1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Kendini Tanıma Yolları

Kendini Tanıma Yolları
+ - 0

Kendini tanıma yolları gerçekten çok önemlidir kendini tanımazsan direksiyonu başkası kontrol eder. Kendini tanıma yolları için makalemi oku kesinlikle ve bak şimdi sana bir şey söyleyeceğim şu dünyada bir insan olarak en iyi dostun; sen kendinsin sen kendine değer vermelisin kendine dost olman lazım, kendine zaman ayırman lazım, kendine vakit ayırman gerekiyor, kendini sevmeyen gerekiyor, kendinle ilgilenmen gerekiyor kendi bakımını yapman gerekiyor. Nasıl dişini fırçalıyorsan, nasıl saçını tarıyorsan, nasıl giyimine kuşamına zaman ayırırsan beynine de zaman ayıracaksın, kalbine de zaman ayıracaksın, ruhuna da zaman ayıracaksın kendine değer vereceksin en iyi dostun sen kendinsin.

Kendini Tanıma Yolları

Kendini bilmen lazım, kendi Tanımam lazım, Ben kimim? Neden bu dünyaya geldim? Nereden geldim ve nereye gideceğim benim hedeflerim nelerdir? Bir duysal keskinlikle bir bakıver ve duyusal keskinlik; yani hisset neredeyim şu an anlamaya çalış muhasebesini yap ne istiyorsunuz şu dünyada hedefin nelerdir? Bir sor kendine kendinle bir tanışıver hani ilim ilmi bilmektir ilim kendini bilmektir. Sen kendini bilmezsen o nice okumaktır sen kendini tanımaktan sonra beş tane üniversite okumuşsun ne faydası var.

Sen kendi tanıyacaksın, kendine zaman ayıracaksın, kendine değer vereceksin sen kendine değer vermezsen sana bakaları niye değer versin, sen kendine zaman ayırmıyorsun başkaları sana niye zaman ayırsın, Sen kendine ilgilenmezsen başkaları seninle niye ilgilensin ilk önce kendine yatırım yapman lazım kendinle ilgilenmen gerekiyor, kendine değer vermen gerekiyor, kendine zaman ayırman gerekiyor bak Hadisi şerif şu Peygamberimiz buyuruyor ki; Sen kendini bil ki ömrün zayi olmasın yani ömrünü zayi etmek istemiyorsanız hani böyle ot gelip saman gitmek istemiyorsan o zaman kendini bilmen lazım bu hadisi şerife göre şu insanlık tarihinde sana kitaplar ile, dergiler ile, söylenen cümleler ile, vaazlar ile veya nasihatlerla aslında sana söylenmek istenen gizli mesaj ne biliyor musun kendine tabı kendini bil bunu söylüyorlar aslında mesaj bu dolayısıyla ben de sana açık ve net söylüyorum kendinle ilgilenmeye başlarsan, kendine değer vermeye başlarsan, kendinize zaman ayırmaya başlarsan, Yavaş yavaş kendini tanıyacaksın o küçük çocuk hani onun içinde tutsak kalmış hani etrafında duvarlar örülmüş tuğlalar ile Oha hapis olmuş çocukla tanışırsam onu kurtarırsın o Zindandan onu eğer zindandan kurtarırsan. İşte o zaman gerçek özgürlüğe ulaşırsın. O nasıl oluyor kendini tanımakla oluyor kendini bilmekle oluyor, zaman ayırmakta oluyor biraz ilgilenmek gerekiyor dişini fırçalar gibi değerli arkadaşlar.

Umarım bu makaleyi ciddiye alırsın bu anlattıklarımın notunu bu hayatına yansıtırsın binlerce insan gibi ve bunu hayatına yansıtırsan sen de başarını daha da fazla çoğaltabilirsiniz, Sen de o arzuladığın huzuru daha da çoğaltabilirsiniz, daha mutlu olabilirsin, istediğin hedefe yaklaşabilirsiniz. Dolayısıyla yapman gereken tek şey bu dediklerimi ciddiye al ve hayatına yansıt.

Yorum Yap