İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

En İyi Tablet Modelleri

En İyi Tablet Modelleri
+ - 0

En iyi tablet modellerini araştırmaya başladı iseniz bu makale tam size göre. İşte en iyi tablet modelleri. Son yedi yılda yüzlerce saatlik araştırma ve testin ardından, Apple’ın 10,2 inç iPad’inin çoğu kişinin video izlemek, internette gezinmek ve zirvede kalmak için ihtiyaç duyduğu tüm performans ve özelliklerle en iyi tablet olduğunu düşünüyoruz.

E-posta ve sosyal medya beslemeleri. Ancak Android tablet isteyenler için de önerilerimiz var; temel bir e-kitap okuyucu; veya oyun, tasarım ve yaratıcı görevler için veya bir dizüstü bilgisayarı değiştirmek için daha güçlü bir tablet.

Apple 10,2 inç iPad

Apple iPad (7. nesil, 32 GB) Çoğu insan için en iyi tablet Standart iPad hızlı, uygun fiyatlı, kullanımı kolay ve Apple Pencil ile uyumludur ve geniş bir uygulama yelpazesine sahiptir.

Bu kimin için: Hemen hemen her görevi yerine getirebilecek, her yönüyle harika bir tablet istiyorsunuz.

Neden beğendik: Mükemmel donanım, kullanımı kolay bir işletim sistemi ve çok sayıda kaliteli uygulama kütüphanesi, normalde telefonunuzda Android veya bilgisayarınızda Windows kullanıyor olsanız bile Apple’ın iPad’lerini çoğu insan için en iyi tablet haline getirir. iOS ayrıca, herhangi bir modern Android tablet için söyleyebileceğiniz bir şey olmayan, hızlı güvenlik güncellemeleri dahil olmak üzere sık sık güncellemeler alır.

En yeni 10,2 inç iPad, Pro olmayan iPad için bir ilk olan Apple’ın Kalem kalemiyle çalışan harika bir ekrana sahiptir. Yedinci nesil 10.2-inç iPad hızlı ve uygun fiyatlı çünkü şu anda çoğu insan için en iyi tablettir, güzel bir ekranı var, Apple Kalem kalem ile uyumlu, ve önümüzdeki yıllarda Apple’dan yazılım güncellemelerini alacaksınız.

İPad’i çoğunlukla müzik ve video akışı yapmak, okumak, internette gezinmek ve sıradan oyunlar oynamak için kullanmayı planlıyorsanız, standart 32 GB model sizin için yeterince iyi olmalıdır, ancak planlıyorsanız 128 GB modeline yükseltmek isteyebilirsiniz. grafik olarak yoğun oyunları oynamak veya çok sayıda medya indirmek için kullanmak.

Kusurlar ama anlaşmazlıklar değil:  Yedinci nesil iPad, her bakımdan iPad Pro modellerinden biraz daha kötü. Küçük ekranı çok fazla bilgi sığmaz ve yansıma önleyici kaplamaya sahip değildir ve animasyonlar ve kaydırma o kadar düzgün görünmez; ek olarak, bu model oldukça hızlı değil. Çoğu insan bunlardan hiçbirini kaçırmaz, ancak birincil bilgisayar aygıtınız olarak bir iPad kullanmaya çalışıyorsanız, bunun yerine iPad Pro dikkate değer.

Apple iPad Pro

Daha iyi performans, kameralar ve renk doğruluğu Yeni iPad Pro'nun hem 11 hem de 12,9 inç yapılandırmaları, öncekilerden daha büyük, daha iyi ekranlara, daha iyi performansa ve akıllı telefon düzeyinde kameralara sahip.

Kimin için: Fotoğrafları ve videoları görüntülemek ve düzenlemek, çoklu görev ve normalde normal bir bilgisayarda yaptığınız diğer görevler için daha büyük, daha iyi bir ekran ve mümkün olan en iyi performansı istiyorsunuz.

Neden beğendik:  Hem 11 inç hem de 12,9 inç iPad Pro modellerindeki daha büyük ekranlar , 10,2 inç iPad’e kıyasla daha fazla şey görmenizi sağlar, ancak aynı zamanda daha doğru renktedir ve parlama önleyici kaplamaya sahiptir ve Daha yüksek bir yenileme hızı, Profesyonelleri fotoğraflarla çalışmak ve Apple Pencil’ı çok kullanan sanatçılar için tuvaller olarak daha iyi hale getiriyor.

Pro modelleri, daha hızlı işlemcilerin yanı sıra herhangi bir tablette en iyi kameraları da içerir; bu, iOS’un çoklu görev özelliklerini kullanırken uygulamaların yüklenmesini beklerken daha az zaman harcayacağınız anlamına gelir. Aksi takdirde, Pro modelleri aynı uygulamaları çalıştırır ve standart iPad ile aynı şeyleri yapar.

iPad Pro’nun en büyük kusuru, 10,2 inç iPad’in genellikle bir tablet kullanmak isteyeceğiniz her şeyde harika olmasıdır – mevcut sürüm Apple’ın birinci nesil Pencil’ı bile destekliyor. Çoğu kişinin, Uzmanın ekstra hızı ve daha iyi ekranı için iki katını (veya daha fazlasını) harcaması gerekmez. USB-C’ye geçiş, iPhone ve iPad’inizi artık aynı kabloyla şarj edemeyeceğiniz ve sahip olduğunuz mevcut aksesuarların yeni iPad Pro’nuzla çalışmayacağı anlamına da gelir. Apple, iPad Pro modellerinden 3,5 mm kulaklık jakını da çıkardı, bu nedenle bir USB-C dongle’a veya bir çift kablosuz kulaklığa ihtiyacınız olacak (kulaklık jakı olmayan iPhone’unuzla kullanmak için önceden satın almadıysanız) .

Apple, iPad Pro’yu geleneksel bir PC’nin yerini alacak şekilde tanıtır, ancak bu amaca hizmet edip edemeyeceği, ne yaptığınıza, nasıl çalıştığınıza ve hangi uygulamaları kullandığınıza bağlıdır. Genel olarak, iPad Pro klavye kılıfları ve kapakları, bağımsız Bluetooth klavyeler veya en iyi dizüstü bilgisayarlardaki klavyeler kadar hoş değildir . Çizim ve fotoğraf düzenleme uygulamaları, dokunmatik ekran ve Apple Pencil kontrollerine çok uygundur ve iPad Pro’nun geniş, doğru renklere sahip ekranından yararlanır.

Huawei MediaPad M5

Huawei MediaPad M5 8.4 Çoğu insan için en iyi Android tablet Net, 8,4 inç ekran, hızlı parmak izi sensörü ve hafif ancak dayanıklı alüminyum gövde.

Huawei MediaPad M5 , bir aydınlık, keskin, yüksek çözünürlüklü 8.4 inç ekran, güçlü sekiz çekirdekli işlemci ve 4 GB RAM vardır böylece bunu atmak herhangi bir uygulamayı veya oyunu işleyebilir. Tabletin stereo hoparlörleri harika ses verir ve parmak izi sensörü hızlı ve doğrudur. 5,100 mAh pil, bu boyuttaki çoğu tablette elde ettiğinizden daha büyüktür ve M5 hızlı şarjı destekler.

Bu tabletteki Android 8.0 Oreo sürümü herhangi bir gereksiz eklenti yazılımıyla birlikte gelmiyor, ancak Huawei’nin özel Android arayüzü yer yer dağınık. Şu anda alabileceğiniz mutlak en iyi Android tablet değil – bu neredeyse iki kat daha pahalı olan Samsung’un Galaxy Tab S4’ü olurdu – ama paranın karşılığını fazlasıyla alabileceğiniz en iyi değerdir.

MediaPad M5 8.4 geçen yıl Android 8.0 Oreo sürümünü çalıştırıyor. Oreo, resim içinde resim video ve bölünmüş ekran uygulamaları gibi bir tablette görmeyi sevdiğimiz tüm özellikleri destekler, ancak Huawei’nin Android sürümü bazı hantal tasarım seçenekleri içerir ve kayan gezinme düğmesi gibi özel özellikler vardır. çok iyi çalışmıyor. Bu tablette ayrıca bir kulaklık jakı bulunmadığından, 3,5 mm kulaklıklarınız için ürünle birlikte verilen adaptörü kullanmanız veya Bluetooth’a başvurmanız gerekir.

Google, Android uygulamalarını da çalıştırabilen Chrome OS tabletleri ( Pixel Slate gibi ) kullanmaya başladığından, tüm Android tabletlerin şüpheli bir geleceği var — Huawei’nin gelecekte bu tableti desteklemek için fazla nedeni olmayabilir. 2018 yazında piyasaya sürülmesinden bu yana birkaç güncelleme aldı, ancak Huawei şu anda bir Pie güncellemesi yapmayacak.

Kindle Fire HD 8

Amazon Fire HD 8 Amazon destekli bir medya tableti 2017 Fire HD 8 daha yavaştır, daha düşük çözünürlüklü bir ekrana sahiptir ve ZenPad'den daha sınırlıdır, ancak video ve okuma için harika ve ucuz bir tablettir.

Kimin için: Büyük bir video, e-kitap ve müzik kitaplığına erişime sahip, video okumak ve izlemek için uygun olan en ucuz tableti istiyorsunuz.

Amazon Fire HD 8 maliyeti sadece 80 $, mükemmel bir değer ve hatta az daha satışa sık bu. Netflix, Hulu, HBO Now ve diğer popüler hizmetlerden video akışı yapmanızı ve Kindle e-kitaplarınızı okumanızı sağlar; Amazon’un popüler Echo cihazları tarafından kullanılan Alexa ses asistanı için yerleşik desteğe sahiptir, bu da Amazon’dan ürün ve medya sipariş etmeyi kolaylaştırır; ve Amazon Prime müşterileri, çeşitli “ücretsiz” filmlere, TV şovlarına ve e-kitaplara erişebilir (Amazon’un iOS ve diğer Android tabletler için uygulamalarının tümü benzer şekilde çalışır).

Fire HD 8 daha yavaştır ve diğer seçimlerimizden daha düşük çözünürlüklü ekrana sahiptir, bu nedenle metinler o kadar net olmayacaktır — Kindle Paperwhite , e-kitapları okumak için daha iyidir – ve performansı kazandığınız anlamına gelir ‘ t Temel e-posta veya Web taramasından daha zorlayıcı şeyler için kullanmayı sevmez.

Aynı zamanda, öncelikli olarak, harika tablet uygulamaları söz konusu olduğunda Apple’ın App Store’unun arkasında olan normal Google Play mağazasından bile daha küçük bir oyun ve uygulama yelpazesine sahip Amazon’un Android uygulama mağazası ile sınırlıdır. ( Google Play Store’u Fire HD 8’e yüklemek mümkündür , ancak bunu kendi sorumluluğunuzdadır.) Diğer tablet seçimlerimizin aksine, Fire HD 8 gerçekten en iyi medya tüketim cihazı olarak görülür.

Amazon Kindle Paperwhite

Amazon Kindle Paperwhite (10. nesil) En iyi e-kitap okuyucu Amazon'un devasa e-kitap kitaplığına uygun bir fiyata erişim, Paperwhite'ı okumak için en iyi adanmış cihaz yapar.

Kimin için: Uygulamaları veya gezinmeyi önemsemiyorsunuz, sadece kitap okumak istiyorsunuz.

Neden beğendik: Amazon Kindle Paperwhite , tam renkli ekrana, bir uygulama mağazasına veya hatta tam işlevli bir Web tarayıcısına sahip çok amaçlı bir tablet değil, ancak yalnızca kolay bir cihazda kitap okumak istiyorsanız en iyi seçimdir. dikkat dağıtıcı unsurları kullanmak ve serbest bırakmak. 6 inçlik 1440 × 1080 ekranı kağıttan ayırt edilemeyecek kadar keskindir ve arka ışığı (bir lambanın yanında veya dışarıdaysanız kapatabilirsiniz) gözler için bir LCD ekrandan daha yumuşak ve kolaydır. Listemizdeki tabletlerin çoğu, şarjlar arasında en fazla birkaç gün sürebilirken, muhtemelen Paperwhite’ı ayda bir defadan fazla şarj etmeniz gerekmeyecektir. Amazon ayrıca Paperwhite IPX8’i su geçirmez hale getirdi ve Bluetooth kulaklıklar veya hoparlörler aracılığıyla Sesli sesli kitaplar için destek ekledi..

Açıkçası, Paperwhite yalnızca okumak için gerçekten iyi. Amazon, cihazda “deneysel” bir Web tarayıcısı sunar, ancak bununla İnternet’te hiçbir zaman gezinmek istemezsiniz. Paperwhite ayrıca, daha pahalı Kindle Oasis gibi otomatik bir parlaklık özelliğine sahip değil, ancak bu, çoğu insanın daha fazla ödeme yapması gerekmeyen lüks bir ayar.

Yorum Yap