1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Çok Sevilen Bir İnsan Olmak! Sevilen İnsanların 4 Ortak Özelliği

Çok Sevilen Bir İnsan Olmak! Sevilen İnsanların 4 Ortak Özelliği
+ - 0

Her halde Günümüzün en önemli duygusu sevgi, çok sevilen bir insan olmak için neler yapabilirim yada sevilen insanların ortak özellikleri nedir? İnsanlar beni sevmesi için neler yapabilirim gibi soruları olanlara bir liste hazırladım artık insanlar sizi sevecek bundan emin olabilirsiniz.

Sevmek, sevilmek ikisini de istemeyen reddeden yoktur sanırım ben istemiyorum diyen varsa samimi değildir. Sevgi önemli bir kavram Arkadaşlar çok fazla yazılar yazdık sevmekle ilgili şöyle sevmeli, böyle sevmeli. Severken Bunu yapmak hatadır, Severken Bunu söylemek yanlıştır diye.

Şimdi bir de konuyu Başka bir açıdan inceleyelim sevilmek için neler yapmalı insan onlardan bahsedelim. Sevilen insanların kabul görmüş alışıla gelmiş özelliklerini anlatalım, doğru bilinen yanlışları koyalım ortaya.

Çünkü bir de böyle bir şey var saçımı süpürge ettim yine de sevmedi beni sözü ya da onun için neler yaptım yine de Yaranamadım sözleri. Acaba neyi görmüyoruz bu sözleri söylerken onları irdeleyelim olayı Sadece sevgilisini sevmek olarak da anlatmayacağım. Genel olarak bir arkadaş olarak, bir dost olarak, biz sevgili olarak, bir çalışan olarak, hatta bir patron olarak nasıl sevilen insan olunur maddeler halinde anlatacağım.

Sizde bir bakın bakalım bunlardan hangilerini taşıyorsunuz hangilerinde eksiklikler yaşıyorsunuz yorum kısmında bizlerle paylaşın bakalım ortak özellikleri paylaşan kaç kişi var hemen başlıyoruz maddelerimize. İşte sevilen insanların ortak özellikleri.

Çok Sevilen Bir İnsan Olma!

Yargılamaz

Ben her zaman şunu söylerim Günümüzün en büyük sorunu herkes bir hakim, herkes bir savcı her şeyi yargılama hastalığı var insanlarda tanıdığı, tanımadığı, komşusunu, televizyondaki sunucuyu sosyal medyanın kurucusunu herkesi yargılıyor haklıymış gibi böyle bir Hakkı varmış gibi etrafı bu kadar acımasızken en yakındaki sevgilisini arkadaşını Hatta ailesini mi yargılanmayacak onu da yargılıyor tabi…

Hükümler veriyor öyle bir misyon ediniyor. Nasıl yani, İlk konuşmada mı verdin telefon numaranı kızım sen çıldırmış olmalısın, senin yolun yol değil bu yüzüne söyleyeni. Bir de bunun arkasından konuşanı var ya bırak şunu Allah aşkına gitmiş daha ilk dakikada numarasını vermiş bence üzülmeyi hak ediyor sonuna kadar bunun gibileri her şey müstehak.

Dur içeceğine ilaç atılmadı, kötü yola düşmedi, telefonunu verdi ayrıca verede bilir sana mı kaldı yargılamak, sana mı kaldı hükümler vermek başına her türlü kötü şey gelebilir iznini vermek sana mı kaldı.

Başka bir versiyonu, dostum kız görüşmeye geldi topuklu ayakkabılar bir parfüm sıkmış yürüyen parfümleri hemen kısa kestim görüşmeyi. Belli ki hafifmeşrep bir parfüm ile bir ayakkabıyla bu kanaate vardıysan gel yarın önyargı olarak işe başla.

Sevilen insanlar yargılamaz arkadaşlar, hükümler vermez, önyargılarla iletişim kurmaz, bunları yapmadığı için de insanlar rahat olurlar yanlarında rahat giyinirler rahat konuşurlar çünkü bilirler ki arkalarına döndüklerinde burun büken başkasına dedikodusunu yapan biri olmayacak bu kişilerle zaman geçirmek istenir. Bu kişiler aramaya da yanında olma isteği olduğunda ilk sıralarda yer alır.

Destekler sevilen insanların başka bir özelliği de destekleyici yapılıdır o kadar önemli o kadar değerli bir özelliktir ki bu resmen kişiye özgüven aşılarlar. Bakın bu bizim toplumumuzda resmen mumla aranan bir özellik buna sahip insanlarda resmen El üstünde tutulurlar.

Çünkü sayıları çok düşük orandadır. Canım bir iş var ama gidip görüşsem mi diye düşünüyorum ya otur oturduğun yerde yerini bozma şimdi gideceksin, iki gün sonra basacaklar tekmeyi işinden olacaksın. Ya sen felaket tellalı mısın? Neden olumsuzluk saçıyorsun etrafa, git bir görüş canım içine siniyorsa daha iyi hissedeceksen imkanlarda iyi ise neden olmasın onlar zaten seni havada kaparlar da sen bir bak bakalım içine sinecek mi?

Bitti iki tepki arasındaki farkı görebiliyor musunuz? İkisi arasındaki özgüven yükleme ya da yerlere düşürmeyi görebiliyor musunuz? Önemini anlamak çok önemli. İster sevgili, ister arkadaş aynı kapıya çıkıyor kadın erkeği de fark etmez bunun desteklemek destekleyici olmak çok önemlidir. Ne işin var Faruk saçmalama buradaki asistanlar bitti tabi iş değiştirdi oradaki asistanlar elden geçir demi yok öyle bir şey otur oturduğun yerde. Yapma destekle asistan konusunda değil tabi… Bir girişim, bir adım, bir fikir konusunda destekle.

Enerji Verir

Enerjiyi sömürmez bakın yine çok önemli bir madde tersten gideceğim bir gözünüzü kapatın ve enerjinizi sömüren kişilere düşünün eski sevgilin de olabilir Bir arkadaşın da onun yanında ne hissettiğini düşün. Hava çok güzel çıkıp bir hava mı alsak, ya şimdi dışarısı kalabalıktır havada sıcak çıkar çıkmaz terleyeceğiz, dönünce duşa gir, saçları kurut, eşyaları yıkamaya at, deterjan yok, markete git deterjan al ya anlatırken içim şişti o anda dersin ki Allah da bilir cezanı versin dışarı çıkalım dedim.

Bu sevgili konusunda da böyle görüşüyorlar of işler çok kötü son siparişlerde iptal oldu böyle giderse Kredi çekmek gerekecek. Kredi çekmek çözüm değil ki ödeyemedikten sonra ya sevgilim var karşında ortamın enerjisini sömürme, Gürkan dertleşilmez mi? Dertleşir tabi ama Kırk gün kırk gece olmaz o dertleşme.

Neden biliyor musunuz? Çünkü dert herkes de var hem dert paylaşarak olmaz güzel şeyler de paylaşılmalı ki zaten bu tarz şeyler dertleşmek değildir. Bunu yapan kişi iş konusu kapanınca, benzin fiyatlarına yapılan zamdan konuyu açar sonra kahvedeki görevlinin hala onlara bakmasından devam eder, gelen çayın soğuk olduğuyla taçlandırıyor hadi kalkalım sıkıldım diye sonlandırır.

Bunları yapan kişiyle deli bir aşk yaşasan ne olur? Bu enerji emme operasyonu ile en büyük aşk bile sonlanır. O yüzden arkadaşlar etrafa enerji saçmak, pozitif olmak, karşındaki kişiye dünyanın tüm dertleri sendeymiş gibi değil de beraberken dertli düşünmediğin huzurunu vermek sevilen insanların ortak özellikleridir.

Dinleyici Olmak

Hem arkadaşlar da hem sevgililiklerde hatta iyi bir yönetici olmak da en önemli kriter dinleyici olmaktır arkadaşlar. Dert dinleyim manasında değil ama hep kötü örneklerden başladık burada örneğin kötüden verelim. Bir insanın her şeyi bilmesine imkan yoktur. Antik Yunan filozofu Sokrates’in bir tane sözü var.

“Bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir” Der. Her şeyi bildiğini düşünüp konuşmak karşındaki kişiye söz vermemek, sözü hep kendine tutmak kötü bir özelliktir. Bazen dinlenmek gerekir karşındakinin fikirlerini, düşüncelerini, duygularını, söylemek istediklerini hepsini dinlemek gerekir.

Bazen insan fikirde istemez yardımda istemez sadece dinlenmek ister, fikrini beyan etmek ister işte ister iyi arkadaş ister iyi bir sevgili hangisi olmak istiyorsanız karşınızdakini dinleyin. Çünkü dinleyen insanlar her daim sevilen insanlardır.

İyi Hissettirir

Över, iltifat eder, iyi hissettirir çok önemli ama bazen atladığımız bazen önemsemediğimiz bir durumdur bu arkadaşlar oysa o kadar çok önemlidir ki birine iltifat etmek, birine güzel bir şey söylemek, bir konuda övmek, teşekkür etmek çok önemli şeyler bunlar Üstelik bedavadır bunu yaptığın için kimse senden bir bedel talep etmez bunun bir vergisi yoktur.

Kanka sen de hoş çocukmuşsun gelsene yamacıma öyle değil tabii… ama biri o gün pozitif enerji saçıyorsa söylenmeli bugün çok iyi gözüküyorsun denmeli, biri bir şeye emek veriyorsa bunu görüyorsanız takdir etmeli. Çünkü Emek çok değerli bir şeydir. Çiçekleri sulayan bir kişiye çok güzel gözüküyorlar demek kimseden bir şey eksiltmez ama o emeği harcayan kişiye karşı inanılmaz motivasyon olur.

Yapılan bir yemeği yerken eline sağlık çok lezzetli olmuş demek sıradan bir cümledir ama karşıdaki insana çok iyi hissettirir. Bu ailen de olsa çünkü emeğine değeri anlatıyorsun. Sevgiline bugün çok hoş gözüküyorsun demek çalışanına, iş arkadaşına, çok uğraşmışsın ama değmiş bravo demek sadece kullanılan bir cümle kalıbıdır ama içten söylenince seni önemli bir yapar.

Takdir eden övmeyi bilen samimi bir insan yapar. Sevilen bir insan olma yolunda çok önemli bir adım atmış olursunuz. Tabi burada bir tane dipnot vereyim; Sevgililik Müessesesi için söylüyorum hiçbir karşılık almadan her gün iltifat edilmez, değer görmeden çok fazla övmek riskidir. Aman ayarlamayı iyi yapmalı.

Şimdi arkadaşlar önemli bir kısmı vurgulamak isterim doğru bilinen yanlışlar anlatmak isterim aslında maddiyatı ön planda tutmanla, cinselliğini kullanmanla, her gün aramamla her istediğini yapmanla, saçını süpürge etmenle, bir dediğini iki etmemenle sevilmezsin sevilen biri olmazsın.

Bunlar ancak karşı tarafa kısa sürede tatminlikler verirsin kısa sürede duygular, kısa sürede ortadan kaybolur. Kalıcı olmak istiyorsanız, insanların hayatında iz bırakmak yer edilmek ve aranmak istiyorsanız bu ortak noktaları hayat tarzı haline getirmelisiniz. Çünkü her ne kadar ikinci planda da olsa sevilmek bazen sevmekten daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir duygudur.

Yorum Yap