İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

Akmayan En İyi Siyah Göz Kalemi 10 Marka

Akmayan En İyi Siyah Göz Kalemi 10 Marka
+ - 0

Akmayan en iyi siyah göz kalemi olarak tam 10 tane markadan bahsedeceğim arkadalar. Bütün kadınların akmayan siyah göz kalemi arayışına artık son veriyoruz. Elimde beş uygun, beş de yüksek fiyatlı, birbirinden güzel akmayan siyah göz kalemi var. Hepsini severek kullanıyorum ve çok satan ürünler hepsi memnun kalırsınız umarım.

Akmayan En İyi 10 Siyah Göz Kalemi

Akmayan En İyi Siyah Göz Kalemi

Essence Long Lasting Göz Kalemi

En iyi Göz kalemi Essence Long Lasting Göz Kalemi

Essence üzün süre kalıcı göz kalemi. Benim uygun fiyatlı kozmetik markalar arasında en sevdiğim markalardan bir tanesi kesinlikle Essence. Allıkları olsun, transparan pudraları olsun, rujları olsun… Gerçekten bugüne kadar Essence’den aldığım bütün ürünlerden çok memnun kaldım.

Göz kalemi de aynı şekilde! Eğer siz de benim gibi böyle asansörlü göz kalemlerini seviyorsanız, kesinlikle Essence’nin göz kalemini de uygun fiyatlı alternatifler arasında çok çok beğenirsiniz çünkü sürümü çok çok kolay.

Ne çok yumuşak (hani sürdüğünüzde böyle parçalanıp, kırılacak şekilde) ne de çok sert. Dolayısıyla cildinizle, gözünüzle anında bütünleşerek çok yumuşak bir sürüm sağlıyor ve eğer isterseniz birazcık fırçanızla ya da bir kulak çubuğuyla dağıtarak da böyle bir dumanlı göz makyajı etkisi de yaratabilirsiniz.

Kalıcılığı son derece güzel. Rengi tam bir siyah. Böyle antrasite ya da kahverengiye kaçan bir rengi de yok. İsteyebileceğiniz, olması gereken siyahlıkta. Uygun fiyatlı alternatifler arasında en sevdiğim siyah kalemlerden kesinlikle.

Chanel Stylo Yeux Waterproof Göz Kalemi

En iyi göz kalemi Chanel Stylo Yeux Waterproof

Chanel suya dayanıklı, asansörlü göz kalemi. Bendeki numarası 88 Eğer biraz daha siz de böyle “Ben çok siyah göz kalemi sevmiyorum, çok konstrat duruyor gözlerimde” derseniz bendeki bu 88 numarası tam bir Black Brown dedikleri böyle siyah ama çok böyle Jet Black dedikleri simsiyah değil. Daha böyle acı kahve, siyah arası. Yine sürümü yumuşacık, inanılmaz derece kalıcı bir kalem.

Ben mesela bununla böyle çok fazla Smoky Eye yapmıyorum çünkü bu kalemin asıl özelliği suya dayanıklı olduğu için, dağıttığınız zaman o istediğiniz Smoky Eye etkisini bunda çok fazla yakalayamazsınız.

Bu daha böyle jilet gibi makyajlar için çok kullanışlı bir kalem. Yüksek fiyatlı alternatiflerde Chanel’in bu serisi oldukça beğendiğim ve daha net duruş isteyenler için kesinlikle önerebileceğim bir kalem.

L’oreal Infaillable Gel Crayon Göz Kalemi

L’oreal Infaillable Gel Crayon Göz Kalemi

Diğer göz kalemlerinden ayıran en önemli özelliği; bu kalemin muazzam derecede yumuşak, inanılmaz pigmentli ve jel bitişli olması. Jel bitişli bir ürün olduğu için… Jel formlu daha doğrusu.

Diğerlerine nazaran birazcık daha o jel etkisinden kaynaklı hafif bir parlaklık var ki ben o parlaklığı da çok seviyorum. Bazen gece makyajlarında parlak, jel bitişli bir göz makyajı çok çok daha güzel durabiliyor. Çok yumuşak, çok rahat kullanırsınız bu göz kalemini.

Hiçbir şekilde gözünüzü sulandırmaz. Sert olmadığı için hassas gözlerde çok yumuşak olduğundan rahatlıkla kullanılabilir. İsterseniz dağıtabilirsiniz, isterseniz net bir etki yaratabilirsiniz.

Dağıttığınız zaman da çok güzel dumanlı göz makyajı efekti de yakalayabiliyorsunuz ama bence o jel olduğu için tek başına sürdüğünüzdeki jilet gibi görüntü çok çok güzel duruyor. En pigmentli ve en sevdiğim uygun fiyatlı kalemlerden bir tanesi kesinlikle.

Jane Iredale Göz Kalemi

Jane Iredale Göz Kalemi

En sevdiğim mineral markalardan bir tanesi de kesinlikle Jane Iredale. Genelde bana hep şöyle sorular geliyor; “Merve, ben hangi kalemi sürersem süreyim gözüm o kadar fazla akıyor “o kadar fazla akıyor ki hiçbir kalem gözümde kalmıyor.”

Şimdi genelde zaten burada bütün bahsettiğim kalemler tabii ki kişiden kişiye göre değişebilir ama her biri benim gibi çok fazla gözünü kırpıştıran, çok fazla gözü sulanan, açık renk bir göze de sahip olduğum için gerçekten her biri şahsım tarafından uzun süre deneyimlendiği için özellikle bunları size önermek istiyorum.

Bende akmıyorsa bir kalem, çok yüksek ihtimalle sizde de akmayacaktır. Ama yine de bu serinin içerisine gözleri çok hassas olanlar için bir tane de Jane Iradele’i eklemek istedim. Diğer kalemlerden ayıran en önemli özelliği tabii ki bunun mineral bir marka olması.

Gözü zaten normal insanlara göre çok daha hassas olanlar, diğer bütün kalemleri belki bir tarafa eleyip Jane Iredale’yi değerlendirebilirler. Normalde bu tarz kalemtıraş ile açılan kalemler yapısal olarak birazcık sert olabiliyorlar.

Jane Iredale’yi de ilk elinize ya da gözünüze sürdüğünüzde öyle gibi hissediyorsunuz ama çok enteresan şekilde teninizle buluştuğu anda yumuşamaya başlıyor kalem ve çok rahat sürmeye başlıyorsunuz. Çok simsiyah değil bu kalem. Aslında Basic Black rengi ama biraz antrasit ama böyle iki kat geçtiğiniz zaman o istediğiniz siyahlığı elde edebiliyorsunuz.

Yine benim dediğim gibi bütün mineral markaları arasında bugüne kadar bir ürününü alıp da memnun kalmadığım hiçbir ürünü olmadı Jane Iredale’nin. Kesinlikle en sevdiğim markalardan bir tanesi. Hassas gözlere sahip olanlar başka bir şey düşünmesinler bence. Kesinlikle Jane Iredale’yi değerlendirsinler.

Catrice 18h Colour & Contour Göz Kalemi

Catrice 18h Colour & Contour Göz Kalemi

Uygun fiyatlı sevdiğim markalardan bir tanesi de kesinlikle Catrice. Catrice’in de 18 saat kalıcı olduğunu iddia eden göz kalemi. Tabii ki 18 saat deneyimlemedim ama kalıcılığı hakkında gerçekten benden tam puan alan bir göz kalemi.

Sadece diğerlerine nazaran birazcık daha yumuşaktır Catrice’nin bu kalemi. Dolayısıyla sürerken çok fazla bastırmamanız lazım. Yumuşak bir yapıya sahip olduğu için, bastırdığınızda hafif uçlardan minik minik kırılmalar ve böyle hafif ezilmeler olabiliyor. Yumuşak bir kalem.

Ben mesela yazın bu kalemimi çok da fazla yumuşamasın diye buzdolabına koyduğum da oluyor. O zaman çok daha güzel oluyor. Yani çok sıcak bir yerde bekletmeyin bu kalemi. Soğuk bir yerde bekletirseniz çok daha uzun süre randıman alabilirsiniz bu kalemden.

Pigmentasyonu müthiş! Bütün uygun fiyatlı göz kalemleri arasında pigmentasyonunu en sevdiğim kalemlerden biri kesinlikle Catrice. Tek bir hamlede istediğiniz o simsiyah etkiyi yaratabiliyorsunuz. Kalıcılığı harika, isterseniz dağıtarak dumanlı göz makyajı efekti de yakalayabilirsiniz.

Urban Decay 24/7 Glide On Göz Kalemi

Urban Decay  24/7 Glide On Göz Kalemi

Yüksek fiyatlı alternatifler arasında tartışmasız en beğendiğim, en harika kalem kesinlikle Urban Decay’ın 24 saat kalıcı Glide On göz kalemi. Mükemmel bir pigmentasyona sahip, tek bir hamleyle simsiyah ama böyle kusursuz, jilet gibi bir simsiyah renk elde ediyorsunuz. İster eyeliner olarak kullanın…

Ben bazen mesela fırçama böyle alıp, eyeliner gibi de yapıyorum. İsterseniz normal, simsiyah çerçeveli göz makyajı yapın benim geçmişte yaptığım gibi. İsterseniz alın, dağıtın bir fırçayla. Yani her şekilde kullanabilirsiniz. Yani siyah göz kalemi sevdalısı biri bu kaleme mutlaka sahip olmalı.

Tek söyleyeceğim o! Hepsi tamam, çok güzel ama kesinlikle Urban Decay bir kenara! Yani bütün kalemler bir kenara, Urban Decay bir kenara. Çok öneriyorum. Çok çok öneriyorum, harika bir kalem!

“Ben bu kaleme bütçe ayırabilirim.” “Gerçekten süper risksiz ve çok uzun süre istediğim o siyahlığı elde edebileceğim ve akmayacak bir kalem istiyorum” diyorsanız Urban Decay bir numara benim için kesinlikle! Çok uzun yıllardır hiç vazgeçemediğim ama ne yazık ki bir süredir alamadığım bir kalemdi. Artık bitti bu özlem ve Gratislere geldiği için inanılmaz derecede mutluyum.

Rimmel London Exaggerate Göz Kalemi

Rimmel London Exaggerate Göz Kalemi

Rimmel London’un Exaggerate suya dayanıklı, asansörlü siyah göz kalemi. Bu kalem de müthiş kalıcı bir kalemdir. Sürdüğünüz gibi bütün gün boyunca aynı şekilde durur, hiçbir yere kıpırdamaz. Çok fazla dağıtıp Smoky Eye yapmaya özel bir kalem değil bence. Genelde zaten suya dayanıklı bütün kalemlerde o var. Suya dayanıklı kalemleri dağıttığınız zaman o istediğiniz dumanlı göz makyajını çok da süper elde edemiyorsunuz eğer jel formlu bir kalem değilse. Bu jel formlu bir kalem değil.

Sürümü çok güzel, yumuşacık.

Anında eriyen bir kalem de değil. Yani sert bir yapısı var ama tenle buluştuğu zaman çok rahat sürebiliyorsunuz. Çok kalıcı. Dediğim gibi daha böyle eyeliner gibi ya da alt kirpik dibinize sürmek ya da göz içinize sürmek için mükemmel bir kalem! Uygun fiyatlı alternatifler arasında artık Gratis‘e de geldiği için çok mutluyum. Bittikçe de mutlaka satın alacağım bir kalem.

Estee Lauder Double Wear Göz Kalemi

Estee Lauder Double Wear Göz Kalemi

Estee Lauder – Double Wear Stay-In Place göz kalemi. Şöyle baktığınız zaman aslında siyah değil de sanki antrasit bir kalemmiş gibi geliyor. İlk sürdüğünüzde eğer hafif sürüp, dağıtırsanız gerçekten rengi antrasit. Ama iki kat sürüp, dağıtmazsanız rengi istediğiniz, normal bir siyah renge bürünüyor. Benim bu tarz kalemtıraşla açılan normal göz kalemlerindeki en büyük sıkıntım genelde; açtıkça hep içinin kırık olması ya da kuruyor olması.

Kapağını biraz açık bıraktığınız zaman genelde bu tarz kalemler hemen kurur. Bunda hiç öyle bir şey yok. Ben mesela bir tanesinin kapağını kaybettim ve uzun süre ona yedek bir kapak bulamadım. Açık olmasına rağmen hiçbir şekilde kurumadı. Çok yumuşak bir yapısı var, açtıkça hiçbir şekilde kalemden bir şey kaybetmiyorsunuz, kırılmıyor, ezilmiyor, hiçbir şey olmuyor. Arkasında da diğerlerinden farklı olarak şöyle silikon bir aparatı var.

Eğer isterseniz mesela alt kirpik dibinize sürüp, ya da göz kapağınıza sürüp dağıttığınızda da çok güzel, dumanlı böyle antrasit rengi bir renk elde ediyorsunuz.

Bendeki rengi 01 Onyx ama bu Estee Lauder’in Double Ware serisinde başka renkler de var. Işıltılı olanı var mesela. Gece makyajları için o da çok güzel oluyor. Yani kısacası günlük makyajlarda kullanmak için Estee Lauder’in bu kalemi bence harika!

Golden Rose Emily Göz Kalemi

Golden Rose Emily Göz Kalemi

Göz kalemi, dudak kalemi deyince benim için uygun fiyatlı alternatiflerde Emily gerçekten harika bir alternatif. Ne zaman yolum bir kozmetik dükkanına, bir kozmetik marketine düşse mutlaka Emily’nin dudak kalemlerine, göz kalemlerine şöyle bir bakıyorum. Bugüne kadar hangisini aldıysam, hiçbirinden de memnun kalmadığım olmadı. Çok güzel yapıları var. Yumuşacık… Çok da kalıcı aynı zamanda hem dudak kalemleri hem de göz kalemleri. Şimdi size komik bir şey söyleyeceğim ama bu doğru. Uygun fiyatlılar arasında belki de Emily en uygunlarından bir tanesi ve yapı olarak, netlik olarak, pigmentasyon olarak en çok Urban Decay’in Glide On’una benzettiğim kalem de bu.

Tabii ki aynı değiller ama bütün uygun fiyatlılar arasında en çok Urban Decay’e benzettiğim kalem kesinlikle Emily’ninki. Sürdüğünüz anda bu böyle Smoky Eye yapabileceğiniz tarzda kendinden dağılmıyor kalem. Çok net ve çok pigmentli ve simsiyah bir bitiş sağlıyor. Dediğim gibi yine isterseniz simsiyah bir bitiş, hiç dokunmayın, hiç dağıtmayın. Tamamıyla gözünüzde böyle sürme gibi kalsın. İstiyorsanız dağıtın, Smoky Eye yapın. Yani hem Smoky Eye yapmaya yatkın bir kalem ama aynı zamanda da Urban Decay gibi çok net, çok siyah ve harika duruyor. Yine bulabilirseniz… Genelde Emily’nin kalemleri çok çabuk tükeniyor bu arada. Siyahını bulmak neredeyse imkansız. Bulabilirseniz mutlaka ve mutlaka Emily’nin siyah kalemine kesinlikle bir şans verin.

Dior Diorshow Khol Göz Kalemi

Dior Diorshow Khol Göz Kalemi

Diğerlerinden farklı olarak bunun ambalajı birazcık daha tombik ve arkadan döndürerek kalemi açıyorsunuz. Bu kalemi neden çok seviyorum? Çünkü 3 farklı kullanım alanı var. Normal isterseniz göz kalemi olarak kullanın, isterseniz fırçanızı alın, eyeliner gibi kullanın. Yapısı çok yumuşak, çok rahatlıkla sürüyorsunuz.

Aynı zamanda aynı Estee Lauder Double Wear gibi daha böyle dağıttığınız zaman günlük Smoky Eye, dumanlı göz makyajı yapmaya da çok müsait. İsterseniz rengini göstermek istediğiniz pigmentlerinizin ya da farlarınızın altına baz olarak uygulayabilirsiniz.

Biliyorsunuz ya beyaz baz uyguluyoruz ya da siyah baz uyguluyoruz renklerini daha da canlandırmak için. Bunu sürüp böyle parmaklarınızla, daha sonra üstüne farı ya da pigmenti uyguladığınız zaman böyle inanılmaz derecede gözüküyor pigmentiniz. Ya da daha böyle Punk Rock tarzında simsiyah bir makyaj yapmak istiyorsanız da hiç farla, vesaire uğraşmadan bunu sürüp, rahatlıkla dağıtıp, o istediğiniz Punk Rock makyajı da elde edebilirsiniz. Yani bir ürünle çok fazla makyaj yapmanıza olanak sağladığı için bence verilen parayı da hak eden bir ürün.

Yorum Yap