İlginizi Çekebilir
En iyi balık yemi
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

En İyi Airfryer Markası

En İyi Airfryer Markası
+ - 0

Bu sefer de 2022 yılında alabileceğiniz en iyi Airfryer markasını inceleyeceğim. Biliyorsunuz bu ürünler son zamanlarda bayağı bir Trend oldu hele de benim gibi bekar olup yemek yapmak ile çok fazla uğraşmak istemeyenler için gerçekten on numara ürünlerden birisi.

En İyi Airfryer Markası

En iyi 5 akıllı robot süpürge, tıraş makinesi, elektrikli scooter listelerimizden sonra en iyi 5 Airfryer da bizim için incele dediniz. Ben de bu listeyi sizlerle buluşturmak istedim. Gerçekten titiz ve sağlam bir araştırmanın sonucunda kullanıcı yorumlarıyla desteklenmiş en iyi Airfryer markasını da yakından bakmak için dilerseniz listemize geçelim.

Listenin hiçbirini atlamadan sonuna kadar okuyun ki önemli farklılıklardan önemli özelliklerden tek tek bahsedeceğim kafanızda net bir şeyler oluşması adına bu gerçekten önemli.

Airfryer’lar aslında hayatımıza bir anda girdi ve mutfakta işlerimizi oldukça kolaylaştırdı günün sonunda aslında Airfryer bildiğimiz fritöz normal fritözlerden farklı ise içerisine konulan ürünü hava akımı ve çok az yağ ile efsanevi bir şekilde pişirmesi olay aslında tamamen bu.

Şimdi önerilerimiz size sunacağım ama önerilerimize geçmeden önce Airfryer alırken nelere dikkat etmelisiniz. Öncelikle bütçenizi belirleyin ve size en uygununu seçin ki zaten bu önerilerim de neredeyse her bütçeye hitap eden modelleri seçmeye çalıştım.

Airfryer seçerken hacminin de gerçekten önemli bir etken olduğunu 4 veya daha fazla kişilik aileler için xxl modellerini öneririm ki zaten bu listede bunlara yer vereceğim iki veya üç kişilik aileler ya da bekarlar için de daha düşük kapasiteli fritözler almasını öneririm.

Burada şöyle bir etken ön plana çıkıyor yüksek kapasiteli ürünlerde güç tüketimi fazla oluyor haliyle elektrik faturasına da bu yansıyor şimdi önerilerimizi sunmaya başlayalım. Pahalı üründen ucuz ürüne doğru gideceğiz bir şey daha dipnot olarak düşmek istiyorum.

Fiyatları verirken bir yandan da dolar karşılığını vereceğim ki bu listeyi bir yıl sonra bile okusanız da kafanızda net bir şey oluşabilsin.

Philips hd9650/90 Airfryer

Philips Airfryer

İlk önerim en iyi Airfryer markası Philips hd9650/90 model XXL şeklin de geçiyor yani büyük kapasiteli olduğunu belirtiyor.

Gerçekten bu model ülkemizde Airfryerların kralı desek yanlış olmaz. Philips zaten yanılmıyorsam Airfryer kelimesini ilk kullanan markaydı Burada şunu hemen belirtmek istiyorum.

Bu model ülkemizde en fazla satılan Airfryer modellerinin başında geliyor. hemen fiyatı ile başlayacak olursak en uygun olarak şu anda trendyol da buldum 5600 liralık satış fiyatı ile karşımızda duruyor.

Ne yazık ki her şeyin fiyatı son zamanlarda son dönemlerde çok fazla arttı bu durum Airfryerların için de geçerli yani bu ürün daha 6 7 ay önce 2700 2800 liralarda satışta idi şu andaki fiyatını görüyorsunuz.

Bu genel bir durum bu model özelliğin de değil. Fakat bu piyasaya rağmen bu Airfryer modeli fiyatının sonuna kadar hak ediyor. Özellikle tasarımına gerçekten bayıldığım bir modeldir zaten baktığımızda gayet estetik şık duruyor mutfağınıza koyduğunuzda tamamen görüntüsü sizlerin de hoşuna gidecektir diye düşünüyorum.

Philips hd9650/90 Airfryer modelinin öne çıkan özelliklerinden bahsetmek istiyorum. Teknoloji sayesinde çok az bir yağ ile muhteşem pişirmeler elde edebiliyorsunuz fazla yağı ayırıyor ve böylelikle daha sağlıklı besinler tüketmenize de yardımcı oluyor.

Zaten Airfryer’ların olayı da çok az yağ ile ya da hiç yağ kullanmadan pişirme yapabilmesi 1.4 kilogramlık kapasitesi bulunuyor ki yani bu da tüm bir tavuğu da pişirme imkânına sahipsiniz demek oluyor gerçekten önemli bir detay bu modelin beş tane pişirme programı bulunuyor.

Ayrıca fırınlama ızgara yumurta haşlama gibi fonksiyonları olduğunda parantez içinde belirtelim öne çıkan bir diğer özelliği twin-turbo START Teknoloji sayesinde yani sıcak tutma teknoloji ile birlikte siz sofrayı hazırlayana kadar yemeğinizi sıcak tutabiliyor şimdi bu cihazın teknik özelliklerine de bir bakacak olursak.

Öncelikle 2225 wattlık güç tüketimi sağlayan bir modeldir kendisi bu değer biraz sizlere yüksek gelebilir. Elektrik faturasını önemli bir şansım olacağını düşünebilirsiniz ama kapasitesini boyutunu düşündüğümüzde gerçekten ideal bir değer olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

Şöyle düşünün herhangi bir fırında pişirdiğiniz süreyle buradaki pişirdiğimiz sürü arasında fark bulunuyor, çok az yağ ile pişirme sağlıyorsunuz burada bir tasarrufunuz oluyor yani oradaki açıyor fazlasıyla kapatıyor ayrıyeten sizlere bir de kolaylık sağlıyor.

Ayrıca boyutu ve kapasitesiyle birlikte dört veya daha fazla kişilik aileler için en uygun seçeneklerden birisi olduğunu söyleyelim. Örneğin beş ya da altı kişilik patates kızartmasını 30 dakika gibi kısa bir sürede yapıyoruz rakiplerine göre bu hızında iki kat olduğunu belirtelim.

Bu modelin biraz daha uygun alma isterseniz iki üç kişilik aileler içinde ideal bir üründür kendisi hd9652 kodlu olanı seçebilirsiniz teknik özelliklerine devam edecek olursak; Hazne kapasitesi 7.3 litre biraz önce kilogram cinsinde 1.4 demiştik.

Bu kapasitenin de listedeki en büyük kapasite olduğunu söylemeden geçmeyelim yine buradaki haznesi kolayca çıkarılıp bulaşık makinesinde de kolay bir şekilde yıkanabiliyor dikkatimi çeken bir özelliği bu haznenin kolay bir şekilde çıkarılıp kolay bir şekilde takılabilmesi.

Diğer modellerde ise bu biraz daha sıkıntılı gibi gözüküyor. hd9650’nin ağırlığı 8 kilogram iken gövde malzemesi ise tamamen plastik bir yapıdan oluşuyor şöyle bir teknik özelliklerine öne çıkan özelliklerini birlikte baktık bir de olumlu olumsuz yönlerine bakıp ikinci önerimize geçelim.

Bence en önemlisi fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor olması ve kalabalık aileler için ideal ürünlerden birisi olması ve philipsin tabii ki bu ürünlerin başını çeken markalardan birisi olması. Bu da gerçekten güven veriyor yine sıcak tutma özelliği bulunması da olumlu yönlerinden birisiydi.

Kullancı yorumlardan birisi ise özellikle patates ve tavuk kızartmasının mükemmel olduğu şeklindeydi olumsuz olarak ise sadece 2225 watt güç tüketimini söyleyebiliriz, bunu da boyutu ve kapasitesi düşündüğümüzde göz ardı edebiliriz diye düşünüyorum.

Tefal Actifry Genius En İyi Airfryer markası

Tefal Actifry Genius

Şimdi geçiyoruz En İyi Airfryer Markası Tefal actifry genius modeline yine listemizin göz bebeği ürünlerden olur kendisi. Öncelikle fiyatından başlayacak olursak şu anda en uygun olarak trendyol’da 4 bin liralık fiyatıyla satışa sunulmuş.

Tefal actifry genius modelinin öne çıkan özellikleri ise ürünün bir çok farklı yemek için kullanabiliyorsunuz ister yağlı kızarmış yemekler, isterse yağsız yemekler için ürün kullanıma uygun.

Tefal actifry genius da dokuz farklı pişirme programı bulunuyor bu programların hepsinin sıcaklığı ve süresi de farklı olmuş oluyor böylelikle yapacağınız yemeği en uygun programda seçebiliyorsunuz Gerçekten bunun da öne çıkan özelliği olduğunu söyleyebilirim.

Ürünün en önemli özelliklerinden birisi de oldukça az bir yağ ile yemeklerinizi pişirebiliyor olmanız. Eğer kızartma yapmayı seviyorsanız ve yağ fiyatlarının alıp başını gittiği günlerde imdadınıza yetişebilecek bir modeldir kendisi.

Dokuz farklı program dedik kızartmalar, atıştırmalıklar diğer atıştırmalık ve mini sarma programları bunlardan dördünü oluşturuyor yine bu modelde dilerseniz tatlıları, börekleri, mini sarmaları, et ve sebzeleri kolaylıkla pişirme imkânlarına sahip oluyorsunuz.

Ayrıca kutusunda bir de tarih kitapçığı bulunuyor bunun da güzel bir jest olduğunu belirtelim çünkü bu kitapçığın içerisinde tam 150 farklı yemek tarifi mevcut.

Tefal actifry geniusun bir de teknik özelliklerine bakacak olursak. Öncelikle güç tüketiminden başlayalım 1350 watlık güç tüketimi sağlıyor ki. Bir önceki Philips’in incelemiş olduğumuz modeline göre bu değer neredeyse yarısı. Ayrıca bu modelin hazne kapasitesi 1.2 kilogram gövde malzemesi ise paslanmaz çelik ve plastikten oluşuyor.

Tefal Actifry Geniusun teknik özelliklerden öne çıkan özelliklerinden bahsettikten sonra bir de olumlu olumsuz yönlerinden bahsederek diğer modelimizde geçelim. Olumlu olarak benim dikkatimi çeken bu modelin dokuz farklı pişirme ayarının bulunması ayrıca Tefal’in uzun yıllardır servis noktasında Garanti noktasında güven vermesi de bu ürünün olumlu özelliklerinden birisi marka olarak baktığımızda Tefal benim sevdiğim markalardan birisi.

Yıllardır ev aletlerini kullanıyoruz ve Tefal’den memnunuz yine kapasitesine göre oldukça düşük bir güç tüketimi sağlaması. Bu da olumlu özelliklerden bir başkasıydı olumsuz olarak belki kapasitesi birazcık da olsa düşük gelebilir ama çok kalabalık olmayan aileler için uygun olduğunu da burada belirtelim.

İkinci önerimiz olan en iyi airfryer markası olan Tefal Actifry Genius’dan bahsettikten sonra üçüncü önerimize geçelim.

En İyi Airfryer Markası Cosori XXL

En İyi Airfryer Markası Cosori XXL

Bu üründe gerçekten fiyat performans konusunda başı çeken nadir ürünlerden birisi desek yanlış olmaz. Cosori çok duymadığınız bir marka olabilir ama Airfryer tarafında ülkemizde de çok tutulan markalardan birisidir şu anda ülkemizde Amazon haricinde Bir satıcı bulunmuyor.

Amazon Almanya üzerinde yurt dışında getiriyorsunuz ben birçok kişiden Bu ürünü yurt dışından getirme konusunda sıkıntı sorun yaşamadıklarını duydum hatta dört beş aydır arkadaşım aktif olarak kullanıyor ondan gelen önemli yorumları olumlu olumsuz sizlere aktaracağım.

Öncelikle fiyatından başlayacak olursak 189 dolar fiyatıyla satışa sunulmuş listemizin 3’üncü önerisinde fiyatlar birazcıkta düşmeye başladı son önerimiz oldukça uygun olacak Cosori XXL’ın öne çıkan özelliklerinden başlamak istiyorum.

Zaten XXL’ı gördüğünüz de kapasitesinin yüksek olduğunu direkt olarak artık anlıyorsunuz. 5.5 litrelik kapasiteye sahiptir listemizin Philips HD9650 modelinden sonra en yüksek kapasiteye sahip model olarak karşımıza çıkıyor.

Kalabalık bir aile iseniz Philips ile birlikte bu modeli de düşünebilirsiniz fiyat konusunda da Philips’e göre uygun olduğunu da belirtelim tabii ki Philips’in de bir farkı bulunduğunu da söylemiştim ama burada ben 5600 lira üzerine çıkmak istemiyorum diyorsanız bu ürün sizler için uygun olduğunu belirtebilirim.

Teknik özelliklerinden devam edecek olursak Cosori XXL da 1700 watt’lık güç tüketimi mevcutken bu değerinde bir Airfryer için oldukça ideal olduğunun altını çizelim ayrıca Cosori XXL da tam 11 farklı program bulunurken bu listenin bu noktada başını çeken ürün olduğunu söyleyelim.

Isı ayarı gibi zamanlayıcı gibi özellikler yine bu modelde mevcut Cosori XXL’ın gövde malzemesi ise plastik bir yapıdan oluşuyor. Teknik özelliklere baktık bir de olumlu olumsuz yönlerinden bahsedecek olursak.

Öncelikle olumludan başlamak istiyorum 5.5 litrelik gayet büyük bir hazne kapasitesinin bulunması Ayrıca 11 farklı pişirme programının bulunmasıyla birlikte her besin için yemek için farklı bir program uygulayabiliyor olmanız önemli bir detay.

Yine olumlu olarak yüksek kapasiteye ve büyüklüğüne göre ideal bir güç tüketimi sağlaması olumsuz olarak belki de şimdilik sadece Amazon’da satılıyor olmasını söyleyebiliriz buda ürünün zaten kendi olumsuz yönü değil ama çok da olumsuz bir yorum gördüğümü söylesem yanlış olur.

Xıaomı MI Smart

Xıaomı MI Smart

Bu üründe şu anda en uygun fiyatı Hepsiburada da 2257 lira istisnaları olsa da Xıaomı’nin genel anlamda ürünlerini oldukça beğeniyorum çünkü fiyat performans odaklı ürünleriyle kullanıcıların dikkatini çekiyorlar. Bu Airfryer modeli listemizin altın bilezik ürünlerinden birisi desem yanlış olmaz fiyat performans odaklı demiştim.

Bu ürün için de aynısını rahatlıkla söyleyebilirim ki ülkemizde en çok satılan modellerden yine kendisi çok birisi Xıaomı MI Smart hem kızartma hem fermente etme hem de buz çözme için işlevsel olarak kullanabilirsiniz.

Teknik özelliklerine bakacak olursak 1500 wattlık güç tüketimi sağlıyor iken ayrıca 3.5 litrelik hazne kapasitesine sahip bu değerinde ne çok az ne de çok fazla olduğunu belirtebiliriz. 3 yada dört hatta beş kişilik aileler için gayet ideal olduğunu söyleyebilirim.

Ayrıca bu üründe wifi özelliğinin olması önemli noktalardan birisi yine Xıaomı MI Smart’ın haznesi çıkarılabiliyor ve bulaşık makinesinde kolayca yıkanabiliyor gövde malzemesi ne bakacak olursak tamamen plastik yapıda şöyle bir teknik öne çıkan özelliklerinden bahsettik bir de olumlu olumsuz yönlerinden bahsedelim.

Bu fiyata Xıaomı gibi markanın böyle bir ürününü alabilir olmanız ben de başlı başına olumlu özelliklerinden birisi. Ayrıca 3.5 litrelik ideal diyebileceğimiz hazne kapasitesi olması bu ürünün ne çok kaba yapıyor nede çok küçük yapıyor mutfağında da estetik şık bir şekilde duracaktır diye düşünüyorum.

Yine olumlu olarak kullanıcılardan gelen bir yorum da ise özellikle keki ve eti oldukça iyi pişirdiği yönündeydi bir de olumsuz yönlerinden bahsedecek olursak yine kullanıcılardan gelen bir yorumda beyaz yerine siyah seçeneğinde olması daha iyi olabilirdi şeklindeydi bu tür eşyalarda beyaz rengi sevmiyorsanız bunun da dezavantajı olduğunu söyleyebiliriz.

Artık geliyoruz listemizin en iyi Airfryer markasının son ürününe arkadaşlar bu arada bu ürünleri sizlere sunarken gerçekten büyük bir emek harcıyorum içme sinmeden araştırmadan sadece liste olsun diye sunmuyorum, ki zaten daha önce çekmiş olduğum en iyi listeler de en iyi 5 robot süpürge, elektrikli scooter, traş makinesi gibi listelerimize de birçok olumlu yorum geldi.

Kumtel Fastfryer Haf – 01

Kumtel Fastfryer

Kumtel’in öncelikle bilmeyenler için yeni bir marka olduğunu söyleyelim. Neden listemizin son sırasında bu ürünü bu fiyatların üzerine çıkamayacakları için hem yerli olmasıyla hem de kullanıcılardan gelen olumlu yorumlarıyla benden tam not aldı bu fiyat bandını da çok fazla araştırdım ve gerçekten kullanıcının bu kadar memnun eden bir ürün bulamadım.

İdda ediyorum, şimdi yazınca zaten beni daha iyi anlayacaksınız bu iddiaları öncelikle fiyatıyla başlamak istiyorum. Şu anda hepsiburada‘da bin 2 bin lira bu daha dün 1849 liraydı fiyatı günden güne artıyor. Eğer elektronik ürün alacaksanız kafanızda netleştirdi iseniz acele edin derim.

Kumtel’in bu modelin teknik özelliklerine bir göz atalım. Bu Dünya da bir önceki dönemlerde olduğu gibi 1500 wattlık güç tüketimi mevcutken. 3.5 litrelik de hazne kapasitesi mevcut.

Ayrıca otomatik kapanma özelliği de mevcut iken yine tüm önerilerimiz de olduğu gibi haznesi kolay bir şekilde çıkarılıp bulaşık makinesinde yine kolay bir şekilde yıkanabiliyor.

Zamanlayıcı ısı ayarı gibi özellikler bu modelde de bulunuyor Fastfryer gövde malzemesi ne baktığımızda ise plastik bir yapıdan oluşuyor teknik özelliklerine baktık olumlu olumsuz yönlerinde bahsedip listemizi yavaştan sonlandıralım.

Kullananlardan gelen ve benim de dikkatimi çeken en önemli noktalardan birisi örneğin patates kızartmasını deneyen birisi 8 dakika da bir kaşık yağ ile pişirdiğini belirtmiş. Ayrıca Tavuk kanadını 15 dakika da mangal tadında pişirdiğin de belirtmiş.

Ürünün olumsuz yönlerinden de bahsedecek olursak sigara böreğini pişirirken çevirmeniz gerektiği yönündeydi bu ürünlerin olumlu yönlerini anlatırken bir kullanıcı olarak sizlere olumsuz yönlerinden bahsetmem gerekiyor ama şöyle bir baktığımızda gerçekten 1900-2000 fiyatlara bir Fastfryer alıyorsunuz.

Yerli bir marka benim de tasarım noktasında özellikleri noktasında dikkatimi çeken önemli bir model olduğunu söyleyebilirim.

Şimdi beş tane Fastfryer modelini inceledik olumlu olumsuz yönlerini olabildiğince nesnel şekilde sizlere aktardım kullanıcı yorumlarıyla arkadaşlarımın yorumlarıyla bunları harmanladım bu beş ürün arasında ben olsam hangisini seçerdim.

Bu sorunun cevabı aslında siz de saklı bütçem hangi seviyede ise bu 5 öneriden birisini gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz. Burada önemli noktalardan birisi ailenizin kaç kişilik olduğu kalabalık bir aileye sahipseniz Philipsin ya da Cosori ürünlerini seçebilirsiniz yok biz çok kalabalık değil diyorsanız Tefal’i veya Xıaomı MI Smart seçebilirsiniz fiyat konusunda da gerçekten oldukça iddialı olan Kumtel’in bu üründe öne çıkan önerilerimden birisiydi.

Bana göre şu anda piyasa fiyatlarının en iyisi olan modellerini sunmaya çalıştım. Umarım bu liste sizler için yararlı olmuştur siz de şu anda bir Airfryer kullanıyorsanız yada bu listeden sonra aldıysanız yorumlar kısmından küçük küçük deneyimlerinizi aktarırsanız alacaklar içinde bir inceleme tadında olur diyerek sözlerimi bitiriyorum.

Yorum Yap