İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

En İyi Tıraş Makinesi | Her Bütçeye Uygun!

En İyi Tıraş Makinesi | Her Bütçeye Uygun!
+ - 0

Daha önce sizler için yazmış olduğumuz kablosuz kulaklık, airfryer markası, elektirikli Scooter serilerin bu seferde en iyi tıraş makinesini inceleyeceğiz. Daha doğrusu bize göre en iyilerini sizlerle birlikte ele alacağız. Kendi kullanım deneyimlerimizi göre de bunları sizlere hazırladık şimdi lafı daha fazla uzatmadan dilerseniz listeye geçelim.

Bu kadar titiz bir araştırmanın sonucunda sizlere en iyilerini sunmaya çalıştık. Şimdi öncelikle şunları belirtmek istiyorum ki bu listeyi oluştururken tabii ki daha farklı model ve markalar vardı ama bir fiyat performans olanlarını sizlerle buluşturmak istedik.

En İyi Tıraş Makinesi

Peki en iyi tıraş makinesi alırken nelere dikkat etmek gerekiyor. Örneğin aldığınız makinenin sakal tıraşı için düz başlıklı mı yuvarlak döner başlıklı mı olmasını istiyorsunuz? Buna dikkat etmelisiniz, bu makinenin pilli mi şarjlı mı olduğuna da yine dikkat etmenizde fayda var yine belki de en önemli dikkat etmeniz gereken noktalardan birisi makine ıslak kuru olarak kullanabiliyor musunuz?

Çünkü bazı makineler sadece kuru kullanım sunuyor makinenin titanyum başlıklı olması uzun ömürlü olmasında beraberinde getiriyor. Buna dikkat etmeniz de yine fayda var makine alırken yanında yan ürün satmaya çok fazla uğraşıyorlarsa bilin ki bu makine çabuk bozulacak.

Çünkü bu noktada başlık yenilemesi bıçak yenilemesi diyerek cebinizden çok fazla para çıkmasına da neden olabilirsiniz şarjlı bir makine alıyorsanız şarj süresi ve kullanım süresini dikkate almanızda fayda var yine kendi deneyimlerimden birisini de sizlere aktaracak olursam, kestiğiniz kılları içerisinde bir haznede tutabilen makineler oldukça kullanışlı oluyor.

Ayrıca kullanım sırasında çok fazla ses çıkaran makinelerden koşarak uzaklaşın çünkü siz tıraş olurken pancar motoru çalışıyor gibi bir hissiyata verebilir. Makinen ellerimize geçecek olursak pahalı üründen ucuz ürüne doğru tek tek gireceğiz ilk en iyi tıraş makinesi;

Bra SERI 5 B1200S Tıraş Makinesi

Bra SERI 5 B1200S Tıraş Makinesi

Burada önemli bir detayı ilk etapta vermek istiyorum ki bu makine sadece sakal tıraşı yapıyor. Listemizin devamında hem saç hem sakal tıraşını birlikte yapabilen makinelerden de bahsedeceğiz her gün işe gidiyorsanız ve tıraş bıçaklarının bıktıysanız bu makine gerçekten işinizi fazlasıyla görecektir ve sizleri kesinlikle üzmeyecektir.

Fiyatı ile başlayacak olursak hepsiburada‘da 899 liralık fiyatıyla ön plana çıkıyor burada şunu kesinlikle belirtmek istiyorum. Sizin listeyi okuduğunuz tarihte bu fiyatta değişmeler olabilir.

Bu cihazımızın özelliklerini şöyle bakacak olursak. Öncelikle başlık tipinin döner başlıklı olduğunun da altını çizelim yine bu modeller yüz için ek başlık bulunuyor ki bu da önemli detaylardan birisiydi Bra SERI 5 B1200S modelini kablosuz ve ıslak kullanımı bulunması artı özelliklerinden ikisiydi.

Sarj dolum süresinin bir saatlik oldukça düşük diyebileceğimiz bir süre ile karşımıza çıkması ve kırk beş dakikalık bizlere kullanım süresinde vaat etmesi cihazın yine ön plana çıkan önemli özelliklerindendi. Bra SERI 5 B1200S modelini Islak, Kuru olarak kullanabilmeniz makinenin yine ön plana çıkan diğer özellikleri olarak söyleyebiliriz.

Bra SERI 5 B1200S modelinin olumlu yönlerinden şöyle bahsedecek olursak sinek kaydına olabildiğince en yakın tıraş deneyimini sizlere sunuyor. Şimdi şunu belirtmeden geçmeyelim hiç bir tıraş makinesi sinek kaydı tıraşı kusursuz olarak sizlere sunmaz.

Ama bu cihaz bu deneyimi sizlerle olabildiğince yakın bir şekilde sunuyor ürünün olumlu kullanıcı deneyimlerinden birisi cildiniz sivilceli yağlı bir yapıya sahipse bile tahriş etmeden konforlu bir tıraş imkanı sunuyor. Bir de olumsuz yönden bahsettik olursak.

Yanında gelen favori düzeltme aparatının çok fazla iyi bir deneyim sunmadığı belirtildi. Yani bazen tıraş bıçağıyla favorilerini düzeltiyorum diyenler oldu Bra SERI 5 B1200S modelini inceledik listemizin iki ürüne geçecek olursak.

En iyi Tıraş Makinesi Philips MG7720/15,

Philips Tıraş makinesi

Bu cihaz gerçekten benim bu listede en beğendiğim cihaz olarak yer alıyor. Bu cihazı gözünüz kapalı olarak alabilirsiniz. Şimdi detaylarına nedenlerinden sizlere bahsedeceğim. Öncelikle fiyatını söyleyecek olursak en uygun olarak yine hepsiburada‘da 729 liralık satış fiyatıyla sunuluyor bu cihaz benim için neden önemli gerçekten fiyat performans ikilisinin hakkını neden veriyor on dördü bir arada hem saç tıraşı hem de sakal tıraşı imkanı sizlere sunuyor.

Yine vücut tipleri ile birlikte vücut tıraşlarınızı da kolaylıkla yapabiliyorsunuz şöyle baktığınız zaman hem ergonomik hem estetik yapısıyla 14 tane başlık sunmasıyla birlikte gerçekten işinizi yapabileceğiniz İsviçre çakısı gibi bir cihaz desek yanlış olmaz.

Bu cihazın kullanışlı olmasının yanı sıra benim için en önemli özelliği şarj süresinin gerçekten muazzam seviyelerde olması teknik özelliklerine şöyle bir bakacak olursak Philipsin bu ürünün de Islak, Kuru kullanım imkanı sunulabilmesi en önemli özelliklerinden birisi bana göre.

Çünkü gerçekten ıslak kullanım sunması kullanılabilirlik açısından önemli noktalardan birisi Bunlara ek olarak ürünü yine kablosu olarak kullanabiliyorsunuz. İsviçre çakısı demiştim ya gerçekten o ismi hak ediyor yüz, saç, sakal, kulak ve tabiri caizse vücudumuzun her yerinde kullanabiliyorsunuz.

Philips yıllardır bu ürünü sunuyor çok fazla satılan modellerin başında gelen bir modeldir kendisi bende daha önce kullanmış birisi olarak bu ürünü sizlere Kesinlikle tavsiye ediyorum. Yine cihazımızı bir saatlik şarjla tam 120 dakika boyunca kullanabiliyorsunuz bir tıraş makinesi için gerçekten uzun bir süre şimdi diyeceksiniz adamlar 120 dakika olarak vaat etmişler ama bu kullanım esnasında da gerçekten oluyor mu? Evet oluyor.

Ürünümüzün başlığı düz başlık olması ile birlikte sadece gıri renk seçeneğinin bulunması da diğer özellikleri arasında bulunuyor olumlu olumsuz yönlerinden bahsedecek olursak. Benim için en önemli olumlu yönü bir saatlik şarjla iki saatlik kullanım süresi vaat etmesi ki bu gerçekten önemli bir değer bunun yanında yüz, burun, kulak her yerde kullanabiliyor olmanız ürünün kullanılabilirliğine ön plana çıkarıyor yine kullanıcı deneyimleri de bunu destekler nitelikte.

Bu kullanıcılardan biri ise yine ben olduğum için gönül rahatlığıyla sizlere söyleyebilirim olumsuz yönlerinden bahsedecek olursak bazı aparatların istenileni verememesi olumsuz yönlerinden birisiydi özellikle kulak burun aparatların da bu sorun yaşanabiliyor du olumsuz yönü olarak verebileceğimiz bir nokta olacaksa bunu söyleyebilirim.

Philips QP6505 One Blade Pro

Philips QP6505 One Blade Pro

En uygun olarak trendyol‘da 549 liralık fiyatıyla satışa sunulmuş. Philipsin bu ürünün de en önemli özelliği şimdi bakıyorsunuz tek bir aparat ile oluşuyor ama dikkat edecek olursanız bu tarağın dokuz farklı kesme ayarı bulunuyor. Dokuz farklı aparat yerine bir aparat üzerinde dokuz farklı ayar yapabilmeniz aparat sayısını olabildiğince indirgiyor böylelikle aparatlar arasında çok fazla kaybolmadan tek aparatla işlerinizi hallede biliyorsunuz.

Bu ürünün en önemli güzelliği de buydu zaten dokuz farklı uzunluk ayarı ise 0.5 milimetre ile 7 milimetre arasında değişiyor yine bu ürünün de Islak, Kuru kullanım olarak uygun olduğunu belirtelim.

Makinenin şöyle bir yapısına baktığımızda ekonomik bir tasarım sunması yüzünüzün hatlarına uygun bir şekilde tıraş performansı sunması da beraberinde geliyor bu tasarımla birlikte oyun bölgesindeki sakallarda kolay bir şekilde alabiliyor olmanız önemli detaylardan birisi.

Çünkü boyun bölgesinde bazen sakallar kalabiliyor ne kadar uğraşsanız da o sakalları kesmeye biliyor bazı cihazlar makinenin hoşuma gitmeyen belki de en önemli noktası.

Tıraş bıçaklarını bir süre kullandıktan sonra değiştirmek zorunda kalmak ve bu bu haliyle ilk bir harcama gerektiriyor makinayı aldıktan sonra bu ek harcamalar canınızı biraz sıkabilir. Tahriş olan yüzünüz hassas bir cildiniz varsa gerçekten en iyi sakal tıraş makinesinden birisi de Philips QP6505 One Blade Pro ürünün teknik detaylarından da şöyle kısaca bahsedecek olursak.

Kablosuz kullanımının olması 60 dakikalık kullanım süresi vaat etmesi en önemli özelliklerinden ikisi iken şarj olma süresinin 8 saatlik oldukça uzun süre olması olumsuz yönlerinden birisi olarak söyleyebiliriz ıslak ve kuru kullanımı bir arada sunması da yine önemli detaylarından birisi buna ek olarak sadece sakalınız da bu ürünü kullanabiliyorsunuz.

Philips QP6505 One Blade Pro’nun olumlu yönlerinden şöyle bahsedecek olursam en önemli olumlu yönü tek aparatta dokuz farklı ayarın bulunmasıyla birlikte fazla aparattan kurtulmuş oluyorsunuz. Philips QP6505 One Blade Pro’nun olumsuz yönünden bahsedecek olursak.

Sekiz saatlik şarj süresinin oldukça uzun bir süre olması tıraş bıçaklarının bir süre sonra değiştirilmesi gerekiyor olması da olumsuz yönlerinin ikisi idi yine şöyle bu bir baktığımızda bu fiyata alabileceğiniz sakal tıraşın da en iyi tıraş makinesinden birisidir. Bunu gönül rahatlığıyla yeni söyleyebilirim.

Braun MGK 3221

Braun MGK 3221

Bu da gerçekten hem saati hem sakal tıraşı olmak isteyenler için biçilmiş kaftan Bu fiyata alabileceğiniz en iyi tıraş makinesinden birisidir. 289 liralık fiyatıyla şu anda da gerçekten güzel bir indirimde bu fiyata bu cihazı kesinlikle kaçırmayın diyorum.

Hepsiburada’da satışa sunulmuş yine bu ürünümüzde de altı tane aparat bulunuyor ki bu fiyata bu kadar aparat sayısıyla birlikte olması da önemli noktalarından birisi teknik detaylarından bahsedecek olursak başlık tipinin döner başlık olması yüz için ek başlık seçeneğinde yanında bulunması teknik özelliklerinden bir kaçıydı bu cihazımız da ne yazık ki ıslak kullanım özelliği bulunmuyor ama aparatları çıkarıp yıkayabiliyorsunuz.

Cihazın olumlu yönlerinden şöyle kısaca bahsedecek olursam 6 tane aparatının bulunması bu yönleriyle birlikte fiyat performans olarak uygun bir cihaz olduğunu gönül rahatlığıyla yine belirtebilirim cihazımızın olumsuz olarak belki de en önemli noktası ıslak kullanım imkanı sunmaması.

Bu sizin için ne kadar önemlidir bilmiyorum ama benim için önemli detaylardan birisidir cihazı bazen yıkamak istiyorum temizlemek istiyorum bu noktada sorun olabilir ama diğer özellikleriyle birlikte bunu da göz ardı edebilirsiniz. Gerçekten bu fiyata böyle bir cihaz alabilmek şu anki piyasada kolay değil.

Xiaomi Enchen Blackstone-C Tıraş Makinesi

Xiaomi Enchen Blackstone-C Tıraş Makinesi

Listemizin son sırasında çok şaşıracağınız rakamı ile en iyi tıraş makinesi Xiaomi’den geliyor. Baktığımızda gerçekten komik bir rakam 199 liralık satış fiyatıyla hepsiburada‘da satışa sunulmuş Xiaomi Enchen Blackstone-C tıraş makinelerinde kullandığı alt markası telefonlarda redmi olduğu gibi robot süpürge de VIOMI olduğu gibi burada Enchen markası olarak satışa sunuyor.

Zaten baktığınız zaman satıcı Xiaomi cihazın fiyatı gerçekten çok iyi 200 liraya bir tıraş makinesi alıyorsunuz bu ürünün muadili olarak Philips Aqua Touch at770 modelini kullandım Philips Aqua Touch serisinin fiyatları şu görmüş olduğunuz fiyatın 2-3 katına çıkıyorken bu fiyata sakal tıraş makinesi alabilmekte gerçekten zor bir durum.

Xiaomi Enchen Blackstone-C modelinin şöyle bir teknik özelliklerinden kısa kısa bahsetmek istiyorum yine bu ürünümüzde ıslak ve kuru kullanım özelliği bulunuyor. Ve benim için en önemli noktalardan birisi ise bir saatlik şarj süresiyle birlikte tamı tamına iki saat şarj performansı sizlere sunuyor ki kullanım süresinin bu kadar uzun olması bu cihazın bu fiyata gerçekten önemli bir noktada olduğunu gösteriyor.

Şimdi bana diyeceksiniz ki listedeki her ürün için fiyat performans tabirini kullanıyor ama baktığınızda bensizlere zaten bu ürünü seçerken ince eleyip sık dokuyarak en uygun fiyatla uzun yıllar kullanabileceğiniz cihazları sunmaya çalışıyorum olumlu yönlerinden bahsettiğim gibi olumsuz yönlerinden de bahsediyorum ki.

Nihai kullanıcı olarak her ikisi de sizin için önem arz ediyor kendimi de sizlerin yerine koyarak sizlere aktarıyorum. Neyse teknik özelliklerden devam edecek olursak başlık tipi olarak döner başlığın kullanıldığını bu cihazda da belirtelim ses seviyesi olarak gerçekten dünya standartlarının altında bir ses seviyesi sunuyor.

Ayrıca bu üründe benim dikkatimi çeken bir özellik var ki type c ile birlikte şarj edebiliyorsunuz bu muazzam bir detay şimdi diyeceksiniz type c olması neden bu kadar önemli seyahattesiniz o sırada da yanınız da herhangi bir priz yok tak Power Bence şarj olsun.

Ayrıca cihaz elinize aldığınızda o kadar hafif ki bu ağırlık sizlere düşündürebilir hani bir algı vardır ya çok hafif geliyorsa biz sağlam olmadığını düşünürsünüz yani genel bir algıdır bu o noktada bir tereddüdünüz olmasın bu fiyata alabileceğiniz en sağlam cihazlardan birisidir.

Sinek kaydı tıraş performans açısından ve bu cihazı 2-3 katı fiyata satılan cihazlara göre eksik kalır yanıyor aile sizin de görselde gördüğünüz gibi küçük tüyler için yan tarafını konumlandırılmış bir aparatı bulunuyor bu aparat kompakt bir şekilde açılıp kapanabiliyor.

Ürünün olumlu yönlerinden bahsedecek olursam bence gerçekten çok fazla bu fiyata alabilir olmanız zaten başlı başına bir olumlu özelliği bunun yanında iki saatlik oldukça uzun bir kullanım süresi vaat etmesi de önemli detaylarından olumlu özelliklerinden birisiydi ürünün olumsuz yönüne bakmak isteyeceğim ama ben de gerçekten olumsuz bir yönü bulunmuyor.

200 liraya bu özelliklerde almış olduğunuz cihaz da olumsuz yönde aramakta bence mantıklı olmaz. Evet Sevgili dostlar bu listemiz de sizlere piyasada satın alabileceğiniz bize göre en iyi tıraş makinesini inceledik biz bu listeyi oluştururken her bütçeye uygun olmasına dikkat aldık umarız gerçekten bu sizler için yararlı bir liste olmuştur.

Yorum Yap