterli olarak gözüküyor.

Motosikletin ağırlığı 127kilogram 127 kilogram olması da zaten hacim olarak büyük motosiklet malzeme kalitesi güzel motosiklet ve zaten 12 beygir kadar güç üreten motosiklet sıvı soğutmalı olan bir motosiklet tabi hal böyle olunca biraz da bu ağırlık olayında çok fazla ağır olduğunu söyleyemeyiz motosikletin gerçekten güzel bir değer olarak karşımıza çıkıyor.

Sele yüksekliği 76 cm yakıt kapasitesi 6.6 litre ve yakıt tüketimi ise 2.4 litre zaten en çok da bunu çok iyi yapıyorlar. Yani hem güçlü motosiklet üretiyorlar hem hızlı giden bir motosiklet üretiyorlar ve hem şehir içi ve şehir dışı mesafeleri gidebilecek motosiklet üretiyorlar ve hem de motosiklet az yakıyor arkadaşlar.

Motosikletin ön freni ve arka freni disk ve ABS fren sistemi bu motosiklet de var yani ABS’yi de düşünmüşler güvenliğinizi de düşünmüşler. Yani gerçekten motosiklet çok güzel benim de almak istediğim kullanmak istediğim motosikletlerden bir tanesi olarak karşıma çıkıyor.

Motosikletin fiyatına bakacak olursak 2022 modeline baktığımız zaman fiyat 110 bin TL civarında 2021 modelin fiyatlarına baktığımız zaman 100.000 TL civarında daha düşük yıllardaki modelleri biraz daha ucuz bu da ikinci el ortalama satış fiyatları olarak karşımıza çıkıyor.

Bugün en iyi 125 cc Scooter motosikletlerine yakından baktık bu motosikletlerin arasında tercihin hangi motosiklet ise yorumlarda bunu belirtebilirsin. Bunun dışında bu motosiklette olmalıydı dediğin bir motosiklet varsa yorumlarda bizimle paylaşabilirsin.

Yorum Yap