İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. ALIŞVERİŞ

En İyi Wifi Sinyal Güçlendirici

En İyi Wifi Sinyal Güçlendirici
+ - 0

En iyi wifi sinyal güçlendirici tavsiyelerimiz… Bazen Wi-Fi dünyasındaki tüm ipuçları ve püf noktaları size yardımcı olamaz. Evinizin dışında bağlantıların kesilmesi, çevrimiçi bir oyun oynamak istediğinizde medya akış kutunuzu kapatma ihtiyacı veya daha da kötüsü, yalnızca birkaç oda uzakta otururken bile yavaş gezinme gibi belirtiler yaşıyor olabilirsiniz.

En iyi wifi sinyal Güçlendirici: Yönlendiriciniz birkaç yaşından büyükse ve daha fazla yerde mücadele ediyorsa, yeni bir yönlendirici veya bir ağ oluşturma kiti , evinizin her yerinde Wi-Fi menzilinizi, kararlılığınızı ve hızını artıracaktır.

250 saat boyunca 30 güçlendiriciyi test edip değerlendirdikten sonra, dizüstü bilgisayarlarınızı, akıllı cihazlarınızı ve günlük hayatınızın bağlı olduğu diğer her şeyi kablosuz olarak bağlamak için en iyi yönlendiricinin TP-Link Archer AX50 olduğunu belirledik .

En İyi Wifi Sinyal Güçlendirici

En İyi Wifi Sinyal Güçlendirici

TP-Link Archer AX50 makul fiyatlı, henüz iki katı kadar mal yönlendiriciler performansını geride bırakarak dizüstü bilgisayarlar ve akıllı cihazların artan seçimini işleyebilir. Genellikle hızlıdır ve uzun menzile ulaşabilir, ağ meşgul olduğunda bile çok az gecikmeye sahiptir ve yüksek performanslı bir internet hizmet planınız varsa mükemmel bir seçimdir. En son kablosuz standardı olan Wi-Fi 6 ile uyumludur ve güncellemelere ömür boyu abonelik şeklinde yerleşik güvenlik ile birlikte gelir.

Diğer En İyi Wifi Sinyal Güçlendirici

TP-Link Okçu AX20 Ana seçimimiz yoksa Archer AX20, bizim seçimimize göre biraz daha düşük bir fiyattan daha az özellik sunar, ancak çoğu durumda verimi, yanıt verme hızını ve kurulum kolaylığını koruyabilir.

Seçimimiz stokta kalmadıysa veya fiyatı 30 dolardan fazlaysa, bunun yerine TP-Link Archer AX20’yi düşünmelisiniz . AX20, AX50’ye benziyor ve özellikle eviniz 2.300 metrekarelik test evimizden daha büyük değilse, neredeyse iyi olan güçlü, duyarlı bir ağ sunuyor. Ancak, daha uzun menzillerde o kadar hızlı değildir ve TP-Link, düşük fiyatı karşılamak için yönetim ara yüzün de birkaç gelişmiş özellik ve ayardan fedakarlık eder.

Seçimi Yükselt

Asus RT-AX88U Geleceğe hazır, yüksek hız, yüksek fiyat Gigabit internet hizmetiniz varsa veya ağınızda ince ayar yapmak için ayarlara girmek istiyorsanız, RT-AX88U'nun ekstra özellikleri ve geliştirilmiş hızı ve menzili yüksek maliyete değer. Ancak çoğu evde aşırıdır.

Asus RT-AX88U

Geleceğe hazır, yüksek hız, yüksek fiyat Gigabit internet hizmetiniz varsa veya ağınızda ince ayar yapmak için ayarlara girmek istiyorsanız, RT-AX88U’nun ekstra özellikleri ve geliştirilmiş hızı ve menzili yüksek maliyete değer. Ancak çoğu evde aşırıdır.

Asus RT-AX88U Testimiz de herhangi yönlendirici az lag vardı ve hızlı genel bizim üst alır daha oldu ama çoğu insan için küçük bir iyileşmelerin iki katı fiyat ödemek. Zaten gigabit internet hizmetine yatırım yaptıysanız ve tüm bu bant genişliğiyle çalışmak için güçlü bir yönlendiriciye ihtiyacınız varsa, yükseltmenin masrafa değer olduğunu düşünüyoruz.

Bu model aynı zamanda geekier tarafınız için de en iyi seçimdir – hafta sonları yeni bir akıllı cihazı veya video konferans performansınızı optimize etmek için yönlendirici ayarlarınızı değiştirmek için bir veya beş saat harcamak istiyorsanız, bu Asus modeli diğer modellerimizden daha fazla özelleştirme seçeneği sunar.

Bütçe seçimi

TP-Link Okçu A7 Daha küçük alanlar veya daha az cihaz için TP-Link Archer A7 daha eski bir yönlendiricidir, ancak yine de değerli ürün yazılımı güncellemelerini alır ve bazı yeni, daha pahalı modellere göre yakın mesafede daha iyi performans gösterir. Çevrimiçi olarak birkaç cihaz bulunan küçük bir evde veya dairede, sağlam bir seçenektir ve önerdiğimiz en ucuzudur.

TP-Link Okçu A7

Daha küçük alanlar için TP-Link Archer A7 daha eski bir yönlendiricidir, ancak yine de değerli ürün yazılımı güncellemelerini alır ve bazı yeni, daha pahalı modellere göre yakın mesafede daha iyi performans gösterir. Çevrimiçi olarak birkaç cihaz bulunan küçük bir evde veya dairede, sağlam bir seçenektir ve önerdiğimiz en ucuzudur.

TP Link’in Archer A7 yönlendiricisi, nispeten ucuz, biraz daha eski bir yönlendiricidir ve çok sayıda cihaz olmadan küçük evler veya bir veya iki yatak odalı daireler için iyi bir ağ sağlayabilir. Daha uzun mesafelerde veya çok yoğun ağlarda, daha pahalı seçimlerimizden fark edilir derecede daha yavaştır.

Ancak TP-Link, Archer A7’yi 2018’de test ettiğimizden bu yana geliştirdi ve TP-Link’in OneMesh genişleticileriyle uyumluluk gibi sık ürün yazılımı güncellemeleri özelliklerini ekledi. Archer A7, tipik olarak Archer AX50’nin fiyatının yarısından daha azdır ve 100 $ ‘dan daha düşük bir fiyata satın alabileceğiniz en iyi yönlendirici olduğunu düşünüyoruz.

Bu kimin için

Wi-Fi’nizden memnunsanız, yeni bir yönlendiriciye ihtiyacınız yoktur – bu kadar basit. Menzil, hız veya güvenilirlikle ilgili sorunlar yaşıyorsanız ve yönlendiriciniz birkaç yıldan eski ise, yükseltme zamanı gelmiş olabilir. Wi-Fi 5 (802.11ac olarak da bilinir) veya Wi-Fi 6’yı (802.11ax) desteklemeyen ve bağlantıları sürekli kesen, sık sık yeniden başlatma gerektiren veya bir sonraki odada olduğunuzda bile yavaş olan eski bir yönlendirici, sizi önemli ölçüde geride tutuyor.

Bu kılavuz, bağımsız Wi-Fi yönlendiricilerini kapsar. En iyi seçimlerimiz, birkaç yıldan daha eski olan çoğu yönlendiriciyi kolayca geride bırakacak ve şu anda internet servis sağlayıcınızdan temel bir yönlendirici kiralıyorsanız, muhtemelen paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bu yönlendiriciler, ağ üzerinde üç veya dört kişinin bulunduğu apartmanlar veya küçük ila orta büyüklükteki evler için çok uygundur.

Daha fazla insanınız veya büyük bir eviniz varsa – 2.300 fit kareden fazla veya birden fazla kat – bunun yerine muhtemelen ağ oluşturma kılavuzumuza bakmalısınız . İyi bir kural, başka türlü tatmin edici bir yönlendiriciye bir kablosuz genişletici veya fazladan bir erişim noktası eklemeyi düşündüyseniz, bunun yerine bir ağ sistemi edinmenizdir.

Wi-Fi’nizden memnunsanız, yeni bir yönlendiriciye ihtiyacınız yoktur – bu kadar basit.Yapmamanız gereken şey, ya en ucuz yönlendiriciyi ya da bulabileceğiniz en pahalı yönlendiriciyi körü körüne satın almaktır. Kalite, mutlaka fiyata göre ölçeklenmez ve üzerinde daha büyük bir numara veya çok sayıda anten bulunan bir yönlendirici, Wi-Fi sorunlarınızı gerçekten çözmeyebilir.

Nasıl seçtik

Asus, D-Link, Linksys, Netgear ve TP-Link dahil olmak üzere büyük yönlendirici üreticilerinin her birinden çift ve üç bantlı yönlendiricileri araştırdık. Ayrıca, daha az tanınmış üreticilerin, teknoloji uzmanlarının güçlü incelemelerine veya onları ayıran potansiyel olarak ilginç özelliklere sahip yönlendiricileri aradık.

Aşağıdaki sekiz kriterimizi araştırmadan ve kapsamlı testlerden aldık. Tek bir dizüstü bilgisayardan maksimum verimi test etmek yerine, yoğun bir ev ağının gerçek dünyadaki faaliyetini simüle etmek için iki katlı bir banliyö evinde yaklaşık 2.300 fit kare aralıklı dört dizüstü bilgisayar kullandık. Hızlı iş hacmi (akış simüle edilmiş 4K video ve dosya indirmeleri), uzun menzil (büyük bir dosya indirme) ve kısa gecikme (iki eşzamanlı göz atma oturumunu simüle ederek) için test ettik. Her test setini altı kez tekrarladık ve ani artışları düzeltmek için sonuçların ortalamasını aldık. Bkz Test Nasıl bizim test yöntemi ve sonuçları üzerinde daha fazla ayrıntı için aşağıdaki bölümü.

 • Mevcut nesil teknoloji: Wi-Fi’nizi iyileştirmek istediğimiz için, yalnızca daha yeni Wi-Fi 5 ve Wi-Fi 6 standartlarını destekleyen çift veya üç bantlı yönlendiricileri düşündük. En ucuz yönlendiriciler – 20 ABD Doları veya 30 ABD Doları kadar düşük maliyetlidir – 2009’da ortaya çıkan Wi-Fi standardının (802.11n, nadiren Wi-Fi 4 olarak anılır) tek bir bandı veya frekansı kullanır. Bugün satın aldığınız veya son birkaç yılda satın almış olabileceğiniz herhangi bir telefon veya dizüstü bilgisayar, yeni standartları kullanır ve birden fazla banda sahip olmak, yönlendiricinizin ağınızdaki daha yavaş Wi-Fi 4 cihazlarının etrafındaki trafiği yönetmesini kolaylaştırır.
 • İyi hız testi sonuçları: Kutudaki hız iddiaları gerçek dünyada pek bir şey ifade etmiyor. Testlerimizde, ağ hızı veya işlem hacmi “bu YouTube videosunun yüklenmesi asla bitmeyecek” den “bir video oyununu anında indirebilirsin” şeklinde değişiyor. Genel olarak, ortalamanın üzerinde performans gösteren yönlendiricileri aradık ve daha yavaş yönlendiricileri göz ardı ettik.
 • İyi aralık testi sonuçları: İyi yerleştirilmiş bir yönlendiriciye bir apartman dairesinde veya küçük bir evde herhangi bir yerden bağlanabilmelisiniz. Örneğin yaşam alanınızın uzak tarafında yüksek kaliteli videolar yayınlamanıza izin verip vermeyeceğini doğrulamak için her yönlendiriciyi yakından ve uzaktan test ettik.
 • Düşük gecikmeli test sonuçları: Yavaş internet berbattır ve gecikme – veya gecikme – bir sonraki şeyin olmasını beklemek için harcamanız gereken zamandır. Harika bir yönlendirici, ağ diğer cihazlara hizmet vermekle meşgul olsa bile bu beklemeyi en aza indirir.
 • En az dört Ethernet bağlantı noktası: Ücretsiz bir Ethernet bağlantı noktası, TV’ler, akış kutuları ve oyun konsolları gibi cihazlara, ödediğiniz internet bant genişliğine sınırsız erişim avantajı sağlar. Evinizdeki herhangi bir Ethernet veya elektrik hattı genişleticisine bağlanmanıza da izin veren bir düzenleme olan en az dört bağlantı noktasına sahip yönlendiriciler aradık.
 • Hızlı işlemci ve RAM: Hızlı bir çok çekirdekli işlemciye ve ekstra RAM’e sahip bir yönlendirici, daha fazla bağlı cihazı çalıştırabilir ve gelişmiş performans sağlayabilir. Wi-Fi’yi yayınlayan radyolar ne kadar iyi olursa olsun, çoğu ucuz yönlendiricide bulunan yavaş tek çekirdekli işlemciler yine de işleri aşağı çekebilir. Tüm üreticiler bu ayrıntıları yayınlamaz, ancak neyi test edeceğimize karar verirken çarpıcı donanımı dikkate alırız.
 • Güzel ekstralar: Hızlı, güvenilir Wi-Fi en önemli şeydir, ancak daha pahalı yönlendiriciler başka faydalar da sağlayan özellikler ekler. Bir yönlendirici için daha fazla harcamayı haklı çıkaran şeyler arasında bağlantı toplama, yerleşik güvenlik yardımcı programları, ekstra Ethernet ve USB bağlantı noktaları, VPN bağlantıları ve ebeveyn filtreleme bulunur.
 • Fiyat: 20 dolara bir yönlendirici satın alabilir ve 500 dolara bir tane satın alabilirsiniz. Ancak en ucuzu veya en hızlı olanı en iyisi olarak görmüyoruz. Hem özellikleri hem de test sonuçlarımızı değerlendirirken, ” en iyiyi ” aradık . Şu anda, yaklaşık 150 $ ödemek size mükemmel performans ve gerçek avantajlar sunan özellikler satın alıyor. İki kat fazla harcama, birkaç kişi için küçük iyileştirmeler satın alır ve yalnızca yarısını harcamak çoğu insan için çok şeyden vazgeçmek anlamına gelir.

Buna ek olarak, yarışmacı listemizi oluşturmak için Amazon ve Newegg’deki müşteri incelemelerinin yanı sıra CNET , Dong Knows Tech , PCMag , PCWorld , SmallNetBuilder ve Trusted Reviews’ten profesyonel yönlendirici incelemeleri ve performans sıralamalarına da başvurduk . Tüm kriterlerimizi karşılayan her modeli belirledikten sonra, en umut verici yönlendiricileri kendimiz iyice test ettik.

Seçimimiz: TP-Link Archer AX50

file 24

En iyi wifi sinyal güçlendirici tavsiyelerimiz… Bazen Wi-Fi dünyasındaki tüm ipuçları ve püf noktaları size yardımcı olamaz. Evinizin dışında bağlantıların kesilmesi, çevrimiçi bir oyun oynamak istediğinizde medya akış kutunuzu kapatma ihtiyacı veya daha da kötüsü, yalnızca birkaç oda uzakta otururken bile yavaş gezinme gibi belirtiler yaşıyor olabilirsiniz.

En iyi wifi sinyal Güçlendirici: Yönlendiriciniz birkaç yaşından büyükse ve daha fazla yerde mücadele ediyorsa, yeni bir yönlendirici veya bir ağ oluşturma kiti , evinizin her yerinde Wi-Fi menzilinizi, kararlılığınızı ve hızını artıracaktır.

250 saat boyunca 30 yönlendiriciyi test edip değerlendirdikten sonra, dizüstü bilgisayarlarınızı, akıllı cihazlarınızı ve günlük hayatınızın bağlı olduğu diğer her şeyi kablosuz olarak bağlamak için en iyi yönlendiricinin TP-Link Archer AX50 olduğunu belirledik .

En İyi Wifi Sinyal Güçlendirici

En İyi Wifi Sinyal Güçlendirici

TP-Link Archer AX50 makul fiyatlı, henüz iki katı kadar mal yönlendiriciler performansını geride bırakarak dizüstü bilgisayarlar ve akıllı cihazların artan seçimini işleyebilir. Genellikle hızlıdır ve uzun menzile ulaşabilir, ağ meşgul olduğunda bile çok az gecikmeye sahiptir ve yüksek performanslı bir internet hizmet planınız varsa mükemmel bir seçimdir. En son kablosuz standardı olan Wi-Fi 6 ile uyumludur ve güncellemelere ömür boyu abonelik şeklinde yerleşik güvenlik ile birlikte gelir.

Diğer En İyi Wifi Sinyal Güçlendirici

TP-Link Okçu AX20 Ana seçimimiz yoksa Archer AX20, bizim seçimimize göre biraz daha düşük bir fiyattan daha az özellik sunar, ancak çoğu durumda verimi, yanıt verme hızını ve kurulum kolaylığını koruyabilir.

Seçimimiz stokta kalmadıysa veya fiyatı 30 dolardan fazlaysa, bunun yerine TP-Link Archer AX20’yi düşünmelisiniz . AX20, AX50’ye benziyor ve özellikle eviniz 2.300 metrekarelik test evimizden daha büyük değilse, neredeyse iyi olan güçlü, duyarlı bir ağ sunuyor. Ancak, daha uzun menzillerde o kadar hızlı değildir ve TP-Link, düşük fiyatı karşılamak için yönetim ara yüzün de birkaç gelişmiş özellik ve ayardan fedakarlık eder.

Seçimi Yükselt

Asus RT-AX88U Geleceğe hazır, yüksek hız, yüksek fiyat Gigabit internet hizmetiniz varsa veya ağınızda ince ayar yapmak için ayarlara girmek istiyorsanız, RT-AX88U'nun ekstra özellikleri ve geliştirilmiş hızı ve menzili yüksek maliyete değer. Ancak çoğu evde aşırıdır.

Asus RT-AX88U

Geleceğe hazır, yüksek hız, yüksek fiyat Gigabit internet hizmetiniz varsa veya ağınızda ince ayar yapmak için ayarlara girmek istiyorsanız, RT-AX88U’nun ekstra özellikleri ve geliştirilmiş hızı ve menzili yüksek maliyete değer. Ancak çoğu evde aşırıdır.

Asus RT-AX88U Testimiz de herhangi yönlendirici az lag vardı ve hızlı genel bizim üst alır daha oldu ama çoğu insan için küçük bir iyileşmelerin iki katı fiyat ödemek. Zaten gigabit internet hizmetine yatırım yaptıysanız ve tüm bu bant genişliğiyle çalışmak için güçlü bir yönlendiriciye ihtiyacınız varsa, yükseltmenin masrafa değer olduğunu düşünüyoruz. Bu model aynı zamanda geekier tarafınız için de en iyi seçimdir – hafta sonları yeni bir akıllı cihazı veya video konferans performansınızı optimize etmek için yönlendirici ayarlarınızı değiştirmek için bir veya beş saat harcamak istiyorsanız, bu Asus modeli diğer modellerimizden daha fazla özelleştirme seçeneği sunar.

Bütçe seçimi

TP-Link Okçu A7 Daha küçük alanlar veya daha az cihaz için TP-Link Archer A7 daha eski bir yönlendiricidir, ancak yine de değerli ürün yazılımı güncellemelerini alır ve bazı yeni, daha pahalı modellere göre yakın mesafede daha iyi performans gösterir. Çevrimiçi olarak birkaç cihaz bulunan küçük bir evde veya dairede, sağlam bir seçenektir ve önerdiğimiz en ucuzudur.

TP-Link Okçu A7

Daha küçük alanlar veya daha az cihaz için

TP-Link Archer A7 daha eski bir yönlendiricidir, ancak yine de değerli ürün yazılımı güncellemelerini alır ve bazı yeni, daha pahalı modellere göre yakın mesafede daha iyi performans gösterir. Çevrimiçi olarak birkaç cihaz bulunan küçük bir evde veya dairede, sağlam bir seçenektir ve önerdiğimiz en ucuzudur.

TP Link’in Archer A7 yönlendiricisi, nispeten ucuz, biraz daha eski bir yönlendiricidir ve çok sayıda cihaz olmadan küçük evler veya bir veya iki yatak odalı daireler için iyi bir ağ sağlayabilir. Daha uzun mesafelerde veya çok yoğun ağlarda, daha pahalı seçimlerimizden fark edilir derecede daha yavaştır.

Ancak TP-Link, Archer A7’yi 2018’de test ettiğimizden bu yana geliştirdi ve TP-Link’in OneMesh genişleticileriyle uyumluluk gibi sık ürün yazılımı güncellemeleri özelliklerini ekledi. Archer A7, tipik olarak Archer AX50’nin fiyatının yarısından daha azdır ve 100 $ ‘dan daha düşük bir fiyata satın alabileceğiniz en iyi yönlendirici olduğunu düşünüyoruz.

Bu kimin için

Wi-Fi’nizden memnunsanız, yeni bir yönlendiriciye ihtiyacınız yoktur – bu kadar basit. Menzil, hız veya güvenilirlikle ilgili sorunlar yaşıyorsanız ve yönlendiriciniz birkaç yıldan eski ise, yükseltme zamanı gelmiş olabilir. Wi-Fi 5 (802.11ac olarak da bilinir) veya Wi-Fi 6’yı (802.11ax) desteklemeyen ve bağlantıları sürekli kesen, sık sık yeniden başlatma gerektiren veya bir sonraki odada olduğunuzda bile yavaş olan eski bir yönlendirici, sizi önemli ölçüde geride tutuyor.

Bu kılavuz, bağımsız Wi-Fi yönlendiricilerini kapsar. En iyi seçimlerimiz, birkaç yıldan daha eski olan çoğu yönlendiriciyi kolayca geride bırakacak ve şu anda internet servis sağlayıcınızdan temel bir yönlendirici kiralıyorsanız, muhtemelen paradan tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bu yönlendiriciler, ağ üzerinde üç veya dört kişinin bulunduğu apartmanlar veya küçük ila orta büyüklükteki evler için çok uygundur.

Daha fazla insanınız veya büyük bir eviniz varsa – 2.300 fit kareden fazla veya birden fazla kat – bunun yerine muhtemelen ağ oluşturma kılavuzumuza bakmalısınız . İyi bir kural, başka türlü tatmin edici bir yönlendiriciye bir kablosuz genişletici veya fazladan bir erişim noktası eklemeyi düşündüyseniz, bunun yerine bir ağ sistemi edinmenizdir.

Wi-Fi’nizden memnunsanız, yeni bir yönlendiriciye ihtiyacınız yoktur – bu kadar basit.Yapmamanız gereken şey, ya en ucuz yönlendiriciyi ya da bulabileceğiniz en pahalı yönlendiriciyi körü körüne satın almaktır. Kalite, mutlaka fiyata göre ölçeklenmez ve üzerinde daha büyük bir numara veya çok sayıda anten bulunan bir yönlendirici, Wi-Fi sorunlarınızı gerçekten çözmeyebilir.

Nasıl seçtik

Asus, D-Link, Linksys, Netgear ve TP-Link dahil olmak üzere büyük yönlendirici üreticilerinin her birinden çift ve üç bantlı yönlendiricileri araştırdık. Ayrıca, daha az tanınmış üreticilerin, teknoloji uzmanlarının güçlü incelemelerine veya onları ayıran potansiyel olarak ilginç özelliklere sahip yönlendiricileri aradık.

Aşağıdaki sekiz kriterimizi araştırmadan ve kapsamlı testlerden aldık. Tek bir dizüstü bilgisayardan maksimum verimi test etmek yerine, yoğun bir ev ağının gerçek dünyadaki faaliyetini simüle etmek için iki katlı bir banliyö evinde yaklaşık 2.300 fit kare aralıklı dört dizüstü bilgisayar kullandık. Hızlı iş hacmi (akış simüle edilmiş 4K video ve dosya indirmeleri), uzun menzil (büyük bir dosya indirme) ve kısa gecikme (iki eşzamanlı göz atma oturumunu simüle ederek) için test ettik. Her test setini altı kez tekrarladık ve ani artışları düzeltmek için sonuçların ortalamasını aldık. Bkz Test Nasıl bizim test yöntemi ve sonuçları üzerinde daha fazla ayrıntı için aşağıdaki bölümü.

 • Mevcut nesil teknoloji: Wi-Fi’nizi iyileştirmek istediğimiz için, yalnızca daha yeni Wi-Fi 5 ve Wi-Fi 6 standartlarını destekleyen çift veya üç bantlı yönlendiricileri düşündük. En ucuz yönlendiriciler – 20 ABD Doları veya 30 ABD Doları kadar düşük maliyetlidir – 2009’da ortaya çıkan Wi-Fi standardının (802.11n, nadiren Wi-Fi 4 olarak anılır) tek bir bandı veya frekansı kullanır. Bugün satın aldığınız veya son birkaç yılda satın almış olabileceğiniz herhangi bir telefon veya dizüstü bilgisayar, yeni standartları kullanır ve birden fazla banda sahip olmak, yönlendiricinizin ağınızdaki daha yavaş Wi-Fi 4 cihazlarının etrafındaki trafiği yönetmesini kolaylaştırır.
 • İyi hız testi sonuçları: Kutudaki hız iddiaları gerçek dünyada pek bir şey ifade etmiyor. Testlerimizde, ağ hızı veya işlem hacmi “bu YouTube videosunun yüklenmesi asla bitmeyecek” den “bir video oyununu anında indirebilirsin” şeklinde değişiyor. Genel olarak, ortalamanın üzerinde performans gösteren yönlendiricileri aradık ve daha yavaş yönlendiricileri göz ardı ettik.
 • İyi aralık testi sonuçları: İyi yerleştirilmiş bir yönlendiriciye bir apartman dairesinde veya küçük bir evde herhangi bir yerden bağlanabilmelisiniz. Örneğin yaşam alanınızın uzak tarafında yüksek kaliteli videolar yayınlamanıza izin verip vermeyeceğini doğrulamak için her yönlendiriciyi yakından ve uzaktan test ettik.
 • Düşük gecikmeli test sonuçları: Yavaş internet berbattır ve gecikme – veya gecikme – bir sonraki şeyin olmasını beklemek için harcamanız gereken zamandır. Harika bir yönlendirici, ağ diğer cihazlara hizmet vermekle meşgul olsa bile bu beklemeyi en aza indirir.
 • En az dört Ethernet bağlantı noktası: Ücretsiz bir Ethernet bağlantı noktası, TV’ler, akış kutuları ve oyun konsolları gibi cihazlara, ödediğiniz internet bant genişliğine sınırsız erişim avantajı sağlar. Evinizdeki herhangi bir Ethernet veya elektrik hattı genişleticisine bağlanmanıza da izin veren bir düzenleme olan en az dört bağlantı noktasına sahip yönlendiriciler aradık.
 • Hızlı işlemci ve RAM: Hızlı bir çok çekirdekli işlemciye ve ekstra RAM’e sahip bir yönlendirici, daha fazla bağlı cihazı çalıştırabilir ve gelişmiş performans sağlayabilir. Wi-Fi’yi yayınlayan radyolar ne kadar iyi olursa olsun, çoğu ucuz yönlendiricide bulunan yavaş tek çekirdekli işlemciler yine de işleri aşağı çekebilir. Tüm üreticiler bu ayrıntıları yayınlamaz, ancak neyi test edeceğimize karar verirken çarpıcı donanımı dikkate alırız.
 • Güzel ekstralar: Hızlı, güvenilir Wi-Fi en önemli şeydir, ancak daha pahalı yönlendiriciler başka faydalar da sağlayan özellikler ekler. Bir yönlendirici için daha fazla harcamayı haklı çıkaran şeyler arasında bağlantı toplama, yerleşik güvenlik yardımcı programları, ekstra Ethernet ve USB bağlantı noktaları, VPN bağlantıları ve ebeveyn filtreleme bulunur.
 • Fiyat: 20 dolara bir yönlendirici satın alabilir ve 500 dolara bir tane satın alabilirsiniz. Ancak en ucuzu veya en hızlı olanı en iyisi olarak görmüyoruz. Hem özellikleri hem de test sonuçlarımızı değerlendirirken, ” en iyiyi en azıyla en iyiyi ” aradık . Şu anda, yaklaşık 150 $ ödemek size mükemmel performans ve gerçek avantajlar sunan özellikler satın alıyor. İki kat fazla harcama, birkaç kişi için küçük iyileştirmeler satın alır ve yalnızca yarısını harcamak çoğu insan için çok şeyden vazgeçmek anlamına gelir.

Buna ek olarak, yarışmacı listemizi oluşturmak için Amazon ve Newegg’deki müşteri incelemelerinin yanı sıra CNET , Dong Knows Tech , PCMag , PCWorld , SmallNetBuilder ve Trusted Reviews’ten profesyonel yönlendirici incelemeleri ve performans sıralamalarına da başvurduk . Tüm kriterlerimizi karşılayan her modeli belirledikten sonra, en umut verici yönlendiricileri kendimiz iyice test ettik.

Seçimimiz: TP-Link Archer AX50

file 24

En İyi Wifi Sinyal Güçlendirici? TP-Link Archer AX50 Speedy hizmet kapasitesine sahip, en evlerde kablosuz cihazların artan sayıda güvenilir Kablosuz. Test ettiğimiz en hızlı Wi-Fi 6 yönlendiricisi değildi, ancak yaklaştı ve sınırlı avantajlar ekleyen yönlendiricilerden çok daha ucuz.

Wi-Fi 6 uyumluluğu, mükemmel verim, iyi menzil, hızlı yanıt verme (diğer bir deyişle düşük gecikme süresi), dört Ethernet bağlantı noktası, yerleşik güvenlik yazılımı ve kurulumu kolay arayüz gibi aradığımız özelliklere sahiptir. . Ağ örgüsüne daha uygun büyük bir eviniz yoksa, AX50 iyi bir seçimdir, çünkü birkaç yıldan daha eski yönlendiricilerden veya bir internet sağlayıcısından kiralanan birçok ağ kitinden daha iyi bir ağ sağlayabilir.

Teknolojideki en yeni ve en iyisi her zaman için ödeme yapmaya değmez, ancak AX50 gibi yönlendiricilerde bulunan yeni Wi-Fi 6 standardı (802.11ax olarak da bilinir), çoğu ev ağının performansında gözle görülür bir fark yaratacaktır. Ve bu model, daha hızlı ve daha uzun hissetmesi gerekmesine rağmen, bazı Wi-Fi 5 yönlendiricilerinden çok daha pahalı değil. Wi-Fi 6’daki en büyük gelişmeler, yönlendiricilerin birden çok cihaza eşzamanlı bağlantıları nasıl idare ettiğiyle ilgilidir – yoğun evlerde kablosuz sorunların giderek yaygınlaşan bir nedeni.

Daha eski yönlendiriciler, algılanamayacak bir hızda da olsa, cihazlar arasında basitçe gidip geliyordu; eski bir yönlendiricide bir “yavaş” cihaz ve her şey durma noktasına gelirdi. Ancak, ayrı bir bölümde tartıştığımız OFDMA ve MU-MIMO gibi teknolojiler aşağıda — AX50 ve benzer yönlendiricilerin karışımdaki daha yavaş aygıtlarla bile daha hızlı bağlantıları etkin tutmasını mümkün kılın.

Birden fazla test senaryosunda, AX50 sürekli olarak denediğimiz en hızlı yönlendiricilerden biriydi. Kısa menzilde, Wi-Fi 6’nın avantajı daha az belirgindi, çünkü AX50, 500 Mbps’nin biraz üzerinde hızda bir avuç başka yönlendiriciye kabaca bağlıydı. Ancak önemli ölçüde daha hızlı olan tek yönlendirici aynı zamanda çok daha pahalıdır: Yükseltme seçimimiz olan Asus RT-AX88U% 20’den fazla daha hızlıydı, ancak maliyeti genellikle iki katına çıktı.

Uzun menzilde AX50, TP-Link’in birinci sınıf Archer AX6000 haricinde tüm rakiplerden daha iyi performans gösterdi. AX6000, toplama maliyetlerimizin iki katına mal olan başka bir yönlendiricidir ve o zaman bile yalnızca% 11 daha hızlı hızlar sunar. Son derece saygın ağ şirketi Ubiquiti’den UniFi Dream Machine ve Synology RT2600ac aynı beyanda yer aldı ve iyi radyoların ve alımın bir yönlendiricinin “en son teknolojiye” sahip olup olmadığından daha önemli olduğunu gösteriyor. Ve uzun menzilde, daha iyi Wi-Fi radyolarının faydaları daha açıktı: AX50 ortalama 140 Mbps iken, daha az güçlü Archer A20 ve Archer A7 sırasıyla 39 ve 24 Mbps kadar yavaştı.

Saniyede megabit (Mbps) cinsinden iş hacmi biçimindeki ham hız, önemli olan tek şey değildir ve gecikme testimiz, yönlendiricilerin ağa aynı anda erişen birden fazla cihazın ek stresini nasıl ele aldığını gösterdi. Birçok ağ, siz sitelerin yüklenmeye başlamasını bile beklerken gecikmeye eğilimlidir. Archer AX50’nin gecikme testimizdeki sonuçlarına bakılırsa, ailenizin birden fazla üyesi aynı anda Wi-Fi kullanırken bile sizi bekletmeyeceğini söyleyebiliriz. Bu testte Archer AX50, AX50 çok daha ucuz olsa da, Asus RT-AX88U’ya yakın bir saniye kaldı.

Test ettiğimiz yönlendiricilerin çoğu gibi, AX50’nin beş Ethernet bağlantı noktası vardır: kablo modeminizi veya fiber terminalinizi bağlamak için bir WAN internet bağlantı noktası ve ayrıca kablolu cihazlar için dört ağ bağlantı noktası. Yönlendiricinizi eğlence merkezinizin yakınında tutarsanız, en zorlu ekipmanlarınızı (akış kutuları, TV’ler ve oyun konsolları) donanımla bağlı tutmak için yeterlidir. Eğer bir kullanırsanız ağa bağlı depolama (NAS) sunucusu , bant genişliğini ve hızını artırmak için birlikte yönlendiricinin bağlantı noktalarından ikisini bağlayabilir; Bağlantı toplama adı verilen bu özellik, NAS’ın ağa daha fazla veri aktarmasına yardımcı olur. Bağlantı toplama eskiden daha pahalı yönlendiricilerle sınırlıydı, bu nedenle AX50’deki varlığı, daha sonra ağ tabanlı depolamaya yükseltme yapabileceğinizi düşünürseniz, geleceğe büyük bir katkı sağlar.

Bir NAS’ı çok korkutucu veya pahalı buluyorsanız ancak yine de ağ tabanlı depolamadan yararlanmak istiyorsanız, AX50’de ayrıca paylaşılan bir taşınabilir sabit diski veya SSD’yi bağlamak için bir USB 3.0 bağlantı noktası vardır . Bu kurulum, tam özellikli bir NAS’ın yerini alamaz, ancak dizüstü bilgisayarlarınızı arka planda düzenli olarak yedeklemenize yardımcı olabilir. Buna karşılık, daha ucuz yönlendiriciler, USB 2.0 üzerinden çok daha yavaş veri aktarımlarıyla sınırlıdır (örneğin, Archer AX20) veya tamamen USB bağlantısından yoksundur (örneğin D-Link DIR-X1560).

AX50 gibi bir yönlendiricinin, benzer iddialarda bulunan diğer yönlendiricilerden daha iyi performans göstermesinin bir nedeni, işlemci ve içindeki bellekle ilgilidir. Bir dizüstü bilgisayarda olduğu gibi, bir yönlendiricinin içindeki işlemci ve bellek genel performansını etkiler. Çift çekirdekli bir Intel işlemci ve 256 MB RAM, AX50’ye güç veriyor ve bu bileşenlerin, performans testlerimizde dört dizüstü bilgisayarı ve cihazı başarıyla çalıştırmaya devam etmesi için yeterli olduğunu gördük. Buna karşılık, bütçe odaklı TP-Link Archer A7, tek çekirdekli bir işlemci ve 128 MB RAM ile yetiniyor. Ancak daha fazla çekirdek başarının garantisi değildir: Örneğin, Archer AX20 dört çekirdekli bir işlemciye sahiptir, ancak yine de AX50’den biraz daha kötü performans göstermiştir.

Tüm yönlendiriciler ilk kurulumda size yol gösterir, ancak TP-Link’in AX50 için yönetim sayfası Goldilocks bölgesinde bulunur – bu ne çok basit ne de çok karmaşıktır. TP-Link’in yönlendirici kurulumuyla karşılaştırıldığında, D-Link’in kurulumu sınırlı tarafta olma eğilimindeyken, Asus ve Synology’nin ekranları tamircilere ve benzer meraklılara hitap eden birden fazla ayara sahip. Tether akıllı telefon uygulaması veya yönetim web sitesi aracılığıyla TP-Link ile genel kurulum hızlıdır. Tether’i kullanmak istiyorsanız bir TP-Link bulut hesabına kaydolmanız gerekeceğini unutmayın.

Ebeveyn kontrolleri, güvenlik ve performansın Tether akıllı telefon uygulamasında yapılandırılması nispeten kolaydır. Ebeveyn denetimleri arasında, zaman sınırları, içerik filtreleme ve uyku zamanı ayarları gibi temel özellikler sunar. Ancak bu özelliklerin çocuklarınızla konuşmanın yerini alacağını düşünmeyin: Yeni yürümeye başlayan çocuklar ve okul öncesi çocuklar nispeten kayıtsızdır, ancak hiç kimsenin ebeveyn kontrollerini atlatmak için sıkılmış bir genç kadar zamanı, dürtüsü veya teşviki yoktur. Akış gibi işlevlere oyun oynamaya veya tam tersine öncelik vermek istiyorsanız, QoS (hizmet kalitesi) ayarları da dahildir ve ayarlanması kolaydır.

Güvenlik söz konusu olduğunda, AX50, temel bir kötü amaçlı yazılım filtresi (bilinen kimlik avı, spam ve dolandırıcılık sitelerine erişimi engelleyen), izinsiz giriş önleme (güvenlik duvarı) ve virüslü cihaz karantinasını içeren TP-Link’in Trend Micro HomeCare ile birlikte gelir. Dikkate değer bir özellik, kötü amaçlı yazılım sitelerini ne zaman engellediğini kaydeden geçmiş bir günlük tutmasıdır; Bu günlüğü izleyebilir ve aile üyelerini, örneğin ziyaret ettikleri kötü sitelerin onları phishing yapmaya çalıştığı konusunda uyarmak için kullanabilirsiniz. HomeCare dahildir, bu nedenle bazı ağ oluşturma kitlerinde olduğu gibi ödeme yapacak bir abonelik yoktur .

Archer AX50, tatlı nokta olarak gördüğümüz şeyde kare olarak fiyatlandırılır. Testlerimizde , A20’nin üçüncü Wi-Fi bandından yoksun olmasına rağmen, önceki seçimimiz olan Wi-Fi 5 TP-Link Archer A20’den daha iyi performans gösterdi . En son standartları kullandığı ve testlerimizde böylesine tutarlı bir performans sergilediği göz önüne alındığında, 150 $ ‘ın bu yönlendirici için ödenmesi gereken özellikle yüksek bir fiyat olduğunu düşünmüyoruz. Daha ucuz bir model seçerek önemli miktarda para tasarrufu yapmak, performansta dikkate değer bir fedakarlık yapmak anlamına gelir. Ve daha fazla yeteneğe ihtiyaç duyan kişiler, performansta sadece küçük bir sıçrama elde etmek için çok para harcamak zorundadır.

TP-Link yönlendiricileri, diğer seçimlerimizin kapsama süresiyle aynı olan iki yıllık bir garantiyle gelir. D-Link, Linksys, Netgear ve Ubiquiti yönlendiricilerinin bir yıllık garantileri vardır.

TP-Link Archer AX50 Speedy hizmet kapasitesine sahip, en evlerde kablosuz cihazların artan sayıda güvenilir Kablosuz. Test ettiğimiz en hızlı Wi-Fi 6 yönlendiricisi değildi, ancak yaklaştı ve sınırlı avantajlar ekleyen yönlendiricilerden çok daha ucuz. Wi-Fi 6 uyumluluğu, mükemmel verim, iyi menzil, hızlı yanıt verme (diğer bir deyişle düşük gecikme süresi), dört Ethernet bağlantı noktası, yerleşik güvenlik yazılımı ve kurulumu kolay arayüz gibi aradığımız özelliklere sahiptir. . Ağ örgüsüne daha uygun büyük bir eviniz yoksa, AX50 iyi bir seçimdir, çünkü birkaç yıldan daha eski yönlendiricilerden veya bir internet sağlayıcısından kiralanan birçok ağ kitinden daha iyi bir ağ sağlayabilir.

Teknolojideki en yeni ve en iyisi her zaman için ödeme yapmaya değmez, ancak AX50 gibi yönlendiricilerde bulunan yeni Wi-Fi 6 standardı (802.11ax olarak da bilinir), çoğu ev ağının performansında gözle görülür bir fark yaratacaktır. Ve bu model, daha hızlı ve daha uzun hissetmesi gerekmesine rağmen, bazı Wi-Fi 5 yönlendiricilerinden çok daha pahalı değil. Wi-Fi 6’daki en büyük gelişmeler, yönlendiricilerin birden çok cihaza eşzamanlı bağlantıları nasıl idare ettiğiyle ilgilidir – yoğun evlerde kablosuz sorunların giderek yaygınlaşan bir nedeni.

Daha eski yönlendiriciler, algılanamayacak bir hızda da olsa, cihazlar arasında basitçe gidip geliyordu; eski bir yönlendiricide bir “yavaş” cihaz ve her şey durma noktasına gelirdi. Ancak, ayrı bir bölümde tartıştığımız OFDMA ve MU-MIMO gibi teknolojiler aşağıda — AX50 ve benzer yönlendiricilerin karışımdaki daha yavaş aygıtlarla bile daha hızlı bağlantıları etkin tutmasını mümkün kılın.

Birden fazla test senaryosunda, AX50 sürekli olarak denediğimiz en hızlı yönlendiricilerden biriydi. Kısa menzilde, Wi-Fi 6’nın avantajı daha az belirgindi, çünkü AX50, 500 Mbps’nin biraz üzerinde hızda bir avuç başka yönlendiriciye kabaca bağlıydı. Ancak önemli ölçüde daha hızlı olan tek yönlendirici aynı zamanda çok daha pahalıdır: Yükseltme seçimimiz olan Asus RT-AX88U% 20’den fazla daha hızlıydı, ancak maliyeti genellikle iki katına çıktı.

Uzun menzilde AX50, TP-Link’in birinci sınıf Archer AX6000 haricinde tüm rakiplerden daha iyi performans gösterdi. AX6000, toplama maliyetlerimizin iki katına mal olan başka bir yönlendiricidir ve o zaman bile yalnızca % 11 daha hızlı hızlar sunar. Son derece saygın ağ şirketi Ubiquiti’den UniFi Dream Machine ve Synology RT2600ac aynı beyanda yer aldı ve iyi radyoların ve alımın bir yönlendiricinin “en son teknolojiye” sahip olup olmadığından daha önemli olduğunu gösteriyor. Ve uzun menzilde, daha iyi Wi-Fi radyolarının faydaları daha açıktı: AX50 ortalama 140 Mbps iken, daha az güçlü Archer A20 ve Archer A7 sırasıyla 39 ve 24 Mbps kadar yavaştı.

Saniyede megabit (Mbps) cinsinden iş hacmi biçimindeki ham hız, önemli olan tek şey değildir ve gecikme testimiz, yönlendiricilerin ağa aynı anda erişen birden fazla cihazın ek stresini nasıl ele aldığını gösterdi. Birçok ağ, siz sitelerin yüklenmeye başlamasını bile beklerken gecikmeye eğilimlidir. Archer AX50’nin gecikme testimizdeki sonuçlarına bakılırsa, ailenizin birden fazla üyesi aynı anda Wi-Fi kullanırken bile sizi bekletmeyeceğini söyleyebiliriz. Bu testte Archer AX50, AX50 çok daha ucuz olsa da, Asus RT-AX88U’ya yakın bir saniye kaldı.

Test ettiğimiz yönlendiricilerin çoğu gibi, AX50’nin beş Ethernet bağlantı noktası vardır: kablo modeminizi veya fiber terminalinizi bağlamak için bir WAN internet bağlantı noktası ve ayrıca kablolu cihazlar için dört ağ bağlantı noktası. Yönlendiricinizi eğlence merkezinizin yakınında tutarsanız, en zorlu ekipmanlarınızı (akış kutuları, TV’ler ve oyun konsolları) donanımla bağlı tutmak için yeterlidir.

Eğer bir kullanırsanız ağa bağlı depolama (NAS) sunucusu , bant genişliğini ve hızını artırmak için birlikte yönlendiricinin bağlantı noktalarından ikisini bağlayabilir; Bağlantı toplama adı verilen bu özellik, NAS’ın ağa daha fazla veri aktarmasına yardımcı olur. Bağlantı toplama eskiden daha pahalı yönlendiricilerle sınırlıydı, bu nedenle AX50’deki varlığı, daha sonra ağ tabanlı depolamaya yükseltme yapabileceğinizi düşünürseniz, geleceğe büyük bir katkı sağlar.

Bir NAS’ı çok korkutucu veya pahalı buluyorsanız ancak yine de ağ tabanlı depolamadan yararlanmak istiyorsanız, AX50’de ayrıca paylaşılan bir taşınabilir sabit diski veya SSD’yi bağlamak için bir USB 3.0 bağlantı noktası vardır . Bu kurulum, tam özellikli bir NAS’ın yerini alamaz, ancak dizüstü bilgisayarlarınızı arka planda düzenli olarak yedeklemenize yardımcı olabilir. Buna karşılık, daha ucuz yönlendiriciler, USB 2.0 üzerinden çok daha yavaş veri aktarımlarıyla sınırlıdır (örneğin, Archer AX20) veya tamamen USB bağlantısından yoksundur (örneğin D-Link DIR-X1560).

AX50 gibi bir yönlendiricinin, benzer iddialarda bulunan diğer yönlendiricilerden daha iyi performans göstermesinin bir nedeni, işlemci ve içindeki bellekle ilgilidir. Bir dizüstü bilgisayarda olduğu gibi, bir yönlendiricinin içindeki işlemci ve bellek genel performansını etkiler. Çift çekirdekli bir Intel işlemci ve 256 MB RAM, AX50’ye güç veriyor ve bu bileşenlerin, performans testlerimizde dört dizüstü bilgisayarı ve cihazı başarıyla çalıştırmaya devam etmesi için yeterli olduğunu gördük.

Buna karşılık, bütçe odaklı TP-Link Archer A7, tek çekirdekli bir işlemci ve 128 MB RAM ile yetiniyor. Ancak daha fazla çekirdek başarının garantisi değildir: Örneğin, Archer AX20 dört çekirdekli bir işlemciye sahiptir, ancak yine de AX50’den biraz daha kötü performans göstermiştir.

Tüm yönlendiriciler ilk kurulumda size yol gösterir, ancak TP-Link’in AX50 için yönetim sayfası Goldilocks bölgesinde bulunur – bu ne çok basit ne de çok karmaşıktır. TP-Link’in yönlendirici kurulumuyla karşılaştırıldığında, D-Link’in kurulumu sınırlı tarafta olma eğilimindeyken, Asus ve Synology’nin ekranları tamircilere ve benzer meraklılara hitap eden birden fazla ayara sahip. Tether akıllı telefon uygulaması veya yönetim web sitesi aracılığıyla TP-Link ile genel kurulum hızlıdır. Tether’i kullanmak istiyorsanız bir TP-Link bulut hesabına kaydolmanız gerekeceğini unutmayın.

Ebeveyn kontrolleri, güvenlik ve performansın Tether akıllı telefon uygulamasında yapılandırılması nispeten kolaydır. Ebeveyn denetimleri arasında, zaman sınırları, içerik filtreleme ve uyku zamanı ayarları gibi temel özellikler sunar. Ancak bu özelliklerin çocuklarınızla konuşmanın yerini alacağını düşünmeyin: Yeni yürümeye başlayan çocuklar ve okul öncesi çocuklar nispeten kayıtsızdır, ancak hiç kimsenin ebeveyn kontrollerini atlatmak için sıkılmış bir genç kadar zamanı, dürtüsü veya teşviki yoktur. Akış gibi işlevlere oyun oynamaya veya tam tersine öncelik vermek istiyorsanız, QoS (hizmet kalitesi) ayarları da dahildir ve ayarlanması kolaydır.

Güvenlik söz konusu olduğunda, AX50, temel bir kötü amaçlı yazılım filtresi (bilinen kimlik avı, spam ve dolandırıcılık sitelerine erişimi engelleyen), izinsiz giriş önleme (güvenlik duvarı) ve virüslü cihaz karantinasını içeren TP-Link’in Trend Micro HomeCare ile birlikte gelir. Dikkate değer bir özellik, kötü amaçlı yazılım sitelerini ne zaman engellediğini kaydeden geçmiş bir günlük tutmasıdır; Bu günlüğü izleyebilir ve aile üyelerini, örneğin ziyaret ettikleri kötü sitelerin onları phishing yapmaya çalıştığı konusunda uyarmak için kullanabilirsiniz. HomeCare dahildir, bu nedenle bazı ağ oluşturma kitlerinde olduğu gibi ödeme yapacak bir abonelik yoktur .

Archer AX50, tatlı nokta olarak gördüğümüz şeyde kare olarak fiyatlandırılır. Testlerimizde , A20’nin üçüncü Wi-Fi bandından yoksun olmasına rağmen, önceki seçimimiz olan Wi-Fi 5 TP-Link Archer A20’den daha iyi performans gösterdi . En son standartları kullandığı ve testlerimizde böylesine tutarlı bir performans sergilediği göz önüne alındığında, 150 $ ‘ın bu yönlendirici için ödenmesi gereken özellikle yüksek bir fiyat olduğunu düşünmüyoruz. Daha ucuz bir model seçerek önemli miktarda para tasarrufu yapmak, performansta dikkate değer bir fedakarlık yapmak anlamına gelir. Ve daha fazla yeteneğe ihtiyaç duyan kişiler, performansta sadece küçük bir sıçrama elde etmek için çok para harcamak zorundadır.

TP-Link yönlendiricileri, diğer seçimlerimizin kapsama süresiyle aynı olan iki yıllık bir garantiyle gelir. D-Link, Linksys, Netgear ve Ubiquiti yönlendiricilerinin bir yıllık garantileri vardır.

Yorum Yap