İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

En İyi Yaz Lastiği – Sağlam 10 Marka

En İyi Yaz Lastiği – Sağlam 10 Marka
+ - 0

Arkadaşlar hepinize merhaba. Bu Liste de 2022 yılının en iyi yaz lastiğini sizler için araştırdık. Söz konusu lastikler olunca can güvenliği de her zaman önceliğimiz olmalı bu yüzden uzun ömürlü sağlam en iyi yaz lastiği hangisi? Gelin hep beraber olumlu olumsuz yönleri ile bir bakalım.

En İyi Yaz Lastiği

Listemiz de yaz lastiklerini inceledik olumlu ve olumsuz yanları neler fiyat performans ürünleri de mevcut umarız beğenirsiniz. Ben bu listeyi yaparken Tyrereviews ve Thetirelab.com faydalandım bu sitelerden aldığım verilerin sonucudur.

BF Goodrich Advantage

BF Goodrich Advantage

On numara’da BF Goodrich Advantage lastiği bulunuyor kuru zeminde stabil yol tutuşu ve frenleme sağlıyor ıslak zeminde ise ne yazık ki düşük bir performansı var aynı zamanda gürültü seviyesi de ortalama düzey de.

Kumho Ecsta HS51 Yaz Lastiği

Kumho Ecsta HS51 Yaz Lastiği

Dokuz numara da Kumho Ecsta lastiği bulunuyor, kuru zeminde düşük fren mesafesi, ıslak zeminde biraz daha düşük performans yüksek yuvarlanma direnci ile de karşımıza çıkıyor.

Falken Zİex ZE310 Yaz Lastiği

Falken Zİex ZE310 Yaz Lastiği

Sekiz numarada En iyi yaz lastiği Falken Zİex ZE310, bulunuyor ıslak zeminde yüksek performans, kuru zeminde yeterli yönlendirme fakat fren mesafesi biraz daha düşük aynı zamanda yuvarlanma direnci yüksek fakat ses görüntüsünü de düşük olduğu belirtelim.

Pirelli Cinturato P7

Pirelli Cinturato P7

7 numara da Pirelli Cinturato P7 lastikleri var ıslak ve kuru zeminde ortalama bir performans sunuyor. Yüksek yakıt tüketimi ve nispeten yüksek aşınma ile karşımıza çıkıyor.

Nokian Wetproof Yaz Lastiği

Nokian Wetproof Yaz Lastiği

Altı numarada Nokian Wetproof lastikleri bulunuyor, özellikle ıslak zeminde güçlü bir performans sunuyor aynı zamanda düşük gürültü seviyesi ile de öne çıkıyor, nispeten yüksek aşınmaya sahip olduğunu da belirtelim.

Hankook Ventus Prime3

Hankook Ventus Prime3

Hankook son yıllarda Premium markaları oynayan bir lastik firması ve 5 numara da yerini alıyor Ventus Prime3 lastiği ile ıslak ve kuru zeminlerde yüksek performans sunuyor ve ortalama bir konfor düzeyine sahip.

Bridgestone Turanza T005

Bridgestone Turanza T005

Dört numara da en iyi yaz lastiği Bridgestone Turanza T005 lastiği bulunuyor. Islak ve kuru zeminde yeterli performans sunan lastikler konforlu bir sürüşü de vadediyor, olumsuz yanı ise biraz dış görüntüsünün
fazla olması.

Michelin Primacy 4

Michelin Primacy 4

3 numara da Michelin primacy 4 lastiği bulunuyor. Keskin yönlendirme kısa fren mesafesi, düşük yuvarlanma direnci ve yüksek konfor seviyesiyle öne çıkan lastiğin en büyük dezavantajı düşük aşınma direnci.

Continental Premium Contact 6

Continental Premium Contact 6

2 numara da ise Continental Premium Contact 6, lastiği bulunuyor. Ben de bu lastiği bir yıl kadar kullandım ve çok beğendiğimi ve kesinlikle tavsiye ettiğimi söyleyebilirim iyi dengelenmiş bir yaz lastiği ıslak zeminde kuru zeminde kısa fren mesafesi ve yol tutuş olarak öne çıkıyor, uzun ömürlü bir lastik dezavantajları ise yüksek ses ve düşük konfor seviyesi diyebilirim. Tabi bu Premium rakiplerine oranla.

Goodyear Efficientgrip Performance 2

Goodyear Efficientgrip Performance 2

Listenin 1 numarasında ise Goodyear Efficientgrip Performance 2 lastiği var. Bu sene yeni çıkan bir lastik. Keskin yönlendirme, kısa fren mesafesi, uzun kullanım ömrü, düşük yuvarlanma direnci ve düşük ses seviyesi ile öne çıkan plastik.

Bir önceki seviye göre özellikle kullanım ömrü daha fazla arttırılmış benim de ilk serisini kullandığım ve tecrübe ettiğim bir lastik oldu, özellikle ses seviyesi ve konfor seviyesi gerçekten yüksek. Yeni bir lastik alırken lastiğin üzerinde bulunan Avrupa Birliği lastik etiketlerini değil aynı zamanda bağımsız firmalar tarafından kuruluşlar tarafından yapılan testleri de incelemenizi de tavsiye ederim.

Ben bu sıralamayı yaparken Tyrereviews ve Thetirelab.com internet sitesinden aldığım verileri harmanladım umarım faydalı bir liste olmuştur ayrıca sizler için en iyi kış lastiğini de listeledik bir göz atmak isteyebilirsiniz. Sizin de tavsiye ettiğiniz lastik markaları varsa yoruma bırakmayı unutmayın bir sonraki liste de görüşmek üzere hoş çakalın sağlıcakla kalın.

Yorum Yap