İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. ALIŞVERİŞ

En İyi Süperzoom Kamera Tavsiyeleri

En İyi Süperzoom Kamera Tavsiyeleri
+ - 0

En iyi süperzoom kamera tavsiyeleri vereceğiz. Fotoğraf makinenizin (veya akıllı telefonunuzun) çekmeyi sevdiğiniz nesneleri yakalayabilecek bir erişimi yoksa — kuşları, uçakları veya ayın kraterlerini iç içe geçirmeyi düşünün — çözüm süper zum olabilir. En iyi süperzoom kamera Geçtiğimiz on yıl içinde bu çok yönlü bas-çeklerden düzinelerce test ettik ve şu anki favorimiz Panasonic Lumix DMC-FZ300 . Yakınlaştırması bazı rakiplerininki kadar uzun olmasa da, telefoto yeteneği, kullanıcı dostu tasarım ve mükemmel görüntü kalitesi arasında tam doğru bir denge sağlar.

Yeterli yakınlaştırmayla üstün görüntü kalitesi Bu güçlü bas-çek özelliği en fazla yakınlaştırma veya megapiksele sahip değil, ancak test ettiğimiz tüm süper zumların en iyi erişim, görüntü kalitesi ve özellik dengesini sağlıyor.

Panasonic Lumix DMC-FZ300 ‘ın 24x zoom lensi (25-600mm) diğer superzooms göre daha kısadır ama yine vahşi yaşam ve seyahat fotoğrafçılığı için yeterli erişim sağlar. Görüntü kalitesi, f / 2,8 sabit diyaframlı lensi sayesinde benzer süper zumlardan elde edebileceğinizden daha üstündür ve son derece hızlı otomatik odaklama ve seri çekim özelliği, onu spor ve aksiyon fotoğrafçılığı için harika bir aday haline getirir. Öz çekimlerinizi çekmenize veya garip açılardan çekim yapmanıza yardımcı olmak için dışarı çıkabilen büyük, yüksek çözünürlüklü elektronik vizörünü ve dokunmatik ekranını seviyoruz. Hava koşullarına dayanıklı, DSLR benzeri gövdesi hem tutması rahattır hem de amatör fotoğrafçılara hobi olarak büyümeleri için alan sağlayan özelleştirilebilir kontrollerle doldurulmuştur.

Canon PowerShot SX70 HS Daha fazla yakınlaştırma, daha az özellik Canon'un kullanıcı dostu süper zumu özelleştirilebilirlik açısından yetersiz ancak telefoto erişim açısından büyük. Daha fazla yakınlaştırmaya ihtiyacınız olduğundan eminseniz satın alın, ancak yakında bundan kurtulabileceğinizi unutmayın.

Panasonic FZ300’ün sağladığından daha fazla yakınlaştırmaya ihtiyacınız varsa, Canon PowerShot SX70 HS hem daha geniş (21 mm) hem de daha uzun (1365 mm) giden 65x lense sahiptir. Size iyi görünümlü fotoğraflar ve düzgün videolar sağlayabilir ve basitleştirilmiş menüleri ve düğme düzeni, daha az deneyimli fotoğrafçılar için en iyi seçimimizden daha ulaşılabilir hale getirebilir. Genel olarak, fotoğraflarının Panasonic’ten alabileceğiniz kadar iyi göründüğünü düşünmüyoruz, bu nedenle daha fazla yakınlaştırmaya ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz ısırmayın.

Sony Cyber-shot DSC-HX99 Geniş erişim, küçük kamera Bu model, size üst düzey bir akıllı telefonla aynı düzeyde görüntü kalitesi sağlar, ancak gövdede bir kot pantolon cebine koyabileceğiniz 30x yakınlaştırma lensi bulunur.

Taşınabilirlik çok önemliyse – diyelim ki hızlı bir iş gezisinde ya da hafif bir şekilde seyahat etmeniz gereken bir ülke yürüyüşünde – Sony Cyber-shot DSC-HX99’un en iyi seçeneğiniz olduğunu düşünüyoruz. 30x yakınlaştırma lensine ve gerçekten küçük gövdesine (bir oyun kartından biraz daha büyük ve daha kalın) rağmen, şık bir açılır elektronik vizör, özelleştirilebilir kontroller ve bir flip- selfie ekranını kapatın. Fotoğraf ve video kalitesi Panasonic FZ300 ile tam olarak eşleşmese de harika.

Panasonic Lumix DMC-FZ1000 Birinci sınıf görüntü kalitesi, birinci sınıf fiyat FZ1000'in nispeten büyük sensörü, mükemmel genel görüntü kalitesi sağlar ve nispeten kısa lensi çok keskindir ve güzel bokeh sağlar.

FZ300’ün sağladığından daha iyi bir görüntü kalitesi istiyorsanız ve bunu elde etmek için biraz daha fazla zoomdan ödün vermek istiyorsanız, Panasonic Lumix DMC-FZ1000 size sunar. 1 inçlik sensörü, diğer seçimlerimizde bulunan küçük 1 / 2,3 inç sensörlerden çok daha fazla ayrıntı yakalar; Bu, bu kameradan alınan görüntülerin bir monitörde yüzde 100 büyütme ile harika görünmeye devam edeceği ve güzel baskılar yapacağı anlamına geliyor. Elbette, FZ1000’de yalnızca 16x yakınlaştırma lensi (25-400 mm) bulunur, ancak f / 2,8–4 diyafram aralığı, nesneyi öne çıkaran güzel bir şekilde bulanık arka planlar oluşturur ve daha temiz, daha doğal görünüm için daha düşük ISO ayarları kullanmanıza olanak tanır loş ışıkta görüntüler.

Bunu kim almalı

Superzoom kameralar, lensleri değiştirmeden hem geniş açılı hem de aşırı telefoto görüntüler çekmenizi sağlar. Tek bir süperzum kamera, dağlık bir manzarayı yakalayabilir ve ayrıca binlerce metre uzaklıktaki bir ağacın tepesine tünemiş tek bir kuşu yakınlaştırabilir. Bu esneklik, bu tür kameraları sopa ve top sporlarını veya atletizm sahasını yakalama, uzak mimaride ayrıntıları izole etme veya vahşi yaşamı belgeleme gibi şeyler için çok uygun hale getirir. Özellikle çanta alanının önemli olduğu tatiller için popüler seçeneklerdir.

Bu kameraların çoğu DSLR’lerin tasarımını ve kontrol düzenini taklit eder ancak daha küçük, daha hafif ve genellikle daha ucuzdur. Yükseltme seçimimiz gibi küçük bir kamera alt kümesi haricinde, çoğu doğrult ve çek işleminde olduğu gibi çok küçük sensörlere de sahiptirler. Bu, görüntü kalitesinin, yüksek kaliteli bir akıllı telefondan elde edebileceğinizden yalnızca marjinal olarak daha iyi olduğu anlamına gelir. Bu fotoğraflar Facebook’ta veya bir e-postada harika görünecek, ancak bunları yüzde 100 ekran büyütme oranında görüntüleyecek ve en düşük ISO değerinde bile kameraların gürültü azaltma algoritmaları nedeniyle aşırı görüntü paraziti, yapaylıklar ve bulanık ayrıntılar göreceksiniz. ayarlar. Hassasiyeti artırdıkça görüntü kalitesi daha da düşer.

Bu küçük sensörlü kameralarla iyi ışıkta çekim yaparken, genellikle güzel görünümlü 8’e 10 baskı yapmak için yeterli ayrıntıyı yakalayabilirsiniz. Ancak, küçük ayrıntıları incelemek (veya büyük baskılar yapmak) için görüntülediğinizde büyütmeyi seviyorsanız, her seferinde hayal kırıklığına uğrayacaksınız; bunun yerine yükseltme seçimimizi veya uygun fiyatlı bir aynasız kamera ve güzel bir zoom lens satın alın . Bir süper zum ile, profesyonel düzeyde görüntü kalitesi için değil, evde bir grup lens bırakmanın rahatlığı için ödeme yaparsınız.

Nasıl seçtik

Araştırma ve test ederken süper zumlarda aradıklarımız:

 • Güçlü bir mercek: Bu kılavuzun geçmiş yinelemelerinde, “güçlü”, 60x veya daha fazla yakınlaştırmaya sahip bir mercek anlamına geliyordu. Bu sefer, tüm zum aralığı boyunca geniş bir diyafram açıklığı gibi diğer istenen özelliklere sahip daha kısa (ancak yine de uzun) lensleri içerecek şekilde kategoriyi genişlettik.
 • Etkili görüntü sabitleme: Uzun odak uzaklıklarında net fotoğraflar çekmek çok zor olduğundan, süper zum’lar gelişmiş görüntü sabitleme sistemleri gerektirir. Bu sistemlerin çoğu optiktir, yani el hareketinizi engellemek için lens içinde jiroskoplar ve hareketli cam parçaları kullanırlar, ancak bazıları daha da güçlü sonuçlar için optik görüntü sabitlemeyi (OIS) elektronik görüntü sabitleme (EIS) ile birleştirir.
 • Hızlı otomatik netleme: Çoğu süper zumun kullandığı kontrast algılamalı otomatik netleme sistemleri, bazen kontrastın azaltılabileceği en uzun yakınlaştırma ayarlarına odaklanmakta zorlanır. Uzaktaki bir çam ağacının tepesine mükemmel bir kel kartal fotoğrafı yerleştirmenin, ancak kameranız kilitlenmeye çalışırken uçup gittiğini görmenin hayal kırıklığını hayal edin. Bazı modeller , daha hızlı ve daha tutarlı sonuçlar elde etmek için Panasonic’in Defokustan Derinlik gibi farklı sistemler geliştirmiştir .
 • Manuel kontroller ve rahat ergonomi: Superzoom’lar DSLR’ler gibi şekillendirilmiştir, bu nedenle size yararlı düğmeler ve kadranlar sağlamak için bu alanı kullanabilirler. Bir kameranın özelleştirilebilir olması daha da iyidir, böylece kamerayı kendi çekim tercihlerinize göre daha iyi kurabilirsiniz ve kontrolleri anında daha kolay erişim için mantıklı bir şekilde yerleştirilmişse.
 • Keskin bir elektronik vizör (EVF): Bu küçük, yerleşik ekranları gözünüze kadar tutmak, bir süper zumun en uzun odak uzunluklarını kullanırken çekimleri dengelemeyi çok daha kolay hale getirir. Arka ekranı kullanmayı tercih etseniz bile, parlak güneş ana ekranı yıkadığında iyi bir EVF gerçek bir çekim koruyucu olabilir. En iyi elektronik vizörler, üstün renk ve kontrast için OLED ekranları kullanır.
 • Derin bir arabelleğe sahip hızlı seri çekim: Telefoto yetenekleri sayesinde süper zumlar, aksiyon ve spor fotoğrafçılığında popüler seçimlerdir , bu nedenle hızlı seri çekim yapabilen (örneğin saniyede 10 kare veya daha hızlı) kameraları tercih ediyoruz. Ayrıca derin bir arabellek görmeyi seviyoruz – yani çok sayıda yerleşik bellek ve hızlı bir işlemci – bu nedenle bu patlamalar, sürekli çekim durma noktasına gelmeden önce bir saniyeden fazla sürebilir.
 • Yüksek kaliteli video, tercihen 4K: Çoğu süper zum, en az 1080p çözünürlük ve saniyede 30 kare ile video çekiyor, ancak artık birçok insanın hayatında 4K TV’leri olduğu için 1080 / 60p ve özellikle 4K / 30p seçeneklerine sahip modelleri tercih ediyoruz Odalar. Düzgün, sessiz video yakınlaştırma ve otomatik odaklamalı kameralara bonus puanlar veriyoruz.
 • Gezinmesi kolay menüler: Genel olarak, ihtiyaç duyduğunuz ayara ulaşmak için tonlarca ekranda sayfalama gerektirmeyen kullanıcı arabirimlerine sahip ve en çok kullanılan ayarları toplayan kullanışlı “hızlı menüler” sağlayan kameraları tercih ediyoruz. daha kolay erişim için tek bir yerde. Dokunmatik ekran arayüzü de faydalıdır.
 • Pek çok bağlantı seçeneği: Yıl 2020, yani hemen hemen her kamerada görüntü aktarımı ve uzaktan kumanda için Wi-Fi var. Bazıları basit eşleştirme ve pasif, arka plan görüntüsü aktarımı için Bluetooth veya NFC ile daha da ileri gider. En iyi süper zum’lar bunun ötesine geçerek harici mikrofonlar ve kulaklıklar için HDMI çıkışı ve bağlantı noktaları sağlar.
 • Makul pil ömrü: Çoğu bas-çek işleminin pil ömrü kötüdür ve süper zum’lar da istisna değildir. DSLR şeklindeki modeller bir şarjla yaklaşık 350 çekim yapma eğilimindeyken, daha küçük seyahat zumlarının yalnızca yaklaşık 300 çekim dayanan daha küçük pilleri vardır. Bundan önemli ölçüde daha kötü olan herhangi bir kameraya şüpheyle bakıyoruz ve ortalamayı aşanlara övgüler yağdırıyoruz.
 • Sağlam yapı kalitesi: Superzoom’lar DSLR’ler gibi görünebilir, ancak genellikle onlar gibi yapılmazlar. Malzemeler daha ucuz olma eğilimindedir ve kameralar bazen içi boş ve plastik gibi görünebilir. Elimizde daha sağlam hisseden, daha lüks hissi veren kauçuk ve polikarbonat kullanan ve bir tür toz veya su geçirmezliği olan kameraları tercih ediyoruz.

Bu kılavuzun en son güncellemesi için, dört kompakt seyahat zum kamerası, üç geleneksel süper zum ve daha büyük görüntü sensörleri veya daha fazla ekstrem lens ile üç potansiyel yükseltme seçimi test ettik:
Seyahat yakınlaştırmaları:

 • Canon PowerShot SX740 HS
 • Nikon Coolpix A1000
 • Panasonic Lumix DC-ZS80
 • Sony Cyber-shot DSC-HX99

Süper zum’lar:

 • Canon PowerShot SX70 HS
 • Nikon Coolpix B600
 • Panasonic Lumix DMC-FZ300

Süper yakınlaştırmaları yükseltin:

 • Nikon Coolpix P1000
 • Panasonic Lumix FZ1000 II (DC-FZ1000M2)
 • Panasonic Lumix DMC-FZ2500

Beğendiğimiz kameralar

Nikon Coolpix P1000 tam olarak iyi bir kamera değil: Son derece pahalı henüz bir çok özellik biz böyle bir hızlı menü, özelleştirilebilir kontrolleri ve sıfırlanmaz olarak bir zamanlayıcı olarak 2020 yılında no-brainers, düşünün eksik var her kullanımdan sonra kendisi. Ama vay, ne lens! P1000’in 125x yakınlaştırması, ayın kraterlerinin veya kaçan şüphelilerin plakalarının yakın çekimlerini yakalamak için yeterli olan 24–3000 mm’lik inanılmaz bir aralık sunar. Çoğu insanın bu tür bir erişime ihtiyacı var mı? Kesinlikle değil. Takdir edenler bunu takdir edecek mi? Kesinlikle ve onu elde etmek için kameranın diğer eksikliklerini gözden kaçıracaklar.

Panasonic Lumix FZ1000 II’yi (DC-FZ1000M2) test ettik ve çok sevdik, bu kılavuzda önerdiğimiz FZ1000’e yükseltme olduğu ve genel olarak benzer şekilde performans gösterdiği düşünüldüğünde bu hiç de şaşırtıcı değil. Daha yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran, Bluetooth bağlantısı ve Post Focus ve Focus Stacking gibi eklenen modlar dahil olmak üzere sunduğu yükseltmelerin, orijinal FZ1000 hala mevcutken büyük fiyat artışına değeceğini düşünmüyoruz.

Ayrıca FZ1000 ve FZ1000 II’nin daha video odaklı kuzeni Panasonic Lumix DMC-FZ2500 ile çekim yaptık. Lensi, 20x (24–480mm, f / 2.8–4.5) FZ1000 ikizlerinden çok az daha geniş ve biraz daha uzundur. Ayrıca bir kulaklık jakı, ekstra video çözünürlükleri (4: 3 4K dahil) ve 200 mbps’ye kadar video bit hızları sağlar. Kullanışlı ekstra kontroller, aşırı parlak çekim koşullarında yardımcı olmak için yerleşik bir nötr yoğunluk (ND) filtresi ve iki özelleştirilebilir lens halkasını içerir ve FZ1000 II gibi, bir dokunmatik ekrana ve Panasonic’in en yeni çekim modlarına sahiptir. Ancak, öncelikle videografiyle ilgilenmediğiniz sürece FZ1000’in daha iyi bir seçim olduğunu düşünüyoruz.

Önceki seçimimiz olan Panasonic Lumix DC-FZ80 , etkileyici 60x lens (20–1200 mm, f / 2.8–5.9) sayesinde güzel fotoğraflar sunan hızlı ve uygun maliyetli bir süper zumdur. Ancak, mevcut seçimlerimizle karşılaştırıldığında birkaç önemli özelliği eksik. Özellikle, mafsallı bir ekranı, arka ekran ile EVF arasında hareket etmenize yardımcı olacak bir göz sensörü, hava sızdırmazlığı veya birçok özel kontrol içermiyor.

Panasonic Lumix DC-ZS80’i Sony DSC-HX99 ve diğer seyahat zumlarına karşı test ettik ve rekabete karşı iyi durumda olduğunu gördük. 30x yakınlaştırması, HX99’un milimetre milimetresiyle eşleşir ve testlerimizde sensör, hoşa giden nötr renk ve kontrasta sahip genel olarak yüksek kaliteli görüntüler ortaya çıkardı – zevkinize uygun fotoğrafları düzenlemeyi düşünüyorsanız mükemmeldir. Video kalitesi de mükemmeldi. Bununla birlikte, ZS80, HX99’dan daha büyük ve daha ağırdır ve LCD EVF’sinin (yüksek çözünürlüklü iken) HX99’un OLED bulucusundan çok daha az doğru olduğunu gördük.

Beğenmediğimiz kameralar

Canon PowerShot SX740 HS gidiş için bir kaç şey vardır: Biz uzun 40x zoom vardır ve test ettiğimiz diğer seyahat yakınlaştırır daha iyi sürekli izleme odağı ele, kullanımı basit buldum. Bununla birlikte, Sony HX99 ve Panasonic ZS80 ile karşılaştırıldığında çok sadedir: ham çekim yok, vizör yok, özelleştirilebilir kontroller yok ve benzer şekilde hafif pil ömrü. Genelde seyahat zum seçimimizden daha ucuz olsa da, bunu düşünmek için gerçekten başka bir neden yok.

Bu arada Nikon Coolpix A1000 görece çok az şey yapıyor. A1000 ham çekim yapıyor, sağlam bir EVF’ye ve güvenilir stabilizasyona sahip, ancak övgümüz burada bitiyor. Testimizde, 35x zoom’un görüntü kalitesi, en düşük ISO ayarlarında bile sulu boya benzeri gürültü azaltma ile Sony HX99 ve Panasonic ZS80 gibi rakip modellerde gördüğümüzden açıkça daha kötüydü. Dikkat çekici odak gecikmesi, tekli AF modunda eksik odaklanma ve korkunç takip AF performansı gördük ve özellikle sığ tampon, kamera kilitlenmeden önce bir seri çekimde yalnızca 10 JPEG veya beş ham yakalamaya izin verdi. Önlemek.

Nikon Coolpix B600’ü test ettik, çünkü artık üretimden kaldırılmış olan B700 bu kılavuzda daha önce en çok tercih edilenlerden biriydi, ancak bu bizim için çok basit bir fotoğraf makinesi. Eksik özelliklerin listesi şaşırtıcı derecede uzun: Eklemli ekran, elektronik vizör, ham kayıt ve kontrol kadranları (özel kontroller bir yana) gibi yaygın şeyler hiçbir yerde bulunamaz. Elbette, 60x yakınlaştırma bol miktarda büyütme sağlar, ancak neden zahmet edelim?

Yorum Yap