İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

En İyi Akıllı Saat – En İyi Akıllı Bileklik

En İyi Akıllı Saat – En İyi Akıllı Bileklik
+ - 0

En iyi akıllı saat en iyi akıllı bileklik tavsiyesi vereceğiz sizlere hem test ettik hem araştırdık. En iyi akıllı saat en iyi akıllı bileklik başlığı adı altında detaylı listeler ekledik bu başlıklar Hem araştırma tavsiyesi hem de ürün tavsiyesi başlığı altında olacak. Ürünleri hem test ediyoruz hem araştırıyoruz ve size en uygun en ucuz nerede satılıyor tüm tavsiyelerimiz de belirtiyoruz.

İçindekiler

En iyi akıllı saat? En iyi akıllı bileklik?

Son dönemde oldukça popüler olan akıllı saatler ve akıllı bilekliklerden bahsedeceğiz. Aslında biz bunlara giyilebilir teknoloji ürünleri diyoruz. Peki Akıllı saat yada akıllı bileklik alırken ne gibi kriterleri göz önün de bulunduruyoruz aslında bu Tavsiyelerimiz de biraz da bunlardan bahsetmek istiyoruz.

Malum günümüz de akıllı saat akıllı bileklik alırken insanların kafasın da pek çok soru oluşturuyor. İşte bizde bu sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Hangi işletim sistemine göre akıllı saat?

Akıllı saatler de önemli olan unsurlardan bir tanesi de işletim sistemi dolayısıyla kullanıcıların aklına gelen ilk soruda bu oluyor. Hangi işletim sistemine göre, hangi akıllı saati almalıyım?

Aslıda günümüz de temel olarak baktığımız da günümüz de akıllı telefonlar da kullanılan 2 farklı işletim sistemi var… Nedir bunlar? Android ve İos temel olarak baktığımız zaman android kısmın da her hangi bir sıkıntı yok yani hangi markanın akıllı saatini hangi markanın akıllı bilekliğini alırsanız alın bir şekilde android telefonunuz da çalıştırabiliyorsunuz. Lakin söz konusu ios olduğun da karşınıza pek çok sorun çıkabiliyor.

Buda apple’ın işletim sistemini kapalı tutmasından kaynaklanan bir sorun arkadaşlar dolayısıyla bizim size önerimiz arkadaşlar eğer kullandığınız telefon ıphone ise akıllı saat seçiminiz ise apple watch yönünde olacaktır.

Bunun haricin de android bir telefon kullanıyorsanız önünüz de geniş bir yelpaze bulunuyor isterseniz tüm markalardan akıllı saat yada akıllı bileklik alabilirsiniz. Her hangi bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz fakat şu da var arkadaşlar genel itibari ile şirketler kendi eko sistemlerini kurmaya çalıştıkları için hangi telefon markasını kullanıyorsanız o markanın akıllı saatini yada bilekliğini almanız sizin açınızdan daha avantajlı olacaktır çünkü daha opsiyonel özellikleri de sorunsuz halde kullanabilirsiniz.

Akıllı bileklik mi akıllı saat mi?

Günümüz de bu ayrım aslında tam olarak yapılabilmiş değil yani hangi ürünlerin akıllı bileklik kategorisine girdiği yada hangi ürünlerin akıllı saat kategorisine girdiği hayla tartışılabilir bir konu fakat genel geçer bir kural var arkadaşlar. Eğer cihaz biraz büyük ise genel olarak akıllı saat diye geçiyor. Biraz daha küçük bilekliği andırıyorsa da akıllı bileklik olarak tabir ediyoruz biz bunları.

Peki sizin almanız gereken akıllı saat mi? akıllı bileklik mi? Aslın da temel olarak baktığımız da hem akıllı saatler hem de akıllı bileklikler temel işlevler açısından birbirlerine benziyorlar fakat, akıllı saatlerin geneli büyük ekranları sayesinde bildirimleri daha rahat görmenizi sağlıyor.

Bunun haricin de bazı akıllı saatler de telefonla konuşma özelliği, mesajlara cevap verme özelliği gibi unsurlar da mevcut dolayısıyla akıllı saati yada akıllı bilekliği alırken dikkat etmeniz gereken temel unsurlar bunlar eğer bunları yapmak istiyorsanız akıllı bileklikler bu ihtiyaçlarınızı karşılamayacaktır.

Akıllı bileklikler de genel olarak bakıldığın da adım sayma, kalp ritmi ölçme genel bildirimleri kısıtlı olarak gösterebilme gibi özelikler ön plana çıkıyor. Dolayısıyla beklentiniz daha üst seviyede ise size tavsiyemiz akıllı saat almanız yönün de olacaktır.

Köşeli Hatlar mı, yuvarlak hatlar mı?

Günümüz de aslında pek çok model var arkadaşlar örneğin huawei genel olarak yuvarlak hatlar ile karşımıza çıkıyor arkadaşlar. Oppo ve apple gibi markalar ise köşeli hatlar ile karşımıza çıkıyor eğer bir ios kullanıcı iseniz çok fazla seçeneğiniz yok fakat android kullanıcısı iseniz karşınıza geniş bir yelpaze çıkıyor.

köşeli modeller de bildirim vesaire seçenekleri daha rahat yapılabiliyor. Fakat yuvarlak hatlar da bunu tam anlamıyla zorlaştırıyor bunu da sizlerle paylaşmış olalım. Tabi genel olarak sizin tercihinize kalmış yuvarlak hatlar klasik saatlere de benzediğini söylemeden geçmeyelim.

Akıllı saatlerin pil ömrü ne kadar?

Aslında bu konu çok geniş bir yelpazede değerlendirilebilir çünkü apple watch, oppo watch gibi saatlerin genel itibari ile baktığımız da 1 buçuk 2 günü aşmıyor ki… Burada şu noktaya dikkat etmek gerekiyor. Bu saatler uygulama yüklenebilir saatler arkadaşlar yani uygulama yüklü ise pil ömrü kısıtlamalı oluyor.

huawei watch markasın da ise uygulama yüklenemiyor ve 1 hafta gibi bir süreye yayılmış ki bu tarz saatler akıllı bileklikler gibi 1 hafta kullanılabiliyor yani şuan da bir akıllı saat aldığınız da bu tamamen seçtiğiniz markaya göre değişerek 1 gün ile 1 hafta aralıkların da kullanılabilirsiniz.

Her akıllı saate uygulama yüklenebiliyor mu?

Hayır bunu baştan hemen belirtelim ayrı bir uygulama yükleyemiyorsunuz apple watch ve oppo watch dışında ki akıllı saatlere ara yüz tema gibi klasik uygulamalar yüklenebilir sadece.

Düğme mi yoksa dokunmatik ekran mı?

Hangisi daha kullanışlı derseniz de dokunmatik özelliği olan modelleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz tabi bu tamamen sizin tercihiniz.

E-ink mi renkli ekran mı?

E-ink li ekranlar şarj süresi çok uzun sürebiliyor yani 2 hafta kadar gidebiliyor. Fakat yapabildikleri renkli ekranlara göre kısıtlı yani o yüzden hani akıllı saat söz konusu olduğu zaman şarj konusundan çok yapabildikleri benim için daha ön planda diyorsanız da renkli ekran olarak tercih edebilirsiniz.

Spor için mi, günlük kullanım için mi?

Akıllı saatle için de önemli unsurlardan biri de spor için mi aldınız yoksa günlük kullanım için mi aldınız. Genel olarak akıllı saatler de hep spor üzerine reklamlar yapılıyor. İşte kalp ritminizi antrenmanınızı şöyle ölçer gibi vs. çok şey söz konusu fakat günün sonun da baktığımız zaman bir akıllı saati spor için kullanım da kısıtlıdır.

Özelikle günümüz de spora gidiyorum diye akıllı saat alan kişi sınırlıdır o yüzden akıllı saatlerin yada akıllı bilekliklerin günlük olarak alındığını görüyoruz. Bu konuda hiç bir sıkıntıya gerek yok çünkü pek çok akıllı saat de çeşitli kadran özelliği var. Dolaysıyla akıllı saatinizi spor yaparken farklı bir kadran da, günlük kullanım da ise farklı bir kadran da kullanabilirsiniz.

En İyi Akıllı Saat tavsiyesi

Apple Watch Series 5

En iyi Akıllı saat markası Apple Watch Series 5

Öncelikle Apple Watch Series 5 en iyi akıllı saat olduğu söyleyebiliriz 1 aylık test sonucunda bizim tercihimiz.

Bu saat hiç bir saate benzemiyor.

Bu saat hiç kapanmayan ekrana sahip.

Sağlığınıza göz kulak oluyor.

Fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı oluyor.

Bağlantıda kalmanızı sağlıyor her yer de işinizi halledebilirsiniz.

Yüksek sesli ortamlar da sizi uyarıyor.

60 milyon şarkı çalıyor.

Bir olağanüstü pusulaya sahip.

Uygulamaları anında indirebiliyor.

İhtiyacınız olduğun da yardım çağırıyor.

Su geçirmez, kamera yok, sesli görüşme mevcut.

Samsung Galaxy Watch

Giyilebilir teknolojinin en gözde modellerinden Samsung Galaxy Watch bir çok yenilikler ile akıllı saat deneyimi sunuyor. Oldukça hızlı takılmayan bir ara yüze sahip. Bir çok antrenman özellikleri mevcut ve size günün sonunda rapor verebiliyor. Bir çok kullanıcıyı yeterince memnun etmeyi başarmış bir modelden bahsediyoruz.

Son derece zarif ve şık bir tasarıma sahip. Dayanıklı ve uzun süre kullanabilirsiniz. Uyku takibi, stres ölçümü, adım sayma kalp ritmi gibi spor aktivitelerinizi doğru şekilde ölçüyor. Suya dayanıklı ve gerçek anlamda çok dayanıklı olması gözden de kaçmıyor. Tabi çok afif kordonsuz ağırlığı 63 gram ve bataryanın kullanımı ortalama kullanıldığı zaman 7 gün gibi bir süre kullanabilirsiniz.

Bu model sayesin de telefonunuzu unutabilirsiniz bir çok özeliği sayesin de. Bir çok akıllı telefonlar için uyumlu tabi telefonunuz ios işletim sistemi değil ise android modeller için tasarlanmış bir model olduğunu da söylemek de fayda var.

Her zaman açık kullanabilirsiniz ekranı.

Telefonunuzu yanınıza bile almanıza gerek kalmaz.

Sağlık durumunuzu takip edin.

Spor aktivitelerinizin raporunu alın.

Sayısız uygulamaya sahip.

Dayanıklı olmak için tasarlandı.

Yanınıza kredi kartı almanıza gerek yok ekranı pos cihazlarına okutmanız yeterli cüzdanınız her zaman kolunuzda.

Tek Dezavantajı kamera olmaması.

Huawei Watch GT 2

https://youtu.be/5u69g22cxiI

Teknolojinin Hayatımızı kolaylaştırdığı bu dönem de giyilebilir teknolojiye olan talep de artıyor. Özellikle son yıllar da akıllı saatlerin gelişmesi ile bu talep daha da yoğunlaşıyor. Dünya markası olan Huawei oldukça fazla mühendis çalıştırıyor sonuç olarak mükemmel başarılar elde ediyorlar.

Markanın en çok tercih edilen modeli ise Huawei Watch GT 2 hayatlarını kolaylaştırmak isteyenler için tercih modeli oluyor. Ürünün dayanıklılığı tere ve su geçirmezliği gözden kaçmıyor tabi. Günümüz de şarj sorununa çözüm arayan mühendisler tek şarj ile 2 hafta kadar kullanabilme şansınız var.

Ürünün AMOLED ekran, 454 x 454 piksel çözünürlüğe sahip olması çok net görüntü veriyor. Üründe Kirin A1 yongası, alanının en kaliteli yongaları kullanıyorlar bunu kullanırken ise yüksek performans harcamasına rağmen düşük enerji harcıyor buda pilin ömrünü uzatıyor.

Üründe yüzlerce ekran modu bulunuyor günlük ruh halinize göre değiştirebilirsiniz. Özellikle spor alanın da sizi yalnız bırakmıyor tabi GPS ve GLONASS sistemleri sayesinde doğru rapor sunuyor size. Sağlığınızı önemseyen Huawei Watch GT 2

tıpkı bir asistan gibi hizmet ediyor.

file 222

Fossil Sport

Bilmeyenler için yılların saat üretici markasıdır. İşletim sistemi WearOS olan en iyi akıllı saat Fossil Sport daha iyi performans ve pil kulanım uzunluğu sunan Snapdragon 3100 işlemci kullanan akıllı saattir. Şuan da önceki sürüme göre WearOS’un yeni sürümünü kullanıldığını biliyoruz. Çok uygun fiyatlı olması da gözden kaçmıyor oldukça hafif göz alıcı bir görünüme sahip.

Yurt dışından uygun fiyata alınabilir Fossil Sport akıllı saat modeli. Sağlık konusunda bir çok özelliğe sahiptir. Fossil sport kasa çapı için bileklere özel 41 mm ve 43 mm üretilmiştir. Ayrıca 6 çeşit kordon renkleri mevcut. Üst tarafı alüminyumdan altı ise naylondan yapılmıştır. Her ortamda ve her kıyafetinize uygun bir tasarım modelidir.

Yonga seti sayesinde menüler arasında çok rahat ve hızlı kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz testlerimiz sonucunda.

Ticwatch Pro

https://youtu.be/4cFCrQ1l9CI

İşte mükemmel bir saat daha konum bilgisi veren ve aynı zaman da pusula özelliği bulunuyor. Eşsiz pil şarjı 30 günü bulabiliyor. Ayrıca şık kayış seçenekleri mevcut oldukça da hafif ve sade bir tasarıma sahip.

Su geçirmeme özelliği illaki olacak yıl olmuş kaç değil mi o kadar para veriyoruz sonuçta.

file 223

Fitbit Versa 2

https://youtu.be/YoRwdd0Y2Rc

Spor hedeflerinize ulaşmanız için size sağlıklı alışkanlıklar kazandıracak iyi bir arkadaş diyebiliriz asıl uzmanlık alanı spor üzerine tasarlanmış olması. 5 günlük pil ömrü sunar İphone, adroid ve windows telefon uyumluluğu ile herkes için üretilmiştir.

Xiaomi Amazfit Verge

https://youtu.be/sD0WcHAvPCo

Xiaomi Amazfit Verge 5 güne kadar gidebilen şarjı kesintisiz kullanabilirsiniz. Bluetooth ile bağlanarak android telefonlara bağlanıp gelen aramalara anında cevap verebilirsiniz.

Mesajları ve sosyal medya hesaplarınızı kontrol edebilirsiniz.

Navigasyon özelliği ile istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Uyku süreci, kalp atışı, atılan adım sayısı ve harcanan kalori miktarı gibi raporlar almanıza olanak sağlıyor.

file 224

En İyi Akıllı Bileklik Tavsiyeleri

Xiaomi Mi Band 4

https://youtu.be/REz5Atw-Ibc

Son yılların En güzel teknolojisi olan giyilebilir teknolojisi olan akıllı bileklik modelleri hayatımıza girdi ve hayatımızı kolaylaştırır oldu. Yapılan spor aktivitelerinizin takibi olsun telefonunuzu çıkarmadan hatta yanınıza almadan işlerinizi halledebilmenize olanak sağlıyorlar işte sizler için en iyi akıllı bileklik tavsiyeleri.

Suya toza dayanaklıdır.

Şarj süresi 20 gün sürer.

Tek dezavantajı GPS olmaması.

Tüm spor dalların da size raporlar verir.

Huawei Band 4

https://youtu.be/1WeSSYj2ITc

Huawei Band 4 Oldukça şık bir tasarıma sahip akıllı bilekliktir. Bu ürün hakkında dezavantajları çok gps, su geçirmezlik gibi özellikler yok alırken dikkat etmeniz gerekiyor. Daha çok spor aktiviteleriniz için ideal bir model diyebiliriz.

file 225

Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band serisi bildiğiniz gibi uzun pil ömrü ile ve uygun fiyatı ile herkesin aklına kazınmış bir seri

Xiaomi Mi Band serisi bildiğiniz gibi uzun pil ömrü ile ve uygun fiyatı ile herkesin aklına kazınmış bir seri. Akıllı bileklikler renklenmesi ile birlikte iyice akıllı saate dönmeye başladı. Daha büyük ve yüksek çözünürlüklü OLED ekrana sahip. Dünya’da en çok satan model olmayı başardı. En güncel teknoloji ve uygulamalar ile liderliğini koruyor. Xiaomi Mi Band 5 Kalp atışı, adım sayma, uyku izleme, stres ölme gibi diğer spor aktiviteleriniz için başarılı bir asistan. En iyi avantajı ise su geçirmez olması.

Şarj konusun da bir yenilik geldi kordonunu çıkarmadan arkasında ki manyetiğe yerleştirip şarj edebiliyorsunuz. Sauna ve tüplü dalışlarda kullanılmasını istemiyor firma.

Pil ömrü 15 gün sürebiliyor. Cihaz da Bluetooth 4.2 teknolojisi olduğu için hem Android 4.4 hem de iOS 9.0 gibi ve yüksek işletim sistemleri ile uyumlu çalışabiliyor bizim tavsiyemiz bu model oluyor.

GPS özelliği bu model de yok maalesef çoğu model de yok ama bizim tercihimiz tüm telefonlara uyumlu olması ve su geçirmezliği ile doğru model diyebiliriz.

Xiaomi Mi Band 5 özellikleri neler yapabilirsiniz soru cevap

.

Yorum Yap