1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Dikkat Çekme Yöntemleri 5 Davranış

Dikkat Çekme Yöntemleri 5 Davranış
+ - 1

Dikkat çekme yöntemleri listeme hoş geldiniz. Bu listem de girdiğiniz ortamda tüm ilgiyi üzerinize çekeceksiniz. Sevgili dostlar bazen yeni girilen ortamlarda, bazen sosyal çevrede, bazen sevdiğin kişiye karşı bir dikkat çekilme arzusu içinde oluruz. Bu bazen kendimize güvenimizi beslemek adınadır, bazen hoşlandığınız kişinin dikkatini çekmek bizi istemesini sağlamak adınadır.

Özellikle hoşlanılan, sevdiğiniz insanlara karşı Dikkat çekme yöntemleri sizin için çok önemli yöntemler olacaktır. Hiç öyle küçümsenecek bir şey de değildir ayrıca bu istek bazen çok ciddi hatalar yaptırır insana. Ah bu gözler neler gördü bu kulaklar neler işitti fark edilmek için yapılan hatalar arasında.

Bulunduğu ortamda Dikkat çekmek” href=”https://eksisozluk.com/dikkat-cekmek–130414″>dikkat çekmek için yüksek sesle espri yapan mı dersin, aşırı seksepaliteyi öne çıkaran elbiseler giyen mi dersin, o tarafa baksın diye şen kahkahalar atıp tüm ortamı inletenler mi dersin, yanlışlıkla olmuş gibi gidip üstüne kahve dökenler mi dersin. Bunların işleri daha kötü götürmekten başka hiçbir şey yapmaz.

Gelin bugün gerek yeni girdiğin sosyal alanlarda, gerek sosyal medyada, gerek hoşlandığın kişiye karşı, gerek karizmatik gözükmek istediğin ortamlar da. Nasıl fark edilirsin, nasıl dikkat çekersin, dikkat çekme yöntemleri neler bunlkardan bahsedelim hiç uzatmayalım başlayalım.

Dikkat Çekme Yöntemleri

Dikkat Çekme Yöntemleri

Bu arada arkadaşlar bu listemiz için çok çok önemli olan nasıl gizemli olursun? Merak edilen biri olmak hakkında bir liste hazırlamıştım bunları bilmek de fayda var benden söylemesi.

Kendini Fark Et

Dikkat Çekme Yöntemleri: İlk maddemiz kendini fark etmen. Kendine güvenmek, öz güveni artırmak diye birçok liste yaptım ve çok liste içinde madde olarak yerleştirdim. O yüzden işin o kısmına odaklanmayacağım bugün biraz farklı bir pencereden bakacağız kendimizdeki farkları bulacağız.

Benim hiç farkım yok tam tersi çok sıradanım diye düşünüyorsan bunu da artık bir aşalım lütfen. Öyle bir şey yok çünkü herkesin kendine has özellikleri vardır, diğer insanlardan sıyrılan farkları vardır fiziksel olur bazen bu farklar.

Saçların güzeldir, gözlerin güzeldir, boyun uzundur. Bazen yetenektir bu farklar güzel konuşmaktır, espri yapmaktır, tatlı dilli olmaktır. Şimdi bütün özellikleri alt alta sıralamayalım ama her insanda bir şey vardır. Bunları bulmalı ve parlatmalısınız. Sen çok okuyan birisindir kitaplardan güzel sözler vardır aklında paylaşmalısın sosyal medyanda paylaşmalısın sosyal ortamlarda o kişinin yanında.

William Shakespeare’in da dediği gibi ” Bazı yıkılışlar çok parlak kalkışların teşvikçisidir”. De bunu bırak. Yaz bunu sosyal medyada en sevdiğim sözdür diye. İşte bu senin artık farkın ama bakın lütfen şöyle şeyler değil.

Rapçi Ayhan’ın dediği gibi. “Yollar gitmekle bitseydi manitama giden yola yine de asfalt yetmezdi” bunları artık herkes yapıyor çünkü farkınızı bulun dostlar yok ben de demeyin mutlaka bir farkınız vardır onu bulun ve mutlaka sergileyin fark edilmenize ve dikkat çekmenizin anahtarı burada.

Yaratıcı Ol – Tarz Oluştur

Sevgili dostlar Dikkat çekme yöntemleri arıyorsanız  farkınızı ortaya koymalısınız demiştik, farkı ortaya koymanın bir başka yolu da yaratıcı olmaktır. Çünkü yaratıcı olduğunuz zaman ciddi bir çoğunun arasından sıyrılmış olursunuz, özgün olursunuz, kendinize has olursunuz size örnek vereceğim. Bundan Belki de on küsur yıl önce çalıştığım iş yerinde bir adam vardı.

Adam yaratıcılığını kullanmış kendine bir tarz oluşturmuştu ne giyerse giysin altına renkli çorap giyerdi. Bazen Pizza desenli, bazen fosfor renkli, bazen kurukafa görselli değişik değişik renklerde ister kot pantolon giysin ister takım elbise giysin şimdilerde moda gerçi bunlar ama o yıllar çok ilginç gelirdi bize.

Her gün insanlar yarın bakalım ne renk giyecek diye beklerdi bunun üzerine sohbetler ederdi ilginç tepkilerle karşılaşıyor musun diye soranlar mı dersin, ya ben bayılıyorum çoraplarına diyen mi dersin, bence çok itici ama geçen giydiğin kalpli olan hoştu diyen mi dersin.

Farkındaysanız beğenmeyen kişi bile incelemiş olay yaratıcı olmak, istikrarlı olmak ve tarz oluşturmak. Çünkü herkesten farklı bir tarzım varsa mutlaka dikkat çekersin ve farkındaysanız az önce bahsettiğim örnekte sadece bir çorapla yapılmış tarz tamam çorapla olmasın başka bir örnek verelim.

Bir tanıdığım yeni bir işe başlıyor her gün iş yerine giriyor selam veriyor etrafındakilere her gün farklı bir dilde, bir gün İngilizce, bir gün Almanca, bir gün Çince herkes acaba bugün hangi dilde selam verecek diye o kişiyi beklemeye başlıyor. Zaman geçtikçe iş iyice ilgi çekici hale geliyor böyle ki herkes bu seferki hangi dildi diye sormaya başlıyor.

Hatta dikkatini çekmek istediği kişide bugün gidip sen inanılmaz birisin diyor ya kaç farklı günaydın denebilir ki yirminci gün patlar balon demeyin dostlar dünya genelinde konuşulmuş ya da hala konuşulmaya devam eden 7111 tane dil var her gün 1’ini kullansan nereden baksam 19 20 yıl yapar.

O güzel taktik şu Instagram’dan bana pas vermeyen hatuna her gün yabancı bir dilde bir şeyler yazsam eninde sonun da ilgi çekerim diye düşünen varsa bir şey diyemem orijinal fikirleri arttırmak size kalmış yani dostlar yaratıcı olmak dikkat çekmek için ideal bir yöntemdir.

Bunu ister saçınla yap, ister taktığın aksesuarla, ister bir selamlama çeşidiyle, istersen güncel bir magazini TT alarak, fark edilmek adına yaratıcılık çok önemli bir basamaktır ama burada aykırı ve tarzınızdan çok uzaklaşacak şeylerden önermem yanakları sarıya, kaşları mora, saçları da turuncu yaptık mı dikkat çekelim gibi bir şeyi ben şahsen önermem. Farklılaşmayı abartıdan ayırdığın zaman başarılı olursun devam edelim.

Araştır – Günceli Yakala

Dostlar fark edilmenizi sağlayacak dikkat çekiciliğini artıracak bir başka nokta da günceli yakalamaktır. Günceli yakalamak, trendleri takip etmek, gündemi bilmek, konuşulanlara hakim olmak adına önemlidir ama felaket tellallığı yapmak değil bakın.

Dolar şu kadar olmuş bugün, şurada deprem olmuş, aman şuna zam gelmiş aman bu kişi şöyle bir açıklama yapmış. Bunlar dikkat çekmenizi sağlamaz. Bunlar senin sıradan yapar çünkü bunları herkes yapıyor ama şu çok önemlidir. Özellikle konuşmalara eşlik etmek o konuda fikir sahibi olmak yorum yapabilmek ya da yönlendirebilmek dikkat çekiciliğinizi artırır ya şunu yeni dizisini izledin mi yok izlemedim tamam dendi konu kitlendi.

Ama bir de şunu düşünün ya falancanın dizisini izleyen var mı ya izlemedim ama kısaca okudum, okuyunca anladım yıllar önce izlediğim bir Kore filmini alıntılamışlar. Eğer ilginizi çektiyse bak sana şu filmi öneririm orijinalinin çok daha güzel olduğuna eminim bakın bilgili gözükmek, bilgiyi güzel kullanmak, bir konu hakkında yorum yapabilmek fark edilmeni sağlar.

Özellikle güncel konular anlık hayat akışı bilgiyi kullanmak için idealdir o yüzden günceli yakalamak güncel hakkında araştırma yapmak fark edilmeni sağlar karşındaki kişinin dikkatini çekmek için birebirdir.

Algını Aç – Fırsatları Değerlendir

Sevgili dostlar herkesin hayatının bir yerinde hayatını değiştirecek önemli fırsatlar çıkar karşısına bazılarımız şanslıdır çok geri çıkar bunlar bazılarımızın karşısına birkaç kere çıkar ama ne olursa olsun mutlaka çıkar. Önemli olan o gelen fırsata hazırlıklı olmak ve onun fırsat olduğunu anlayıp adım atmaktır.

Algıların kapalıysa o fırsatı fark edemezsin, fırsat olup olmadığını karar verene kadar da kaçırırsın Tüh ya dersin kaldı ki hepimizin tüh ya dediği anlar muhakkak vardır ama hazırlıklıysan algıların açıksa o fırsatı bekliyorsan işte o zaman kazanırsın dikkat çekmek, fark edilmek, topluluktan sıyrılmak için fırsatları değerlendirmek çok önemlidir.

Bir ortam içerisinde ilgi duyduğum bir konu hakkında bilgiye ihtiyaç duyulması mesela bir toplantı esnasında tamam da senin bilgili olduğun bir konunun önüne düşmesi mesela ilgilendiğin kişiye yardımcı olma fırsatı mesela, dikkat çekmek istediğin kişiyle aynı ortamda baş başa kalmak gibi, tanışmak istediğin kişiyle asansörde denk gelmek gibi fırsat sizin için nedir bilmem ama kapınıza kadar çok kez geldiğine gelmeye de devam edeceğine eminim o fırsatı yakaladığınız da gerekli adımı atmanız gerekli müdahaleyi yapmak da geç kalmamanız da önemlidir.

Bunu da ancak algılarınızı da açtığınızda yapabilirsiniz. Tabii fırsatı yakaladığınız da abartmamak şartıyla… Ah merhaba ben Murat koyayım da tur at… Hahaha tadında bir espri gelen fırsatın yok olma sebebidir. Yani dostlar fırsatlara hazırlıklı olun fırsat ayağınıza geldiğinde geç kalmayın dikkat çekmeniz ve fark edilmeniz için fırsatlar çok güzel bir basamaktır.

Dikkat Çekme Yöntemleri Risk Al

Sevgili dostlar fırsatın öneminden bahsettik kendiliğinden gelen ve hazırlıklı olmamız gerekenlerden bir de kendimizin yaratabileceği fırsatlar olacaktır ve bu kendimizin yaratacağı fırsatlar risk alarak oluşur bazı konularda risk almadan başarılı olunmaz biliyorsunuz.

O yüzden karizmanızı ve duruşunuzu bozmadan alacağınız riskler size doğal fırsatlar yaratacaktır bir ortamda kısacık oluşan bir sessizlikte güzel bir espri yapmak hoşlanılan kişiyle denk gelindiğinde kısacık bir soru sormak akabinde çok incesin deyip teşekkür etmek yalnız sıkılırım diye düşünmekten kaçındım bir davete gitmek sosyal medyada takip ettiğin kişinin hikayesine güzel bir mesaj göndermek özellikle yaratıcı bir şekilde.

Sevdiğin bir kişiyi sosyal bir etkinliğe davet etmek. Eğer ki kazanacağın şey kaybedeceğin şeylerden çok daha fazla ise risk almaktan kaçınmalıdır dostlar risk almak doğal fırsatların ayağınıza gelmesine sebep olur ve kendi yarattığınız fırsatların başarıya ulaşması size ayrıca özgüven olarak geri döner.

Fakat burada da şu parantezi açalım eğer ki başarısız olunan riskler tekrarlanırsa o fırsatlar hiç doğmayabilir özellikle ısrarcılık ile ilgili bir şey ise adınızın ısrarcıya çıkmasıyla da sonuçlanabilir ama tabii ki hiçbir zaman denemekten de vazgeçmemek lazım.

Sevgili dostlar Dikkat çekme yöntemleri, fark edilmek, farklı gözükmek, toplumdan sıyrılmak birçok kişinin isteğidir. Bunu şöhret olma, popüler olma, EGO tatmini ile uğraşma olarak adlandırmamak lazım özellikle amaç hoşlanılan kişinin ilgisini çekmek ise bu tarz yollar son derece mübah sayılır ama önemli olan şudur.

Kendinden uzaklaşmamak, rol yapmamak, başkası gibi olmaya çalışmamak çünkü eğer sen sen değilken bir başarı elde edersen o başarıyı hayatın boyunca sahiplenmezsin. Bu da üstünde büyük yük oluşturur kendine güvenini azaltır o yüzden her zaman kendiniz gibi olun rol yapmadan başarıya ulaştığınız süreçleriniz olsun tekrar görüşene kadar kendinize göz kulak olun.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.