1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

En İyi Likit Mat Ruj 14 Tavsiye

En İyi Likit Mat Ruj 14 Tavsiye
+ - 1

En iyi likit mat ruj tavsiyelerin de bulunacağım sizler için. Bildiğiniz gibi son zamanlardaki en trend rujlardan biri de likit mat rujlar. Bu liste de 7 uygun fiyatlı, 7’de yüksek fiyatlı en popüler ve sevilen en iyi likit mat ruj deneyimlerimden bahsedeceğim.

En İyi 14 Likit Mat Ruj

En iyi likit mat ruj

Diğer Listelerime de bakmak isteyebilirsiniz.

En İyi 10 Maskara Bazı

En İyi 16 Bronzer Önerisi

Daha fazlası Tavsiyeler Kategorim de arkadaşlar.

Maybelline Vivid Matte Likit Ruj.

En iyi likit mat ruj Maybelline Vivid Matte Likit Ruj

Bildiğiniz likit rujlardan biraz farklı bir ruj bu çünkü çok çabuk donan, dudak çizgilerine dolan bir ruj değil yapısı son derece kremsi olduğu için dudağınızda da aynı şekilde kremsi yapıda duruyor ve haliyle çok da fazla matlaşmıyor. Yani öyle taş gibi, mermer gibi bir matlık kesinlikle beklemeyin. Yumuşacık, çok kremsi, dudaklarınızın içerisine dolmayan dudaklarınızı kurutmayan bir yapısı var ama çok da mat değil yarı mat diyebiliriz yani o parlaklığı görebiliyorsunuz.

Belki birazcık daha matlaştırmak için iki kat sürdükten sonra hafifçe şöyle parmağınızla tampon hareketlerle o parlaklığını alabilirsiniz ama yine de %100 bir matlık beklememeniz gerekiyor. Yapısı kremsi olduğu için de tabii ki kalıcılığı gün içerisinde az. Bir şeyler yiyip içtiğiniz zaman yumuşak bir ruj olduğu için hemen çıkıyor.

Christian Dior Diorific Matte Fluid Lip & Cheek

En iyi likit mat ruj Christian Dior Diorific Matte Fluid Lip & Cheek

Hem yanaklarınızda hem de dudaklarınızda kullanabileceğiniz mat yapıda ama tahmin ettiğiniz gibi öyle çok da mat olmayan bir ürün bu. Kremsi bir yapısı olduğu için sürümü son derece kolay fakat biraz saydam, çok fazla opaklık beklemeyin bu üründen. Sürdüğünüz zaman o istediğiniz kırmızıyı elde etmek için iki kat sürmeniz gerekiyor. İki kat sürdüğünüzde de o mat, iyice parlaklığa dönüşüyor.

Böyle belki biraz parmağınızın yardımıyla ya da şöyle peçete testi yaparmış gibi o fazla parlaklığı aldığınız zaman hoş bir matlık bırakıyor ama kesinlikle öyle çok mat bir ruj diyemeyiz buna. Böyle bir yapısı olduğu için, kremsi bir yapısı olduğu için de kalıcılığı çok fazla değil.

Pastel Day Long Lipcolor Likit Mat Ruj

En iyi Likit Mat Ruj Pastel Day Long Lipcolor Likit Mat Ruj

Bir çok kişinin çok fazla sevdiği ve çok fazla övülen bir ruj aslında bu. Ben de sevdim fakat benim bu kadar ruj arasında sürme konusunda en çok zorlandığım rujun bu olduğunu söyleyebilirim. Çok yoğun ve çok likit bir yapısı var, dolayısıyla hem çok likit ve de çok hızlı kuruduğu için o likiti siz toparlamaya çalışırken bir andan da ruj kuruduğu için dudağınıza şekil vermekte çok zorlanıyorsunuz. Belki daha açık bir tonu olsaydı daha rahat sürebilirdim ama özellikle koyu tonlarda bu problemi yaşayabileceğinizi düşünüyorum.

O yüzden yapısının likit oluşu ve çok hızlı şekilde kuruduğu için dudağınıza sürmeden önce belki özellikle koyu renklerde dışına mutlaka dudak kalemiyle çerçeve yapmanızı öneririm. Ama matlığı çok güzel, kalıcılığı gerçekten güzel. Gün içerisinde yiyip, içtiğiniz zaman tabi ki de hafifçe ortası çıkacaktır ama yine de genel olarak daha önce bahsettiğim bu kremsi formdaki rujlardan çok farklı olarak, gerçekten bir matlık istiyorsanız ve uygun fiyatlı bir mat ruj istiyorsanız Pastel‘in bu rujlarına mutlaka bakın derim.

Chanel Rouge Allure Ink

En iyi likit mat ruj Chanel Rouge Allure Ink

Son derece kremsi yapıya sahip çok fazla opak olmayan, yine iki katta asıl rengini veren sürümü çok kolay, dudak çizgilerinize dolmayacak yumuşacık yapısı olan ama matlığı da %100 mat olmayan bir ruj. Yine belki hafifçe tampon hareketler ve peçete yardımıyla birazcık daha matlaştırabilirsiniz ama bildiğiniz o sert ve kalıcı mat rujlar gibi bir ürün beklemeyin. Sadece çok yumuşak, sürümü çok kolay, dudaklarınızı nemli tutan dışarıdan baktığınızda da böyle yarı mat diyebileceğimiz bir ruj bu.

Sleek Matte Me

En iyi likit mat ruj Sleek Matte Me

Mutlaka ki Sleek‘in bu likit mat rujlarından kullananlarınız vardır. Birthday Suit rengi şu anda elimde görmüş olduğunuz benim de gerçekten renk olarak çok sevdiğim hatta daha önce de favoriler videolarımda kullandığım bir rujdu. Sleek’in aslında rujlarını seviyorum fakat bence tek dezavantajı çok fazla dudakları kurutuyor olması.

Bu rujda yine çok hızlı şekilde kuruyup matlaştığı için elinizi biraz çabuk tutmalısınız ve mutlaka altına peeling, ondan sonra da dudak nemlendiricisi sürerek bu ruju sürmenizi tavsiye ederim. Eğer dudaklarınız gerçekten çok kuruysa Sleek’in bu ruju dudaklarınızı olduğundan daha da fazla kurutacak ve çizgilerinize dolacaktır.

Nars Velvet Lip Glide

En iyi likit mat ruj Nars Velvet Lip Glide

Bu da yine diğer bahsettiğim kremsi formdaki rujlar gibi. Yapısı son derece yumuşak, sürümü çok çok kolay dudak çizgilerinize dolmayacak, dudağınızı çok nemli gösterecek ve gün içerisinde de sizi rahatsız etmeyecek bir ruj. Ama haliyle yapısı kremsi olduğu için kalıcılığı da biraz az. Yiyip içtiğiniz zaman mutlaka dağılacak bir ruj. Eğer daha kusursuz bir görüntü istiyorsanız mutlaka dudak kalemiyle birlikte kullanmanızı öneririm.

Flormar Silk Matte Liquid Lipstick

En iyi likit mat ruj

Benim uygun fiyatlı alternatifler arasında sanırım en beğendiğim Flormar’ın bu ürünü oldu. Çünkü diğer likit mat rujlarda genellikle likit bir formda siz ruju sürerken donmaya başlıyor ya da sürüyorsunuz, birazcık donmasını bekliyorsunuz. Bu üründe öyle bir şey yok.. Son, yani bitişindeki ruj nasılsa sürerkenki yapısı da aynı o şekil yani ekstra ıslaklık sonra donmasını beklemek, biraz kurumasını beklemek gibi şeyler yok.

O yüzden bu köpük gibi biraz moss gibi bir yapısı bu rujun ve sürdüğünüz gibi kalıyor dudağınızda. Hafif biraz bulaşma yapabiliyor, o yüzden biraz dikkatli sürmenizi tavsiye ederim ve kalıcılığı da bence çok çok güzel. Mutlaka ki yine bir şeyler yiyip içtiğiniz zaman hafifçe ortası boşalıyor ama yapısı moss gibi olduğu için dudak çizgilerinize dolmuyor ve dudaklarınızı kurutmuyor.

Mac Retro Matte Likit Mat Ruj.

Gerçekten opaklığına bayıldığım, tek fırça darbesiyle bile dudağınızı anında bu renkle kaplayan muhteşem pigmentasyonu olan bir ruj… Ama benim için tek dezavantajı yine çok hızlı kuruduğu için ve yapısı da çok kuru olduğu için dudak çizgilerinize gerçekten dolan çıkartması da biraz zor bir ruj. Ama öncesinde güzel bir peeling ile peeling yapıp sonra böyle hakikaten bol bol nemlendirirseniz, dudaklarınızda kusursuz durabilir.

Yada öncesinde yine Mac’in bu tarz rujlarda kullandığı bazı var… Belki bazını da kullanabilirsiniz. Ama bazsız sadece çıplak dudağınızın üzerine sürdüğünüzde mutlaka ki dudak çizgilerinize dolacağını garanti ettiğim dudakları biraz kurutan bir ruj. Ama opaklığına ve renginin güzelliğine hiç diyecek yok.

Betty Boob Suede Liquid Lipgloss

En iyi likit mat ruj Betty Boob Suede Liquid Lipgloss

Kalıcılığı ve matlığı gerçekten harika olan… Fakat dudaktan çıkarması bir eziyet olan bir ruj bu. O kadar ruj denedim gerçekten dudağımdan bu kadar zor çıkarttığım bir ruj daha önce hiç denememiştim. Kesinlikle bir ıslak mendil yardımıyla çıkartamazsınız. Mutlaka ki yağlı bir çift fazlı göz makyajı temizleyicisiyle ancak çıkabilen bir ruj. Bunun dışında gerçekten başta da söylediğim gibi matlığı muhteşem. Fakat matlığı muhteşem olduğu kadar da birazcık dudak çizgilerinize doluyor.

Rengi de çok enteresan. Ne çok kırmızı, ne çok turuncu böyle hafif sanki neon bir tonu var gibi. Hani ben dudak çizgilerime dolmasını çok dert etmem. Benim için matlık ve kalıcılık önemli diyorsanız… Betty Boob’un bu rujuna mutlaka bakmanızı öneririm tabii.

Giorgio Armani Lip Maestro, likit mat ruj

En iyi likit mat ruj Giorgio Armani Lip Maestro, likit mat ruj

Bence bu ruj mat değil ama gerçekten yapısı harika bir ruj. Bu da yine aynı şekilde tek fırça darbesiyle o muhteşem pigmentasyonunu ve rengini dudağınıza adapte eden, çok kolay şekilde sürülen sanki dudaklarınıza nemlendirici sürmüşsünüz gibi bütün gün nemli nemli dudaklarla gezeceğiniz ama kesinlikle hızlı kurumayan, hatta ve hatta matlaşmayan bir ruj. Mat denmesine rağmen gerçekten parlak bir görüntü yaratıyor dudağınızda.

Ne kadar tampon hareketlerde yapsanız, peçete testi gibide yapsanız mutlaka ki o parlaklık dudağınızda kalacaktır. Ama renk doygunluğu çok güzel. Yapısı çok güzel. Dudağınıza bıraktığı his bi kere çok güzel. Bu kadar böyle çok mat mat rujlardan çok hoşlanmıyorsanız biraz hafif parlaklık arıyorsanız, bence bu ruju mutlaka seversiniz.

The Balm Meet Matte, likit mat ruj

En iyi likit mat ruj The Balm Meet Matte, likit mat ruj

Mat rujlar ile ilk tanıştığım ruj diyebilirim aslında… Meet Matte için. Ben hem yapısını hem de kalıcılığını çok seviyorum. Evet birazcık hızlı kuruyan ve biraz elinizi çabuk tutmanız gereken bir ruj… Ama genel olarak eğer dudaklarınızı iyi nemlendirmişseniz gün içerisinde de çok fazla yiyip içmediyseniz gerçekten ilk sürdüğünüz gibi dudağınızda kalacaktır. Eğer dudaklarınız çok kuruysa bir çok mat rujda olduğu gibi dudak çizgilerinize dolacaktır. Ama renk doygunluğu, opaklığı ve kalıcılığı bence harika.

Clinique Pop Liquid Matte ruj

En iyi likit mat ruj Clinique Pop Liquid Matte ruj

Son derece yumuşacık bir yapısı olan, sürümü çok kolay fakat bu gördüğünüz güzel rengi sağlayabilmek için üst üste sürmeniz gereken bir ruj. Yani yarı saydam diyebiliriz. Kesinlikle böyle mermer gibi bir matlık beklemeyin. Kremsi formda olduğu için ne kadar beklerseniz bekleyin matlaşmayacaktır. Bunun dışında diğerlerinden farklı olarak içerisinde nane aroması gibi bir aroma olduğunu düşünüyorum. Çünkü sürdüğünüz zaman dudağınızda hafif tatlı bir karıncalanma hissediyorsunuz. Renkleri gerçekten güzel. Dudaklarınızda nemli durması çok güzel… Ama mat bir ruj diyemem ben bu ruj için.

Golden Rose Longstay, likit mat ruj

En iyi likit mat ruj Golden Rose Longstay, likit mat ruj

Benim öncelikle yapısından ziyade rengine vurulduğum bir rujdu bu. Bu güne kadar kullandığım likit mat rujlar arasında en enteresan renge sahip ruj bu. Soğuk lila, gri tonları arasında bir ruj bu. Sürümü son derece kolay. Likit bir sürümü var. Yani ıslak bir sürümü var. Böyle moss gibi bir sürümü yok. Ama siz sürmeye başladıkça hafif hafif matlaşmaya başlıyor ve bence matlığı son derece güzel.

Gerçekten mat bir ruj arıyorsanız, yine uygun fiyatlı bir ruj arıyorsanız… Golden Rose’u seversiniz. Dudaklarınız kuruysa biraz içerisine dolabilir. Ama rahatsız edici bir dolma değil kesinlikle. Dudaklarınızdaki hissiyatı asla sizi rahatsız etmez. Altına birde ekstradan hafif bir nemlendirici sürüp böyle nemlendiriciyi biraz temizleyerek sürerseniz çok daha güzel bir sonuç elde edersiniz. Çok da güzel renk alternatifleri var. Bu uygun fiyatlılar arasında da yine bakmanızı tavsiye edeceğim bir ruj bu.

Estee Lauder Pure Color Envy

En iyi likit mat ruj Estee Lauder Pure Color Envy

Fırçası gerçekten bu güne kadar kullandığım en kullanışlı fırça diyebilirim. Diğerlerine nazaran çok daha büyük bir fırçası olduğu için tek seferde büyük bir alana ruju dağıtabiliyorsunuz. Bu da işini çok fazlasıyla kolaylaştırıyor. Yumuşacık bir yapısı var, kokusu çok güzel… Çabucak donmadığı için sertleşmediği için çok hızlı şekilde sürmenize gerek yok. Aheste aheste dudağınıza şekil verebilirsiniz. Biraz zaman geçtikten sonra matlaşıyor. Ama böyle sep sert bir matlık değil. Yine çok hafif nemli bir matlık yaratıyor. Ama mat bir ruj mu? Kesinlikle mat bir ruj.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir