İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

En İyi Elektirikli Scooter Markası – Okumadan Almayın!

En İyi Elektirikli Scooter Markası – Okumadan Almayın!
+ - 0

Bu seferde en iyi elektirikli scooter markasını inceleyeceğiz. Tanıdıklarımız, eş, dost, akrabalarımız ve internet sitelerindeki kullanım deneyimlerine göre sizlere bu 5 modeli hazırladık yani gerçekten sağlam ve titiz bir araştırmanın sonucunda bu beş ürünü sizlere listeleyeceğiz.

Bu arada sizler için en iyi ürünler serisinde sitemiz de yazmış olduğumuz diğer listeler de mevcut. Bunlar içerisinde en iyi akıllı robot süpürge den tutunda tıraş makinesi, çay makinesi ve kahve makinesi gibi ürünler bulunuyor şimdi lafı daha fazla uzatmadan listemize geçelim.

En İyi Elektirikli Scooter Markası

Elektrikli scooter tarafında çok fazla seçenek olduğu için kafanızın da karıştığını da biliyorum zaten onun içinde bu listedesiniz. Bizler kesfeet olarak kafanızdaki soru işaretlerini gidermek için bu listeyi hazırladım.

Burada önemli bir noktaya değinmek istiyorum biz bu listeyi yayınladıktan sonra belki de siz de üç dört ay sonra veya 5 ay sonra hatta bir yıl sonra bu listeyi okuyabileceksiniz ve fiyatların aynı olmadığını göreceksiniz haliyle.

Biz de bunun için fiyatı verirken bir de dolar bazında fiyatları sizlere sunacağız. Peki elektrikli scooter alırken nelere dikkat etmeliyiz şimdi madde madde gidelim.

Elektrikli scooter alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Motor Gücü

Bir elektrikli scooter’un motor gücü ne kadar iyi olursa sizin kullanın performansınız da buna paralel olarak artacaktır.

Şarj Süresi

Dikkat etmeniz gereken ikinci madde ise şarj süresi.

Lastik Tipi

Dikkat etmemiz gereken nokta olarak ise elektrikli scooter’un lastik tipi burada birçok modelle şişme tekerlek bulunuyor iken bu da haliyle lastiklerin dayanıksız olmasına sebebiyet veriyor öte yandan scooter’ın menzilde dikkat edilmesi gereken başka bir nokta.

Maksimum Hız

Dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta ise maksimum hız devlet scooterlar için en son 50 kilometre saatlik bir hız limiti koydu diye hatırlıyorum burada hız limitini açmayan modelleri seçmeniz de tabii ki de fayda var. Yokuşlarda ki performans sizin için önemli olabilir özellikle Yedi Tepe üzerine kurulmuş ve yokuşların bol olduğu İstanbul gibi bir şehirde yaşıyorsanız.

Volta VT1 Elektirikli Scooter

Volta VT1 Elektirikli Scooter

Birçok elektrikli scooter ve bisikletiyle ismine aşina olduğumuz volta markasının Vt1 modeli. Gerçekten rağbet gören en iyi elektirikli scooter markası listemizin ilk sırasında ki bu ürünün özelliklerinden önce fiyatı ile başlamak istiyorum en uygun olarak trendyol’da 7 bin liralık fiyatıyla satışa sunulmuş.

Ürünün özelliklerine detaylarına şöyle bir bakacak olursak volta VT1 8.5 inçlik lastik ebatını sahip iken motor gücü ise 250 Watt ama 600 wat a kadar çıkabiliyor yine bu motorunda ön lastikte olduğunu yani önden çekişli olduğunu belirtelim VT1 modelin ağırlığı 12.5 kilogram iken taşıma kapasitesi ise 120 kilogram yine ön tarafta elektronik freni bulunuyor iken arka tarafta ise biz fren bizleri karşılıyor.

VT1’in zemin maksimum hızı 25 kilometre bölü saate kadar çıkabiliyor iken bu hızın da ideal seviyelerde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca Volta VT1’i iki farklı modda kullanabiliyor iken bunların beş kilometrelik yaya modu yirmi beş kilometrelik performans modu olduğunun altını çizelim.

Pil konusunda ise fiyatını da göz önünde bulundurduğumuzda biraz düşük kalmış desek yeridir 5.5 amper saatlik bir batarya paketi tercih edilmişken bu kapasite 7 amper saat ve üzeri olsaydı da tadından yenmezdi.

Modelimizin şarj süresi ise 3 saat ile gayet kısa diyebiliriz Volta VT1 20 kilometrelik bir menzil vadediyor iken 14 derecelik eyime de çıkabiliyor. Tasarımsal açıdan Xiaomi modellerine benzeyen VT1 havacılık alüminyum malzeme yapısına sahip iken bu sayede de scooter’ın hem hafif hemde dayanıklı olması sağlanıyor.

Lastik yapısı ise havalı lastik değil, dolgu lastik olarak geliyor. Böylece lastik patlamasının önüne geçilmiş ben lastik değiştirme üşenirim lastik değiştirmek benim vaktimi alıyor diyorsanız bu ürün sizleri fazlasıyla rahatlatacaktır.

Teknik özelliklerinden şöyle bahsettikten sonra ürünün hem olumlu hem de olumsuz yönlerinden bahsedecek olursak olumlu yönlerinden başlayalım ilk olarak fiyatı şuan bu piyasada özellikle volta gibi bu işin Piri sayılabilecek markanın böyle bir modelini alabiliyor olmanız gerçekten önemli.

Diğer olumlu özelliği olarak. Bence dolgu lastik ile gelmesi kullanıcılarda özellikle dolgu lastik olmasıyla birlikte lastik patlama derdinin olmamasını ön plana çıkarmışlar.

Olumsuz olarak bir kaç yoruma rastladım ki, özellikle şarjının bir tık az gidiyor olması üzücü şeklindeydi ve burada olumsuz gelen yorumlardan birisi ise motor gücünün bazı yokuşlarda yetersiz kalabiliyor olmasaydı Bu modellerin olumlu yönlerinden bahsettiğim gibi olumsuz yönlerinden de bahsetmem gerekiyor. Nihai kullanıcılar için sonuçta bunlar oldukça değerli. Şimdi volta VT1’i inceledik ikinci ürünümüzde geçecek olursak.

Xiaomi Mi Essential

Xiaomi Mi Essential

İkinci ürünümüz ise en iyi elektirikli scooter markası Xiaomi Mi Essential, tabi çoğu elektronik üründe olduğu gibi Xiaomi elektrikli scooter tarafında da Lider markalardan birisi adamların şemsiyesi bile var.

Özelliklerinden önce fiyatı ile başlamak istiyorum şu anda en uygun olarak hepsiburada 8 bin liralık fiyatıyla yer alıyor ürünün özelliklerine detaylarına şöyle bir bakacak olursak. Xiaomi Mi Essential da biraz önceki incelemiş olduğumuz model de olduğu gibi 8.5 inç lastik ebatına sahip yine motor gücü 250 vatt iken 500 watt a kadar da çıkabiliyor.

Essential da bu motorun yine ön tekere entekre olduğunu belirtelim. Ağırlığı ise 12 kilogram iken taşıma kapasitesi ise 100 kilogram olarak vadedilmiş. Essential maksimum hızı 20 kilometre bölü saate kadar çıkabiliyor iken ama arabalarda olduğu gibi bununla hızını 30 kilometre bölü saate kadar çıkarmışlar yine de siz bunu yapmayın kesinlikle önermiyorum.

Ayrıca bu modeli üç farklı modda kullanabiliyor iken bunların da beş kilometrelik yaya modu on beş kilometrelik standart ve 20 kilometrelik de spor modu olduğunu da belirtelim.

Essentialın gelelim pil tarafına, pil tarafında bizlere neler vadediyor. Burada beni birazcık da olsa üzdüğünü belirtebilirim. Çünkü 5.1 amper saatlik bir batarya paketi tercih edilmiş fakat Tabii ki rekabet fiyatlaması açısından düşündüğümüzde bir yerlerde kısmalarda normal olabiliyor.

Yine Essentialın şarj süresi üç buçuk saat ile gayet kısabiliriz. Essential ayrıca 20 kilometrelik bir menzil vadediyor iken10 derecelik eğime de çıkabiliyor yani eğim konusunda birazcık da olsa sizleri üzebilir bu model bunu da altını çizelim.

Lastik yapısı ise havalı ulaştık olarak bizleri karşılıyor teknik özelliklerine bahsettikten sonra ürünün hem olumlu hem de olumsuz yönlerinden yine bahsedecek olursak olumlu yönlerinden başlayalım burada Xiaomi farkını düşündüğümüzde yine fiyatının gayet iyi seviyede olduğunu belirtebiliriz yani genelde bu seviyelerde seyrediyor iken bu fiyata gerçekten bu modeli kaçırmayın derim.

Yine Xiaomi Mi Essential özellikle bahsedilen olumlu yönlerinden birisi ise üç buçuk saatlik gayet kısa bir şarj süresinin olması insanlar motor gücünün iyi olmasının yanında kullanım kolaylığında önemsiyorlar haliyle çünkü günümüzde bunlar oldukça değerli olumsuz yönü olarak ise bizzat kullanan tanıdığımın yorumunu sizlere aktarmak istiyorum.

Dik yokuş performansı beklediğimden iyi olsa da bazı yerlerde yetersiz kalabiliyor demişti. Şimdi Xiaomi Mi Essential modelimizi inceledikten sonra listemizin 3’üncü ürününe geçecek olursak bu modelimiz ise yine Xiaomi’nin modeli.

Xiaomi Mijia M365 Elektirikli scooter

Xiaomi Mijia M365 Elektirikli scooter

Fiyat performans ikisinin hakkını fazlasıyla verdiği için bu listede yer vermek istedim kendisine yine özelliklerden önce fiyatıyla başlamak istiyorum ki şu anda yine en uygun olarak hepsiburada’da 16 bin liralık fiyatıyla satışta özellikle mobil TS Bu cihazın dikkat çeken noktalardan birisi özelliklerine şöyle zaten detaylıca bakacak olursak.

Xiaomi Mijia 365’te önceki incelediğimiz iki modelde olduğu gibi 8.5 inçlik lastik ebatına sahip, 250 watlık motor gücüne sahip iken bu motor gücü maksimum 500 watt a kadar da çıkabiliyor Xiaomi Mijia 365’te de motor ön tekere Entegre bir şekilde yine geliyorken, ağırlığı 12.2 kilogram, taşıma kapasitesi ise yine standart diyebileceğimiz 100 kilogram olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mijia 365 Maximum hızı maksimum 25 kilometre bölü saate çıkabiliyor iken bu hızın da bir önceki önerimize göre bir tık yüksek olduğunu belirtebilirim.

Ayrıca bu model de üç farklı hız modu bulunuyor. Bunlar ise 15 kilometre bölü saat ile Eco modu, 20 kilometre ile standart mod, 25 kilometre ile spor modu olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi Mijia 365’in bir de batarya tarafına bakacak olursak işte bu listede yer almasındaki en önemli etken de bu tamı tamına 18.65 amper saatlik bir batarya paketi tercih edilmiş iken bu değer gerçekten çok çok yüksek yaklaşık bir saatlik şarj ile birlikte 6 ile 8 kilometrelik düz zemini rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Sarj süresi beş saatlik uzun bir süre diyebiliriz ama 18.65 amper saatlik devasa bataryasına verin. Ayrıca Xiaomi Mijia 365 bu yüksek kapasiteli bataryasıyla birlikte 30 kilometrelik bir Menzil vadediyor iken 14 derecelik eğimi de çıkabilir.

Tasarımsal olarak size havacılık alüminyum malzeme yapısına sahip iken lastik tipi ise yine havalı lastik olarak bizleri karşılıyor teknik özelliklerden bahsettikten sonra bu ürünün hem olumlu hem de olumsuz yönlerinden yine bahsetcek olursak olumlu yönlerinden ilk olarak başlayalım en önemlisi vadettiği menzil.

Çünkü 30 kilometre ile birlikte bu fiyata gerçekten muazzam bir değer olumsuz yönde olarak ise sadece beş saatlik uzun bir şarj süresi olduğunu belirtebiliriz şimdi Şahin’in 365 modeli inceledikten sonra listemizin dördüncü yani sondan birinci ürüne geçecek olursak.

Xiaomi Mi Pro2 Elektirikli scooter markası

Xiaomi Mi Pro2 Elektirikli scooter markası

Dördüncü en iyi elektirikli scooter markası ise Xiaomi Mi Pro2 modeli şimdi diyeceksiniz gibi liste de üç tane Xiaomi ürünü var ama fiyat performans konusun da gerçekten Xiaomi güzel ürünler sunmuş bu farklı bir marka da olabilirdi yani markaya burada takılmayın sunmuş olduğum modele fiyata bakmanız daha doğru olacaktır.

Fiyatıyla başlayacak olursak ki şu an en uygun olarak hepsiburada’da 15 bin liralık fiyatıyla satışa sunulmuş şunu da belirtmek istiyorum dostlar buradaki hiçbir ürün sizleri üzmeyecektir yani bütçeniz hangisine uygunsa bu beş üründen birini seçip satın alabilirsiniz teknolojik aletlere ulaşmanın her geçen gün zor olduğu şu dönemde bu listeyi sizlerle buluşturmak benim için önemli oldu.

Neyse ürünün özelliklerine bakalım Xiaomi Mi Pro2’de 8.5 inçlik lastik ebatına sahip motor gücü olarak ise 300 watt vadeder iken 600 watt’a kadar da çıkabiliyor. Ayrıca Pro2’de de motor ön lastikte entegre bir şekilde yer alıyor.

Pro2’nin ağırlığı ise 14.2 iken önceki incelemiş olduğunuz 3 öneriye göre birazda olsa ağır olduğunu söyleyebilirim özellikle kadınlar taşırken biraz zorlanabilir taşıma kapasitesi ise yine standart bir değer diyebileceğimiz 100 kilogram olarak karşımıza çıkıyor yine bu modelin maksimum hızı ise 25 kilometre bölü saate kadar çıkabiliyor iken üç farklı hız modu karşımıza çıkıyor ki bunlar beş kilometre ile yaya modu, 20 kilometre ile standart mod, ve kilometre ile spor modu olarak söyleyebiliriz.

Pro2’nin batarya tarafına gelecek olursak 12.4 amper saatlik bir batarya paketi tercih edilmiş iken sarj süresi ise 8 saat ile oldukça uzun bir süre ama burada şuna dikkat edin vadettiği menzil ne kadar tam 45 Kilometre şu ana kadar önerdiğimiz modeller arasında en yükseği ve sıkı durun bu özellikle dikkatinizi çekecektir.

Güçlü motoruyla birlikte 20 derecelik eğimi de çıkabiliyor kullanıcı yorumlarda bu performansı destekler nitelikte. Listede bu üründe yer almasa gerçekten olmazdı diye düşünüyorum yani 15 bin liraya şu piyasada bu özelliklerde bir elektrikli scooter almak gerçekten önemli.

Bu modeli ön tarafında görmüş olduğumuz iki watlık ve gayet yeterli seviyelerde diyebileceğimiz farları geri kullanımında işinizi fazlasıyla görüyor iken hız sabitleyici de bulunuyor. Evet yanlış duymadınız bu model de hız sabitleyici bulunuyor.

Böyle olunca da bu modelin farkına bu bu ortaya çıkmış oluyor teknik özelliklerinden bahsettikten sonra ürünün hem olumlu hem de olumsuz yönlerinden yine bahsedecek olursak olumlu yönlerinden başlayalım çok fazla hangisinden bahsedeyim bilmiyorum ama özellikle hız sabitleyicinin bulunması gerçekten artı bir değer.

Bunların yanında 600 watt’lık motor gücü ve bununla birlikte gelen tork gücü olumsuz yönü olarak ise sekiz saatlik şarj süresinin bunun yanında birazcık da olsa ağır olmasını söyleye biliriz bunların haricinde çok fazla bir olumsuz yönünü görmedim açıkçası şimdi Xiaomi Mi Pro2 modelimizi inceledikten sonra geçiyoruz listemizin son önerisine.

Onvo Ov-011 Elektirikli Scooter

Onvo Ov-011 Elektirikli Scooter

Bu modelinde fiyatı en uygun olarak hepsiburada’da 12 bin lirayla bizleri karşılıyor bu marka ve modeli duymamış olabilirsiniz yani Onvo markasını ben ilk defa duyuyorum diyenler olabilir. Ama özellikle vadettiği menzil ve motor gücü ile birlikte ön plana çıkan bir modeldir kendisi ayrıca yine ülkemizde en çok tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

Şimdi ürünün teknik özelliklerinden ve detayların da bahsedecek olursak ilk olarak önceki incelemiş olduğumuz 4 modele göre lastik ebatı Bir tık büyük Yani bunun boyutun da 13 inç olarak karşımıza çıkıyor.

Onvo Ov-011 modeli 250+250 yani toplamda 500 wattlık bir motor gücüne sahipken aynı Ov-11 modelinde de motorumuz ön lastik de yer alıyor ağırlığı ise 23 kilogram iken özellikle kadın okuyucularımız için taşıma esnasında biraz zorlayabilir bunu da söyleyebilirim taşıma kapasitesi ise tamı tamına 150 kilogram iken şu ana kadar listemizdeki en yüksek değer olduğunu belirtelim.

Bu modelin de maksimum hızı da sizleri gerçekten şaşırtabilir tamı tamına 40 kilometre bölü saat. Yani baktığımızda şu ana kadar en yüksek hızı Ov-11’in batarya kapasitesine göz atacak olursak 10 amper saatlik bir batarya paketi tercih edilmiş iken süresi ile beş saatlik değeri ile karşımıza çıkıyorken güçlü motoruyla birlikte listenin yine en yüksek değeri olan 30 derecelik eğimde çıkabiliyor.

Şu ana kadarki özelliklerine baktığımızda listenin altın bileziği olarak desek yeridir. Bu modelin ayrıca vadettiği menzili ise 45 kilometre ki yine bu değer oldukça yüksek, şimdi sizlerin de dikkatini çekmiştir. Bu modelde amortisör bulunuyor ki kullanım konforu açısından bunlar önemli olacaktır şöyle baktığınızda havalı da duruyor açıkçası.

Onvo Ov-011’in teknik özelliklerinden bahsettik tasarımı inceledik bir de olumlu olumsuz yönlerinden yine bahsedecek olursak, öncelikle olumlu yönlerinden başlayalım. Bu fiyata cidden fazlaca olumlu yönü var.

Çünkü öncelikle 500 watt’lık motor gücü ile birlikte gelen tork gücü buradaki tork gücünü azımsamayın gerçekten iyi bir seviyede 30 derecelik eğimleri rahatlıkla çıktığı belirtilmiş iken bunun yanında amortisörlerin bulunması da konfor açısından olumlu yönleri olarak söyleyebiliriz.

Olumsuz yönleri olarak ise belki de sadece fiyatını söyleyebiliriz şimdi 5 tane elektrikli scooteri birlikte inceledik hangisinin hangi özelliğini ön plana çıktığını sizlere aktardık 5’i de gerçekten gönül rahatlığıyla alabileceğiniz modellerdir ama ben olsam hangisini tercih edeceğimiz sizlere söylemek istiyorum.

Cevabım ise bir Xiaomi Pro2 modeli şahsen ben tercih ederdim. 600 watt’lık motor gücüne bununla birlikte gelen tork gücü, bunun yanında 45 kilometrelik Menzil vadetmesi üründe hız sabitleyicinin bulunması bu modeli tercih etme sebeplerinden olurdu. Fiyatını da göz önüne aldığımızda şöyle 10 bin lira bütçem varsa biraz sınırları zorlayarak bu ürünü tercih ederdim açıkçası.

Farklı farklı markaların farklı farklı yeni elektrikli scooterlar çıkıyor. Böyle olunca da sizlerin tarafsız kalması oldukça doğal bizde bu kararsızlığını bir nebze de olsa gidermek adına beş tane en iyi elektrikli scooter markasını sizlere sunmaya çalıştık. Umarız bu liste sizler için gerçekten yararlı bir liste olmuştur.

Yorum Yap