1. Ana Sayfa
  2. Tavsiye

En İyi Mouse Tavsiyesi

En İyi Mouse Tavsiyesi
+ - 0

En iyi mouse tavsiyesi listesi hazırladık. Çok satan ve çok olumlu yorumlar toplayan marka olan en iyi mouse tavsiyesi vereceğiz umarız bu liste hoşunuza gider. Bilgisayar faresi kolayca etrafta en sık kullanılan giriş cihazlarından biridir, ancak düzgün bir tane seçmek neredeyse hiç düşünülmez. Bilgisayar fareleri, iki düğmeli ve bir kaydırma tekerleğine sahip tanıdık düz fareden bileğinizi ve ön kolunuzu tekrarlayan zorlanma yaralanmalarından uzak tutmak için tasarlanmış ergonomik modellere kadar çeşitli şekil ve boyutlarda gelir. Oyun fareleri daha programlanabilir düğmeler sağlarken, dizüstü bilgisayar fareleri kompakt olacak ve birlikte seyahat etmesi kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu kadar çok seçenek mevcut olduğundan, ihtiyaçlarınız için doğru fareyi seçmenize yardımcı olacak.

En İyi Mouse Tavsiyesi

Logitech M705 Wireless Laser Mouse

Logitech M705 Wireless Laser Mouse

İyi bir bilgisayar faresinin birincil işlevi, bir giriş aygıtı olarak hizmet etmektir, ancak bunun mümkün olduğu kadar rahat ve çok yönlü olmaması için hiçbir neden yoktur. Logitech M705, tüm bu kutuları kontrol eder ve tamamen kablosuz olmanın ek avantajını taşır. Yenilikçi Lazer Sınıfı izleme sensörü, diğer optik farelerin çalışmayacağı yansıtıcı veya pürüzsüz yüzeyler dahil olmak üzere birçok farklı yüzeyde çalışır. M705, Logitech’in kaydırma tekerleğinin standart kilitler ve serbest döndürme arasında geçiş yapmasına olanak tanıyan Hiper hızlı işlevi ile donatılmıştır, bu da daha uzun belgelerde gezinmeyi son derece kolaylaştırır. Diğer düğmelerin her biri özelleştirilebilir; kutunun dışında, başparmak düğmeleri web tarayıcısı sayfalarında ileri veya geri gitmek için kullanılabilir. Fareyle birlikte verilen dongle, Logitech’tir. s Unifying Receiver, yani tek bir dongle kurulumunuzdaki diğer Logitech cihazlarını destekleyecektir. Sağ el tasarımı sol elini kullanan kullanıcılar için ideal görünmeyebilir, ancak solculardan ne olursa olsun mükemmel rahat olduğunu söyleyen geri bildirimler gördük.

Logitech MX Vertical Mouse

Logitech MX Vertical Mouse

Ergonomik fareler alanında, dikey form faktörü tercih edilen format olarak ele alınmış gibi görünüyor. Logitech’in MX Dikey Faresi, birinci sınıf yapı kalitesini, şık stili ve başka hiçbir farenin erişemeyeceği kullanıcı konforunu bir araya getiren grubun en iyisidir. 57 derecelik açı, bir el sıkışma duruşunu taklit eder ve aynı anda bilek ve üst önkol gerginliğini ortadan kaldırırken sezgisel bir tutuş sağlar.

Daha dengeli bir tutuş sağlamak için tabana yerleştirilmiş belirgin bir başparmak dayanağı da vardır. MX Dikey Fare, arada yer alan bir kaydırma tekerleğine (üçüncü bir düğme olarak tıklanabilir) ek olarak iki ana düğmeye ve başparmakla çalıştırılan iki yönlü bir basma anahtarına sahiptir. Her düğme, ayarlar menüsünden özelleştirilebilir; farenin üst kısmında bulunan işaretsiz düğme, hassasiyeti anında artırmak veya azaltmak için DPI ayarını kontrol eder.

Diğer birçok kablosuz fareden farklı olarak, MX Dikey Fare, yeniden şarj için bir USB-C bağlantı noktasına sahip entegre bir pil içerir. Bağlantı, Bluetooth veya isteğe bağlı bir USB dongle ile gerçekleştirilir; USB-C’den USB-A’ya şarj kablosu, bir tutam içinde kablolu bir bağlantı oluşturmak için de kullanılabilir. Piyasadaki en uygun fiyatlı fare değil, ancak karpal tünel sendromunu tedavi etmekten kesinlikle çok daha tolere edilebilir.

Anker 2.4G Wireless Vertical Ergonomic Optical Mouse

Anker 2.4G Wireless Vertical Ergonomic Optical Mouse

Anker’in ergonomik faresinin en ayırt edici özelliği dikey form faktörüdür. İlk bakışta tuhaf ve rahatsız görünse de, dik tasarım, düz / yatay bir fareye kıyasla gerilimi gözle görülür şekilde azaltabileceğini gösteren gerçek dünya tıbbi araştırmalarına dayanmaktadır. Dikey yönlendirme, çalışma sırasında elinizi ve bileğinizi daha rahat konumlandırarak farenin uzun süre stressiz bir şekilde kullanılmasına olanak tanır. İki ana düğmeye ve tıklanabilir kaydırma tekerleğine ek olarak, bir tarayıcıda ileri veya geri gitmek için varsayılan olarak başparmakla çalıştırılan iki düğme vardır.

Ayrıca, kullanıcı tarafından 800, 1200 veya 1600 DPI (inç başına nokta) olarak seçilebilen ve ayarlar menüsüne dalmaya gerek kalmadan anında hassasiyet ayarına izin veren bir izleme sensörüne sahiptir. Kablosuz 2,4 GHz donanım kilidi bir USB bağlantı noktası kaplar; açma / kapama anahtarı farenin altında bulunur ve cihaz, 8 dakikadan fazla boşta bırakılırsa otomatik olarak kapanır. Anker’in dikey faresi, Logitech MX Dikey Fare’nin ergonomik avantajlarının çoğunu fiyat etiketi olmadan sağlar, bu da onu ergonomik bir fare arayan herkes için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Logitech Bluetooth Mouse M557

Logitech Bluetooth Mouse M557

Logitech’in bu olağanüstü teklifi, elleriniz kadar gözlerinizi de yormayan, küçültülmüş, iki elle kullanılabilen bir tasarıma sahiptir. Düğmeleri özelleştirilebilir ve kullanıcıların fareyi ihtiyaçlarına göre uyarlamasına olanak tanır. Ayrıca, Windows Başlat menüsüne tek dokunuşla erişim için özel bir düğme var.

Bluetooth bağlantısı, herhangi bir Bluetooth özellikli PC veya tablet ile hesaplanabilirlik sağlar ve Windows, OS X ve Chrome OS ile kullanılabilir. Bu fare ayrıca, kullanılmadığı zaman cihazı otomatik olarak kapatan akıllı uyku modu sayesinde tek bir pille bir yıl hizmet ömrüne sahiptir. Logitech, üç yıllık donanım garantisi sunarak uzun süreli kullanım için mükemmel bir seçimdir.

Microsoft Bluetooth Mobile Mouse 3600

Microsoft Bluetooth Mobile Mouse 3600

Bu Microsoft fare, Bluetooth kablosuz bağlantı özelliğine sahiptir, bu nedenle bilgisayarınızın Bluetooth’u desteklemesi şartıyla bir USB bağlantı noktasına ihtiyaç duymaz. Farenin neredeyse her yüzeyde kolayca izlemesini sağlayan Microsoft Blue Track sensör teknolojisine sahiptir. Sağ elini kullanan kişiler için çok yönlüdür ve küçük boyutu elinize kolayca sığar; ancak küçültülmüş boyutu tüm kullanıcılar için uygun olmayabilir. Sonuç olarak, bu, küçük boyutuna rağmen harika özellikler sunan bir dizüstü bilgisayar faresidir.

Mad Catz R.A.T. PRO X Ultimate Gaming Mouse

Mad Catz R.A.T. PRO X Ultimate Gaming Mouse

En iyi yapım kalitesi ve özelleştirilebilir özelliklerin en iyisi, Mad Catz’in bu profesyonel oyun faresini karakterize eder. Magnezyum alaşımlı kasa, Teflon ve seramik ayaklar içeriyorsa. Elinize dokunan hemen hemen her bileşen özelleştirilebilir. Ayrıca, farenin herhangi bir kullanıcı oyun tarzına göre uyarlanmasını sağlayan çalışır durumda değiştirilebilir üç farklı optik ve lazer sensör modülüyle birlikte gelir.

Yerleşik bellek, kullanıcıların doksan programlanabilir komut ve dokuz farklı profil atamasına ve saklamasına olanak tanır. Bu fare ayrıca farklı şekil ve malzemelerde üç farklı kaydırma tekerleği ile birlikte gelir ve bir kez daha benzersiz özelleştirme seçeneklerine izin verir. Bu güzel teklifin tek dezavantajı, tüm lezzetli özellikleri için çok yüksek bir maliyettir. Ancak, en iyinin en iyisini istiyorsanız, bu eşsiz bir seçimdir.

Bilgisayar Faresi Satın Alma Rehberi

Büyük ofisler ve okullar genellikle piyasadaki en ucuz, en basit fareleri seçerken, aslında size sunulan çok çeşitli seçenekler vardır. Kurulumunuz için doğru modeli elde etmek için her bir farenin sisteminize nasıl bağlandığını ve kullanılan izleme yöntemini düşünün. Çok fazla PC oyunu yapıyorsanız veya karmaşık grafikler veya düzenleme programları kullanıyorsanız, çok sayıda programlanabilir düğmeli ve ayarlanabilir DPI’lı bir fare çok yardımcı olabilir. Günlük web taraması için bile, kaydırma işlevine ve mevcut üreticilere bakın. Tüm bu kararlar çok zor görünebilir, ancak biraz rehberlik ederek sizin için en iyi modeli kolayca seçebilirsiniz.

El Yönlendirme ve Ergonomik Tasarımlar

El yönelimi, muhtemelen farklı fare türlerine bakarken göz önünde bulundurmanız gereken ilk şeydir. Birçoğu, isteğe bağlı başparmak düğmelerini bir yöne veya diğerine uygun bir konuma yerleştirerek, sağ veya sol elle yapılandırma için tasarlanmıştır. Ayrıca rahatlık için tasarlanmış ve her iki elle de rahatlıkla kullanılabilen düğmelerle çok yönlü fareler vardır.
Fare elinize uygun bir model seçin veya her iki el için de iyi çalışan bir model seçin. Ergonomik modeller, siz fareyi kullanırken elinizi rahat bir pozisyonda dinlendirmek için tasarlanmış olup, olası bilek gerginliği ve / veya karpal tünel sendromu gelişimini azaltır. Bu modellerden bazıları tasarım açısından sıra dışıdır, ancak kullanım sırasında elinizi ve bileğinizi daha rahat tutmanız gerekip gerekmediğini dikkate almaya değer.

Bağlantı

Belirlenmesi gereken en önemli şeylerden biri, kablolu veya kablosuz işlevselliği tercih edip etmediğinizdir. Sonuçta, bağlantı kişisel tercihlere ve kurulumunuzun neye benzediğine bağlıdır, ancak bir seçim yapmadan önce kablolu ve kablosuz farelerin tüm yönlerini göz önünde bulundurun.

Kablolu

Bir fare fiziksel bir bağlantıyla sınırlıdır, bu nedenle çalışma alanınızda kolayca çalışabilmesi için yeterince uzun bir kabloya sahip olanı seçtiğinizden emin olun. Ayrıca USB bağlantısı veya PS / 2 fişi olan bir fare seçtiğinizden ve ana kartınızın arka panelinin veya sisteminizin seçtiğiniz herhangi bir fare için doğru bağlantı türüne sahip olduğundan emin olmalısınız.

Kablosuz

Kablosuz fareler, bir kablo için endişelenmenize gerek olmadığından size daha fazla özgürlük sağlar, ancak genellikle daha yavaş yanıt sürelerine sahiptir, bu da onları ciddi PC oyunları için daha az ideal hale getirir. Sisteminizde Bluetooth bağlantısı varsa veya kablosuz dongle’lı bir model varsa, bir Bluetooth fare seçmeniz gerekecektir.

İzleme Yöntemi
İztopu

Yaşlı fareler, siz farenin alt tarafı boyunca yuvarlarken hareketi fiziksel olarak izlemek için bir top kullanırdı. Fiziksel bileşenler saç ve toz nedeniyle tıkanmaya meyillidir ve genellikle yeni optik ve lazer farelerden daha düşüktür. Başparmağınızla kontrol ettiğiniz bir trackball’u kullanan, büyük bir doğruluk sağlayan ve sanatçılar arasında popüler olan bazı modeller hala var.

Optik / Lazer

Optik fareler, hareketi algılamak için bir LED ve sensör kullanır; şeffaf olmayan ve mükemmel doğruluk sağlayan hemen hemen her yüzeyde kullanılabilirler. Bir lazer fare, LED yerine bir lazer kullanır ve en iyi doğruluğu ve hassasiyeti sunar, bu da onu üst düzey oyunlar ve benzer uygulamalar için tercih edilir kılar. Ödeyebiliyorsanız, bir lazer fare seçin, ancak optimum hassasiyet ve yanıt süresi için onunla çalışan bir mouse pad’iniz olduğundan emin olun.

Düğmeler ve Programlanabilirlik

Farelerin çoğunda en az iki standart düğme bulunurken, ek düğmelere sahip birçok model bulabilirsiniz. Ekstra en az bir veya iki tane çok faydalıdır çünkü bunlar genellikle belgelerde ve web sitelerinde kolayca gezinmenize izin verir; bazı fareler, çeşitli programların belirli sınırları dahilinde farklı işlevler için düğmeleri programlayabilmenize bile olanak tanır.
Ciddi bir PC oyuncusuysanız, en sık oynadığınız oyun türü için tasarlanmış bir oyun faresini düşünün. MMO fareleri, tüm büyüleriniz ve yetenekleriniz için bir ton düğme sağlarken, bir FPS faresi mükemmel hedefleme ve hızlı gezinme için hassasiyete odaklanır.

Kaydırma İşlevi

Kaydırma tekerleği, bir belgede veya web sitesinde kolayca yukarı ve aşağı hareket etmenizi sağlar, ancak size daha da iyi işlevsellik sağlayan daha yeni seçenekler vardır. Apple Magic Mouse gibi bazı türler, yalnızca farenin yüzeyinde parmak hareketleri yaparak komutlar girmenize izin verir. Bu, yalnızca bir veya iki parmağınızla yukarı ve aşağı kaydırmanıza, yakınlaştırıp uzaklaştırmanıza ve diğer girişlere girmenize olanak tanır. En azından basit bir kaydırma tekerleğine sahip bir fare seçmek istiyorsunuz, ancak hareketleri öğrenmek istiyorsanız size daha fazla seçenek sunar.

DPI Seçenekleri ve Maksimum

DPI veya inç başına nokta sayısı, fare duyarlılığının bir ölçüsüdür ve daha yüksek sayılar, fare kullanımı sırasında daha fazla hassasiyeti gösterir. Gündelik bilgisayar kullanımı için DPI çok önemli değildir, ancak üst düzey PC oyunları veya dijital sanat eserleri söz konusu olduğunda büyük bir fark yaratabilir.
Yüksek maksimum DPI değerine sahip bir farenin yanı sıra hassasiyeti değiştirme veya ayarlama seçenekleri seçmelisiniz, bu da hassasiyeti gerektiği gibi değiştirmenize olanak tanır. Bir oyun faresiyle ilgileniyorsanız, MMO tarzı bir fare için yaklaşık 8.000 civarında veya FPS oyunları için tasarlanmış bir fare için 10.000’in üzerinde maksimum DPI arayın.

Üretici ve Garanti

Seçtiğiniz farenin çok fazla kullanılması muhtemel olduğundan, uzun vadeli garanti sunan güvenilir bir üreticiden bir tane seçmeniz önemlidir. Temel bir fare için Logitech, Microsoft ve Fellowes gibi üreticileri düşünmelisiniz. Oyun faresi gibi özel bir modelle ilgileniyorsanız, Razer, Logitech ve SteelSeries gibi şirketler mükemmel performans sağlayan güvenilir modeller yapar. Ayrıca, bu şirketler tarafından sunulan garantiye de bakmak istersiniz, bir yıllık garanti kabul etmeniz gereken en düşük miktardır, ancak üç yıllık garanti tercih edilir.

Yorum Yap