1. Ana Sayfa
  2. Finans

Ayda 40 50 Bin TL! En Kolay Para Kazandıran İş Önerileri

Ayda 40 50 Bin TL! En Kolay Para Kazandıran İş Önerileri
+ - 0

Hangi iş daha çok kazandırır? En kolay para kazandıran iş önerileri hakkında birkaç tane önemli paylaşacağım sizinle. Bu işleri yaparak hem şimdi hem de ileriye dönük olarak gerçekten ciddi gelirler elde edebileceksiniz. Millet olarak en çok yaptığımız yanlışlardan bir tanesi, bir sektör patlama yaptığı anda hep birlikte o sektör koluna yüklenmek oluyor.

Örneğin korona ilk başladığı anda maske stokçuları türedi. İlk birkaç hafta voleyi vuran vurdu ama bunun böyle süreceğini sanan birçok Fırsatçı bu sektörden kâr etmek isterken ellerindeki parayı da batırdılar yani burada şunu anlıyoruz. Hangi iş olursa olsun o sektöre hakim olan kişiler o işten ekmek yer. Yani demem o ki bu devirde sadece aklını kullananlar para kazanabiliyor diğerleri ise aklını kullananların elinde günü kurtarmaya çalışıyor.

Kafam rahat olsun aylık maaşım yatsın, sigortam yatsın dediğin zaman ömrün bir tık daha uzuyor ama onda da olduğun yerde sayıp duruyorsun. Karar senin çalışmak mı, yoksa aklını kullanarak çalıştırmak mı. Şimdi de başta söylediğim işi önerileri kısmına gelmek istiyorum.

En Kolay Para Kazandıran İş Önerileri

Enerji Tasarruf Cihazları

Hayat gözle görülür şekilde pahalılaştı bunların en başında da enerji geliyor. Mesela tasarruf cihazları satışı gün geçtikçe iyi bir iş konumu’na geldi çünkü enerji pahalılaşmaya başladı. Enerji ihtiyacı günden güne artmakta fakat enerji arzı enerji ihtiyacına paralel olarak artmıyor. Dolayısıyla talep çok olduğu için pahalılaşmaya başlıyor faturalar yüksek gelmesiyle beraber insanlar mecburen tasarruf yapıyorlar bunun içinde tasarruf cihazlarının kullanıyorlar.

Eğer sizde tasarruf ürünleri satmak isterseniz çok büyük bir pazar bulabileceksiniz ve dükkan açıp tasarruf ürünlerini kolaylıkla pazarlayabilirsiniz ister bayilik alın isterseniz kendi markanızı oluşturun tamamen size kalmış ne şekilde açarsanız açın bu işten güzel karlar elde edebileceksiniz. Daha çok kitleye ulaşmak isterseniz de sosyal medyanın gücünü kullanmaktan yeri durmayın. E-ticaret sitesiyle de aynı şekilde mağazanızı destekleyebilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemleri

Günümüzde olmazsa olmazlardan biri de akıllı ev sistemleri olmaya başladı. Akıllı ev sistemi derken aklınıza ne geliyorsa nasıl zamanla televizyonu elle açıp kapatmak zor gelince uzaktan kumanda yapıldı. Şimdi de ışığı açmak için kapıyı açmak, doğalgazı açmak, kombi açmak kapatmak derken ihtiyaçlar artmaya devam ediyor özellikle akıllı telefonların hayatımıza girmesinden sonra akıllı ev sistemleri de talep edilir hale geldi.

Çok kazandıran bir iş arıyorsanız Bu sektöre mutlaka bakmalısınız bu işe girmek isterseniz tabii ki sermayenizin de birazcık yüksek olması gerekiyor bir şirket kurarak ürünleri temin edip evlere kurulum yapabilirsiniz otomatik ışıklar, sular, ısıtma sistemleri, görüntülü konuşma sistemleri vesaire gibi ürünler Türkiye’de çoğu ev tarafından artık tercih edilir halde az önce de dediğim gibi bu sektörden de çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Glutensiz Gıda

Bir diğer önerebileceğim sektör ise bazı hastalıkları olan vatandaşlara yönelik. Sağlık sektörü geliştikçe ve insanlar bilinçlenmeye ve hastalıklarını tanımaya başladıkça ihtiyaçlarda değişmeye başlıyor. Gluten hassasiyeti olan insanlar sayısı oldukça fazla ekmeğinde tatlıların çoğunun içerisinde gluten olduğu için Gluten hassasiyeti olanlar bu ürünleri tüketememekteler. İşin enteresan tarafı sektörler çoğunun ihtiyaçlarına odaklandığı ve daha çok gelir hedeflediği için bu konuda hep bir eksiklik var.

Çoğu kişi aradığını internet ortamından sipariş vermek zorunda kalıyor bu tür ürünlere ulaşılmadığı için işte bu durumda Gltensiz tatlılar üreterek Gluten hassasiyeti olanlara hizmet verebilirsiniz işi tutturursanız emin olun çok güzel karlar elde edeceksiniz. Bu işte geleceği olan ve sektörde rakibin olmadı bir sektör bu sektörde yer edinmek için çeşitlerinizi fazla tutmanız yeterli demedi demeyin yakın zamanda bu ürünlere ihtiyaç daha da artacak.

3D Baskı

başka bir ihtiyaç duyulan konuda son yıllarda gelişmeye başlayan 3D baskı bu makinelerde özelliğine göre değişmekle beraber makinanın kendisini bile basa bilmeniz mümkün 3D Baskı işi son dönemlerin en ravata iş fikirleri arasında yer alıyor birçok kişi bu işi duymuştur hem ilgi çekici hem de para kazandıran bir iş.

Sektör gelişmeye başlayınca birçok firma ürünlerini 3D baskı üretmeye başladı ve 3D baskıya olan talep arttı. Fakat 3D baskı biraz pahalıydı o zamanlar şimdi ise yavaş yavaş ucuzlamaya başladı. 3D Baskı işi yapmak isteyenler 5 10 15 bin dolar gibi bir bütçe ile işe başlayabiliyorlar yani alacakları makinanın özelliklerine göre fiyat belirleniyor.

Eğer bütçeniz varsa 3D baskı içine girebilirsiniz işe girdikten sonra ister firmalarla anlaşma yapıp onları ürünlerinizi toptan satabilirsiniz isterseniz de kendi mağazanızı açıp ürünlerinizi satabilirsiniz. Her iki durumda da kar marjı yüksek olacak benim düşüncem bu iş hızlı para kazandıran işler listesinde yer alıyor.

Salep Tohumu

Şöyle 1 2 dönüm kendinize ait toprağınız varsa. Değmeyin keyfinize son zamanlarda en çok para kazandıran işlerin arasında salep tohumu üretimi yer alıyor. Salep’e olan talebin artmasıyla beraber üretim ihtiyaç duymakta. Siz de salep bitkisinden salep üretmek isterseniz güzel bir iş kapısı elde etmiş olursunuz. Salep üretimi için dediğim gibi bir iki dönümlük arazi işinizi görecektir.

Ayrıca salep üretimi yapmak isteyenleri gıda tarım ve Hayvancılık Bakanlığı teşvikleri de bulunuyor. Gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerine giderek konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ürettiğiniz saleplerin bir kısmını yeniden dikmek için saklamamız gerekiyor kurusu ile yaş arasında yaklaşık 4-5 kat fiyat ve ağırlık farklı olduğu için yer ve imkanınız varsa kuru toz haline getirilmiş salebin kilosu 500 liraya kadar alıcı bulabiliyor. Yani artık şehir hayatı beni sarmıyor köyüme döneceğim eker biçerim diyenler için biçilmiş bir kaftan bu iş.

Çocuk Mağazası

Sanırım bir iş kolu olarak çocuk giyim mağazalarının bahsetmeme gerek yok ama yine de bir hatırlatma babında kısaca özet geçeyim. Bugün aldığınız bir kıyafetin bir ay sonra çocuğunuza olmaması büyük olasılık.

Bu sebepten bir beden büyük alır ise ama ne yaparsan yap onların büyüme hızına yetişemezsin yılda birkaç sefer gardırop yenilemek zorunda kalırsın, ayrıca sürekli yıkanan kıyafetler kısa sürede eskidiği içinde yenilerine ihtiyaç doğar sürekli. Cicili bicili bir çocuk giyim mağazası size iyi bir gelir kapısı olacaktır diye düşünüyorum.

Yaşlı Bakım Hizmeti

Gelecek yıllarda en çok ihtiyaç duyulacak sektörlerden birisi de yaşlı bakım hizmeti bakın huzurevi demiyorum nasıl ki siz temizlik firmalarından evinize temizlik için eleman çağırıyorsunuz. Bu da ona benzer bir konu ortalama yaşam süresinin artmasıyla beraber yaşlı nüfusta günden güne artmakta yaşlıların bakımları da kolay olmadığı için ve zaman sorunu yaşandığı için birçok kişi yaşlı bakım hizmetine başvurmakta yaşlı bakım hizmetlerinde evde bakıcılık, ev hemşireliği, ev temizliği gibi hizmetler olmakta.

Yaşlı nüfusun gelecek 30 yıl içinde yüzde on yüzde yirmi seviyelerini artacağını göz önüne alacak olursak bu işe yatırım yapmak mantıklı yaşlı bakım hizmeti vermek isteyenlere verebileceğim en büyük tavsiye ise bakımı yapacak personellerinizi iyi seçmeniz, çünkü onlar sizin marka yüzünüz olacak ve ne kadar iyi hizmet verirler ise o kadar hızlı büyüyebilir ve marka olabilirsiniz.

Türkiye gibi ülkelerde yaşlı bakım hizmetleri yeni yeni popüler olmaya başladı. Türk halkında kültürel olarak anne babaya bakmak önemli olarak görüldüğü için birçok kişi bu hizmetlere başvurmaya çekiniyor. Fakat özellikle büyük şehirlerde bulunanlar buna yavaş yavaş alışmaya başladı. Eğer bu işe girer düzgün hizmet verirseniz önümüzdeki yıllarda çok güzel karlar elde edebilirsiniz.

Mobil Tamirci

Aslında en çok ihtiyaç duyulan ama genelde bir ismi olmayan bir iş önerisi daha sunayım sizlere. “Mobil tamircilik” mesela nedir bu mobil tamircilik. Evden çıkarılması zor olan veya mobilya gibi şeyleri direkt yerinde tamir ederek hizmet verebilirsiniz ya da evden çıkarılması madüriyet yaratacak olan beyaz eşya gibi elektronik eşyaları aynı gün içinde yerinde tamir hizmeti verebilirsiniz.

Uzman olduğunuz konu her neyse bu konuda destek verebilirsiniz yani. Evde cep telefonu tamirde bunu dahil özellikle cep telefonu konusunda biliyorsunuz cep telefonlarımızın içinde özel bilgilerimiz, özel resimlerimiz, özel dosyalarımız oluyor. Bunu müşterinin yanında tamir edip bu belgelerin farklı bir ortama kaydetmediğini bilmesi müşteriye güven verecektir ve bir dahaki sefer de size evlerine davet ederken gönülleri rahat olacaktır.

Araç Şarj İstasyonları

Bir başka bir sektörde biliyorsunuz kendi elektrikler acımız üretmeye başlıyoruz. Elektrikli arabalar üretilmeye başlanmasıyla beraber arabaları şarj edecek yer ihtiyacı doğdu Bu iş ileride çok kazandıran işler arasında yer alacak uzmanların öngörülerine göre 30 yıl içerisinde elektrikli arabalar toplam araba sayısının yarısına kadar ulaşabilir.

Bu nedenle araba şarj istasyonlarının sayısı artacak günümüzde bile bir çok araba firması elektrikli arabaları piyasaya sürmeye başladı gelecek yıllarda bu da hızlanacak diğer firmalarda arabaları elektrikli şekilde sunacak.

Elektrikli arabalar için gerekli olan şarj istasyonlarından sizde kurabilirsiniz Tabii ki bunun için bütçenizin biraz fazla olması gerekiyor ne kadar 50-60 bin dolar gibi bir bütünün olması yeterli olacaktır. Peki ne kadar kazanacaksınız asıl önemli olan konuysa işte bu iki saatlik şarj etme bu yaklaşık 10 dolar gibi bir ücret alacaksınız.

Maliyetleri çıkarıldığında kâr marjının oldukça yüksek olduğunu göreceksiniz şarj istasyonu açtığınızda markanızı büyütmenin önemli bunun içinde iyi hizmet vermeye çalışmalı ve reklam çalışmalarına önem göstermelisiniz. Kuracağınız istasyonlarda market ve restoran gibi hizmetlerde vererek gelirinize yan gelirde sağlayabilirsiniz.

Bu iş güzel bir iş ama her işte olduğu gibi bunun da dezavantajları var mesela arabaların şarj olması için 30 dakika gibi bir süre geçiyor ve bu süre zarfında bu araçların parkta kalması gerekiyor müşteri sayısı çok olursa yer sorunu olabilir ve diğer müşteriler kaçabilir bunu da işletmenizi imkan dahilinde geniş bir alan üzerine kurarak çözebilirsiniz.

İkinci El Oto

Eskiden paramı nasıl değerlendirsem daha çok kar ederim diye düşünsek aklımıza Sadece üç seçenek gelirdi. Altın mı, dolar mı, yoksa faiz mi? Şimdi hepsini gölgesinde bırakan yeni bir sektör doğdu. İkinci el oto, bundan sadece 12 ay önce aldığım aracımın o anki değeri Yaklaşık 90 bin TL civarındaydı pahalı demiştim, aradan sadece 12 ay geçti şuan en düşük satılan rakamı 130.000 TL Yani on iki ayda 40 45 bin TL prim yapmış.

Şimdi kabaca bir hesap yaptığımızda asgari ücret 2324 TL çarpı 12 eşittir 27.888 TL arabadan 3000 TL vergi, sigorta, muayene parası düşsen 12 ay da sana yine 40 bine yakın kar bırakmış oluyor. 12 ayda asgari ücretten aylık 200 lira yol parası düşsen 2400 TL ediyor.

Yani bir yıllık Asgari ücretli çalışmanın sonucunda elde kalan para 25 bin 500 lira civarında. Şimdi düşünüyorum da gecesini gündüzüne katmış yeri gelmiş beş para etmeyen insanların ağzını kokusunu çekmiş yılda 25 bin lira kazanmış diğer tarafta 90 bin lira ile yatırım yapmış yıl boyu yan gelip yatmış 40 bin lira kâr etmiş durup düşünmek gerekiyor bazen düşündükçe de acı gerçeklerle yüzleşiyor insan. Demek ki neymiş çalışarak olmuyormuş oldurmaya çalışanlarda Borç harç yaşamını sürdürmek zorunda kalıyor.

Birisi sana gelip şu işte deli para var ayda şu kadar kazanırsın bu kadar kar dersin diye aklına girer. Böyleleri çok var çevremiz de aklı yok fikri var misali. Ama sen o bilmediğin sektöre girdiğin zaman doğal olarak bilmediğin birçok gerçekten yüzleşmek zorunda kalacaksın. O sebepten Ticaret yapacaksan da sadece bildiğin işi yap. Örneğin ekmeği fabrikadan 75 kuruşa aldın büfe de 1 lira 25 kuruşa satacaksın.

O 50 kuruş kar günde bin ekmek satsan ayda 30000 ekmek eder aylık 15 bin lira deli para ama işin içine girince günde o bin ekmeği nasıl satacağını düşünmek bile saçlarını dökmeye yetecektir. Sonra şöyle işlek yerde bir dükkan açtın aylık 2500-3000 dükkan kirası 300-500 elektrik su parası bir o kadar stopaj, yok tabela vergisi, yok ekmekler için poşet parası, iki tane eleman lazım asgari ücretten çalışırsan sigorta falan aylık 7000 TL, eleman yıllık izne çıkacak bir buçuk iki aydır Joker eleman çalıştır o da ekstra 3-4 bin ondan sonra bu işte dedi para var ha.

Önce işin içine gir ondan sonra gel bir daha konuşalım bunları Bunlar sadece aklıma gelen giderler Yani demem o ki bu devirde sadece aklını kullananlar para kazanabiliyor diğerleri ise aklını kullananların elinde günü kurtarmaya çalışıyor yani hep söylediğim gibi artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ama bunu iyi anlamda vurgulamak lazım.

Daha Çok çalışarak ve aklımızı daha çok kullanarak başaramayacağımız hiçbir şey yok yeni sektörler doğarken bunları yakından takip etmek gerekli sadece umarım sizler için azıcık da olsa faydalı olabilmişimdir. Ben sizlerin yararına olduğunu düşündüm özel listeler paylaşmaya devam edeceğim.

Yorum Yap