İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

En İyi Dijital Kamera

En İyi Dijital Kamera
+ - 0

En iyi dijital kamera modelleri, günümüzün en popüler fotoğraf çekme cihazlarından diyebiliriz. Bu cihazlar, basit “doğrult ve çek” modellerinden dSLR tarzı yaratıcı kontrol sunan daha gelişmiş tekliflere kadar çeşitlilik göstermektedir. Performans, çok yönlülük, kullanım kolaylığı ve değer gibi kriterleri hesaba katarak en popüler segment de olanları ve en iyi seçimleri dahil ettik.

En İyi Dijital Kamera

Canon PowerShot SX60 HS Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon PowerShot SX60 HS Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon PowerShot SX60 HS, sınıfına göre rekabetçi bir yakınlaştırma aralığı ve sağlam fotoğraf ve video kalitesi sunan mükemmel bir kameradır. Bu ultra yakınlaştırmalı kamera, selefinden (SX50 HS) dört megapiksellik bir artışa sahip ve onu daha yeni DIGIC 6 görüntü işlemcisi ve 65x yakınlaştırma lensi ile eşleştirilmiş 16 megapiksel BSI CMOS sensörüne getiriyor.

Video yetenekleri de önceki modele göre geliştirildi ve daha iyi ses kalitesi için harici bir stereo mikrofon jakı ekleme seçeneğiyle 1080 / 60p kayıt sunuyor. Bu değişikliklere rağmen, PowerShot SX60 HS, selefi ile neredeyse aynı görünüyor, ancak tasarımda genel olarak iyi bir iyileştirme sunuyor.

Yakınlaştırma merceğinden yararlanmayı kolaylaştırmak için birden fazla özellik dahil edildi ve Canon ayrıca kullanılabilirliği artırmak için kontrolleri hareket ettirmeyi seçti. Fotoğraf makinesi JPEG, Raw veya her ikisinde çekim yapabilir ve otomatik veya manuel modlar da çekim yapma olanağı sunar. Performans genel olarak oldukça hızlıdır, ancak bu sınıftaki çoğu kamera gibi, SX60 HS tamamen yakınlaştırıldığında yavaş odaklanabilir. Kamera, eklemli ekran, elektronik vizör ve flaş yuvası içerir.

Bu kamera ayrıca NFC ile dahili WiFi sunar ve yerleşik GPS eksikliğini bir şekilde telafi eden bir akıllı telefonla coğrafi etiketleme özelliği sunar. Piksel gözetmenlerin fotoğraf kalitesinden etkilenmesi muhtemel olmasa da (bir köprü kamerasının DSLR gibi performans göstermesini bekleyen hiç kimse olmayacaktır), görüntüler bu sınıf için çok iyidir. Canon PowerShot SX60 HS, tüm deneyim seviyeleri için uygun birçok özellik sunarken, geniş ve uzun lensi genel olarak mükemmel bir ultra zoom kamera olmasını sağlar.

Sony HX400V / B 20,4 MP Dijital Fotoğraf Makinesi

Sony HX400V / B 20,4 MP Dijital Fotoğraf Makinesi

Sony’nin en yeni amiral gemisi ultra zoom kamerası, bir önceki model HX300 ile aynı temel parçaların çoğu da dahil olmak üzere, genel bir bütün olmaktan çok bir güncelleme sunuyor. Buna aynı 50x zoom lens, 20 megapiksel BSI CMOS sensör ve üç inç eğilebilir LCD ekran dahildir. Bu model için yenilikler arasında NFC’li WiFi, dahili GPS ve ilave harici flaşa izin veren çoklu arabirim yuvası bulunuyor.

Cyber-shot DSC-HX400V / B, gelişmiş Clear Image Zoom (bu, zoom aralığını dijital olarak iki katına çıkarır) ve fotoğrafların otomatik olarak 4K çözünürlüğe dönüştürülmesi gibi özelliklerin eklenmesine olanak tanıyan Sony’nin Bionz X görüntü işlemcisini kullanır. Sony, aynı zamanda kamera arayüzlerini birleştirerek, Sony’nin giriş seviyesi kameralarına daha aşina olan birinin, dik bir öğrenme eğrisi olmadan daha gelişmiş olanları kullanmasına olanak tanıdı. HX400V / B, Raw yakalamayı desteklemese de, tam HD video kaydetme yeteneği sunar.

Genel olarak kamera tasarımı oldukça ergonomik ve kullanımı basit. Sony Cyber-shot DSC-HX400V / B, önceki modele yalnızca küçük bir yükseltme olabilirken, daha fazla bağlantı ve performansa yönelik küçük iyileştirmelerin eklenmesi, bu modelin rekabete ayak uydurmasına ve genel olarak çekici bir paket sunmasına izin verdi.

Fujifilm FinePix S1 16 MP Dijital Fotoğraf Makinesi

Fujifilm FinePix S1 16 MP Dijital Fotoğraf Makinesi

FujiFilm FinePix S1, rakipler arasında nadir görülen, hava koşullarına dayanıklı bir pakette 50x zoom lens sunar. Ultra zoom kamera, 16 megapiksel CMOS sensör kullanır ve hızlı otomatik odaklama ve birçok çekim seçeneği ile hızlı ve çok yönlü performans sunar. Çok küçük veya hafif olmamasına rağmen, kameranın kendisi, ıslak ve soğuk koşullarda bile tutuşu iyileştirmek için geniş bir tutuş ve vücuda kauçuk bir his ile son derece iyi inşa edilmiş ve yüksek kaliteli hissediyor. Bir flaş yuvası flaş eklemeye izin verir ve kamera Raw çekimi destekler.

WiFi dahildir ve ilgili kamera uygulaması fotoğrafları coğrafi etiketlemek için kullanılabilir. Görüntüler, küçük sensörlü bir kameradan beklenebileceklerle ilgilidir; DSLR benzeri görünümün DSLR benzeri performansa dönüşmesini bekledikleri için, bazı insanlar köprü kameralarının ürettiği görüntü kalitesinden hayal kırıklığına uğruyor. Video performansı, görüntü kalitesiyle hemen hemen aynıdır, gün ışığında çok iyi sonuçlar verir, ancak düşük ışık koşullarında bazı sorunlar gösterir. Bununla birlikte, ince ayrıntılar veya fotoğrafları büyütme ve kırpma yeteneği beklemiyorsanız, FujiFilm FinePix S1 iyi bir genel performans ve görüntü kalitesi sunar.

Olympus Stylus SP-100 IHS 16 MP Dijital Fotoğraf Makinesi

file 348

Olympus Stylus SP-100, 50x zoom lensli 16 megapiksel BSI CMOS sensörünün yanı sıra Olympus’un güncellenmiş TruePic VII görüntü işlemcisini sunar. Olympus bir süredir köprü kamera pazarından çıkmış gibi görünse de, Stylus SP-100 güçlü bir şekilde geri döndüklerini gösteriyor.

Bu ultra yakınlaştırmalı kamera, nesneleri tam yakınlaştırmada izlemeyi ve çekmeyi kolaylaştıran benzersiz bir nokta görüş izleme sistemi kullanır ve bu, herhangi birinin bu kamerayı ana rakiplerinden daha fazla düşünmesinin temel nedenidir. Bunun nedeni, Stylus SP-100’ün yerleşik WiFi, eğimli LCD ekran ve Raw yakalama gibi benzer modellerin çoğunda sahip olduğu birçok özelliğe sahip olmamasıdır; aynı zamanda bir flaş yuvası veya mikrofon girişi eksik. Bununla birlikte, performans oldukça hızlıdır ve kameranın kullanımı genel olarak rahattır.

Görüntü ve video sonuçları en iyi gün ışığında veya iyi aydınlatmayla içeride alınır ve DSLR benzeri bir performans beklemeyenler tatmin olmalıdır. Olympus Stylus SP-100, fotoğraflarınızı büyük ölçüde büyütmek ve kırpmak istediğiniz sürece gündelik vahşi yaşam veya açık hava sporları fotoğrafçılığı için iyi bir seçim olacaktır.

Panasonic Lumix DMC-FX200 Kompakt Dijital Fotoğraf Makinesi

Panasonic Lumix DMC-FX200 Kompakt Dijital Fotoğraf Makinesi

Lumix DMC-FZ200, tüm aralıkta maksimum f2,8 diyafram açıklığı sunan 24x zoom Leica lensli 12 megapiksel CMOS sensör kullanır. Bu, tüm çekimleriniz için daha yüksek hız ve düşük ışık dahil çok çeşitli durumlarda harika çekimler anlamına gelir. Renkleri doğru bir şekilde alıyor ve çekimler çok keskin.

FZ200, birçok kullanılabilirlik özelliği ile birlikte gelir. Kamera, böyle bir ultra zoom kamera için çok önemli olan etkili bir görüntü sabitleme sistemi içerir. Akıllı Otomatik mod özelliği, fotoğraf makinenizi sizin yerinize devralır ve size basit bir bas-çek deneyimi sunar. “Nite Shot” modu, gürültüyü artırmadan bir görüntünün netliğini iyileştirmek için çalışır ve standart bir HDR modu, farklı pozlama seviyelerine sahip alanlarda kontrastı iyileştirir. Yüksek hareketli çekimler yapıyorsanız, birkaç mükemmel seri çekim modu mevcuttur.

1080p60 videoların stereo ses ile kaydedilmesini sağlayan bir film modu dahildir. Video kalitesi mükemmel ve kamera iyi inşa edilmiş ve ele tam oturuyor. Düğmeler iyi yerleştirilmiştir ve işlevleri açıktır. En önemlisi, kameranın hızlı olması, açılması, çekim yapması veya yakınlaştırması için çok az zaman harcamasıdır. FZ200, döndürülebilen ve döndürülebilen 3 inç LCD ekrana ek olarak elektronik bir vizöre sahiptir. Genel olarak Panasonic DMC-FZ200, başka hiçbir şeyden ödün vermeden ultra zoom lens sunan çok yönlü bir kameradır.

Canon PowerShot ELPH 350 HS (Siyah)

Canon PowerShot ELPH 350 HS (Siyah)

Canon PowerShot ELPH 340 HS’nin yerini alan 350 HS, Canon’un bir süredir yapmakta olduğu şeyin güçlü bir devamını sağlıyor. ELPH serisi, şık tasarımı, iyi yakınlaştırması ve kompakt ve uygun fiyatlı bir pakette bulunan iyi özellikleriyle popülerdir.

Ultra kompakt Canon PowerShot ELPH 350 HS, yüksek hassasiyetli 20 megapiksel BSI CMOS sensör kullanır ve 12x yakınlaştırma lensi, boyutuna göre iyi bir aralık ve optik görüntü sabitleme sunar. Tam 1080p HD video çekimi ve saniyede 10,5 kareye kadar seri çekim dahildir. 350 HS, selefi ile aynı küçük 1 / 2.3 yongayı kullanmasına rağmen, genel olarak etkileyici performansı ve boyutu için özelliklerle iyi görüntü ve video kalitesi üretir.

Yeni bir özellik, kameranın konuyu tanımlamasına, odaklamasına ve fikir çekimini elde etmek için çerçevelemesine olanak tanıyan Otomatik Yakınlaştırma özelliğidir. NFC ile WiFi dahildir. Manuel kontroller olmasa da, bu kamera temel bir kameranın nasıl düzgün bir şekilde yapılacağının mükemmel bir örneğidir.

Canon PowerShot S120 Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon PowerShot S120 Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon PowerShot S120, genel tasarım açısından önceki model olan S110’dan çok farklı değil, sevilen kontrol özelliklerini, dokunmatik ekranı ve sağlam hissi koruyor. Artık elektronik motor yerine kayan bir anahtarla açılan açılır flaştan başka, en büyük farklardan biri, Canon’un 12 fps’de sürekli seri çekim ve daha hızlı çalışma sağlayan yeni DIGIC 6 görüntü işlemcisidir. Aksi takdirde S120, 12 megapiksel CMOS sensör, 5x zoom lens ve optik zoom ile 1080 / 60p film çekimi sunar. Aynı zamanda f / 1.8 lensli ilk S serisi kameradır (ve piyasadaki en ince kamera) ve düşük ışıkta çalışmayı geliştirir. Kurulum sürecini basitleştirmek için geliştirilmiş WiFi bağlantısının eklenmesi, kolay görüntü paylaşımına ve yedeklemeye izin verir veya sağlar.

Kardeşi Canon G16 ile karşılaştırıldığında, seçim öncelikle tercihe bağlı. S120, daha kompakt bir boyut ve daha az manuel kontrol sunar, ancak maliyeti önemli ölçüde daha düşüktür. Genel olarak, ufak iyileştirmeler Canon PowerShot S120’yi öncekinden daha iyi bir kamera haline getirdi, ancak güncelleme gerektirecek kadar fark yaratmamış olabilir.

Canon PowerShot A4000IS 16.0 MP Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon PowerShot A4000IS 16.0 MP Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon, birinci sınıf kompakt kameralarıyla tanınır; A4000 IS, sınıfının en iyisi A Serisi kameralarıdır. A4000 IS, 16 megapiksel CCD sensör, 720 / 30p video yakalama, 28 mm geniş açılı lens ve optik görüntü sabitleme özellikli 8x yakınlaştırma özelliklerine sahiptir. Yakınlaştırma, Canon’un A Serisi kameralarının geri kalanında sunulan 5x yakınlaştırmadan daha fazla olan, göze çarpan bir özelliktir. Bunların tümü metal (plastiğin aksine) bir gövdeye yerleştirilmiştir ve kullanımı kolay Canon menüleri oldukça standart 3 inç LCD ekranda görülebilir.

Giriş seviyesi bir kamera olarak A4000 IS varsayılan olarak otomatik moda geçer ve yalnızca çok temel manuel kontroller sunar, ancak Canon’un menülerine aşina olanlar için kullanımı çok kolaydır. A4000 IS, fiyatı dikkate alarak kaliteli ve net fotoğraflar çeker. Yüksek ISO’larda gürültüyü düşük tutma çabasında bazı görüntü ayrıntıları kaybolsa ve yakınlaştırma yalnızca video kaydı sırasında dijitalle sınırlı olsa da, bu, her yere gidebilecek ucuz, işlevsel bir kamera arayanlar için harika bir “günlük gezici” kameradır. ve kullanımı kolaydır. Performans yavaş tarafta olsa da, kötü olmaktan uzaktır. Genel olarak, Canon A4000 IS, basit ve uygun fiyatlı bir fotoğraf makinesi arayanlar için sağlam bir seçimdir.

Sony Cyber-Shot DSC-W830

Sony Cyber-Shot DSC-W830

Bu bas-çek kamera, Sony’nin kompakt kamera serisinin ortasında tatlı bir noktaya sahip ve uygun fiyata basitlik ve işlevsellik sunuyor. Sony Cyber-Shot DSC-W830, kutudan çıkar çıkmaz iyi fotoğraflar çekme yeteneği sunarak yeni başlayan fotoğrafçılar ve düzgün ve kolayca değiştirilebilen bir yedek kamera arayanlar için çok uygun hale getirir.

20 megapiksel CCD sensörü ve 8x yakınlaştırma lensi ile bu kamera, sınıfına göre iyi bir resim kalitesi sunar; Çoğu düşük seviyeli kameralarda olduğu gibi, düşük ışıkta netlik kaybolur, ancak renkler doğaldır ve performans oldukça hızlıdır, iyi bir ışıktır. Cyber-Shot DSC-W830, 1080p video kaydı sunmuyor, ancak 720p videosu sağlam kalitede. Bu kamera aynı zamanda dahili WiFi’den yoksundur, ancak bu ultra kompakt ve basit kamera, hemen hemen her yere götürülmek üzere cebinize kolayca sığdırılabilir.

Sony Cyber-Shot DSC-W800

Sony Cyber-Shot DSC-W800

Sony Cyber-Shot DSC-W800, öncelikle acemi fotoğrafçıları hedefleyen, bütçe dostu bir kompakt fotoğraf makinesidir. Basitleştirilmiş menü sistemi, en önemli bilgiler dışındaki tüm bilgileri gizleyerek, kamera arayüzlerine alışkın olmayanlar için kameranın kullanımını kolaylaştırır. Bununla birlikte, Cyber-Shot DSC-W800, pozlama üzerinde sınırlı kontrol, beyaz dengesi ve ISO duyarlılığı dahil olmak üzere bazı manuel kontrolleri hala muhafaza etmektedir.

Çoklu modlar, çeşitli koşullarda çekim yapmaya yardımcı olur ve bu otomatik modlar genellikle sağlam sonuçlar elde etmek için oldukça güvenilirdir. Görüntü kalitesi düşük ışık koşullarında olumsuz etkilense de kamera genel olarak iyi bir performans sunuyor. 20 megapiksel CCD sensör ve 5x zoom lens ile birlikte gelir.

Görüntü sabitleme ve 1080p video eksikliğine rağmen, Cyber-Shot DSC-W800, bir cebe kolayca sığabilecek basit ve ucuz bir şey isteyenler için sağlam bir seçimdir. Kompakt ve hafif olan bu kamera, mevcut standart bir akıllı telefonunkinden önemli ölçüde daha iyi görüntüler üretemeyebilir, ancak yeni başlayan fotoğrafçılara bütçeyi aşmadan öğrenmeye başlama fırsatı ve daha iyi kontrol sunar.

Sony Alpha a6000 Değiştirilebilir Lensli Kamera

Sony Alpha a6000 Değiştirilebilir Lensli Kamera

Bu aynasız değiştirilebilir lensli kamera, çok hızlı sürekli para çekimi ve selefinde (Sony NEX-6) çeşitli tasarım iyileştirmeleri sunar. Sony Alpha a6000, 24 megapiksel APS-C sensörü ve Sony’nin en yeni Bionz X görüntü işlemcisini kullanarak, çeşitli koşullarda mükemmel fotoğraf kalitesi sunan bir kamera ortaya çıkarıyor. Ancak, düşük ışık performansı söz konusu olduğunda rakipleri arasında en iyisi değil; Raw görüntüler daha uygulanabilir olduğundan, bu sorunların çoğunun öncelikle JPEG formatında çekim yaparken ortaya çıktığını belirtmekte fayda var. Alpha a6000 bir mikrofon jakı, kulaklık jakı veya herhangi bir ses seviyesi kontrolü sunmadığında önemli bir ayrıntı olan sağlam ses kalitesi sunan yerleşik mikrofon ile video kalitesi de çok iyidir.

Bu kameranın belki de en göze çarpan performans özelliği sürekli çekim yetenekleridir; bu fotoğraf makinesi hem otomatik netleme hem de otomatik pozlama ile saniyede 11 kare ile sürekli çekim yapabilir ve bu hızda önemli bir süre devam edebilir. Bu fiyat aralığında bu olağanüstü. Kameranın kullanımı rahat, kontrolleri iyi yerleştirilmiş ve geniş bir tutma yeri var. Açılır flaş ve flaş yuvası, elektronik vizör, eklemli LCD ekran ve WiFi / NFC özellikleri de dahildir.

Genel olarak, Sony Alpha a6000, çeşitli koşullar altında mükemmel görüntüler üretebilen hafif ve nispeten kompakt bir fotoğraf makinesi olup, DSLR’ye ihtiyaç duymadan hızlı sürekli çekim isteyen daha gelişmiş fotoğrafçılar için iyi bir seçimdir.

Panasonic DMC-GF7KK Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi (DSLM), 12-32 mm Kit Lensli

Panasonic DMC-GF7KK Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi (DSLM), 12-32 mm Kit Lensli

Panasonic’in bu giriş seviyesi değiştirilebilir lensli kamerası, öncelikle bir akıllı telefondan veya bas-çek kamerasından yükseltme yapmak isteyen fotoğrafçılar için mükemmel bir seçenek sunuyor. Önceki DMC-GF6’ya yapılan bir güncelleme olan DMC-GF7, Panasonic DMC-GM5’te görülen yeni özelliklerin ve teknolojilerin çoğunu bünyesinde barındırıyor. Bu, beş fps’de daha iyi seri çekim performansı, güncellenmiş video yetenekleri ve Panasonic’in Işık Hızı otomatik odaklama sisteminin eklenmesini içerir.

DMC-GF7, Panasonic’in Venus Motor İşlemcisine sahip 16 megapiksel bir sensör sunar ve özellikle başlangıçta hızlı performans gösterir. Kamera, göğüsleri daha kolay “selfie” çekmeye olanak tanıyan bir dokunmatik LCD ekran, elinizi yüzünüzün önünde salladığınızda fotoğrafı çeken bir “yüz deklanşörü” ve iki yüzün ne zaman yakın olduğunu algılayan “arkadaş deklanşörü” kullanır. birbirlerine. Kamera, WiFi / NFC bağlantısı dahil olmak üzere, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda mod ve filtre sunar.

Kameranın tüm tasarımı iyileştirildi ve bu süreçte tutuşu unutulmasına rağmen önceki modelden daha hafif ve daha kompakt hale getirildi. Ve bir flaş yuvası olmasa da, DMC-GF7 yerleşik bir açılır flaş içerir. Düşük ışıkta bile performans iyidir ve HD video kaydı dahildir. Genel olarak, Panasonic DMC-GF7, giriş seviyesi fotoğrafçıların ihtiyaçlarını iyi bir şekilde karşılayan mükemmel bir kompakt fotoğraf makinesi.

Canon PowerShot G1X Mark II Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon PowerShot G1X Mark II Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon PowerShot G1 X Mark II, birçok hatasını düzelterek mükemmel G1 X’in yerini alıyor. Bununla birlikte, bu sınıftaki rakip modeller de önemli ölçüde daha iyi hale geldi ve hangi kameranın seçileceğini daha zor hale getirdi. Önceki modelle karşılaştırıldığında G1 X Mark II oldukça farklıdır; yeniden tasarlanan gövde, sensör ve daha geniş diyafram açıklığına sahip lens tamamen yenidir. Yine de, selefini meraklılar arasında popüler bir seçim haline getiren gelişmiş manuel kontroller ile kullanım kolaylığı ve basit kontrollerin kombinasyonunu hala koruyor.

G1 X Mark II, yeni bir otomatik odaklama sistemine sahip 1,5 inç, 12,9 megapiksel CMOS sensöre sahiptir; bu görüntü sensörü Micro Four Thirds fotoğraf makinelerinde bulunanlardan daha büyük, ancak yine de tipik olarak DSLR’lerde bulunan APS-C çipinden daha küçük. Kamera ceplere sığmayacak kadar hantal, ancak tutuş bu hacmi telafi edecek kadar büyük değil. Bununla birlikte, kamera iyi tasarlanmış, iyi bir kontrol düzeni sunuyor, LCD eğilebilir ve elektronik vizör bir seçenek.

Performans söz konusu olduğunda, G1 X Mark II ödediğiniz miktar için biraz yavaştır, ancak çok iyi fotoğraflar ve düzgün videolar üretir. Kamera, özellikle düşük ışıkta biraz yavaş olabilir, ancak genel performans ve sonuçlar sağlamdır. Ne yazık ki, kameranın pilleri hızlı bir şekilde çiğneme eğilimi var. Genel olarak, Canon PowerShot G1 X Mark II, rakibine kıyasla daha fazla öne çıkmasını engelleyen birkaç kusuru olan iyi bir fotoğraf makinesi. Bununla birlikte, yetenekleri ve deneyimleri ilerledikçe kameralarının kendileriyle birlikte büyümesini isteyen yeni başlayanlara da iyi bir fikir verecektir.

Panasonic LUMIX LX100 12,8 MP Bas ve Çek Kamerası

Panasonic LUMIX LX100 12,8 MP Bas ve Çek Kamerası

Yavaş başlatma dışında tek istisna dışında, Panasonic Lumix DMC-LX100 kendi sınıfı için çok iyi bir performans sergiliyor. Bu, sınıfında lider performansa, birçok özelliğe ve çok iyi fotoğraf / video kalitesine sahip mükemmel bir kameradır. Bu kamera, iyi lensi ve nispeten büyük sensörü ile 16 megapiksellik bir Micro Four Thirds sensörü kullanır ve hem JPEG hem de Raw’da yukarıda bahsedilen çok iyi fotoğraf kalitesiyle sonuçlanır. Bununla birlikte, LX-100 deneyimsiz atıcılar için uygun değildir, çünkü tam otomatik modda yeni başlayanlar dik bir öğrenme eğrisiyle karşı karşıya kalabilir.

LX100 sessiz ve kompakttır, ancak ceplere kolayca sığacak kadar değildir. Kameranın tek elle bile rahatça kullanılmasını sağlayan kauçuk bir tutacağı var ve kontroller iyi bir şekilde yardımcı oluyor (düğmeler biraz düz olmasına rağmen).

Bu kamera 4K video çekimi sunuyor, ancak harici bir mikrofon için destek eksikliğinden biraz hayal kırıklığına uğradı, ancak bir flaş yuvası uygun şekilde dahil edildi. Panasonic, 4K hareketsiz görüntüleri çıkarmanıza olanak tanıyan benzersiz bir 4K fotoğraf modu da içeriyor. NFC ile WiFi dahildir. Genel olarak, Panasonic Lumix DMC-LX100, tüm ışık koşullarında hızlı bir şekilde odaklanan ve çekim yapan mükemmel bir kamera. Oldukça pahalı olsa da, bir DSLR’ye eşlik etmek veya değiştirilebilir lensli bir kameraya alternatif olarak mükemmel bir seçenektir.

Canon PowerShot S120 Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon PowerShot S120 Dijital Fotoğraf Makinesi

Canon PowerShot S120, genel tasarım açısından önceki model olan S110’dan çok farklı değil, sevilen kontrol özelliklerini, dokunmatik ekranı ve sağlam hissi koruyor. Artık elektronik motor yerine kayan bir anahtarla açılan açılır flaştan başka, en büyük farklardan biri, Canon’un 12 fps’de sürekli seri çekim ve daha hızlı çalışma sağlayan yeni DIGIC 6 görüntü işlemcisidir. Aksi takdirde S120, 12 megapiksel CMOS sensör, 5x zoom lens ve optik zoom ile 1080 / 60p film çekimi sunar. Aynı zamanda f / 1.8 lensli ilk S serisi kameradır (ve piyasadaki en ince kamera) ve düşük ışıkta çalışmayı geliştirir. Kurulum sürecini basitleştirmek için geliştirilmiş WiFi bağlantısının eklenmesi, kolay görüntü paylaşımına ve yedeklemeye izin verir veya sağlar.

Kardeşi Canon G16 ile karşılaştırıldığında, seçim öncelikle tercihe bağlı. S120, daha kompakt bir boyut ve daha az manuel kontrol sunar, ancak maliyeti önemli ölçüde daha düşüktür. Genel olarak, ufak iyileştirmeler Canon PowerShot S120’yi öncekinden daha iyi bir kamera haline getirdi, ancak güncelleme gerektirecek kadar fark yaratmamış olabilir.

Fujifilm X100T 16 MP Dijital Kamera (Gümüş)

Fujifilm X100T 16 MP Dijital Kamera (Gümüş)

FujiFilm X100T, X100S’nin halefidir ve bu mükemmel kamera serisinin ince ayarının bir devamıdır. FujiFilm, retro stilin yanı sıra X100S ile aynı sabit lens ve sensörü korudu. Ancak, bu paylaşılan özelliklerin ötesinde, X100T ile çok şey değişti.

Bu kamera, yeniden tasarlanmış bir hibrit vizöre sahiptir; X100T’ye özgü bir optik ve elektronik kombinasyonu. Önceki modele kıyasla, bu kamera daha büyük bir ekrana, yüz tanıma teknolojisine, dahili WiFi’ye, birden fazla yeni ayara ve tamamen sessiz bir elektronik deklanşöre sahip.

X100T dengeli ve neredeyse her ışıkta mükemmel fotoğraflar çekebiliyor. Otomatik ayarlar, ilk denemede çekim yapmakta iyi olan bir kamera olduğu için anları hızlı bir şekilde yakalamanıza izin vermek için çok işe yarıyor. Ergonomi de çok iyidir, kontroller beklediğiniz yere düşer. Genel olarak, FujiFilm X100T, çok çeşitli koşullarda mükemmel görüntüler üretme yeteneği sayesinde neredeyse herkes için çok uygun olan mükemmel bir kameradır.

Yorum Yap