İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

En İyi Cam Silme Robotu – Artık Çok Temiz!

En İyi Cam Silme Robotu – Artık Çok Temiz!
+ - 0

En iyi cam silme robotu almak istiyorum ama benim tereddütlerim var gerçekten hangisi fiyat performans ürünü, hangisi bana daha uygun diyorsanız doğru yerdesiniz.

En İyi Cam Silme Robotu

Bu listede bizden özellikle istediğiniz en iyi cam silme robotu önerileri sunacağız bize göre en iyi alabileceğiniz beş tane cam silme robotunu sizlerle birlikte inceleyeceğiz daha öncede sizlere bize göre piyasada satın alabileceğiniz en iyi 5 robot süpürge listesi de yazmıştık. Şimdi lafı daha fazla uzatmadan listemize geçip alabileceğiniz en iyi cam silme robotuna yakından bakalım.

Ürün önerilerinden önce sizlere birkaç tane önemli noktayı detayı aktarmak istiyorum. Bir cam silme robotu almak istiyorsanız bütçeniz de göz önünde bulundurarak toplam ne kadar toz kapasitesinin olduğuna, sarj süresi ve çalışma süresinin ne kadar olduğuna ve ayrıca emiş türü gibi önemli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Biz de zaten bu ürünleri sizlere sunarken gerçekten ince eleyip sık dokuduk önemli yorumları deneyimleri de sizlere aktarıp bu ürünlerin öne çıkan özelliklerini olumlu olumsuz yönlerinde sizlerle birlikte ele alacağız cam silme robotu kimisi için ne kadar gerekli gibi bir soru işaretini kafada uyandırabilir ama şöyle düşünün pencerelerin iç kısımlarını kolay bir şekilde temizliyorsunuz.

Hadi merdiven kurduğunuz veya yüksek bir noktaya çıkarak kolay bir şekilde temizlediniz ama bir de önemli bir detay var ki bu pencerelerin dış kısmı yani camların dış kısmı sizin canınız tehlikeye girmese de bir temizlikçi bile tutmuş olsanız bu sefer de onun canını tehlikeye girecek.

Bu noktada benim için gerçekten yararlı olduğunun altını çize bilirim tabii ki birçoğumuzun kriterlerinden en önemlisi fiyat kısmı, fiyat tarafına baktığımızda hangisinin uygun olduğunu hepimiz önemsiyoruz.

Ama bir de olayın şu boyutu var ki alacağınız cihazın temizleme fonksiyonları evinizin camına uygunluğu kullanım kolaylığı gibi kriterlerde seçiminizi kolaylaştıracaktır.

Bizler de bu noktada karar vermenizi kolaylaştırmak adına bu ürünleri seçtik. Bir yandan size vakit kazandırırken bir yandan da canınızı tehlikeye atmamış oluyorsunuz ki.

Bence bu gerçekten önemli her hangi bir merdiven kursanız bunun ayağı kaysa düşseniz bu da canı tehlikeye atmaktır. O yüzden cam silme robotlarının gerçekten kullanışlı cihazlar olduğunu belirtebilirim.

Başlangıçta ben bunu çok kullanmam diyorsunuz ama bir müddet sonra gerçekten kolaylığı gördüğünüzde seve seve kullanıyorsunuz şimdi lafı daha fazla uzatmadan ilk cihazımız ile başlayalım.

En iyi cam silme robotu Hobot 298

En iyi cam silme robotu Hobot 298

İlk cihazımız Hobot 298 modelli pencere temizle robotu. Bu cihazımız 5.799 liralık fiyatıyla hepsiburada’da satışa sunulmuş şunu da belirtelim. Biz bu fiyatları araştırırken şu an günümüzde hangisi uygunsa ve güvenirse o sitelerden sizlere sunuyoruz. Bu fiyatlarda değişiklikler olabilir.

Hobot 298 piyasadaki alabileceğiniz en iyi modellerden birisi gerek sunmuş olduğu kullanım kolaylıkları ile gerekse de işini tam anlamıyla yapıyor olmasıyla. Öncelikle Hobot 298’in özelliklerinden bahsedecek olursak. Cihazımız ideal cam temizliğini nasıl yapılacağını belirlemek için yapay zekayı kullanıyor.

Cihazımızın üzerinde 3 adet temizleme modu bulunuyor ki bunlar da gayet kullanışlı bir biçimde dizayn edilmiş ayrıca cihazımızı yine telefon veya uzaktan kumanda ile kontrol edebiliyor iken burada kumandanın çok da kullanışlı olmadığını belirtebilirim.

En azından kullanıcı deneyimlerinden yola çıkarak bunu sizlere rahatlıkla söyleyebilirim. Ayrıca pencerelerinizin ışıl ışıl daha parlak bir görünüme sahip olması için ultrasonik püskürtme yapıyor. Bu sistem sayesinde pencerenizde ki matlığı birazcık da olsa alıyor ve daha parlak bir yapıya görünüme kavuşturuyor.

Hobot 298’in toz kapasitesinin 0.80 litre olması ve şarj süresi de bir saat olması öne çıkan özelliklerinden ayrıca çalışma süresi olarak 60 dakika yani tamı tamına bir saatlik süre vaat etmesi de yine ön plana çıkan özelliklerinden bu noktada kullanım ve şarj süresinin bir saat olması da bence ideal bir seviye.

Ayrıca Hobot 298’in su tankı kapasitesi de 0.75 litre olarak karşımıza çıkıyor. Olumlu yönlerinden bahsedecek olursak. Öncelikle ultra sonik püskürtme sistemi ile birlikte camlarınız da ki o parlaklığı arttırabilmesi. Ayrıca su ve toz kapasitesinin gayet ideal seviyelerde olması bunların yanında üç farklı temizleme modunun bulunması ama olumsuz yönlerinden de bahsedecek olursak ilk olarak fiyatının birazcık olsun yüksek olması.

Çünkü baktığımızda 5800 lira gibi bir fiyatı gözünüzden çıkarmalısınız bir yandan da biraz da olsa büyük ve ağır bir robot olması biraz sizleri zorlayabilir. Burada kullanım deneyimlerinden birisini sizlere aktarmak istiyorum ki; çok kirli bir camı çok az bir camsil ile birlikte birazcık nemlendirirseniz kendi püskürtme sinden de destek alarak çok temiz bir hale getiriyor bunu da sizlere aktarmış olalım.

Hobot 388 Cam Silme Robotu

Hobot 388 Cam Silme Robotu

Şimdi geçelim en iyi cam silme robotu olan Hobot 388 modeline. İkinci modelimiz 4999 liralık fiyatıyla hepsiburada’da satışa sunulmuş vakum yaparak camlara tutunan ve uzaktan kumandalı bir model Hobot 388 temizlik bezlerinin üzerine takılı olması ve tekerlekleri sayesinde canlarımızın yüzeyinde gezinerek kolay bir şekilde temizliyor.

Hobot 388’de de yapay zekanın bulunduğunu belirtelim manuel olarak da kumandayla sizler temizlik yapabiliyorsunuz. Bunun altını çizelim diğer özelliklerinden de bahsedecek olursak toz haznesinin bulunmadığını belirtirken şarj süresinde iki buçuk saat gibi uzun bir süre olduğunu belirtebiliriz.

Hobot 388’in de çalışma süresi 20 dakika gibi ne yazık kısa bir süre 298 modelin de bu süre bir saate kadar çıkıyordu. Cam silme robotları ilk çıktığında sadece kablolu kullanım sunuyordu ama artık kablosu olarak kullanımda sunması bu sürelerin Şimdilik kısa olmasına yol açıyor bu teknoloji daha da ilerledikçe bu süreler.

Tabii ki akıllı robot süpürgelerde olduğu gibi uzun sürelere çıkacaktır. Bu arada akıllı robot süpürge demişken sizler için daha önce yazmış olduğumuz robot süpürge listemize de bakabilirsiniz. Hobot 388’in su tankı kapasitesinin ise 0.04 litre olduğunu da belirtelim.

Olumlu yönlerinden de bahsedecek olursak öncelikle yapay zeka ile desteklenmesi yine burada önemli noktası iken fiyatının da ideal seviyelerde olması diğer bir olumlu özelliği idi olumsuz olarak ise çalışma sırasında normal bir süpürge kadar ses çıkarabildiği de belirtildi ayrıca çalışma süresinin çok düşük şarj süresinin ise biraz yüksek olması da olumsuz diyebileceğimiz bir noktasıydı.

Hobot 388 aslında baktığımızda fiyatı göz önünde bulundurulduğunda ideal bir cihaz olduğunu belirtebiliriz. Hobot 388’e baktıktan sonra şimdi geliyoruz diğer önerimize.

Mamibot W120 Cam Silme Robotu

Mamibot W120 Cam Silme Robotu

Mamibot bot ismi biraz kulağa garip geliyor buradan baktığınızda komik gelebilir. Neyse biz ismi ile çok fazla ilgilenmeden öne çıkan olumlu olumsuz özelliklerine bir bakalım fiyatına bakalım fiyatı nedir? 3.990 liraya trendyol‘da satışa sunulmuş baktığınızda bin liralık bir fark var bir önceki modele göre.

Şöyle bir tasarımına baktığımızda daha kompakt bir şekilde gözümüze çarpıyor böyle olması da cam temizliğinde daha rahat olmasını sağlıyor. Bu sebeple kullanımının da çok kolay bir şekilde olduğunu belirtebiliriz uzaktan kumandasının olması ve tek bir tuşla kolay bir kullanım sunması kafa karıştıran teknolojilerden hoşlanmayanlar için gayet güzel bir özellik olmuş desek yeridir.

Dizayn yönünden tasarım yönünden gerçekten benim en çok dikkatimi çeken cihazlardan oldu yine bu cihazında toz kapasitesini 0.80 litre su kapasitesinin ise 0.75 litre olduğunu belirtelim öte yandan çalışma ve şarj süresinin bir saat olarak öne çıkması da bence en önemli noktalarından.

Fiyatının da göz önünde bulundurduğumuzda bir önceki modele göre artıları olarak söyleyebiliriz olumlu yönleri olarak kompakt bir dizayna sahip olmasıyla birlikte kolay kullanım sunması ve ayrıca uygulamadan yönetilebilmesi ve toz kapasitesi su kapasitesinin yüksek olması da öne çıkan özellikleri olumsuz yönü ise 2 adet temizleme moduyla sınırlı kalması olarak söyleyebiliriz. Mamibot W120 modeli inceledikten sonra şimdi geliyoruz sıradaki önerimize.

Ecovacs Wınbot 880 Cam Silme Robotu

Ecovacs Wınbot 880 Cam Silme Robotu

3.971 liralık fiyatıyla şu anda Amazon’da satışa sunulmuş cihaz da dört aşamalı temizlik modunun ve derin temizlik modunun olması önemli özellikleri Ecovacs Wınbot 880’i uzaktan kumanda ile kontrol edebiliyor iken çerçeve gibi çerçevesiz camları da kolay bir şekilde kullanabiliyorsunuz yine uygulama üzerinden de kullanım imkanı sunuyor.

Çalışma süresinin 55 dakika ve şarj süresinin ise bir saat olması ön plana çıkan diğer özellikleriyiydi öte yandan 1.8 kilogramlık ağırlığa sahip Ecovacs Wınbot 880 modeli.

Olumlu yönü olarak 75 wattlık güç değeri sunması ve öte yandan uzun süreli kullanım imkanı vaat etmesi ve ayrıca da dört aşamalı temizlik imkanı sunması da olumlu olarak bahsedebileceğimiz noktaları olumsuz olarak ise biraz da olsa ağır ve kaba yapıya sahip olması ayrıca kullanım esnasında ses seviyesinin birazcık da olsa yüksek olduğu da kullanım deneyimleri arasındaydı.

Xiaomi DDC55 Hutt Cam Silme Robotu

Xiaomi DDC55 Hutt Cam Silme Robotu

Şimdi geliyoruz Xiaomi DDC55 Hutt modeline Xiaomi’de bu işi gerçekten iyi yapan markalar arasında en uygun olarak bu cihaz önerimizi sizlere sunacağız 1.748 liralık fiyatıyla hepsiburada‘da satışa sunulmuş. Gerçekten bu fiyatı düşündüğümüzde ve özelliklerini göz önünde bulundurduğumuz da tam bir fiyat performans ürünü desek yanlış olmaz.

Xiaomi DDC55 Hutt modeli 20 dakika boyunca herhangi bir güç kaynağı olmadan temizlik yapabiliyor. Ayrıca şarjı bittiğinde ise camdan hemen düşmüyor belli bir süre kalıyor bir metre karelik alanı yaklaşık üç dakika gibi kısa bir sürede temizlemesi de öne çıkan noktası gürültü açısından gerçekten ideal seviyelerde diyebileceğimiz 65 desibellik gürültü seviyesine sahip olması da yine dikkatimi çeken noktasıydı.

Bataryayı tam oldurmak için ihtiyacınız olan süre ise tam iki saat küçük bir yapıya sahip olmasıyla birlikte yine temizlik esnasında hızlı olması ön plana çıkan özelliği ayrıca kullanım deneyimlerinden birisi ise gerçekten fiyatını hak ettiği idi. Bu yoruma sebep olan nokta ise temizliği de gayet iyi seviyeler de yapması hiç bir iz bırakmadan öte yandan kutusunda birçok da temizleme bezi çıktığında belirtilenler arasında.

Ne yazık ki ama bu cihazımız da toz ve su tankı bulunmuyor olumlu yönleri olarak fiyatı söyleyebiliriz öte yandan gerçekten küçük bir yapıya sahip olması da kullanım kolaylığı sunuyor olumsuz olarak ise su ve toz tankın bulunmaması iki saatlik sel süresinde diğer bir olumsuz yönü olarak söyleyebiliriz ama bunları da fiyatını düşündüğümüzde göz ardı etmenizde fayda var diye düşünüyorum.

Çünkü bu fiyata gerçekten alabileceğiniz en iyi cam silme robotu olarak söyleyebilirim. Peki ben olsam bu cihazlar içerisinden hangisini alırdım bütçem gerçekten bunu elveriyorsa Hobot 388 modelini tercih ederdim. 4999 liralık fiyatıyla 20 dakikalık kullanım imkanı sunuyor iken şarj süresinin iki buçuk saat olması iyi seviyelerde temizlik yapması. Benim dikkatimi çeken noktalarıydı birazcık daha bütçenizi artırarak daha Hobot 298 modelini tercih edebilirsiniz.

Evet sevgili dostlar bu listemiz de sizler de birlikte alabileceğiniz bize göre en iyi cam silme robotunu inceledik. bunların önemli detaylarından olumlu olumsuz yönlerinden sizlere bahsettik. Umarız bu liste kafanızdaki soru işaretlerini bir nebze de olsa kaldırmıştır bu tür de öneri karşılaştırma listelerin gelmesini istiyorsanız takip etmeyi ve paylaşmayı unutmayın.

Yorum Yap