İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

En İyi 2000 TL Altı Telefon Modelleri

En İyi 2000 TL Altı Telefon Modelleri
+ - 0

En iyi 2000 TL altı telefon modeli 2021’in en uygun fiyatlı en iyi özelliklere sahip en iyi 2000 TL altı telefon tavsiye listemize geçelim. Bu liste kafa karışıklığı ve bütçenize uygun seçim zorluğunuzdan kurtaracak ve daha fazla para vermemiş olacaksınız.

En İyi 2000 TL Altı Telefon Modelleri

Xiaomi Redmi 9A

Xiaomi Redmi 9A

Redmi 9A modeli xiaomi alt markası olan redmi ait ve giriş

seviyesini en düşün telefonu bu model 2 GB RAM ile geliyor ve 5000 miliamper bataryayla telefonun öne çıkan

özellikleri arasında arkadaşlar cihazla ilgili biraz daha Detay vermek gerekirse kullandığı işlemci birinci sırada bizim önceliğimiz burada xiaominin alt markası olan Mediatek Helio g25 işlemcisini kullanıyor.

En yüksek frekansta iki Ghz kadar çıkarken çekirdek Bir işlemci ve 12 nanometre üretim görmesine sahip olduğu için iyi bir tercih olduğunu söyleyebilirim batarya kısmına zaten 5000 miliamper bataryadan bahsetmiştim kutu içeriğinden hızlı şarj adaptörü çıkmayabilir ama hızlı şarj desteği mevcut Dışarıdan 15 Watt hızlı jarz destekli adaptör alırsanız bu telefonun bataryasını hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz.

Arkadaşlar cihazın kamerasına geldiğimizde bu cihazdan

herhangi bir kamera performansı beklememek lazım ama günlük işlerinizde günlük sosyal medya uygulamalarında ve bir de banka uygulamalarından rahatça kullanabileceğiniz bir telefon ama

yüksek performans gerektiren uygulamalarda veya oyunlarda bu telefonu tercih etmeye bilirsiniz zaten kamerasından da bahsedeceğim gibi tek bir kamera mevcut kamerası ile ilgili

söylemek istediğim herhangi bir şey yok. Eğer kamera odaklı bir telefonu istiyorsanız bu telefon size göre değil ama Türkiye’de 1700 TL civarlarına orjinal xiaomi Türkiye garantisi altında bulabileceğiniz en uygun fiyatlardan bir tanesi ve zaten bu

telefonu alan arkadaşların birçoğu bu telefondan bir Haydi memnun olduğunu söyleyebilirim arkadaşlar.

Oppo A12

Oppo A12

Türkiye’de Bu telefon yine 1700-1800 telefonunda orjinal oppo Türkiye garantili olarak bu cihazı alabilirsiniz fiyatının Bir Hayli uygun olduğunu söyleyebilirim Oppo firmasının genellikle kaliteli cihazlar ürettiğini söyleyebilir. Eğer Xiaomi dışında bir alternatif arıyorsanız Bu fiyatlarda Oppo A12 tam size göre bir telefon Sadece Redmi 9A’ya göre ekran boyutunun biraz daha ufak olduğunu ama bu da dezavantaj sağlamaması gerekiyor çünkü Bazı insanlarımız büyük ekran yerine biraz daha ele oturan

telefonları istiyor olabilirler oppo A12 6.22 eşlik bir tane ekranıyla sizin elinizde gayet oturaklı bir telefon olacağını söyleyebilirim. Cihazın biraz teknik detaylarına indiğimizde

arkadaşlar burada en çok önem verdiği da aynı işlemciye geldi yine 12Nm metre üretim geometriye sahip düşük yönetim geometri Bu da gayet iyi performansı alacağı anlamına gelir.

Burada Medya Tekin Mete 67 65 Yani hepimizin bildiği Hello p35 işlemcisini kullanıyor ve işlemci kısmında Bir Hayli iddialı olduğunu söyleyebilirim Çünkü iyi bir cihaz 3 GB RAM e sahip ve 32 GB’lık dahili hafıza bulunuyor redmi 9A da ise 2 GB RAM olmuyordu burada Oppo A12 1 GB Ram’i artık avantajını gerçekten iyi sağlayacağını düşünüyorum arkadaşlar redmi 9A göre biraz daha düşük bir batarya bulunuyor.

Hem ekran boyutunu biraz daha ufak olmasından dolayı 4200 milyon tabi batarya kullanmış. Arkadaşlar cihazla ilgili kamera kısmına geldiğimizde Redmi 9A’ya göre biraz daha iyi bir performans sağlayacağını düşünüyorum ve arkada bir tane parmak izi sensörü buluuyor ve iki tane sensör bulunmakta kamera kısmında Redmi 9A’ya göre biraz daha iyi bir tercih olduğunu söyleyebilirim.

Burada Redmi 9A’ya göre birkaç dezavantajı bulunuyor bu ekranın ufak olmasından dolayı batarya performansı 4230 milyon TL olması biraz burada bizi düşündürüyor. Keşke 5000 miliamper batarak on olması isterdim Çünkü artık giriş seviyesi modellerde bile 5000 miliamper altın da bir batarya bulunmuyor Oppo A12 alınabilir bir cihaz mı tabi ki alınabilir bir model.

Redmi 9C

Redmi 9C

Redmi markasına ait bildiğiniz gibi dokuz serisiyle veya 8 serisi ile Redmi İki cihaz tanıtıyordu. Ama bu sene redmi 9-c adında bir tane model durdu Yani Redmi 9A’nın bir üstünde redmi dokuzun bir altında bir model diye sayabileceğimiz ortasındaki bir telefon fiyat olarak birbirine çok yakın yani örnek veriyorum. Şu anda Türkiye’de 100 lira 150 lira farkla bu telefon çok iyi bir şekilde alınabilir.

Çünkü teknik detay kısmında Redmi 9A’ya göre biraz daha iyi bir cihaz çünkü Redmi 9C de 3 GB RAM bulunuyor Ve 64 GB’lık dahili hafıza bulunması redmi 9A’ya göre bir de Oppo A12’ye göre bir tık öne çıkmakta fiyat kısmına Geldiğimde yine 2000 TL altında bir cihaz ve fiyatının fazla yüksek olmadı düşünüyorum 100, 150 TL artık herhangi bir para olduğunu düşünüyorum Türkiye’de maalesef paranın değersizletirildiğinden dolayı.

Arkadaşlar cihazın biraz teknik detaylarına indiğimizde Bu cihazda yine Hello g35 işlemcisi kullanıyor bildiğiniz gibi Artık çoğu marka giriş seviyesi modellerden MediaTek işlemciye geçmiş Yani Snapdragon işlemci bulunmuyor pek Çünkü fiyat kısmından dolayı uygun fiyata satabilmek için Mediatek işlemcileri kullanıyor burada frekansının bir hayli iyi olduğunu söyleyebilirim Çünkü 2.3 Ghz kadar çıkartıyor ve 8 çekirdekli bir işlemciye sahip yine aynı şekilde 12 nanometre üretim geometriye sahip cihazın batarya kısmında söyleyebileceğim Redmi 9A’ya göre 5000 miliamper yine aynı şekilde devam ediyor.

Yine dediğimiz gibi 3 GB RAM ve 64 GB’lık dahili hafıza Bu cihazda iyi bir seçenek olması eğer hafıza konusunda biraz sizin sıkıntılarınız varsa bu 32GB hafıza bana yetmiyor diyorsanız burada Redmi 9-c 64 GB’lık havzasından dolayı ve arkasındaki kamerasının redmi 9A’ya göre daha iyi olmasından dolayı redmi 9-c alınabilir cihaz diyorum eğer bu üç yaz arasında kaldıysanız Redmi 9C daha iyi bir alternatif olduğunu düşünüyorum.

Samsung Galaxy EM11

Samsung Galaxy EM11

Samsung firması Türkiye’de çok tutulan bir marka ama giriş seviyesinde fazla bir modeli bulunmuyor Galaxy A10 bir modelde mevcuttu fiyat olarak birbirine yakın ama teknik detaylarından dolayı Galaxy em11 in A11’den daha iyi bir cihaz olduğunu düşündüğüm için Galaxy em11 bu listeye ekledim ve Listenin ikinci sırasında ekledim Samsung burada diğer giriş seviyesi modellere rağmen mediatek işlemci yerine Snapdragon işlemci kullanılmış ve 6.53 boyutuna yakın bir ekranı bulunuyor Ve 5000 miliamper batarya sahip olması ve üç tane sensörden dolayı bir tık diğer 3 cihaza göre daha iyi bir konumda olduğunu söyleyebilirim.

Arkadaşlar cihazda Snapdragon işlemcisinden bahsetmiştim burada model olarak Snapdragon 450 modelini kullanıyor 1.8 GHZ çıkıyor ve 8 şekilde bir işlemciye sahip burada diğer Mediatek işlemcilere göre nanometre değeri olarak 14 Nm Bir işlemci kullanmasından dolayı performans bakımından Mediatek işlemcilerin bir tık gerisinde olduğunu söyleyebilirim ama bazı insanlar Snapdragon bir işlemci istediği için böyle bir tercih bulunabiliyor cihazda 3 GB RAM ve 32 GB’lık dahili hafıza geliyor batarya kısmında ise 5000 miliamper batarya bulunuyor Ve ayrıca hızlı şarj desteğine sahip gündüz aydınlığında güzel fotoğraflar çektiğini söyleyebilirim.

Redmi 9

Redmi 9

Redmi 9A, Redmi 9C ve Redmi9 bu üç modelden en yüksek model olan Redmi 9 ve saydığımız Oppo A12 ve Galaxy M11’e göre de daha iyi bir cihaz olduğunu söyleyebilirim neden daha iyi bir cihaz Çünkü arkadaki kameranın dört tane sensörü bulunuyor Ve daha iyi bir kamera sensörlerine sahip ve daha iyi fotoğraf çektiğini söyleyebilirim.

Ayrıca telefonda 3 GB RAM ve 32 GB’lık dahili Hafızanın dışında ekran çözünürlüğü full HD plus bir çözünürlüğe sahip olduğunu çözünürlülük kısmında da daha iyi bir cihaz olduğunu söyleyebilirim darbelere karşı daha dayanıklı bir cihaz olması Bu cihazı birinci sıraya taşıyor arkadaşlar işlemini daha iyi olduğunu söylemiştim diğer cihazlara göre çünkü Mediatek Helio G80 modelini kullanıyor 2 GHZ de çalışıyor geri kalan 6 çekirdeği düşük performans gerektiren uygulamalarda 1.8 GHZ’ye kadar çıkıyor.

12 nanometre üretim geometriye sahip frekans değeri ve işlemcinin nanometre değeri 12 nm olmasından dolayı ve medya Tekin Hello g80 modeli iyi bir performans aradığını düşünüyorum ve cihazda iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum cihaz gerçekten iyi bir cihaz ve 5000 miliamper bataryası sahip. Ayrıca kamera kısmında dört tane kamera bulması ve bir de Makro sensör bulunması. Bir Hayli Eğer fotoğraf kısmında biraz düşünceniz varsa bu cihazla ilgili 2000 TL’ye 4 tane kameralı bir tane telefon almak istiyorsanız.

Tamam dört tane kamera daha iyi fotoğraf çekecek anlamına gelmiyor ama bir Makro sensörün olması Diğer cihazlardan daha ön plana çıkmasını sağlıyor ve kullandığı işlemcinin çok daha iyi olması ekran çözünürlüğünü full HD plus çözünürlüğün de olması Bu cihazı daha ön plana çıkardığını söyleyebilirim.

Yorum Yap