1. Ana Sayfa
  2. Tavsiye

En İyi İş Arama Siteleri

En İyi İş Arama Siteleri
+ - 0

En iyi iş arama siteleri gerçek anlamda yardımımıza koşan siteler olması çok iyi ben de işsizler kervanın da dolaşan insanlardandım. İş aramak bulmak gerçek anlam da çok zor o yüzden sizler için iş arama sitelerini listeledim umarım işsiz kalmazsınız. Allah yardımcınız olsun. İş aramak ve başvurular olumsuz olması insanları sinire, strese sürüklüyor. Öncelerde kapı kapı dolaşmak ve CV bırakmak iyi bir yoldu fakat işsizler rekabeti olduğundan dolayı rakiplerimizin önüne geçebilmemiz için kurumsal sitelerden başvurular yapmalısınız.

En İyi İş Arama Siteleri

En İyi İş Arama Siteleri

Güvenilir iş ilan siteleri olması gerekir ki bir çok bilgimiz dışarıya aktarılmasın. Bu listede farklı özelliklere sahip bir çok iş bulma sitelerinden bahsedeceğim.

Linkedin

Linkedin

Linkedin iş verenler ve iş arayanlar için 2002’den beri hizmet veren dev bir buluşma sitesi. Bu site ile kurumsal firmalar ve profesyonel firmalara ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitede biyografinizi sürekli güncel tutarak başarılarınızı ekleyebilirsiniz. CV’nizi profilinize ekleyebilir iş verenler için oldukça vazgeçilmez SV portföy dikkat çekecektir. İlk zamanlar iletişime geçmeniz zor olabilir iş verenler açısından fakat zamanla en iyi şirketler ile görüşebilmenizi sağlayacak dev bir platform diyebilirim.

Kariyer.net

Kariyer

Mutlaka herkes kariyer de iş aramıştır diye düşünüyorum çünkü çok ziyaretçisi var. Türkiye de en büyük sitelerden ve binlerce iş ilanı var alanınız ve uzmanlık alanınızla alakalı işlere ulaşabilirsiniz. Şirket hakkında ve pozisyonlar hakkında detaylı bilgilere ulaşmanızda oldukça kolay. Başvurular yapıldıktan sonra şirketlerin yetkilileri başvuruları değerlendiriyor ve pozisyon ile eşleşirseniz site ile yada iletişim bilgileriniz ile iletişime geçiyorlar.

Indeed

indeed

Dünya da en büyük iş ilan sitesidir. İş portalları için de çok kapsamlı bir gelişmiş site diyebilirim. Başvurularınızı hemen yapar sonuçları site üzerinden görebilirsiniz. Siteye 250 milyon olması büyük olduğunu ispatlıyor. Tabi şirket hakkın da bilgiler de edinme şansınız var.

Yenibiriş

Yenibiriş

Bu site ise yerli sitelerden hemen hemen çok eski iş ilan sitesidir. Fakat sade olmadığından o kadar kullanışlı bir tasarımları yok. Fakat tabi en iyi iş ilan listemiz de olmasının nedeni alanlara göre aramalar yaparak çok iş ilanın olmasından kolayca bulabilirsiniz. İşinizi bu site de bulabileceğinizden eminim.

Eleman.net

Eleman.net

Bu site ise iş veren ve iş arayanlar için 2005 yılından beri hizmet veren siteler arasın da. Sitesin de 300 bini aşkın iş ilanı bulunmaktadır. Bu sizin iş bulma ihtimalinizi kolaylaştırır. Genel de mavi yakalar için iş ilanları ile karşılaşacaksınız.

Careerjet

Careerjet

İş arama sitesi değil de iş arayanlar için google gibi arama motoru diyebiliriz bu site için. Son zamanlar da oldukça çok kullanılıyor diyebilirim. Site tarama yaparak sizin için 60 bin site de tarama yaparak size en uygun iş ilanlarını gösteriyor. Bu demektir ki tek tek siteleri gezmekten ise bu site ile işiniz oldukça kolaylaşıyor. 90 dan fazla ülke de hizmet verdiği için yurt dışı işi arayanlar için oldukça akıllı avantajlar sunuyor.

Secretcv

Secretcv

Bu site de iş arayanlar için oldukça başarılı. Siteyi kullanmak zor yavaş olduğundan dolayı. İşlerin süreci hakkında makaleler okuyabilirsiniz. Eski bir platform olduğundan iş verenler için çok kullanılmaktadır. Bu sitenin tercih edilmesinin nedeni gizlilik üst düzeyde. İş veren yada arayanların bilgilerini gizli tutabilirler.

Bigumigu

Bigumigu

Bir blog ve iş sitesidir. Reklam, medya, ajans yada iletişim gibi alanlar da iş ilanlara sahip bir site. Bu sektörler de eğitiminiz veya tecrübelere sahipseniz bu site tam size göre.

İsbul.net

Çok bilinmeyen fakat kolay iş bulabileceğiniz sitelerden biri. Mobil uygulamasını indirip bir çok alanda işler için başvurular yapabilir takip edebilirsiniz.

İşkur

İşkur

İşkur her ilde var ve onun resmi sitesidir. Genel de iş arayanlar için genel de mavi yakalılar için fakat her alan için iş bulabilirsiniz. Çok basit ara yüzler sayesin de oldukça kullanışlı bir platform ve site de mesleki eğitimler için de başvurular bulunuyor.

ElemanUzmanı.com

elemanuzmani

Eleman arayanlar için yeni çıkan sitelerden biri. Her ne kadar yeni olsa da siteyi kullananlar 1 milyonu aştı ve hızla büyüyen bir platform. Ayrıca facebook ile giriş yapabilir CV hazırlayıp kolayca başvurular gerçekleştirebilirsiniz.

ElemanOnline.com.tr

ElemanOnline

Bu site ise 20 yıldır hizmet veren iş arama sitesidir. Genel de part time ve dönemsel iş ilanları oldukça çok ayrıca muhasebe, pazarlama ve tekstil üzerin de yüzlerce ilanlar mevcut rakiplerine oranla ön planda bu alanda. Sitede hızlıca özgeçmiş hazırlayarak iş ilanları için başvurular yapabilirsiniz.

Unisbul.com

Unisbul

Türkiye de genç kesime odaklanan en büyük sitedir. Bu site de genel de part time ve günlük iş ilanları sergilenmektedir daha çok öğrenciler tercih etmektedir. Bu işler genel de tester, anket yada stant görevlisi gibi işler takip edilmektedir. Sadece öğrenciler için değil elbet mezunlar için de fazlasıyla işler bulunuyor.

İşinOlsun.com

İsinolsun

Binlerce ilanı olarak son zamanların eleman arama sitesidir. Mobil uygulaması kullanarak iş ilanlarını hızlı takip edebilirsiniz bu sayede bir çok rakibinizin önüne geçmiş olursunuz ve iş bulma yüzdeniz artar. Ayrıca site de genel de kurye, garson, sekreter gibi işler çok fazladır alanınız bu yönde ise 5 milyondan fazla kullanıcı sayesin de hızlı olmalısınız.

Jooble.org

jooble

Bu site de Indeed gibi iş arayanlar için bir arama motorudur. Tabi sadece Türkiye için değil yabancı şirketler tarafından da sıkça kullanılmaktadır. Bu site de pozisyona ve illere göre arama filtresi yaparak rahatça iş bulabiliyorsunuz diğer sitelerde zaman kaybedene kadar tek bir site kullanmak daha mantıklı diye düşünüyorum artık sizin tercihinize kalmış bir durum. Bu siteden zaten ilgili iş ilanına yönlendiriliyorsunuz yine gizlilik sorularınız olmasın ayrıca sürekli güncel olduğundan dolayı günlük takip etmenizi öneririm.

Cvlogin

https://cvlogin.com/

Yanlış ve doğruları diğer kariyer sitelerine nazaran tespit ederek oluşturulmuş genel de genç neslin kullandığı platform. Basit kullanışlı olarak ön plana çıkan iş bulma sitesi, Hızlı CV temalarına ulaşarak kolayca SV hazırlayarak paylaşmanızı kolaylaştıran platformdur.

Toptalent.co

toptalent

Mezun olan öğrenciler ile beraberin de üniversite öğrencilerin de sıkça kullandığı platformlar arasında olan Toptalent premium hizmet veren ve alanın da en iyi sitelerden biri. Sitenin networking programlar ile tüm Dünya da ayrıcalıklı olmasının nedeni işe alım imkanları, iş fırsatları ile ayrıcalıklı kariyer sitesidir. Önemli şirketler için yetenek gelişimi için özel akademik bölümler ile avantajlar sağlayarak diğer kariyer sitelerinden sıyrılmış durumda.

Bu siteleri paylaşarak arkadaşlarınızın işsiz kalmasını önleyebilirsiniz yada önerdiğiniz siteleri de yorum yaparak yüzlerce iş arayan dostlarımız için yardım da bulunabilirsiniz.

Yorum Yap