1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Diş Çürüğü Nasıl Geçer? Diş Hekimleri Bunun Bilinmesini İstemez

Diş Çürüğü Nasıl Geçer? Diş Hekimleri Bunun Bilinmesini İstemez
+ - 1

Diş çürüğü nasıl geçer? dediğinizi duyar gibiyim. Sizlere diş hekimlerin bile bilinmesini istemediği bir sırdan bahsedeceğim sonuçta Allah’ın nimetleri içerisin de yaşıyoruz değil mi? Çok fazla uzatmadan Diş çürüğü nasıl geçer? Cevaplayalım.

Evde kendiniz çürük dişlerinizi Acı çekmeden ortadan kaldırabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapmamız gerekiyor Bu makale de bunun cevabını bulacaksınız. Evde kendiniz çürük dişlerinizi Acı çekmeden ortadan kaldırabilirsiniz diş çürükleri vücutta doğru gitmeyen bir şeyler olduğuna dair aldığımız bir tür mesajdır bazen her ne kadar ağız sağlığımıza önem göstersek de dişlerimizin çürümesine engel olamayız.

Aslında doğanın bizlere sunduğu mucize gibi bir ilaç diş çürüklerini tamamen ortadan kaldırmanıza yardımcı oluyor. Tabi ki çok ilerlemiş ve çok kötü durumda olan çürükler için mutlaka diş doktoruna gitmenizi öneririz. Güldüğünüz de dişlerinizin bembeyaz görünmesini ister misiniz. Tabi ki bunu herkes ister fakat çürüyen bazı dişler bembeyaz dişlerin önüne geçebiliyor. Mesele yalnızca diş çürüğü değil elbette.

Dişlerimizin sağlamlığı aynı zamanda vücudumuzun sağlamlığıyla da doğrudan alakalıdır diş çürükleri düşündüğünüzden daha ciddi bir mesele diş çürüklerinin yalnızca ağız ve diş sağlığı ile ilgili olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz dişlerin sağlamlığı ve çürük olmaları vücudun tamamı ile alakalı. Dişler ne kadar sağlamsa vücut o kadar sağlam demektir dişler ne kadar çürükse vücutta o kadar sorun var demektir.

Peki dişlerinizi nasıl sağlam hale getirebiliriz ve bembeyaz yapabiliriz. Formül Tabii ki yalnızca dişleri fırçalamak ve az bakımına önem vermek değil aynı zamanda kullanabileceğiniz bazı doğal yöntemler dişlerinizdeki çürükleri ortadan kaldırır bu doğal yöntemlerin ilki Amerika’da bir üniversitede yapılan araştırma sonucunda açıklandı.

Peki bu nedir Hindistan cevizi yağı. Hindistan ceviz yağını daha önce hiç duymadığınız şu an bu makalemize kulak verin araştırmalara göre bilim insanları Hindistan ceviz yağının diş çürümesine neden olan bakterileri yok ettiğini ve diş sağlığını koruduğunu açıkladı. Hindistan cevizi yağının aynı zamanda doğal bir anti bakteriyel koruyucu olduğunu söyledi.

Çürüme başlangıcındaki dişler için malzemelerimiz 3 yemek kaşığı Hindistan ceviz yağı, bir miktar nane yağı, 3 yemek kaşığı karbonat, 2 çay kaşığı bitkisel tatlandırıcı nasıl kullanabiliriz malzemeler ufak bir kapta beyaz bir sıvı haline gelene kadar karıştırın daha sonra kabı bir gece bekletin bir gün sonra o kapta ki karışımdan diş fırçanıza bolca sürün ve dişlerinizi bu karışımla en az bir buçuk dakika fırçalayın ardından normal diş macununuzla tekrar dişlerinizi fırçalayın. Düzenli olarak bu yöntemi uygulayarak birkaç hafta içerisinde çürüklerden kurtulabilirsiniz başkalarının da yararlanabilmesi için makalemizi beğenerek paylaşmayı ve biz hepinize sağlıklı bir yaşam diliyoruz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.