İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Kozmetik

Uygun Fiyatlı Ruj Önerileri

Uygun Fiyatlı Ruj Önerileri
+ - 1

Uygun fiyatlı ruj önerileri için tavsiyeler de bulunacağım arkadaşlar işte uygun fiyatlı ruj önerileri listem. Bu liste de olan tüm ürünler çok satan ve çok olumlu yorumlar alan modeller olacak umarım memnun kalırsınız çünkü bende kullanıyorum hepsini. Bu arada en iyi likit mat ruj ihtiyacınız olursa da sizler için bir liste hazırladım mutlaka bakmalısınız bu rujlara buraya tıklayarak likit mat rujlara bakabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Ruj Önerileri

Her kadının makyaj çantasında olması gereken rujlardan bahsedeceğiz. Fiyat performans ürünü arıyorsanız sizler için uygun fiyatlı ruj önerileri listemi mutlaka değerlendirin derim lafı fazla uzatmadan başlıyorum.

Maybelline’in ‘Color Sensational 893 Gone Greige’

Maybelline'in 'Color Sensational 893 Gone Greige'

Uygun fiyatlı ruj önerileri listemizin ilk sırasın da Maybelline var. Bu ruju keşke daha önce keşfetmiş olsaydım. Mutlaka ‘Mac Muadilleri’ videoma Stone’in muadili olarak eklerdim. Tam olarak Mac Stone gibi çok çok soğuk alt tonlu bir kahverengi. Matlığı mükemmel, L’oreal’in rujunun yapısına çok benziyor.

Sürümü harika, kalıcılığı çok güzel. Bir tek L’oreal kadar kremsi değil ama yine tabii ki sürümü çok kremsi. Matlığı Mac’in rujlarının matlığına çok çok benziyor harika bir ruj! Bu şekilde soğuk kahve alt tonlu, uygun fiyatlı ruj önerileri arayanlar Mac Stone almayıp mutlaka gidin, bunu alın. Bayılacaksınız!

Pastel Classic- 64

Pastel Classic- 64 En iyi ruj

Pastel’in en klasik ambalajlı ruju. Zaten serinin ismi de ‘Classic’ Bu seriden bu kadar güzel bir rujun çıkabileceği hiç aklıma gelmezdi. Bu seri beni çok şaşırttı. Son dönemlerdeki en trend siyahlar, lacivertler, yeşiller de bu seride var ama… 64 rengi gerçekten tam bir kış ruju! Hani kış, yaz ayırmak istemiyorum rujlarda ama ben de olsam bu ruju sonbaharda ve kışta sürerdim. Mükemmel bir bakır kahve. İçerisinde harika ışıltıları var. Sürümü çok güzel, kolay.

Kokusu çok pudra pudra kokuyor. Ben pudra kokan rujları sevdiğim için beni rahatsız etmiyor ama.. kokulu rujlara karşı hassasiyeti olanlar çok sevmeyebilir. Minicik minicik ışıltıları olan, tam bir bakır kahve. Sonbahara ve kışa çok yakışır.

Her tendeki kişiye çok yakışır. Esmerlere de çok yakışır, kumrallara da çok yakışır ama özellikle kahve tonlu Toprak tonlu makyajlarda mükemmel bir bütünlük sağlayacak, harika, eşi benzeri bulunmayacak uygun fiyatlı ruj önerilerinden bir ruj!

Pastel daylong lipcolor Kissproof 30

Pastel daylong lipcolor Kissproof 30 En iyi ruj

Büyük ihtimalle bu ruju bulmanız çok kolay olmayabilir. Çünkü ben de bunu çok zor bulmuştum. Böyle çok stokları tükenen, tercih edilen ve popüler olan bir ruj; Pastel’in Daylong Lipcolor Kissproof’larından 30 rengi. Gerçekten güzel bir renk. Normalde ben bu kadar koyu rujlar hiç kullanmamama rağmen bu ruju ben de makyajlarıma çok yakıştırıyorum.

Özellikle böyle birazcık daha gold tonlu göz makyajı yapıp bunu sürdüğünüz zaman… harika bir gece makyajı oluyor! Yani o şekilde bir baloya, bir galaya her yere katılabilirsiniz. Tek başına çok iddialı ve güzel duran bir ruj! Eğer bulabilirseniz, bu tonlardan hoşlanıyorsanız kaçırmayın derim.

Pastel’in likit-mat rujlarının yapısı hızlı şekilde dudağa oturan rujlardan. O yüzden sürerken biraz hızlı ama dikkatli hareket etmeniz gerekir. Ya da direkt hiç risk almadan bunun tonlarına benzeyen bir dudak kalemini önceden sürerseniz de çok daha kusursuz bir uygulama yakalayabilirsiniz.

Golden Rose Longstay Liquid Matte 03

Golden Rose Longstay Liquid Matte 03

Golden Rose’in Longstay Liquid Matte Lip Sticklerini zaten bir çoğumuz kullanıyoruz. Bunlar da genelde böyle hep kasa kenarında, kavanozların içerisinde olan küçük boyları. Ben bunun hiç büyük boyunu görmedim bu arada. Şansa ufak boyunu görüp, almıştım. Bu da soğuk alt tonlu, içerisinde çok hafif grilik ve birazcık da morluk barındıran bir ruj.

Golden Rose’un aslında likit-mat rujlarını seviyorum ama birazcık dikkatli sürmek gerekiyor çünkü çok hızlı dudağa oturan bir ruj olduğu için Eğer eliniz çok pratik değilse likit mat rujlarda ve özellikle Golden Rose’un bir rujunu aldıysanız mutlaka öncesinde bir dudak kalemi sürmenizi öneririm.

Ama gerçekten çok harika ve çok farklı bir renk. Biraz değişik. Yine dudağınızın rengine göre farklılık gösterecektir mutlaka. Benim dudaklarımın renkleri çok beyaz olduğu için gerçekten burada ne görüyorsam dudağımda da aynı rengi görüyorum.

Ama belki dudağınızın kendiliğinden tatlı bir pembeliği varsa rengi birazcık daha değişik durabilir. O yüzden bu ruju merak ediyorsanız şöyle mutlaka biraz elinize alıp, deneyerek bakmanızı tavsiye derim.

L’oreal Color Riche Matte Addiction 634

L'oreal Color Riche Matte Addiction 634

L’oreal’in Color Riche Matte serisinden 634 Greige Perfecto diye bir ruju var. Buna da bayılıyorum. Zaten yapısını anlatmıştım, sürümü harika. Bunun kahvesini çok seviyorum. Normalde böyle sıcak kahveler birazcık daha dişleri sarı gösterebiliyor soğuk alt tonlu rujlara göre ama enteresan şekilde bu çok sıcak, tatlı bir kahve gibi olmasına rağmen kesinlikle dişleri sarı göstermeyen bir ruj. Yine her türlü makyajınızla harika uyum sağlayacak bir ruj.

Sıcak kahve alt tonlu bir rujum olsun ve her makyajımla ben bunu uydurayım diyorsanız 634 Greige Perfecto’yu bence çok çok beğenirsiniz çünkü … her tendeki, her saç rengine sahip birçok kişide gördüğüm üzere herkese çok yakışıyor.

Maybelline Super Stay Matte Ink Pioneer 20

Maybelline Super Stay Matte Ink Pioneer 20

Şimdi en karmaşık duygular hissettiğim ruj ile devam ediyorum. Son dönemlerde de biliyorsunuz Maybelline Superstay Matte diye bir seri çıkarttı. Likit-mat rujları. Çok seveni de var, hiç sevmeyeni de var. Şimdi ben aradayım. Birincisi; bugüne kadar kullandığım en güzel kırmızı ruj! Çok net söylüyorum! Renk olarak en güzel kırmızı ruj. Bendeki 20 rengi, Pioneer rengi.

Mükemmel bir kırmızı! Hani kırmızının çok tonu vardır ya; mavi alt tonlusu var, turuncu alt tonlusu var… bir tanesi dişi beyaz gösteriyor, öteki sarı gösteriyor, öteki hiç gitmiyor pembe alt tonluları var. Mesela bana hiç gitmez pembe alt tonlu kırmızılar.

Yani şu dünyada kullanabileceğiniz bence en risksiz ve herkese çok eminim net yakışacak bir kırmızı tonu. Fakat… Pigmentasyonu mükemmel, inanılmaz derecede opak. Tek bir fırça darbesiyle bütün dudağınızı kaplıyor. Bu özellikleri gerçekten bu ruju mükemmel kılan özellikler. Dudak çizgilerinize dolma ihtimali yok çünkü zaten yapı olarak hiç öyle bir ruj değil. Çok kremsi.

Fakat şu yapış yapışıklığı beni çok üzüyor. Yani şu yapış yapışıklığı olmasa şu rujun gerçekten bugüne kadar kullandığım en harika likit-mat ruj olarak ilan edeceğim ama o yapış yapışıklık hiçbir şekilde gitmiyor. Ama bu kırmızı ruj için o yapışkanlığa da ben katlanıyorum. Gülü seven dikenine katlanır misali. Sadece yapışkanlık dışındaki bütün özelliklerine bayılıyorum. Gerçekten kırmızısı mükemmel! Tek bir kırmızı ruj almak istiyorsanız o yapışkanlığı göze alın ve gerçekten bu ruju alın.

Sleek Matte Me Metallic

Sleek Matte Me Metallic

Likit-mat rujların ilk popüler olduğu dönemde Sleek’İn mat ruju oldukça popülerdi o da. Hatta Gratislerde falan bu kadar kolay bulamıyorduk, yurt dışından falan getirtiliyordu. Şimdi artık yeni serisi Matte Me Metallic. Bu dönemde özellikle makyajda, rujlarda, ojelerde metalik etkileri fazlasıyla göreceğiz. Hatta likit-mat rujların üzerine sürülebilen daha metalik tonlarda parlatıcılar da oldukça popüler olacak.

O yüzden kendinizi metalik yansımalara şimdiden alıştırın. Ben Sleek’in bu serisinin Volcanic 1043 rengini gerçekten çok beğendim. Çok tatlı bir lila tonu, içerisinde böyle hafif yeşilimsi, hafif altınımsı yansımalar var. Tek dezavantajı çok opak bir ruj değil. İçerisine hava kaçırmadan, aplikatörü ile güzelce karıştırıp almanız gerekiyor.

İlk sürdüğünüzde böyle çok opak bir duruş beklemeyin. Biraz kat kat, üst üste sürmeniz lazım ama son bittiğinde gerçekten… yüzünüzü çevirdiğinizde çok güzel ışıltılar barındıran, çok farklı bir ruj olduğunu göreceksiniz. Ben oldukça beğendim.

Far olarak da aynı zamanda çok merak ediyorum. Bakalım far olarak da göz kapağımda nasıl duruyor? Bunu denedikten sonra mutlaka görüşlerimi sizlerle paylaşırım.

Biota 59 Elements Matt Lip Gloss Burgundy

Biota 59 Elements Matt Lip Gloss Burgundy

Sizlerden de “Merve, rujun ne?” diye en çok gelen sorulardan bir tanesiydi. Son zamanlarda sıkça kullandığım, Biota’nın Burgundy rengi. Mükemmel bir yapısı var, harika bir kokusu var, sürümü çok çok kolay! Böyle koyu bir ruju normalde bu kadar hızlı şekilde sürmek mümkün değil. Mutlaka dudak kalemi, kenarından concealer sürmeniz gerekiyor ama… Biota’nın o kadar tok bir yapısı var ki! Likit olmadığı için çok fazla köpüğümsü bir kıvamı olduğundan sürmesi de çok çok kolay.

Rengi mükemmel, yapısı harika. Keşke daha fazla rengi olsa diyorum çünkü sadece 3 tane rengi var. Burgendy var, bir tane Russian Red var, bir de Rose var yanlış hatırlamıyorsam. 3 rengi de çok güzel ama benim en favori rengim ve kışa en yakıştırdığım kesinlikle Burgendy rengi. Bugüne kadar önerip de benim sayemde alıp memnun kalmayan hiç kimse olmadı. O yüzden arada böyle indirimleri de oluyor Biota’nın websitesinde.

Onları mutlaka takip ederek kendinize en yakıştıracağınız renklerden bir tanesini edinmenizi şahsen tavsiye ederim çünkü gerçekten kesinlikle pişman olmazsınız.

Golden Rose Matte Metallic Lip Crayon 08

Golden Rose Matte Metallic Lip Crayon 08

Makyajda metalik ürünler son dönemlerde oldukça trend olmaya başladı. Ben de metalik yansımaları çok sevdiğim için açıkçası çok çok beğendim. Tırnağımdaki ojelerden ve gözümdeki fardan da görebiliyorsunuzdur. Neden bilmiyorum ama oldum olası makyajda, dudakta, gözlerde ve özellikle tırnaklarda metalik yansımaları çok seviyorum.

Golden Rose’in bu serisi ben bütünüyle çok başarılı bir seri. Ojesini de kullandım, krem farlarını da kullandım. Gerçekten çok çok başarılı! Bu kalem formundaki rujları da muazzam güzel. Zaten metal serisi çıkmadan önce ben Golden Rose’in kalem rujlarını da çok severek kullanıyordum mat olanları. Kalem rujları çok seviyorum çünkü dudak kalemine hiç ihtiyacınız olmuyor.

İsterseniz benim gibi direkt doldurun, isterseniz önce dışına çerçeve yaparak doldurun. Çok pratik ve çok kusursuz bir uygulama yapmanızı sağlıyor bu formdaki rujlar. Metal serisinin 08 rengi mükemmel! Çok yakın bir zamanda gece bir yere bir organizasyon olacak ve çok yüksek ihtimalle bu ruju kullanacağım sanırım.

Yansımaları harika, tonu çok güzel bu 08’in. Dudaktaki kalıcılığı mükemmel. Yüzünüzü hareket ettirdiğiniz zaman o ışıltıları, metalliği görüyorsunuz ama aynı zamanda da çok mat, harika bir ruj. Metal ve mat görüntü istiyorsanız kesinlikle bu seriye bakmanızı öneririm.

Flormar Silk Matte 02

Flormar Silk Matte 02

Tüm rujlarım arasında en favori rujum… Gerçekten kaç tane bitirdiğimi hatırlamıyorum! Zaten bunu da görebilirsiniz, artık dibine geldim. Yenisini açacağım. Flormar Silk Matte 02 Ne zaman sürsem hep aynı soru geliyor; “Merve, rujun mükemmel. Merve, rujun nedir?”

Hep de aynı şeyleri söylüyorum, Flormar Silk Matte 02! O seride mutlaka çok güzel başka renkler de var ama 02’nin yerini benim için hiçbir şey tutmuyor. O yüzden çok çok seviyorum ve almaya da devam ediyorum.

Belki çok kış rengi gibi gelmeyebilir size ama ben yine de bu soğuk gül kurularını sonbahara ve kışa çok yakıştırıyorum. O yüzden bu seriye özellikle eklemek istedim. Kış deyince aklınıza sadece koyu kahveler, bordolar, kırmızılar, morlar gelmesin.

Bence bu renkler de sonbahara ve kışa çok çok yakışıyor. Derler ya böyle “Tüm zamanların favori ürünü” diye. Bu benim için tüm zamanların favori rengi. Bu kış da mutlaka çantamdan ayırmayacağım, her zaman çantamda olan mükemmel rujum!

Flormar Silk Matte 07

Flormar Silk Matte 07

Şimdi bunu bölmeyeceğim çünkü bir tane daha Flormar Silk Matte’im var. Bunu da çok beğendiniz. Son zamanlarda İnstagram fotoğraflarımda da oldukça bu rengi kullandım. “Merve, kırmızı rujun çok güzel. Kırmızı ruj arayışı içerisindeyim, bunu çok beğendim. “Nedir rujun?” dediniz.

Aynı serinin 07 numarası. Bu da mükemmel bir kırmızı! O kadar kolay sürülüyor ki, çok minik bir aplikatörü olduğu için çok büyük, geniş aplikatörlerde koyu renkleri sürmek daha zor oluyor. Küçücük bir aplikatörü var. Yapısı zaten mükemmel Silk Matte’in.

Benim en sevdiğim likit-mat rujlardan. O yüzden bunu da çok rahatlıkla uygularsınız. Sadece enteresan bir şey keşfettim, bilmiyorum belki de tamamıyla psikolojik olabilir. Gerçek olmayabilir. Sanki kırmızı birazcık daha dudak çizgilerime doldu ve daha yoğun ve dudağımı rahatsız etti gibi hissettim ben.

02’de hiç öyle bir şey hissetmedim ama sanki kırmızıda birazcık daha dudağımda ağırlık hissediyorum ve sanki dudak çizgilerime daha çok doluyor gibi hissediyorum ama… yine de kırmızısı mükemmel ve sürümü çok kolay olduğu için… Benim için en makbul ruj; sürümü kolay, süper pigmentli ve dişleri sarı göstermeyen rujdur. O yüzden bunu da çok severek kullanıyorum, sizlere de öneririm.

Wet’N Wild- Bare It All

Wet'N Wild- Bare It All

Wet And Wild, Bare It All. Daha önce de bu ruj birçok farklı Vloggerlar tarafından… Velvet Teddy’e örnek gösterilmişti. Ben de demiştim ki; “Bence Velvet Teddy değil.” Mac’in Velvet Teddy’sinden bahsediyorum. Bence bu Velvet Teddy ile Mac Kinda Sexy’nin tam arasında olan bir ruj. Nude yapıda bir ruj aslında. Biraz böyle çıplak dudak diyebiliriz. Hafif böyle turuncu alt tonlu bir kahve. Sıcak bir açık nude kahve. O yüzden biraz dişleri sarı gösterme ihtimali yüksek.

Ben sürünce açıkçası benim dişlerimi sarı gösteriyor ama yine de günlük kullanım için çok severek kullandığım bir ruj. Yapısı da çok kolay sürülüyor. Kalıcılığı da güzel, dudak çizgilerinize de dolmuyor. Yani Wet And Wild’ın da rujları bence fiyat/performans olarak oldukça güzeller. Başka birçok rengi var, alternatifi var.

Onları değerlendirebilirsiniz ama Bare It All birçok yabancı YouTuber ve Vlogger tarafından da sevilen bir ruj. Ben de şahsen kullandım ve beğendim. Çok kış ruju olmamasına rağmen yine de benim gibi daha açık tonlardan hoşlananlar da bu kış Ruj koleksiyonlarına bir tane Wet And Wild’ın Bare It All’unu ekleyebilirler.

Maybelline Color Sensational- 975 Divine Wine

Maybelline Color Sensational- 975 Divine Wine

Yine aynı şekilde L’oreal’in yapısına çok benziyor, mükemmel bir kremsilik, süper bir kadifemsilik. Harika şekilde uygulayabiliyorsunuz. “Ben hiç ruj sürmeyi beceremiyorum Merve” diyenler için bile harika bir ruj. Dedim ya, bakmadan bile sürebilirsiniz. O kadar güzel bir ruj. Gün boyunca o yumuşacıklığı dudaklarınızı nemli tutuyor, dudak çizgilerinize dolmuyor.

Bordo ruju bana sevdiren Mac Diva’ydı. Ama artık öyle ki bu Mac Diva’dan daha bile kremsi yapıda olduğu için bir yere gideceksem, bordo ruj kullanacaksam Mac Diva yerine kesinlikle bu 975 Divine Wine’ı kullanıyorum. Çünkü hiç dudak çizgilerime dolmuyor ve gün boyunca o nemlilik ve parlaklık dudağımda Mac Diva’ya göre çok daha güzel duruyor.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir