1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

En İyi 50 cc Motor – Hızlı Kaliteli Motorlar

En İyi 50 cc Motor – Hızlı Kaliteli Motorlar
+ - 0

Herkese merhaba bugün en iyi 50 cc motorlara yakından bakacağız. İşe gitmek isteyenler için, paket servisi yapmak isteyenler için, kısa mesafeli işlerinizi halletmek için çok tercih edilen bu küçük beygirli hız yapmayan motorlarımızın çok avantajı olduğunu belirtelim en başta ehliyete ihtiyaç duyulmaz arkadaşlar bu yüzden 50 cc motor.

50 cc Motor Modelleri

Sıra 50 cc Motorlar Motor Gücü Kesfeet Puanı
1 RKS Azure 50 cc Motor 3.20 Beygir Güç 10/10
2 Mondıal Tab 50 cc Motor 4 Beygir Güç 10/9
3 SYM MIO 50 cc Motor 3.6 Beygir Güç 10/9
4 Arora AR Cappuccino 3.15 Beygir Güç 10/9
5 Peugeot Kisbee 50 cc Motor 3.7 Beygir Güç 10/10
6 Honda Today 50 cc Motor 3.7 Beygir Güç 10/10
7 Peugeot Speedfıgt 4 50 cc Motor 3.7 beygir güç 10/9
8 Yamaha Neos 50 cc Motor 3 beygir güç 10/10
9 Peugeot – Django 50 cc Motor 4.4 beygir güç 10/10
10 Vespa Primavera 50 cc Motor 3.20 beygir güç 10/9

En İyi 50 cc Motor Markaları

Sizler için en iyi 50 cc motorlar hakkında 10 motor markası tavsiye edeceğiz. 50 cc motorların her zaman yakıt konusunda olsun, ehliyetsiz kullanma kolaylığı olsun, kısa mesafeler konusunda işinizi rahatlıkla çözmektedir. Bizler de en iyi 50 cc motor tavsiye ederken teknik özelliklerine ve size uygun olup olmadığını açıkladık. Listemiz de verdiğimiz fiyatlar ikinci el fiyatlar olacak bunu da en başta belirtmek isteriz.

1. RKS Azure 50 cc Motor

RKS Azure 50 cc Motor

Listemizin ilk sırasında en iyi 50 cc motor RKS Azure 50, motosikleti var. Teknik özelliklerine baktığımız zaman silindir hacmi 49cc, motor tipi 4 zamanlı tek silindirli, maksimum gücü 7500 devirde 3.20 beygir güç üretiyor, maksimum torku ise 5500 devirde 3.31 newton metre tork üretiyor.

İlk olarak motorla baktığımız zaman 3 beygir güç ve üç newton metre tork sınırını aşmış durumda zaten hali hazırda 50 santimetre küp silindir hacmine sahip olan bir motosiklet altınızda, hal böyle olunca yokuş yukarı çıkmak hele ki arkanız da artçı varsa bu mümkün olmayabiliyor.

Bunun için artı bir beygir tork ve artı bir beygir güç kesinlikle bizim işimizi çok fazla kolaylaştıracağını söyleyebiliriz. Motosikletin frenlerine baktığımız zaman ön fren disk arka fren kampana, net ağırlığı 80 kilogram, yakıt tankına baktığımız zaman ise 5 litre rekase azure 50, özellikle biraz daha güçlü olmasıyla fiyat performans motosiklet olmasıyla dikkatleri üzerine çeken en iyi 50 cc motorlardan bir tanesi. Motosikletin şu an ikinci el ortalama satış fiyatı 20 bin TL.

2. Mondıal Tab 50 cc Motor

Mondıal Tab 50 cc Motor

Mondial top 50, teknik özelliklerine baktığımız zaman motor tipi tek silindirli dört zamanlı, motor hacmi 49 cc, maksimum gücü 8000 devirde 4 beygir güç üretiyor, maksimum torku ise 7500 devirde 3.6 newton metre tork üretiyor. İlk olarak motoruna baktığımız zaman kesinlikle diğer motosikletlerden yani diğer en iyi 50 cc motorlardan daha da güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

Öte yandan bu motosikletin özelliklerine baktığımız zaman İngiliz yapımı lexmoto nano’ya benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz. Bu motosiklet özellikle parça kalitesi bakımından diğer 50 cc motosikletlerden biraz ayrılıyor öyle ki parça kalitesi güzel ve titreşim neredeyse sıfıra yakın olduğunu söyleyebiliriz.

Yakıt tankı kapasitesine bakacak olursak 6.2 litre ve ağırlığı 93 kilogram, yakıt tüketimine baktığımız zaman gayet iddialı motosikletlerden bir tanesi. 100 kilometrede ortalama olarak 2.6 litre yakıt tüketiyor motosikletin göstergesine baktığımız zaman oldukça kaliteli bir gösterge sizi karşılıyor maksimum hızına bakacak olursak zaten 50 cc motosikletlerde ortak özelliklerinden bir tanesi de bu maksimum ortalama olarak 50 kilometre hıza çıkabiliyor.

Bu konuda çok fazla eleştiri alan motosikletlerden bir tanesi daha fazla yüksek hıza çıkmasını engelleyen bir devir limit turuna sahip bu durumda motosiklet çok fazla hızlanamıyor yani bu motara bindiğinizde parça kalitesinin güzel olduğunu görüyorsunuz, titreşimin olmadığını görüyorsunuz bir bakıyorsunuz 50 kilometre hıza çıkabiliyor.

Keşke diyorsunuz bu motor bu hız koşullarına uygun olabilirdi. Keşke biraz daha hızlı gitseydi diye biliyorsunuz ama maalesef bu motosiklet saatte maksimum 50 kilometre hıza çıkabiliyor tabi yola, koşula, sürücüye ve eğimlere göre değişkenlik gösterebilir. Motosiklet aynı zamanda bu kaliteye rağmen bir fiyat performans motosiklet olduğunu söyleyebiliriz şu an motosikletin ikinci el ortalama satış fiyatı 25 bin TL.

3. SYM MIO 50 cc Motor

SYM MIO 50 cc Motor

Listemizin 3’üncü sırasında yer alan 50 cc motor SYM MIO 50, ile listemize devam ediyoruz. Teknik özelliklerine baktığımız zaman motor tipi tek silindirli dört zamanlı, silindir hacmi 49 cc, maksimum gücüne bakacak olursak 8000 devirde 3.6 beygir güç üretiyor, ağırlığına baktığımız zaman ise 88 kilogram, yakıt deposu 5.2 litre.

SYM MIO 50 motosikletine baktığımız zaman özellikle küçük ve pratik olması ile dikkatleri üzerine çekiyor daha önce bir motosiklet sürme tecrübesine sahip değilseniz bile rahatlıkla alışa bileceğiniz rahatla sürebileceğiniz motorsikletlerden bir tanesi.

Öyle çok fazla kontrol edilmesi zor olan motosikletlerden değil ayrıca trafikte ve kısa mesafeli yollarda seyehat etmek için oldukça uygun oldukça pratik motosikletlerden bir tanesi zaten en fazla özgü olan durumu da bu kadar kolay kullanılabilir olması parçalarının da nispeten biraz kaliteli olması ve çok fazla yer kaplayan rahat şekilde kullanabileceğiniz motorsikletlerden bir tanesi. Motosikletin ikinci el ortalama satış fiyatına bakacak olursak 30 bin TL.

4. Arora AR Cappuccino

Arora AR Cappuccino

4’üncü numara da Arora AR Cappuccino, teknik özelliklerine baktığımız zaman motor hacmi 50 cc, motor tipi tek silindirli dört zamanlı, motor gücü 7500 devirde 3.15 beygir güç üretiyor ilk olarak baktığımız zaman Arora AR Cappuccino motosikleti evet olarak daha büyük diyebiliriz öyle ki motosikletin hızı da biraz daha fazla olduğu söyleniliyor.

Yaklaşık olarak saatte 70 kilometre hız göründüğü söyleniyor. Konforuna baktığımız zaman oturuş pozisyonu biraz yordu konusunda eleştiri alan motosikletlerden bir tanesini özellikle aynaların çukur ya da titreşimli böyle biraz engebeli yollarda giderken hemen o görüntü açısı bozulabiliyor bu konuda eleştiri almış motosiklet.

Motosikletin güzel özelliklerine bakacak olursak ışıkları hepsi led var led far olması da görüş açımızı daha fazla artırıyor hem de bizim trafikte diğer sürücüler tarafından fark edilmemiz de kolaylaştıran özelliklerinden bir tanesi bu konuya biraz daha değinmek istiyorum.

Çünkü altımızdaki motosiklet 50cc motosiklet yani 50 cc motosikletle karşınız da giden bir minibüsü bir kamyonu yada arabayı sollayamazsınız yani 50 kilometre hıza çıkamıyorsunuz maximum, bu şartlar altında bizim fark edilmeniz altımızdaki 50cc motosikletin fark edilmesi oldukça önemli.

Led ışıklar da bu işi biraz daha kolaylaştırdığını söyleyebiliriz. Ayrıca motosikletin artçısı içinde bir yer düşünülmüş yani çok fazla küçük bir yerde rahatsız bir konumda seyahat etmeyecek artçıyı da düşünmüşler diyebiliriz ama tabi ki de bunlar şehir içi sürebileceğimiz motosikletler ve çok fazla eğime çok fazla uzun yola gelen motosikletlerden değiller.

Motosikletin saklama alanına bakacak olursak bir kask sığabiliyor ve ayrıca USB bağlantısı da koymuşlar bu da eğer şarjınız biterse ona benzer bir ihtiyacınız olursa çok güzel bir şekilde sizin imdadınıza da yetişiyor.

Özellikle Arora AR Cappuccino motosikletin malzeme kalitesi oldukça yüksek olmasa bile yine de sizin işinizi görebilecek motosikletlerden bir tanesi özellikle böyle yaz aylarında özellikle böyle şehir içi süreceksiniz daha fazla engebeli bir alanda ise daha çok düz bir alanda seyahat edecekseniz bu motosiklet oldukça size uygun olacaktır.

Motosikletin frenleri ne bakacak olursak ön fren disk arka fren ise kampana ağırlığı 107 kilogram yani biraz büyük olduğunu söylemiştik ağırlığında biraz fazla olması işte bu yüzden. Yakıt tankı kapasitesine bakacak olursak 5 litre fiyatına bakacak olursak şu an ikinci el ortalama satış fiyatı 30 bin TL.

5. Peugeot Kisbee 50 cc Motor

Peugeot Kisbee 50 cc Motor

Teknik özelliklerine baktığımız zaman motor hacmi 49 cc, motor tipi 4 zamanlı 2 subaplı motor özelliğine sahip. Motosikletin gücüne bakacak olursak 7.700 devirde 3.7 beygir güç üretiyor, torkuna bakacak olursak 7300 devirde 3.2 newton metre tork üretiyor.

Motorsikletin motor kısmına baktığımız da özellikle güçlü motor olarak karşımıza çıkıyor. Peugeot kisbee 50 motosikleti büyük bir motorsiklet olduğu söylenebilir özellikle parça kalitesi bakımından diğer en iyi 50 cc motorlara göre biraz daha iddialı olduğunu söyleyebiliriz ama fiyatı da tabi ki de diğer motosikletlerden biraz daha artıyor.

Artık listemizin sonlarına geldik fiyatlarda biraz artacağını şimdiden söyleyelim. Motosikletin sele yüksekliğine baktığımız zaman 76 cm ki bu da ortalamadan biraz daha düşük bir boya sahip olsanız dahi rahatlıkla bu motoru kullanabileceğiniz anlamına geliyor ama tabii ki de hafife almamak da fayda var.

Motosikletin yakıt tankı kapasitesine bakacak olursak 6.3 litre ki bu da şu ana kadarki motosikletlerin arasında yakıt tankının en geniş en hacimli motosikletlerden bir tanesi olduğuna geliyor, ağırlığına baktığımız zaman 85 kilogram yani parça kalitesi fazla dedik motosiklet ebat olarak biraz büyük dedik ama ağırlığı fazla değil bu da pratiklik konusunda sürücüye Oldukça rahat bir imkân verdiğini söyleyebiliriz.

Sele altı bagaj kapasitesine bakacak olursak bir tane tam kask sığabiliyor ki bu da çok çok artı puan çok güzel paun yani oraya bir kask koymazsanız daha market alışverişlerinizi yaptığınızda kesinlikle sizi rahat edeceksinizdir. Çünkü hangi motosiklete binerseniz binin bir bagajınızı bir çantanızın olması işlerinizi oldukça kolaylaştırdığını söyleyebiliriz.

Motosikletin yakıt tüketimine baktığımız zaman 100 kilometrede 2.2 litre yakıt tüketiyor ki bu da gerçekten muazzam bir değer olarak karşımıza çıkıyor. Fiyatına bakacak olursak şu an ikinci el ortalama satış fiyatı 35.000 TL.

6. Honda Today 50 cc Motor

Honda Today 50 cc Motor

Listemizin 6’ıncı sırasın da en iyi 50 cc motor olan Honda Today 50, teknik özelliklerine baktığımız zaman motor hacmi 49 cc, motor özelliği tek silindirli dört zamanlı, motor gücü 8000 devirde 3.7 beygir güç üretiyor, maksimum tork ise 6500 devirde 3.6 Newton metre tork üretiyor.

İlk olarak motoruna baktığımız zaman zaten kendisini ispatlamış kanıtlamı motosikletlerden bir tanesi özellikle sarı rengiyle bu motosiklet bilmeyeniniz yoktur diyebiliriz. Böyle ki motosikletin maksimum hızına bakacak olursak saatte 55 kilometre çıkabiliyor, motosikletin ağırlığı ise oldukça iddialı yaklaşık olarak 70 kilogram bir ağırlığa sahiptir.

Bu da demek oluyor ki motosikleti kullanması oldukça kolay ve zevkli. Sele yüksekliğine baktığımız zaman 69 santimetre ki burada özellikle kadın sürücüler için boyunuz biraz daha kısa ise bu motosikleti sürmekte çok fazla zorlanmayacağınızı söyleyebiliriz.

Motosikletin yakıt kapasitesine bakacak olursak 5 litre yakıt tüketimi ise 100 kilometrede ortalama olarak 2 litre yakıt tüketiyor motosikletin ön freni ve arka freni kampana olması özellikle ön frenin kampana yerine bir disk fren koysalardı daha da hoş olurdu diyebiliriz ama yine de ön ve arka freni beraber sıkarak güvenliğimiz açısından bu açıyı biraz olsun kapatabiliriz motosikletin fiyatına bakacak olursak ikinci el satış fiyatı ortalama olarak 35.000 TL.

7. Peugeot Speedfıgt 4 50 cc Motor

Peugeot Speedfıgt 4 50 cc Motor

Teknik özelliklerine baktığımız zaman motor hacmi 49 cc, motor tipi 4 zamanlı iki siboplu motor özelliğine sahip, motosikletin gücüne baktığımız zaman 8000 devirde 3.7 beygir güç üretiyor, maksimum torkuna baktığımız zaman 6500 devirde 3.6 newtoon tork üretiyor.

Motosikletin yakıt kapasitesine baktığımız zaman 9 litre ki bu da en iyi 50 cc motorlar arasında oldukça muazzam bir değer olarak karşımıza çıkıyor. Ve ayrıca 100 kilometrede 2.5 litre yakıt tüketiyor bu da demek oluyor ki bu motosikletin deposunu fullediğiniz zaman uzun kilometreler boyunca bu motosiklet sizi rahatla seyahat ettirebilecektir.

Full depoyla yaklaşık olarak 300 kilometrenin üzerinde bir menzil vadeden motosikletlerden bir tanesi ki oldukça güzel bir değer olarak karşımıza çıkıyor bu. Motosikletin sele yüksekliği 80 santimetre ki bu da bir MAX Scooter olmadığı halde bu kadar yüksek motosikletlerden bu kadar büyük motosikletlerden bir tanesi bu da göz ardı edilmemesi gereken durumlardan bir tanesi.

Motosikletin ağırlığı 97 kilogram nispeten bu defa kompozisyon yüksek olması, parçalarının kaliteli olması ve aynı zamanda ebat olarak motosikletin biraz daha büyük olması bu ağırlığı kesinlikle normalleştirdiğini söyleyebiliriz. Sele altı bagaj kapasitesine bakacak olursak bir tane tam kask sığıyor ki bu da az önce söylediğim gibi çok çok işimizi kolaylaştıran avantajlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Motosiklet ilk olarak 2015 yılında Avrupa’da satışa çıkmıştı ve gerçekten de beğenildi sevildi ve Türkiye bu 18 yılında geldi ve aynı zamanda 50cc motosikletler de alışkın olmadığımız bir özellik bu motosiklet de var motosikletin ön freni ve arka fren disk fren yani bu motosiklet güvenlik konusunda fren konusunda biraz daha diğer 50 cc motosikletlere göre sürücüsünü düşünmüşler diyebiliriz. Motosikletin fiyatına bakacak olursak şu an ikinci el ortalama satış fiyatı 35.000 TL

8. Yamaha Neos 50 cc Motor

Yamaha Neos 50 cc Motor

Teknik özelliklerine baktığımız zaman motor tipi tek silindirli, dört zamanlı ve sıvı soğutmalı, motor hacmi 49 cc, maksimum gücü 7000 devirde 3 beygir güç üretiyor, maksimum torkunu bakacak olursak 7000 devirde 3.15 Newton metre tork üretiyor.

İlk olarak motor bloğuna baktığınız zaman sizin de dikkatinizi bir şey çektiğimi düşünüyorum. Bu motosiklet sıvı soğutmalı 50 cc motosikletlerin arasında sıvı soğutmalı motosiklet çok fazla seçeneğiniz yok ama siz sıvı soğutmalı olsun Ben biraz da uzun yollu mesafeler de gitmek istiyorum diyorsanız bu motosiklet oldukça size göre.

Tabi ki de 50 cc motosiklet olduğunu unutmamak gerekir yani bu motosikletle şehirler arası yolculuk yapmanız çok çok riskli bir durum ve ayrıca eğimli yollarda yokuş yukarı çıkmanız gerekse de işte o zaman da büyük bir sorun olarak karşımıza çıkacak ama siz şehir içi kısa mesafeleri süreceksiniz, sürekli bir kilometre yapıyorsanız yani düz yolda şehir içinde çok fazla motosiklet biliyorsanız motosikletin hareket etmesi gibi problemde karşınıza çıkmasını istiyorsanız sıvı soğutmalı olan Yamaha Neos 50 cc motosikletini tercih edebilirsiniz.

Motosikletin yakıt sistemi de yakıt enjeksiyonlu ki bu da yakıt tasarrufunda önemli bir adam olarak karşımıza çıkıyor, motosikletin ön fireni disk arka fren ise kampana, motosikletin sele yüksekliği 79 santimetre ki bu da hafife alınmayacak yüksekliklerden bir tanesi 50 sesi motosikletlerin arasında ortalama olarak biraz da yüksek biraz da ebat olarak büyük motosiklet olduğunu söyleyebiliriz.

Motosikletin ağırlığı 95 kilogram bu da zaten bu güç değerlerine göre oldukça normal olduğunu söyleyebiliriz. Motosikletin yakıt tank kapasitesine bakacak olursak 5.4 litre ve yakıt tüketimi 100 kilometrede 2 litre yakıt tüketiyor.
Bunda da yakıt enjeksiyonlu olmasının büyük bir faydası olduğunu söyleyebiliriz ve bu motosiklette ayrıca dijital ekran var ve ayak marşı gibi diğer en iyi 50 cc motorlar da olmayan özellikler bu motosikletle var yani motosiklet almak isteyen insanlar gönül rahatlığıyla bu motosikleti kullanabilirler motosikletin fiyatına bakacak olursak şu an ikinci el ortalama satış fiyatı 40.000 TL.

9. Peugeot – Django 50 cc Motor

Peugeot - Django 50 cc Motor

Teknik özelliklerine baktığımız zaman motor hacmi 49 cc, motor tipi 4 zamanlı tek silindirli, Maximum gücüne bakacak olursak 7.700 devirde 4.4 beygir güç üretiyor, maksimum tork ise 7300 devirde 3.2 newtoon metre tork üretiyor.

İlk olarak motor bloğuna baktığımız zaman dört beygir sınırında üzerine çıkmış motosikletlerden bir tanesi ki biliyorsunuz bu motosikletler b ehliyetlerle kullanılabiliyor ve yani motosiklet için ayrı belli almanıza gerek kalmıyor ve aynı zamanda sigortalı vergilerden bazı 50 cc motosikletlerde muah.

Hal böyle olunca B ehliyetli olan insanlar bir motosiklet ehliyeti almak istemiyorsa 50cc motosikletlere yöneliyorlar ve en iyi 50 cc motorlar arasında en güçlü olanı almak istiyorlar haliyle. Peugeot Django 50 Motosiklete 50cc motosikletler arasında en güçlü olduğu setlerden bir tanesi yaklaşık olarak 4.4 beygir güç üretiyor.

Bir 50 cc motosiklet olduğunu unutmayalım bu 50 cc motosikletle yokuş yukarı çıkmak arkanıza artçı almak gibi durumlar zor olacaktır. Ama tek kişi binecekseniz hafif çok dik olmayan yokuşları da bu motosikletle rahatlıkla çıkıp gelebilirsiniz.

Motosikletin yakıt tüketimine bakacak olursak 100 kilometrede 2 litre yakıt tüketiyor ki bu da yakıt enjeksiyonlu olması saten artı özellik olduğunu söylemiştik ve aynı zamanda az yakıyor olması bu motosikletin oldukça beğenilen özelliklerinden birkaç tanesi ve ayrıca Peugeot kalitesi zaten tartışılmaz.

Motosikletin parça kalitesi oldukça güzel, estetik olarak en çok beğenilen motosikletlerden bir tanesi listemizin şu an sonuna geldiğimiz de daha önce yazmadığım bir durum var görüntü açısından ve diğer motosikletlerden daha fazla beğeni almış bu motosiklet diğer motosikletlerde daha fazla ilgi gördüğünü söyleyebiliriz tasarımı oldukça güzel olan motosikletlerden bir tanesi.

Ayrıca sürücüsünün konforu düşünülmüş geniş bir selesi var bu da demek oluyor ki eğer siz motosikletin üzerinde biraz fazla zaman geçireceksiniz rahat bir şekilde bu geniş selede sizi rahatsız etmeyecektir motosikletin ön freni ve arka fren disk olmuş ki bu da güvenlik açısından özellikle güzel bir durumlardan bir tanesi sele yüksekliği ise 77 santimetre depo kapasitesine bakacak olursak 8.5 litre ki bu da en iyi 50 cc motorlar arasında depo kapasitesinin biraz daha ortalamanın üzerinde olduğunu söyleyebiliriz.

Ve ayrıca hatırlatalım ki 2 litre yakıt tüketiyor 100 kilometre de bu da oldukça güzel bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Öyle ki ful depo ile yaklaşık olarak 400 kilometre bir menzil vadeden motosikletlerden bir tanesi yani siz bu motosikleti benzin aldığınız zaman ve depoyu doldurduğunuz zaman bir daha ne zaman benzin alacağınızı ya da daha önce ne zaman benzin aldığınızı unutabilirsiniz.

Motosikletin ağırlığına baktığımız zaman diğer motosikletlerden biraz daha fazla olduğunu söyleyebiliriz yaklaşık olarak 126 kilogram bir ağırlığa sahip hafife alınmaması gereken motosikletlerden bir tanesi yine de ekleyelim. Sele altı bagaj kapasitesine bakacak olursak bir tam kask sığıyor ki bunu da düşünmüşler.

Yani bu bagaj kapasitesinin biraz daha fazla olması kesinlikle sürücünün işlerini kolaylaştıran tarzda ve bu da düşünülmüş bu da güzel bir özellik olarak karşımıza çıkıyor motosikletin fiyatına bakacak olursak şu an ikinci el ortalama satış fiyatı 30.000 TL ile 40.000 TL arasında değişebiliyor yeni modelleri biraz daha sonradan üretilen modellerin ortalama satış fiyatı 55 bin TL ama siz biraz da eski modellerine bakacak olursanız biraz daha temizini bulurum diyorsanız onların ortalama satış fiyatı ise 25 bin TL.

10. Vespa Primavera 50 cc Motor

Vespa Primavera 50 cc Motor

Teknik özelliklerine baktığımız zaman motor tipi tek silindirli dört zamanlı, elektronik enjeksyonlu dört farklı motor bloğuna sahip motor hacmi 50 cc motor gücü 7500 devirde 3.20 beygir güç tüketiyor. Sele yüksekliğine baktığımız zaman ise 78 santimetre, yakıt tankı kapasitesine baktığımız zaman sekiz litre ve yakıt tüketimi 100 kilometrede 2.6 litre yakıt tüketiyor.

Vespa 50 cc motorlar listemiz de mutlaka olmasını düşünüyorum çünkü, biliyorsunuz ki en iyi 50 cc motorların arasında ilk üretilen motosikletlerden bir tanesi hatta yanlış hatırlamıyorsam ilk motosiklet olması gerekiyor Vespa modeli, yine hafızam beni yanıltmıyorsa eğer çok çok önceki yıllarda bir savaş esnasında uçak tekeri üreten bir fabrika savaş sırasında tedarik ünitelerini biraz daha geliştirmek için motosiklet yapmışlar.

Vespa Scooter Motosiklet üretmişler bir uçak tekerleklerin olduğu malzemelerden artık yapılmış Tam hatırlamıyorum sonrası, tabii ki de yıllar geçtikçe bir kültür edinilmiş. Tabii ki de eski olması çok eskiden beri bu motosikletler üretiliyor olması Vespa kalitesini zaten tartışmasız hale getiriyor yani çok fazla kendisine koyarak ve diğer firmaları diğer Scooter üreten firmalarda çoğu firma ya da ve ilham olduğunu söyleyebiliriz.

Vespa kalitesini çoğu insan bilir ki tartışmasız Scooter motosikletlerin arasında en iyi modellerden bir tane sonra karşımıza çıkıyor ve vespanın primavera 50 cc motosikleti de bu güzel bu kaliteli motosikletlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor gücüne baktığımız zaman tabi ki de ortalama 50 cc motosikletlerin arasında biraz daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz ama listenin en güçlü motosiklet olmadığının da altını çizelim.

Öte yandan parça kalitesi muazzam motosikletin titreşim konusunda çok iddialı olduğunu söyleyebiliriz konforlu motosiklet aynı zamanda hem konforlu motosiklet hem arıza çıkartmayan motosiklet ve ayrıca estetik olarak görüntü önem veriyorsanız çoğu insanın beğendiği çoğu insanın tarz olarak kabul ettiği Vespa kalitesini sizde tatmak istiyorsanız bu motosikleti kesinlikle tercih etmeniz gerekiyor.

Motosikletin fiyatı diğer motosikletlere kıyasla biraz daha fazla olduğunun da altını çizelim şu an Vespa primavera 50 motosikletin ikinci el ortalama satış fiyatı 80.000 TL bugün araba ehliyeti ile kullanılabilen motosiklet ehliyetine ihtiyacınız olmayan en iyi 50 cc motorlara yakından baktık bu motosikletlerin arasında favori hangi motosikletle yorumlarda paylaşabilirsiniz ve bu ve buna benzer listelerin daha fazla karşına çıkmasını istiyorsan bizi unutma.

50 cc Motor Fiyatları

50 cc Motor Markaları 50 cc Fiyatlar
RKS Azure 50 cc Motor 25.000 TL
Mondıal Tab 50 cc Motor 22.000 TL
SYM MIO 50 cc Motor 65.000 TL
Arora AR Cappuccino 30.000 TL
Peugeot Kisbee 50 cc Motor 30.000 TL
Honda Today 50 cc Motor 45.000 TL
Peugeot Speedfıgt 4 50 cc Motor 60.000 TL
Yamaha Neos 50 cc Motor 50.000 TL
Peugeot – Django 50 cc Motor 60.000 TL
Vespa Primavera 50 cc Motor 80.000 TL

Listemizin sonuna geldik arkadaşlar bu motorlar kesinlikle sizi üzmeyecek motorlar açıklamaları okuyup kararınızı vereceğinize eminiz. İhtiyacınız var ise sizler için daha önce oluşturduğumuz en iyi elektrikli motorlar ve en iyi elektirikli Scooterlar listelerimize de bakmanızı öneririm şimdiden hayırlı olsun.

Yorum Yap