1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Sadece Cinsellik İsteyen Erkek Nasıl Davranır

Sadece Cinsellik İsteyen Erkek Nasıl Davranır
+ - 0

Arkadaşlar cinsellik üzerine çok fazla soru geliyordu. Sadece cinsellik isteyen erkek nasıl davranır yada sadece cinsellik için mi benimle beraber gibi sorular aldım. Her defasında bu tarz konulara girmek istemediğimi söylüyordum bende, fakat yoğun bir şekilde talep gelmeye başlayınca bununla ilgili bir seri yapmaya karar verdim. Serimizin ilk yazısı biraz sevgili hanımlar için gözükse de beylerinde işine yarayacak bir liste olacak. Listemiz Sadece cinsellik isteyen erkek nasıl davranır?

En azından hangi davranışın ne anlama gelebileceğini görmüş olup ona göre dikkat edebilecekler diye düşünüyorum. Öncelikle şundan bir bahsedelim bazen sosyal medya da, bazen günlük hayatta, bazen bir uzman kisvesi altında, bazen şaka yollu, bazen popülerlik adına şöyle bir imaj çiziliyor tüm erkeklerin aklı sadece cinselliğe çalışıyor.

Sadece Cinsellik İsteyen Erkek Nasıl Davranır

Bütün erkeklerin kadınlara sadece cinsellik yüzünden yaklaştığını düşünmek büyük bir ön yargıdır ve bu önyargı her önyargıda olduğu gibi sizi yanlış kararlara sürükleyebilir. Tabii ki Avcı diye tabir ettiğimiz günü sadece avlanarak skor elde etmek adına gördüğü her karşı cinse aynı cümleleri kullanan çok erkek var ama gerek çevrem de gerek çalışanlarımdan sevdiği kişi haricinde hormonlarına emekliye ayırmış çok erkek tanıyorum ve onları gördükçe hala gerçek aşklar için bir umut var diyebiliyorum.

Ama tabi biz bu gün bu kişiler harici cinsellik adına size yaklaşan kişileri nasıl anlarsınız onlardan bahsedeceğiz. Önce yeni tanışma süreçleri olarak başlayacağız ardından da var olan iletişimlerdeki amacı deneyeceğiz. Haydi başlayalım.

İletişimde Sabırsızlık Acelecilik

Çağımızın en büyük sorunu hızlı tüketim sevgili dostlar. Bu her konuda böyle ama bazı kişileri bu alışkanlık çok ciddi derecede ele veriyor özellikle amacı cinsellik olan kişilere genelde sosyal medyada karşılaşılıyor biliyorsunuz aceleci tavırlar peşinden atlı kovalıyormuşçasına bir iletişim en belirgin özellikleri oluyor. Sadece cinsellik isteyen erkek nasıl davranır?

Merhaba nasılsın? Çok beğendim seni, sevgilin var mı? Bu akşam bir şeyler içmez miyiz? Belki gece bende kalırsın. Ya bir dur, daha nasılsına cevap vermedi neden bu acele, neden bu sabırsızlık? Hemen söylüyorum neden olduğunu çünkü akıp gidiyor hayat yakalaması gerekiyor.

Eğer olumsuz olacaksa bir önce fark etmesi ve diğer adaya geçmesi gerekiyor vakit kaybına tahammül yok işte bu yüzden acele enerji ve vakti yanlış kişiyle harcamama düşüncesi amaç birini tanımak amaç bir paylaşımda bulunmak değil amaç farklı. İşte o yüzden aceleci tavırlar bu tarz düşüncedeki kişileri en iyi ele veren özelliklerdir.

Israrcılık

Bir önceki ile bağlantılı bir madde ama net olarak ayrımı fark etmez açısından derine inmeniz gereken bir konu ısrarcılık bir çok kişinin fark edemediği bir özellik. Sadece cinsellik isteyen erkek nasıl davranır? Burada amacı yine cinsellik olan bir kişi çok aşikar bir şekilde ele veren bir özelliktir. Özellikle ısrar belli şeyler de yoğunlaşmış ise, ne yapıyorsun? Yoğun bir gündü eve geldim duş aldım dinleniyorum sen ne yapıyorsun.

Ne güzel anlık atsana ya bornozlayım sonra atarım daha iyi daha iyi öyle at bornozla at ya ortamım müsait değil atamam şu an olsun olsun içeri git orada at anlık anlık hadi, ses yok mesela devam eder o ısrar. Prenses hadi ama boş bir oda bulamadın mı hayla canım müsait değilim demiştim.

Ya ne olacak kıracak mısın beni anlık anlık hadi. Sabaha kadar uzar bu konu alternatifler üretilir üstüne bir şeyler giy öyle anlık at odaya geç öyle yap bak tuvalete gir kapıyı kitle su sesini aç o ses meşgul olduğunu gösterir. Kimse seni merak etmez sorun olursa midemi bozmuşum dersin. İş yerinde sorun olsa bu kadar çözümcü olmaz bir tane fotoğraf için 78 tane çözüm önerisi sunar sana. Bu ısrar onun amacını açıkça gösterir.

Sorulan Sorular Alınmaya Çalışılan Cevaplar

Özellikle yeni tanışma içerisinde sorulan sorulardan çok belli ederler kendilerini bak en popüler sorular kiminle yaşıyorsun sen de mi yoksa bendemi sevişiriz mantığı, demek İzmirlisin üniversite için geldim ve yalnız yaşıyorsun sevgilinden yine ayrıldığına göre seni biraz teselli etmem de herhangi bir sakınca yoktur. Arkada Nuri Alço müziği falan çalıyor geceleri çıkabiliyor musun dışarı?

Başka bir yerde kalman sorun oluyor mu? Alkollü aran nasıl? Çabuk sarhoş olur musun? Tanıştın mı daha önce buradan biriyle bu gece sabahlasak gitmesek eve tabi bunlar da eskidi artık şimdi daha da çaktırılmıyor sorular ama az çok soru kalıplarında ele verirler kendilerini.

Bir insan sizi gerçekten tanımak istiyorsa kimle yaşadığını nasıl alışkanlıklarının olduğunu sormaz sormamalı. Tabi ki bunlarda detaydır ama ilk etapta detayları olmamalıdır. Öncelikle bir konu hakkında düşüncesi olmalı ortak bir dil bulabilir miyiz diye sorular sormalı. Kimle yaşıyorsun sorusunun ortak bir dili olabilir mi? İşte bu şekilde düşünmeli bir de şu var renkleri ve zevkleri öğrenmeye çalışırken cevapları farklı yere çekiyorsa anlayın işte.

Demek siyah rengini çok seviyorsun siyah deri çamaşır falan güzel seçim ya siyah dedik hangi ara deriye geldi konu tamam tamam anladım ben seni cadı. Aman diyeyim dikkatli olun.

İstikrarsız İletişim

Şimdi önemli başka bir belirti sevgili dostlar. Eğer ortada güzel bir iletişim güzel bir paylaşım varsa bu paylaşım istikrarlı olmak durumundadır. İstikrarlı olması zaten bu paylaşımların kaliteli olmasına sebep olan etkenlerden bir tanesidir ama bir görünüp bir kayboluyorsa. Bir gün inanılmaz ilgi müthiş iltifatlar. Seni dünyanın en şanslı insanı hissettirirken ardından iki gün boyunca o geceki kişiden eser yoksa burada olay bellidir.

O günkü hormonlar yönetmiştir ve işin kötü yanı tekrar hormonlar iş başına geçtiği zaman tekrarlanacaktır. Şimdi genelde şu şekilde bir kafa karışıklığı yaşanır, birebir yaşanan özel anlar ya da özel yazışmalar hangisi ise ertesi gün eser yok o kişiden. Ne yapıyorsun? Canım işim var döneceğim ben sana sonra zaman geçiyor. Bitmedi mi işin? Canım tüm gün çok yoğundum erkenden yatacağım sabah konuşalım ama.

Sabah devamı için uğraşılır en fazla Emoji ile karşılık alınır plan yapma çabası olur ve boşa gitmesi ile son bulur. Ama çok yoğun çalışıyor bahanesi sunulur peki özel taleplerin olduğu gün yoğun çalışılmıyor mu demek ki istese zaman ayırabiliyor yani dostlar istikrar her şeyde olduğu gibi burada kendini belli eden önemli bir madde. Bir iletişim de istikrar yoksa orada amaç şaşmış demektir.

Plan ve Program İçerikleri

Sadece cinsellik isteyen erkek nasıl davranır? Yine önemli bir veri arkadaşlar plan ve programlar paylaşımın içerisinde sosyalleşme yoksa ya da çok azsa ya da her sosyalleşme çabası bir yere doğru bağlanıyorsa orada da yine durup düşünmek gerekiyor. Görüşelim mi hafta sonu? Olabilir. Tamam o zaman bana gelirsin yemek yeriz neden dışarısı değildi hep sen de yemek yiyoruz. Ya işte Baş başa kalırız hem bu sefer İtalyan mutfağından örnekler yapacağım.

Bir de pandemi döneminin bahanesi var ya şu sıralar hani ya şimdi her yerde salgın riski ev en güzeli en film izleriz. Bak bak, başka bir örnek. Senin evin oradan geçiyorum. Müsait misin? Uğrayayım. Evde değilim maalesef iki saat sonra eve geçerim gel istersen yanımıza sen de arkadaşlarla oturuyoruz.

Yok yok ben beklerim kapının orada. Ya programlı bir etkinlik yapsaydık iki saat bekleme şimdi orada. Ya yaparız bir etkinlik ben bekleyeyim seni, iki saat şu işi yap desen yapmaz ama iki saat kapıda gelmesini bekler. Ya da bir sosyalliğin devamlı bir yere bağlanma çabası.

Hadi yemeğini yediysen bana gidelim. Cahit daha sipariş gelmedi içecekleri getirdiler sadece dur bir yemek yiyelim hadi yemeğin bittiyse isteyelim hesabı tatlıyı bende yeriz. Cahit boğazıma dizdin 12 dakikada yemeği bitirdin. On dakikadır beni bekliyorsun. Tamam işte hadi gidelim.

Şimdi böyle bir olaysa belli ki sosyalleşme maskesiyle amaç gizleniyordur bu böyle bir şey değil zaman geçirmek anı biriktirmekten bahsederiz ya hani işte bunlar yoksa göstermelik bir etkinlik sonu olan bir yere bağlanıyorsa anlayın ki orada amaç biraz farklıdır.

Çevresinden Uzak Tutmak – Özeli Saklamak

Sadece cinsellik isteyen erkek nasıl davranır? Son olarak bahsetmeden olmaz sosyallik olmalı demiştik zaten bunun yanı sıra her sağlıklı ilişkide olması gereken sosyal alanları paylaşmakta sıkıntı yaşanıyorsa yine burada amaç sorgulanmalıdır nedir bu sosyal alanların paylaşılması sosyal medyasına dahil edilmiyorsa, arkadaş ortamından kimse tanıştırılmıyorsa, kendi alanları kendi özel hayatı hakkında bilgi sahibi değilsen ve bir türlü alamıyorsan yine burada iletişimini bir sorgulamak gerekiyor.

Ya canım sosyal medyamda sadece ailem var. Ben çok sevmem arkadaş ortamlarının birbirlerine kaynaşmasını. Boş ver ya nerede yaşadığımı ne iş yapacağımı senden bahsedelim gibi geçiştirmeler yaşanıyorsa önem vermeyen insan bahanelerdir bunlar yine dikkat derim. Sevgili arkadaşlar söylemekte fayda var.

İletişimler de hiç cinsellik olmamalı bakış açısı kişiden kişiye değişir bazısı için önemsizdir bazısı için olmazsa olmazdır. Önemli olan bakış açılarına saygıdır saygı varsa işin içinde hiçbir sorun çıkmaz. Ayrıca tüm anlattığımız maddelerden de bir sonuç çıkaracaksak oda şu olmalıdır paylaşım biriyle her şeyi konuşup her şeyi paylaşabiliyorsan amacı sorgulamaya bile gerek olmayabilir ama paylaşım denilen şey sadece bir noktada toplanmıyorsa işte orada her şeyi sorgulamak gerekir.

Yorum Yap