İlginizi Çekebilir
 1. Ana Sayfa
 2. Tavsiye

En Ucuz En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı

En Ucuz En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı
+ - 1

En ucuz en iyi oyun dizüstü bilgisayar alacaksınız fakat hangisi daha iyi araştırıyorsunuz, biz sizin için en iyi en ucuz oyun bilgisayarlarını araştırdık. 1080p’de yüksek veya ultra ayarlarda yeni oyunların çoğunu oynayabilen bir dizüstü bilgisayar için 2.000 $ ‘ı düşürmenize gerek yok – 2019’da bunu 1.200 $’ dan daha düşük bir fiyata sahip bir dizüstü bilgisayarda alabilirsiniz.

Dokuz ucuz oyun dizüstü bilgisayarını araştırmak ve test etmek için 60 saatten fazla zaman harcadıktan sonra, Acer Predator Helios 300 PH315-52-78VL’nin mükemmel bir değer olduğunu ve uzun oyun seanslarında yeterince soğuk kaldığını gördük .

En Ucuz En İyi Oyun Dizüstü Bilgisayarı

Acer Predator Helios 300 PH315-52-78VL Predator Helios 300, düşük bir fiyata mükemmel performans sunar ve tavsiye ettiğimiz özelliklere sahip yeterince serin tutan tek dizüstü bilgisayardır. Ayrıca, daha fazla belleğe ve yüksek yenileme hızına sahip bir ekrana sahiptir.

Acer Predator Helios 300 PH315-52-78VL

En ucuz oyun dizüstü bilgisayarı

Predator Helios 300, düşük bir fiyata mükemmel performans sunar ve tavsiye ettiğimiz özelliklere sahip yeterince serin tutan tek dizüstü bilgisayardır. Ayrıca, daha fazla belleğe ve yüksek yenileme hızına sahip bir ekrana sahiptir.

Acer Predator Helios 300 bileşenlerini tutan bizim tavsiye edilen özellikleri ile sadece oyun dizüstü olduğunu ve değil çok ısındığında veya parmaklarınızı yanacak böylece, en sık dokunmak oyunlar sırasında yeterince havalı yüzeyleri. Ayrıca, 16 GB RAM ve yüksek yenileme hızına sahip ekran gibi kullanışlı ekstralarla birlikte gelir.

Klavye ve izleme paneli duyarlı ve rahattır ve gelecekte daha fazla depolama alanı istiyorsanız dizüstü bilgisayarı yükseltmek kolaydır. Ancak hayranları oyun sırasında can sıkıcı bir vızıltı çıkarır, pili tam bir gün dayanmaz ve bir ton bloatware ile birlikte gelir.

PH315-52-78VL modelini öneriyoruz6 GB ayrılmış belleğe sahip bir Nvidia GeForce GTX 1660Ti grafik işlemcisi, Intel Core i7-9750H işlemci, 16 GB RAM, 256 GB katı hal sürücüsü ve 15 inç 1920 × 1080 144 Hz ekran ile. Test ettiğimiz başka hiçbir dizüstü bilgisayar, fiyatına göre bu kadar oyun performansı sağlamıyor.

Bütçe seçimi

file 241

Acer Nitro 5 AN515-54-51M5

Daha ucuz, daha az güçlü

Acer Nitro 5, 1.000 doların altındaki en iyi dizüstü oyun bilgisayarıdır, ancak uzun yıllar daha zorlu oyunlar oynamayacak ve ekranı o kadar güzel değil. Bununla birlikte, dizüstü bilgisayarınızı iş ve oyun dışı görevler için kullanmanız gerekiyorsa, çok daha uzun pil ömrüne sahiptir.

1.000 dolardan daha düşük bir oyun dizüstü bilgisayarı istiyorsanız, Acer Nitro 5’i edinin. Daha zayıf grafikleri, en yeni, en zorlu oyunları da oynamayacak ve VR’yi desteklemiyor, ancak klasik oyunlar ve daha az talepkar modern oyunlar için yeterince güçlü. Nitro 5 yeterince soğuk tutar; varsayılan hayranları Predator Helios 300’lerden biraz daha az can sıkıcı olsa da, maksimum hızda çalışırken aynı derecede gürültülüler. Klavye ve izleme paneli sağlam, ancak Nitro 5’in ekranı o kadar hoş değil – kırmızılar ve yeşiller donuk görünüyor ve ekranın standart 60 Hz yenileme hızı var.

Nitro 5, Helios 300’den birkaç saat daha fazla pil ömrüne sahiptir, ancak bu, dizüstü bilgisayarlarına tüm gün dersleri tamamlamak için ihtiyaç duyan öğrenciler için daha uygundur. Ancak kapağı biraz daha esnek ve Nitro 5, en iyi seçimimiz kadar bloatware ile birlikte geliyor. AN515-54-51M5 modelini öneriyoruz 4 GB ayrılmış belleğe sahip bir Nvidia GeForce GTX 1650 grafik işlemcisi, Intel Core i5-9300H işlemci, 8 GB RAM, 128 GB katı hal sürücüsü, 1 TB sabit sürücü ve 15 inç 1920 × 1080 ile 60 Hz ekran.

Bu kimin için

file 242

Fotoğraf: Michael MurtaughBütçeye uygun bir dizüstü oyun bilgisayarı satın almak için daha iyi bir zaman hiç olmamıştı. İlk defa, yaklaşık 1.200 $ ‘lık oyun dizüstü bilgisayarları, 60 fps veya üzerinde 1920 × 1080 çözünürlükte çoğu yeni oyunu yüksek ayarlarda veya daha iyi bir şekilde oynayabilir – mükemmel performans elde etmek için daha güçlü bir dizüstü oyun bilgisayarına 2.000 $ harcamanıza gerek yoktur.

Daha da önemlisi, yapmamalısınız: Şu anda, RTX 2070 ve RTX 2080 grafiklere sahip dizüstü bilgisayarlar, çoğu oyun dizüstü bilgisayarındaki 1080p ekranlarda değerli performans avantajları sunmuyor ve ekstra maliyete değmezler.

Ve 2019 itibariyle, 1.200 $ aralığındaki bazı oyun dizüstü bilgisayarları, daha önce çok daha pahalı modellere düşürülen özellikler olan yüksek yenileme oranlı ekranlara ve RGB klavyelere sahip.

Ayrıca 1000 $ ‘dan daha az harcayabilir ve klasik oyunlar ve Apex Legends , Overwatch veya Playerunknown’s Battlegrounds gibi daha az talepkar modern oyunlar için size hala iyi hizmet verecek bir dizüstü bilgisayar edinebilir ve çoğu oyunu en azından orta ayarlarda oynamasını bekleyebilirsiniz. önümüzdeki birkaç yıl için.

Şu anda, RTX 2070 ve 2080 grafiklere sahip dizüstü bilgisayarlar, çoğu oyun dizüstü bilgisayarında 1080p ekranlarda değerli performans avantajları sunmuyor ve ekstra maliyete değmezler.Daha fazla harcama yapmak size biraz daha iyi performansa (yaklaşık yüzde 5 ila 10 ) ve ışın izleme ve derin öğrenme süper örnekleme (DLSS) desteğine sahip daha ince, daha taşınabilir, ince ve hafif bir dizüstü bilgisayar satın alabilir . Önümüzdeki birkaç yıl içinde bu özelliklerin daha fazla oyunda görünmesini bekliyoruz, ancak şu ana kadar yeterince oyunda kullanılmıyorlar ve şu anda ekstra maliyete değecek kadar performansı olumsuz yönde etkiliyorlar.

En büyük önceliğiniz en yeni oyunları QHD veya 4K çözünürlükte maksimum grafik ayarlarında oynamak değilse veya oyun oynamak istiyorsanız ancak okul veya iş için uygun fiyatlı bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa, bu seçimler tam size göre. Ancak ultra ayarlarda 4K’da yeni oyunlar oynamak istiyorsanız, daha güçlü grafikler sunan bir masaüstü bilgisayarla daha iyi durumda olursunuz. 1.200 dolarlık bir masaüstü bilgisayar, aynı fiyata bir dizüstü bilgisayardan çok daha güçlüdür ve gelecekte onu daha kolay yükseltebilirsiniz.

İster ilk kez bir dizüstü oyun bilgisayarı alıyor olun, ister artık oyun oynamayan eski bir modeli değiştiriyor olun, hangi oyunları oynayacağına ve oynayamayacağına (ve hangi ayarlarda) bir göz atın. Notebookcheck’in Dizüstü Bilgisayar Grafik Kartları çizelgesindeki kullanışlı Bilgisayar Oyunları . Seçimimizde VR için hazır Nvidia GeForce GTX 1660 Ti grafikler var ve bütçe seçimimiz bir GTX 1650 GPU’ya sahip.

Nasıl seçtik

Bütçeye uygun oyun dizüstü bilgisayarları fiyatlarını düşük tutmak için değiş tokuş yapmak zorundadır, ancak önem sırasına göre bakmanız gerekenler şunlardır:

 • Fiyat: 1.300 $ ‘dan daha düşük bir fiyata harika bir oyun dizüstü bilgisayarı alabilirsiniz, ancak 800 $’ dan fazla harcamalısınız (istisnai bir satış bulamazsanız). 2019 ortalarından itibaren, Nvidia GeForce GTX 1660 Ti grafik işlemcisi açık ara en iyi fiyat-performans oranını sunuyor. Bu GPU’yu 1.300 doların altındaki dizüstü bilgisayarlarda bulabilirsiniz ve 1080p’de yüksek ve hatta ultra ayarlarda hemen hemen her oyunu oynayacaktır. GTX 1650’yi bazı dizüstü bilgisayarlarda yaklaşık 900 $ ‘a bulabilirsiniz, ancak GTX 1660 Ti dizüstü bilgisayarların genellikle daha pahalı olmadığını ve GTX 1650’nin yaklaşık yüzde 60 daha yavaş olduğunu keşfettik.. GTX 1650’yi seçerek şimdi birkaç yüz dolar tasarruf etseniz de, mümkünse GTX 1660 Ti’li bir dizüstü bilgisayar için tasarruf etmenizi öneririz, çünkü daha uzun yıllar daha yüksek ayarlarda oyun oynamaya devam edecek. 800 $ ‘dan daha düşük bir fiyata iyi bir oyun dizüstü bilgisayarı alamazsınız – bu tür dizüstü bilgisayarlardaki grafik işlemcileri, yüksek ayarlarda gelecekteki oyunlar bir yana, mevcut AAA oyunlarını kaldıramaz.
 • Verim:
  • Grafikler: Dizüstü bilgisayarınızın grafik işlemcisini yükseltemezsiniz ve köşeleri keserseniz, yeni oyunlar oynamaya devam etmek için yeni bir bilgisayar için daha erken para harcamanız gerekir. Notebookcheck’in testleri , 2019’un Metro Exodus’unda yüksek ayarlarda GTX 1660 Ti’yi 48 fps’de gösterirken, GTX 1650 neredeyse 31 fps’de zorlukla çiziyor. Ancak geçen yılki Assassin’s Creed Odyssey ve Shadow of the Tomb Raider’da yüksek ayarlarda GTX 1660 Ti, 60 fps eşiğinin oldukça üzerinde bir performans sergiliyor ve GTX 1650, bolca oynanabilir 47 fps’ye ulaşıyor. Ve her iki GPU da Overwatch’ta 1080p’de “epik” ayarlarda kolayca 60 fps’yi geçebilir . GTX 1660 Ti, VR’yi desteklerGTX 1650 ise bunu yapmaz. (Bu kartların Max-Q sürümlerini önermiyoruz çünkü üreticiler performanslarını özelleştirebilirler; tam sürümler daha öngörülebilir performansla fiyat aralığımızda mevcuttur.)
  • Video belleği: Dikkate alınması gereken diğer bir özellik, bir grafik işlemcisinin ayrılmış video belleği olan VRAM’dir. GTX 1660 Ti’de 6 GB ve GTX 1650’de 4 GB bulunmaktadır. Ne kadar VRAM’e ihtiyacınız olduğu , kullandığınız çözünürlüğe (bu durumda 1080p), oynadığınız oyunlara ve bunları oynadığınız ayarlara bağlıdır. Çoğu oyun 1080p’de 4 GB’den fazla VRAM’e ihtiyaç duymaz, ancak bazı yeni, daha zorlu oyunlar daha fazlasını kullanabilir.
  • İşlemci: Dizüstü bilgisayarınızın, GPU’nun darboğazını önlemek için yeterince güçlü bir işlemciye ihtiyacı vardır. Testlerimiz, GTX 1660 Ti grafik işlemcisinin en iyi altı çekirdekli Intel Core i7-9750H işlemci ile eşleştirildiğini buldu; GTX 1660 Ti, dört çekirdekli Core i5-9300H işlemci ile eşleştirildiğinde, GTX 1650’den biraz daha iyi performans gösterdi. Ancak GTX 1650, Core i5 ile hiç de sınırlı değildi. Ryzen 3750H işlemcili dizüstü bilgisayarları devre dışı bıraktık çünkü Core i5-9300H’den yüzde 20 ila 30 daha yavaş ve çok daha ucuz değil.
  • Bellek: Harika bütçeli bir dizüstü oyun bilgisayarı ayrıca en az 8 GB RAM’e sahip olmalıdır – çoğu oyun için bol miktarda – ancak 16 GB (veya daha fazlasını eklemek için alan), özellikle de canlı yayın yapıyorsanız daha da iyidir.
  • Katı hal sürücüsü: Katı hal sürücüsü, önyükleme sürelerini hızlandırır ve oyunlardaki yükleme sürelerini azaltır, bu nedenle tüm önerilerimizde SSD’ler bulunur. Bu fiyat aralığındaki bazı oyun dizüstü bilgisayarlarında 1 TB sabit sürücü depolama alanı bulunur ve SSD yoktur, ancak bu durumlarda kendinize bir SSD eklemenizi öneririz . En az 250 GB katı hal sürücüsünü tercih ediyoruz çünkü 128 GB, işletim sisteminizden ve birkaç oyundan fazlasını tutmayacaktır.
 • Isı: Etkili bir soğutma sistemi olmadan bir dizüstü oyun bilgisayarı aşırı ısınır ve bu da oyun performansını yavaşlatabilir, dizüstü bilgisayarın ömrünü kısaltabilir ve hatta sizi yakabilir.1 Hiçbir dizüstü oyun bilgisayarı tamamen serin tutamaz – CPU ve GPU’dan gelen tüm ısı bir yere gitmelidir. Ancak, WASD tuşları (genellikle oyun içi hareketi kontrol eder) ve sol avuç içi dayanağı gibi iç kısımlarını ve yüksek temas alanlarını serin tutmalıdır. Ciltle daha az doğrudan temas ettiğiniz alanlarda bir dizüstü bilgisayarın ısınması daha affedilir.
 • Gürültü: Gürültülü fanlar, havalı bir dizüstü bilgisayar için makul bir ödünleşmedir, ancak ideal olarak bir oyun dizüstü bilgisayarı, hoparlörleri yüksek fanlarla boğmadan yüksek temas alanlarını serin tutabilir. Taraftarlar, oyun dışı aktiviteler sırasında da patlamamalı.
 • Klavye: Klavye , oyun girişlerinin çoğunda kullandığınız için en önemli arayüzdür. Rahat ve duyarlı olmalı.
 • Ekran: 15 inçlik dizüstü bilgisayarlar, ekran boyutu ile göreceli taşınabilirlik arasında iyi bir denge kurar ve bütçemize uygundur. En ucuz dizüstü oyun bilgisayarı için yaptığımız her seçimin 1920 × 1080 ekrana sahip olması gerekir – istisnasız. Daha düşük çözünürlükler berbat görünüyor ve bu GPU’lar zaten 1080p’nin üzerindeki çözünürlüklerde oyunları iyi oynayamıyor. Bu fiyat aralığındaki birkaç dizüstü bilgisayarda artık yüksek yenileme hızı (120 Hz veya 144 Hz) paneller var, bunlar Overwatch veya Doom gibi birinci şahıs oyunları için güzel bir bonus ; yenileme hızı ne kadar yüksekse, kare hızı da yüksek olduğu sürece o kadar yumuşak animasyonlar görünür.2 IPS ekranları genellikle TN panellerdendaha parlak ve daha doğru renklidir , ancak aksi takdirde gereksinimlerimizi karşıladıysa TN panelli bir dizüstü bilgisayarı ekarte etmedik.
 • İzleme Dörtgeni: Oyun oynarken muhtemelen bir fare kullanacaksınız, ancak düzgün bir izleme dörtgeni Web’de gezinme ve günlük görevler için hala önemlidir.
 • Taşınabilirlik: Bütçesi kısıtlı olan kişiler, dizüstü oyun bilgisayarlarını okul veya iş için günlük dizüstü bilgisayarları olarak kullanma eğilimindedir. Bu nedenle pil ömrü, boyutu ve ağırlığı bu kategoride geleneksel oyun dizüstü bilgisayarlarından daha önemlidir.
 • Yükseltilebilirlik: Belleği ve depolamayı yükseltmek için dizüstü bilgisayarın alt panelini kolayca çıkarabilmeniz gerekir, çünkü özellikle bütçeye uygun oyun dizüstü bilgisayarları fiyatları düşük tutmak için daha az içerir.
 • Yazılım ve bloatware: Bir oyun dizüstü bilgisayarı, fanları, performansı ve aydınlatmayı kontrol etmek için bir yazılımla birlikte gelmelidir. Bütçe oyun dizüstü bilgisayarları, fazla miktarda bloatware ile birlikte gelir, ancak Kaldırmalı mıyım? bunu kolayca kaldırabilirsiniz.
 • Yapı kalitesi: İyi yapım kalitesi önemlidir, ancak bütçeye uygun oyun dizüstü bilgisayarlarında nadirdir. Birçok ucuz dizüstü bilgisayar, hafif basınç altında esniyor ve gıcırdıyor, ses boş ya da plastik oluyor ve titrek kapakları var. İyi yapılmış bir dizüstü bilgisayar, yıllarca kullanıma (ve ara sıra kötüye kullanım) daha iyi dayanır, ancak aynı zamanda daha pahalıya mal olur.

Bu kriterlere göre, 2019’da dokuz dizüstü bilgisayarı test ettik. Altı tane GTX 1660 Ti grafik kartıyla test ettik: Acer Predator Helios 300 , Asus ROG Strix G GL531GU , Dell G5 15 Gaming (5590) , Dell G7 15 Gaming (7590) , Lenovo Legion Y545 (15 ″) ve Lenovo Legion Y540 (15 ″) . Ve üçünü GTX 1650 grafikleriyle test ettik: Acer Nitro 5 , Acer Nitro 7 ve Dell G3 15 Gaming (3590)

Nasıl test ettik

Yarışmacıları, en iyi oyun dizüstü bilgisayarlarımızda yaptığımız gibi aynı titiz testlerden geçiriyoruz . Her bir dizüstü bilgisayarı ultra ayarlarda yarım saat Overwatch oynayarak test ettik – popüler bir oyun, ancak çok fazla yorucu değil – ve sonra finalistlerimizi VSync ile ultra üzerinde 30 dakikalık Shadow of the Tomb Raider oynayarak grafiksel olarak daha zorlu bir oyunla test ettik. kapalı. Dizüstü bilgisayarların iç sıcaklığını HWMonitor kullanarak ölçtük ve yüzey sıcaklığını klavyenin çeşitli noktalarında ve bir IR termometre kullanarak alt tarafta ölçtük.

Finalistlerin her birini klavye, izleme paneli, ekran ve hoparlörler hakkında bir fikir edinmek için daha fazla çalışma ve oyun için kullandık. Bir Spyder4Pro kolorimetre kullanarak, (metrekare, cd / m başına veya kandelalık 150 sirke bizim finalistlerin ekran arka ışıklarını ayarlamak ² ) ve Web sayfaları, e-posta, Google docs ve video dolaşılan bir Web tarama pil testi yaptı. Her bir dizüstü bilgisayarı aynı parlaklığa ayarladığımız için sonuçlar doğrudan karşılaştırılabilirdi.

Seçimimiz: Acer Predator Helios 300

Bizim seçimimiz

file 243

Acer Predator Helios 300 PH315-52-78VL

En ucuz oyun dizüstü bilgisayarı

Predator Helios 300, düşük bir fiyata mükemmel performans sunar ve tavsiye ettiğimiz özelliklere sahip yeterince serin tutan tek dizüstü bilgisayardır. Ayrıca, daha fazla belleğe ve yüksek yenileme hızına sahip bir ekrana sahiptir.

Acer Predator Helios 300 oyunlar sırasında serin yeterince tutar önerdiğimiz özellikleri ile sadece oyun dizüstü, artı 16 GB RAM ve yüksek yenileme hızı gibi yararlı ekstralar ile birlikte geliyor ekrana-ve etkileyici ucuz. Klavye ve izleme paneli duyarlı ve rahattır ve gelecekte daha fazla depolama alanı istiyorsanız dizüstü bilgisayarı yükseltmek kolaydır. Hayranları oyun sırasında sinir bozucu bir vızıltı üretir, pil ömrü tam bir gün sürmez ve bir ton bloatware ile birlikte gelir, ancak test ettiğimiz başka hiçbir dizüstü bilgisayar, fiyat için bu kadar oyun performansı sağlamaz.

6 GB ayrılmış bellek, Intel Core i7-9750H işlemci, 16 GB RAM, 256 GB katı hal sürücüsü ve 15- Nvidia GeForce GTX 1660 Ti grafik işlemcisine sahip PH315-52-78VL modelini öneriyoruz. inç 1920 × 1080 144 Hz ekran. Genellikle 1.200 $ civarındadır ve bu özelliklere sahip bir dizüstü bilgisayar için mükemmel bir fiyattır. Daha ucuza satışta bile gördük.

Adını Yunan güneş tanrısından almasına rağmen, Helios 300, testlerimizde yeterince soğuk tutan, önerdiğimiz özelliklere sahip tek dizüstü bilgisayardı. Yarım saatlik Overwatch’tan sonra, Helios 300’ün WASD tuşları – çoğu oyunda hareketi kontrol eden ve en çok dokunduğunuz tuşlar – 104 ° F’ye (40 ° C) ulaştı.

Bu, dokunulduğunda sıcak hissettirdi ve terlemeye neden olabilirdi, ancak tuşlar, test ettiğimiz diğer dizüstü bilgisayarlardan çok daha soğuktu ve aynı testte 110 ° F’ye (hatta 43 ° C) yaklaştı. GTX 1650 grafik kartı ile test ettiğimiz Acer Nitro 5 ve önerdiğimiz özelliklerde bulunmayan Asus ROG Strix G, bu test grubunda WASD anahtarlarını yeterince serin tutabilen diğer dizüstü bilgisayarlar oldu.

Predator Helios 300, CPU’yu test ettiğimiz diğer dizüstü bilgisayarların çoğundan daha soğuk tuttu, 203 ° F’ye (95 ° C) ulaştı ve 30 dakikalık Overwatch’dan sonra GPU’unu 178 ° F (81 ° C) ‘de yeterince soğuk tuttu. . Diğer dizüstü bilgisayarlardaki işlemcilerin çoğu genellikle çok sıcak olan 212 ° F (100 ° C) sıcaklığa ulaşır.

Helios 300, daha düşük sıcaklıklara, kutudan çıkar çıkmaz – sıcaklıkları iyileştirmek için yeterli, ancak performansı veya kararlılığı olumsuz yönde etkilemeye yetmiyor – ve yeterli bir termal sisteme sahip olma kombinasyonuyla ulaşır. (Lenovo Legion Y540, Lenovo Legion Y545, Dell G5 ve Dell G7 gibi en umut vadeden rakipleri küçümsemeye çalıştık, ancak yeterli soğutma olmadan, düşük voltaj bu modellerde önemli bir fark yaratmadı.)

Helios 300’ün varsayılan Otomatik fan modunda yukarıdaki tüm sıcaklıkları ölçtük, ancak Acer’ın PredatorSense uygulaması ayrıca kullanıcı dostu fan kontrolleri sağlıyor. Bu kontrolleri kullandıktan sonra, Max’e bağlı fanları test ettik ve 30 dakika daha Overwatch’dan sonra, WASD tuşları 97 ° F (36 ° C) ölçüldü ve CPU ve GPU 180 ° F (82 ° C) ve 153 Sırasıyla ° F (67 ° C). Bu moddaki fanlar son derece gürültülü ve sinir bozucuydu – bu konuya sonraki bölümde daha fazla değineceğiz – ancak etkiliydiler, oysa test ettiğimiz diğer dizüstü bilgisayarların çoğundaki fanlar değildi.

Klavye duyarlıdır ve hafif içbükey tuşlar rahat bir oyun deneyimi için her parmağı tutar. Klavyenin tamamı buz mavisi bir arka ışığa sahiptir ve WASD, ok ve Predator tuşları daha yoğun bir mavi gölgeyle özetlenmiştir. Acer ayrıca tam boyutlu bir sayısal tuş takımını sıkıştırmayı başardı.

Helios 300’ün tek parçalı Hassas Dokunmatik Yüzeyi duyarlıdır ve testlerimizde standart hareketler için iyi çalıştı. Oyunlar sırasında, avucunuzla kazara tıklama veya hareketi önlemek için izleme dörtgenini Fn + F7 ile devre dışı bırakabilirsiniz.

Helios 300’ün 144 Hz 1920 × 1080 IPS ekranı parlaktır ve yüksek yenileme hızı özellikle Overwatch gibi daha az talepkar birinci şahıs oyunları için mükemmeldir . Dizüstü bilgisayarın yüksek bir kare hızını koruyabildiği bu tür oyunlarda, her şey daha pürüzsüz ve daha keskin görünür.

(Ayrıca, bir web sitesinde hızlı bir şekilde yukarı ve aşağı gezinirken standart 60 Hz ekrana kıyasla farkı görebilirsiniz; yüksek yenileme hızına sahip ekran daha pürüzsüz görünürken 60 Hz ekran pürüzlü görünüyor ve etrafta geziniyor.) Helios 300’ün ekranında herhangi bir aşırı renk tonu veya donuk renk görmeyin. Buna karşılık, bütçe seçimimiz olan Acer Nitro 5’teki ekran o kadar parlak olmadı — Nitro 5’te 255 nit ve Helios 300’de 342 nit – ve kırmızıları ve yeşilleri belirgin şekilde yetersiz doymuştu.

Web’de gezinen pil testimizde Helios 300, 4 saat 54 dakika dayandı. Tam bir iş günü veya sınıfta sürmez, ancak bu bir dizüstü oyun bilgisayarı için ortalama bir değerdir. Ekranın yenileme hızını 60 Hz’e düşürerek yaklaşık 15 dakika daha fazla pil ömrünü kısabildik, ancak bu, pil ömründe bunu yapmaya değecek kadar büyük bir fark yaratmadı. Oyun oynayabilen ve bir prizden daha uzun süre dayanan bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa, aynı testte 8 saat 36 dakika süren Nitro 5’i düşünün.

5,07 pound ağırlığındaki Helios 300, bu yıl test ettiğimiz bütçe oyun dizüstü bilgisayarlarının daha hafif ucunda – çoğu 5 ila 6 pound ağırlığında. 14,2 inç genişliğinde, 10 inç derinliğinde ve 0,9 inç kalınlığındadır, bu nedenle 15 inçlik bir dizüstü bilgisayarı barındırabilecek herhangi bir sırt çantasına sığacaktır. Kesinlikle ultrabook değil, ancak boyutu ve ağırlığı hem iyi oyun oynayabilen hem de serin kalabilen bir dizüstü bilgisayar için idealdir. Dell G5 ve G7 biraz daha büyük olsa da, bu yıl diğer yarışmacıların çoğu benzer boyutlara sahip.

Önerdiğimiz yapılandırmada boş bir M.2 PCIe yuvası ve açık 2,5 inçlik sürücü yuvası vardır, böylece daha fazla depolamaya ihtiyacınız varsa sürücü ekleyebilirsiniz . Helios 300’ün bir sabit sürücü konektörüyle birlikte gelmesini özellikle seviyoruz, bu nedenle bir sürücü eklemeyi seçerseniz kendi konektörünüzü satın almanız gerekmez. Dizüstü bilgisayarı açmak için önce alt taraftaki 10 yıldız vidayı çıkarın ve ardından kasanın altından çıkarın.

Önceki yıllarda, daha kolay erişim panellerine ve daha az vidaya sahip oyun dizüstü bilgisayarlarını takdir etmiştik, ancak 2019’da test ettiğimiz her dizüstü bilgisayar, erişim sağlamak için en az dokuz vidanın çıkarılmasını gerektiriyor. Plastik bir açma aracı, dizüstü bilgisayarın altını biraz daha kolay çıkarabilir, ancak test ettiğimiz diğer dizüstü bilgisayarlara girmek için yaptığımız gibi bu modelde buna ihtiyacımız yoktu.

Helios 300, bir USB-C 3.1 Gen 2 (10 Gbps) bağlantı noktasına, üç USB-A 3.1 Gen 1 bağlantı noktasına, bir HDMI 2.0 bağlantı noktasına, bir Mini DisplayPort 1.4 bağlantı noktasına, bir Ethernet jakına, bir ses jakına ve bir Kensington kilit yuvasına sahiptir . Bir yıllık sınırlı garantiyle gelir .

Bütçe seçimi: Acer Nitro 5

file 244

Acer Nitro 5 AN515-54-51M5

Daha ucuz, daha az güçlü

Acer Nitro 5, 1.000 doların altındaki en iyi dizüstü oyun bilgisayarıdır, ancak uzun yıllar daha zorlu oyunlar oynamayacak ve ekranı o kadar güzel değil. Bununla birlikte, dizüstü bilgisayarınızı iş ve oyun dışı görevler için kullanmanız gerekiyorsa, çok daha uzun pil ömrüne sahiptir.

1.000 dolardan daha düşük bir oyun dizüstü bilgisayarı istiyorsanız, Acer Nitro 5’i edinin. Daha zayıf grafikleri nedeniyle, mutlak en yeni, en zorlu oyunları ve en iyi seçimimizi oynayamaz ve VR’yi desteklemez, ancak sonraki birkaç kişi için klasik oyunları veya daha az talepkar modern oyunları oynamak oldukça güçlüdür. yıl.

Nitro 5 yeterince soğuk tutar; varsayılan fanları, Predator Helios 300’lerden biraz daha az can sıkıcı olsa da, maksimum hızda çalışırken aynı derecede gürültülüler. Nitro 5, duyarlı bir klavyeye ve izleme dörtgenine sahiptir, yükseltmesi kolaydır ve Helios 300’den birkaç saat daha fazla pil ömrüne sahiptir.

Ancak en iyi seçimimizle karşılaştırıldığında, Nitro 5’in ekranı o kadar hoş değil — kırmızılar ve yeşiller donuk görünür ve standart 60 Hz yenileme hızına sahiptir ve kapağı biraz daha esnektir. Nitro 5, aynı miktarda bloatware ile birlikte gelir.

4 GB ayrılmış bellek, Intel Core i5-9300H işlemci, 8 GB RAM, 128 GB katı hal sürücü, 1 TB sabit sürücülü Nvidia GeForce GTX 1650 grafik işlemcisine sahip AN515-54-51M5 modelini öneriyoruz ve 15 inç 1920 × 1080 60Hz ekran. Genellikle yaklaşık 830 dolara mal olurken, benzer özelliklere sahip çoğu dizüstü bilgisayarın maliyeti en az 900 dolardır. Nitro 5, VR oyunlarını oynayamaz, bu yüzden bunu önemsiyorsanız, bunun yerine Helios 300 için tasarruf edin.

Nitro 5, testlerimizde Helios 300’ünkine benzer sıcaklıklara sahipti, bu da onu, oyunlar sırasında yeterince serin tutmak için test ettiğimiz birkaç dizüstü bilgisayardan biri yapıyor. Varsayılan Otomatik fan ayarında yarım saatlik Overwatch’ın ardından, Nitro 5’in WASD tuşları 104 ° F (40 ° C), CPU 203 ° F (95 ° C) ölçtü ve daha zayıf GPU çok daha soğuk 158 ° ‘ye ulaştı. F (70 ° C). Acer’ın NitroSense yazılımında fanları Max’e ayarladığımızda, Nitro 5’in WASD tuşları 95 ° F (35 ° C) olarak ölçüldü ve CPU ve GPU 199 ° F (93 ° C) ve 158 ° F (70 ° C) değerine ulaştı, sırasıyla.

Bütçe seçimimizin varsayılan ayarlı hayranları, Helios 300’ün hayranlarıyla yaşadığımız sinir bozucu, tiz vızıltılardan yoksundu. Ancak vınlama olmasa bile, Nitro 5’in fanları, maksimum hızlarda çalışırken hala yüksek, görmezden gelinmesi imkansız bir uğultu sesi çıkarıyordu. Ne yazık ki bu, etkili soğutma için gerekli bir değiş tokuş.

Nitro 5’in klavyesi de Helios 300’lere benziyor, ancak mavi yerine kırmızı arka ışığı var. Tuşlar hafifçe tutturulmuş ve duyarlıdır, Nitro 5 tam bir sayısal tuş takımına sahiptir ve WASD, ok ve Nitro tuşlarının hepsinin koyu kırmızı bir dış çizgisi vardır. Nitro 5’in tek parçalı Precision Trackpad’i, özellikle fiziksel tıklama sırasında Lenovo Y540’lara kıyasla biraz daha boştu, ancak testlerimizde duyarlı ve doğruydu.

Nitro 5’in 60 Hz 1920 × 1080 IPS ekranı, Helios 300’ün ekranının yüksek yenileme hızıyla eşleşemez, o kadar parlak olmaz ve kırmızıları ve yeşilleri yetersiz doyurulur. Ancak bu fiyat aralığındaki hiçbir dizüstü bilgisayar yüksek yenileme hızına sahip bir ekrana sahip değildir ve GTX 1650, bu kadar çok oyunda yeterince yüksek kare hızlarını koruyamaz. Ve bu dizüstü bilgisayardaki parlaklık ve renk doygunluğu, doğrudan karşılaştırmada Helios 300’ünkinden daha kötü olsa da, oyun oynarken ekran yeterince iyi görünüyordu.

Bütçe seçimimizin pili, tüm gün çalışma veya dersler için yeterince uzun süre dayanır, bu da Nitro 5’i günlük kullanım için oyun oynayabilen bir dizüstü bilgisayara ihtiyacınız varsa ideal hale getirir. Web tarama batarya testimizde Helios 300’ün 4 saat 54 dakikasına kıyasla 8 saat 36 dakika sürdü. Nitro 5, 5,07 pound ağırlığındaki Helios 300 ile tamamen aynı ağırlıktadır ve iki dizüstü bilgisayar benzer boyutlara sahiptir; Nitro 5, 14,3 x 10 x 1 inç boyutlarındadır ve en iyi seçimimiz gibi, 15 inçlik bir dizüstü bilgisayarı tutmak için tasarlanmış herhangi bir sırt çantasına sığar.

Önerdiğimiz Nitro 5 modelinde boş bir M.2 PCIe yuvası ve açık bir RAM yuvası var. Dahil edilen 128 GB SSD’yi doldurduğunuzda, yaklaşık 65 $ karşılığında 500 GB alabileceğiniz için başka bir M.2 PCIe katı hal sürücüsü eklemenizi öneririz . Nitro 5’i açmak için 11 Philips vidayı çıkarmanız ve alttan çıkarmanız gerekir. Başlamak için plastik bir açma aracı bulduk , ancak Nitro 5’i açarken herhangi bir sorun yaşamadık.

Nitro 5’in kapağı rakiplerinkinden biraz daha esnektir, bu nedenle üzerine bir şeyler yerleştirmenizi veya bir çantada üzerine çok fazla baskı yapmanızı önermiyoruz. Acer Nitro 7, metal şasisi sayesinde daha hoş bir yapı kalitesine sahip, ancak bu model testlerimizde ısındı ve bunun için daha fazla ödeme yapmanızı önermiyoruz. Nitro 5’in plastik şasisi fiyat için yeterince iyi.

Nitro 5, Predator Helios 300 kadar fazla bloatware ile birlikte gelir – çok fazla – ve onu kaldırmanızı öneririz. Bağlantılara gelince, bütçe seçimimizde bir USB-C 3.1 Gen 1 (5 Gbps) bağlantı noktası, iki USB-A 3.1 Gen 1 bağlantı noktası, bir USB-A 2.0 bağlantı noktası, bir HDMI 2.0 bağlantı noktası, bir Ethernet girişi, bir ses girişi, ve bir Kensington kilit yuvası.

Ancak güç girişi, dizüstü bilgisayarın sağ tarafında uygun olmayan bir şekilde yerleştirilmiş; Oyun sırasında faremle birkaç kez vuruyorum ve kabloyu bilgisayarın arkasına doğru çevirirseniz, bir ısıtma havalandırma deliğini kısmen tıkar. Bir dizüstü bilgisayarın güç kablosunun daha arkaya veya sol tarafa yerleştirilmesini tercih ediyoruz. Nitro 5, bir yıllık sınırlı garantiyle birlikte gelir .

Rekabet

Asus ROG Strix G onun WASD tuşları ve bileşenleri bizim testlerde yeterince havalı tutmasına rağmen, tavsiye edebileceğimiz bir konfigürasyonda kullanılamaz. GL531GU modelinin Core i5 işlemcisinin GTX 1660Ti grafiklerinde darboğaz yaptığını gördük: Shadow of the Tomb Raider , GTX 1660 Ti GPU ve Core i7 işlemciye sahip Predator Helios 300 ortalama 67 fps ve GTX 1650 ile Nitro 5 Core i5 ortalama 42 fps, GTX 1660 Ti ve Core i5 ile ROG Strix G aynı testte ortalama 49 fps elde etti.

Sadece marjinal olarak daha iyi performans sunan bir dizüstü bilgisayar için Nitro 5’ten birkaç yüz dolar daha fazla ödemenizi önermiyoruz. GL531GT-EB76GTX 1650’ye sahip model, daha güçlü bir grafik kartına sahip Helios 300 ile aynı maliyete sahiptir ve GL531GU-WB74 bizim önerdiğimiz özelliklere sahip olmasına rağmen, maliyeti 1.400 dolardır.

Lenovo Legion Y540 (15 “) bizim eski seçimlerimizden birinde, Y530 ile aynı mükemmel tasarımı, klavye ve trackpad ile büyük bir laptop olsun. Ancak bu yılki model testlerimizde tavsiye edemeyecek kadar ısındı. Y540’ın WASD tuşları, en zorlu oyun etkinliği değil, sadece 30 dakikalık Overwatch’tan sonra rahatsız edici derecede sıcak 42 ° C’ye ulaştı ve dizüstü bilgisayar, sıcaklıkları düşürmek için fanları manuel olarak kontrol etmenin hiçbir yolunu vermiyor.

Performans fan ayarlarını test ettik ve işlemciyi küçültmeyi denedik, ancak WASD tuşlarını daha soğuk hale getiremedik.
Lenovo Legion Y545 (15 “) testlerimizde benzer WASD sıcaklıkları ulaştı ve bunun nedeni siyah yapışkan bant biraz daha zor Y540 daha yükseltmek için var RAM yuvalarına bloklar kolay erişim söyledi. Ayrıca Y540’ın klavye arka aydınlatmasını ve genel tasarımını Y545’in köşeli, keskin estetiğine tercih ettik.

Hem Dell G5 15 Oyun (5590) ve Dell G7 15 Oyun (7590) WASD tuşları sonrası sadece 30 dakika sırasıyla 114 ° F ve 115 ° F (46 ° C) ulaştıktan ile daha sıcak testlerimizde var Overwatch . Her iki dizüstü bilgisayarda da fanları çalıştırmayı ve işlemcileri küçültmeyi denedik, ancak yarım saatlik Overwatch’tan sonra WASD anahtarlarını 110 ° F’nin (43 ° C) altına alamadık . (G5 ve G7 eski seçimlerimizdi, ancak Dell geçen yıl her iki dizüstü bilgisayarı ve termal sistemlerini büyük ölçüde yeniden tasarladı.)

Bütçe

Acer Nitro 7 Nitro 5’ten metal bir şasi ve biraz daha güzel imal kalitesine sahiptir, ancak Nitro 5 yıllardan daha fazla ısı dışarı onun işlemci koyar ve benzeri performans için daha 200 $ civarında maliyeti. Bu fiyata, daha güçlü ve her yönüyle daha iyi Acer Predator Helios 300 için biraz daha tasarruf etmenizi öneririz.

Dell G3 15 Oyun (3590) da tavsiye etmek çok sıcak. Testlerimizde, WASD anahtarları 30 dakika Overwatch’dan sonra 110 ° F’ye (43 ° C) ulaştı ve CPU ve GPU, Nitro 5’lerden sürekli olarak daha sıcaktı.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.