İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Farkında Olmadan Çekici Ol! Çekici Olmanın 5 Davranışı

Farkında Olmadan Çekici Ol! Çekici Olmanın 5 Davranışı
+ - 3

Bir insanı çekici gösteren 5 özellik listesiyle karşınızdayım yazımız tek bir cinsiyeti özel olmayacak genel maddelerden oluşacak. Tabii ki içlerinde göreceli kavramlar da barındıracak tır. Bu açıklama yapıyorum çünkü, yo ben hiç beğenmem şahsen bu maddeyi yapanları yorumları yapılıyor o yüzden bir kez daha söyleyelim zevkler renkler tartışılmaz herkese göre farklılık gösterebilir. Çünkü herkesin ilgi alanı farklı olabilir ama biz genelde en çok kabul görmüş en fazla ortak paydada buluşulmuş maddeler yazacağız. Hadi vakit kaybetmeyelim ve hemen başlayalım.

Fikir Sunmak – Güzel İfade Etmek

Gözünüzde şöyle bir şey canlansın biri bir şeyler anlatıyor konuya hakim, bilgili mantıklı açıklamalarla anlatıyor ve akıcı şekilde konuşuyor. Aynı ben yani yok yok şaka yaptım, bahsettiğim hoşlandığın kişiyle olan iletişim içerik hiç fark etmez izlediğin bir film de buna dahil, okuduğun bir kitabı yorumlaman da, gündemdeki bir olay hakkında konuşman da dahil, sokak hayvanları hakkında duyarlı açıklamalarında her şey Dahil.

Önemli olan fikrinin olması ve bunu düzen ifade etmek fikrini akıcı ve güzel anlaşılır bir diksiyon ile ifade etmek. Bunu yapabilmenin altında birkaç tane neden yatar. Bir kendine güven her yerde karşına çıkar bu bundan kaçış yok diğerleri okumak dinlemek ve araştırmak. Bunlar fikir oluşmasına fikrin sunulmasına ve güzel şekilde ifade edilmesine sebep olur.

Ama dediğim gibi gözünüzde büyüteceğiniz bir olay yok illa küresel ekonominin yapı taşlarının önümüzdeki yüzyılda nereye evrileceğini bilmeniz araştırmanız gerekmiyor. Sadece hayattan kopmadan biraz algıları açmanız yeterli hem de herkesin özellikle de malum kişinin ilgisini çekebilecek konular bulmak önemli sonra Polat Alemdar kalkıyor çekiyor bıçağı Racon kesmiyorum kafa kesiyorum diyor bir koyuyor Cerrah bir yana Paşa bir yana dağıtıyor ortalığı.

Şekilde yapılacak bir açıklama konuya hakimiyet ve konuyu güzel ifade etmeye girmiyor aman deyim. Bunun yanı sıra yapılan araştırmalarda çiftlerin siyaset spor ve kendi cinsiyetini ilgilendiren konuların konuşulmasına itici bulunduğunu aktarıyor benden söylemesi.

Sözün özü ve maddenin teması güzel kurulan iletişimler insanın farkında olmadan çekici yapan ince detaylar arasında yer alabiliyor.

Göz Teması – Vücut Dili

Bir diğer çekici gelen özellik de karşıdakini dinlerken gösterdiğin tepkilerdir. Gözünün içine bakmak, dinlediğini belli etmek, söylediklerini önemsemek kişi çekici yapan diğer özelliktir. Bakın altını çizmemiz gereken konu göz teması ve konuştuğunu önemsemektir.

Göz teması başlı başına çekici bir durumdur bir çok aşk ilk göz teması ile başlar yolda giderken bir iş yerinde bir okulda ilk göz göze gelme anında çok aşk doğmuştur buna bir de dinlerken kurulan uzun göz teması eklenince inanılmaz bir etkidir ama burada bu göz teması durumunu iyi yönetemezsen felaketle sonuçlanabilir.

Ben böyle düşünüyorum sen ne dersin Murat? Ne anlamadım dalmışım da yaparsan olmaz ya da en kötüsü bitir sözünde Ben de kendi anımı anlatayım sabırsızlığı ile kurduğunuz göz teması çekici değil itici yapar benden söylemesi. Vücut dili de ayrıca çok önemlidir iletişimler de heyecanlı, gergin, stresli hareketler yerine kendine güvenen ne istediğini bilen ve hatta ilgilenen tarzda duşlar hareketler ve tepkiler sizi çekici gösterebilir.

Gülümsemek – Dozunda İltifat Etmek

Birçok yazım da bu konuyu ele aldığımda birden fazla bana katılmayan insan gördüm gülümsemek ve pozitif olmanın insanlara artı değer kattığını söylediğimde ben ağır başlı bulmuyorum yorumu yapıldı olsun ben bir kez daha dile getireceğim. Gülümsemek ve pozitif gözükmek asık suratlı ve gergin bir ifade eden çok daha çekici bulunuyor bir düşünce var ya hani soğuk adam ya da kadın ama çok cool ben buna katılmam soğukluk kesinlikle karizmatik değildir.

Tabii ki Ota Çimene gülmeniz gerekmiyor ama donuk bir görüntünün sık bir suratında çekici olacağını kimse iddia etmesin lütfen özellikle dozunda ayarlanmış tebessümler tebessüm ile karşılıklı tepki göstermeler kişiyi çekici yapan özelliklerin başında geliyor bence.

Buna bir de dozunda iltifat kısmı eklenince ilgi çekici ve etkili olmak kaçınılmaz olabiliyor altını çizdiğimiz kelime dozunda gerçekten çok alemsin o değil de dekolten ne güzelmiş ya değil yani, evet ben de senin gibi düşünüyorum bu arada kol kasların lens mi gerçek mi?

Ah o kadar güzel anlatıyorsun ki ben konuya odaklanmadım o değil de beni cebinde taşımak ister misin iletişimi başa iş açar. Dozunda iltifat etmek özellikle fizik dışında bir şeylere iltifat etmek karşınızdaki kişinin size karşı ilgisini artıracaktır. Bu da sizi çekici gösteren bir unsurdur fazlası cepte gösterir. Çok hoş ve ince bir düşünce çok beğendim bu duruma bu şekilde bakman gerçekten çok etkileyici bunu önem veriyor ve buna eğiliyor olman harika bir şey ya gibi iltifatlar dozunda kullanmayı örnekler olabilir.

Kişisel Yaşam – Tarz

Yanlış anlamaya çok müsait bir madde O yüzden biraz dikkat diyerek başlıyorum listenin başında yazdım. Zevkler ve renkler tartışılmaz herkese göre de görecelidir o yüzden şu tarz kıyafetler çekici yapar, bu tarz parfüm sevginizi hoplatır zıplatır, bu renkler sizi seksi gösterir, yakışıklılığınıza tavan yaptırır gibi hikayeler anlatmayacağım size.

Ama ne olursa olsun bir tarzın olması ve detaylarla birlikte istikrarlı bir şekilde kullanılıyor olması kişiyi çekici gösterir bir giyim tarzı da buna dahil kullanılan bir aksesuar da saçın belli bir şekilde kullanılıyor olması da buna dahil devamlı yanında taşıdığın bir defter bir kalem bir kitapta size özel bir sizinle özleşecek bir tarz sizi de çekici gösteren bir detay olacaktır.

Bunun yanı sıra kişinin hayatında bulunan ince detaylar yine çekici gözükülmesine etkili olmakta bir hobiye gönül vermek. Düzenli bir spor faaliyeti ile ilgilenmek hem sosyallik hem gelişim sağlayan aktivitelere düzenli katılmak yine bunlar kişiyi çekici gösteren detaylar arasında olmakta.

A bak bizim düzenli sosyalliğimiz var arkadaşlar da cumartesi günü kahve dedi kodu günümüzdür diyorsan bu ona girmiyor söyleyeyim. Yok Haftada üç gün kahvede batak atarız yenilene de sopayı basarız diyorsan bu da aynı durum. Aslında dostlar maddede önemli şey şu; kişisel yaşam sizin kimliğiniz oluşturan tercihlerinizin bir bütünüdür, sıradanlıktan koparak kaliteyi artıracak bir hamle size hayat yarışında milyonların önüne geçilir sınavlarda bir soru yaparak binlerce kişinin önüne geçilmesi olarak düşünün bunu yaşam kalitenizi arttırıp ne kadar çok kişinin önüne geçerseniz o kadar çekici gözükürsünüz.

Gizem

Çekici gözükmenin bir başka maddesinde gizemdir dostlar çok makale de yazdım uzun yazmayacağım bu sefer nasıl gizemli olursun diye bir makalem bile var. Şimdi kısaca özet geçeyim sadece mantık çok basit insanlar da merak denen bir kavram var. Dostlar merak duygusu insanı tetikler merak duygusunda körüklemek adına gizem devreye girer. Bu duygular karşı tarafın odağının değişmesine sebep olduğu için de ortaya çekicilik için bir madde daha çıkar duygularını, ne hissettiğini, nasıl düşündüğünü, nasıl yaşadığını tüm çıplaklığıyla ortaya koymasan çekiçiliğini arttırabilirsin.

Şu geçecektir içinizden az önce kişisel yaşamın seni çekici gösterir demiştim şimdi gizem yarat hayatın hakkında diyorsun bu bir tezatlık değil mi? Ben tüm çıplaklığıyla ortaya koymayın diyorum sadece çekin siyah pardesü takın güneş gözlüklerini iletişimler de gizemli olmak adına tepkisiz kalın demiyorum ya da bilgi verirken tüm gizemi yok edin demiyorum.

Ah şekerim ben kürek sporu ile ilgileniyorum haliç denizin kıyısında küçük bir kulüp var. Sabah 6’da oraya gidiyorum sağ olsun orada bir Hatice ablamız var, hem kayıt işi ile uğraşıyor hem de her türlü yardıma koşuyor. Sabahları bize çayı o verir çayı da güzel demler hani, ama şeker yok koca kulüpte Spor kulübü sonuçta ben de bırakacağım işte de bir türlü bırakamıyorum o yüzden şekerimi yanımda götürürüm muhakkak.

Saat 7.00 gibi açılıyoruz. E Gizem nerde kaldı? Merak edilecek konu nerede? Çekicilik nerde, o yüzden biraz önce yazdım ya her şeyi dozunda yapmak önemli dozu aşarsan konu ne olursa olsun başarısız olursun sevgili dostlar bir madde olarak işlemedim aralarda bahsettim ama birkaç cümleyle bahsetmeden konuyu kapatmayalım.

Özgüven

Bu bahsettiğim maddeleri taşımanın püf noktası aslında tek oda Özgüven kendine güvenen biri tüm maddeleri zaten eksiksiz barındırır. Hatta fazlasını, kendine güvenerek yürüyüşün bile bir farklı çekicilik yaratır kendine güvenen insanın yaydığı enerji hiçbir şey yapmasa dahi etki altına alma sebebidir. O yüzden tüm maddelerin yapı taşıdır kendine güven.

Kendine güven herkesin elinde olan ve bir maddiyata ya da maneviyata endeksli kavram değildir herkesin rahatlıkla ulaşabileceği durumdur bunun için önyargıdan kurtulmak ve kendine inanmak yeterlidir.

Kendine güven konusunda eksiklik yaşıyorsanız muhtemelen yanlış pencerelerden hayata bakıyorsunuz demektir işin en güzel yanı ne biliyor musunuz değiştirmek için ihtiyacınız olan tek şey yine sizsiniz. Kendinize güvenin ne kadar çekici olacağınızı fark edeceksiniz. Tekrar görüşene kadar kendinize göz kulak olun hoşça kalın.

Yorum Yap

Yorumlar (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.