1. Ana Sayfa
  2. Tavsiye

En İyi 13 Maskara

En İyi 13 Maskara
+ - 0

En iyi maskara hangisi benim de kullandığım 10’dan fazla maskaradan bahsedeceğim. Fiyat performans olarak en iyi maskara ve en ucuz maskara markaları listeledim tam 13 tane umarım çok beğenirsiniz ve kullanırken aklınıza gelmek isterim çünkü hepsini kullanıyorum sizin de kullanacağınızdan eminim. Lafı fazla uzatmadan En İyi Maskara markalarını hemen listeliyorum. Unutmadan en iyi maskara bazı listeme de mutlaka bakın.

En İyi 13 Maskara

En İyi 13 Maskara

Maybelline Falsies Big Eye

Maybelline Falsies Big Eye

Maybelline Falsies Big Eye en iyi maskara ile başlıyorum. Bu maskaranın iki farklı fırçası var. Biri kalın fırçası diğeri ise ufak fırçası. Benim en çok sevdiğim bölümü küçük bölümü, Çünkü öncelikle büyük fırçaya geçmeden önce… Bu küçücük fırça ile kirpiklerinizi kaldırıyorsunuz ve aynı zamanda alt kirpikleriniz için de çok çok kullanışlı bir fırça. Bunla kirpiklerinizi iyice kaldırıp, kıvırdıktan sonra… İkinci maskaraya geçtiğinizde gerçekten kirpikleriniz son derece kıvrık ve tek tek ayrılmış oluyor.

Eğer kirpikleriniz düzse ve aşağıya doğru bakıyorlarsa… Bu şekilde incecik bir fırçayla büyük fırça öncesinde kaldırmak gerçekten çok etkili oluyor. O yüzden buna da yolunuz düştüğü zaman bakabilirsiniz. Fiyatı da oldukça uygundu çünkü ben indirimdeyken satın almıştım.

Douglas Devil Eye

Douglas Devil Eye

Hemen araya daha öncelerde de favorilerime eklediğim… Ve kirpikleri gerçekten yoğun şekilde uzatan ve aynı zamanda da dolgunluk veren… Douglas’ın Devil Eyes maskarasından bahsedeceğim. Eğer plastik fırçalı maskaraları seviyorsanız, gerçekten bu maskaraya bayılırsınız. Zaten fırçası da kendinden açılı ve hafif kıvrık. Çok yumuşak ve çok kolay şekil verebileceğiniz rahatlıkla kirpiğinizle oynayabileceğiniz bir maskara fırçası var.

Yapısı da son derece güzel. Kesinlikle anında sertleşen bir maskara değil. Dolayısıyla iki üç kat çok rahatlıkla sürüyorsunuz. Çok severek kullandığım bir maskara.

Eğer dolgun upuzun kirpiklerden hoşlanıyorsanız, takma kirpik etkisi gibi… Douglas’ın bu maskarasınada bakmanızı tavsiye ederim.

Pastel Waterproof Color Volume

Pastel Waterproof Color Volume

Arada yeni deneyimlediğim… Ama hem rengine hem yapısına hem de fırçasını çok çok beğendiğim bir maskara ile devam edeceğim. En iyi maskara Pastel’in Waterproof Color Volume maskarası. Bende ki turkuaz rengi. Aslında kapağında daha maviymiş gibi gözüküyor ama…

Kirpiklerinize sürdüğünüzde bence tamamen turkuaz duruyor. Bu maskaranın eğer siyahı varsa mutlaka bakacağım. Çünkü tek seferde kirpikleri bu kadar güzel kaldıran, bu kadar güzel yoğun dolgunluk veren ve tek tek ayıran uygun fiyatlı bir maskara çok da fazla elimde yoktu.

Çok beğendim. Aynı zamanda tabii ki renkli olması bugüne kadar kullandığım bütün renkli maskaralardan çok daha opak şekilde renkleriyle kirpiklerinizi tamamen kapatması en büyük avantajı. Daha önce ben bir sürü renkli maskara kullandım ama mutlaka altına beyaz baz sürmem gerekiyordu ki..

İstediğim o yoğun rengi alabileyim diye. Bunda hiçbir şekilde beyaz baz sürmenize gerek yok. Tek seferde bütün kirpiklerinizi turkuaz mavisi yapıyor. Eğer renkli kirpikleri seviyorsanız, kesinlikle ve kesinlikle başka bir maskara aramayın. Pastel’in bu maskarasını deneyin ve çok da güzel başka renkleri var… Mor, pembe… Rengarenk renkleri var.

Sephora Outrageous Curl

Sephora The Mascara

Şimdi şu iki maskaradan aynı anda bahsedeceğim sizlere. Ayırmayacağım ikisi de Sephora olduğu için. Bir tanesi Outrageous Curl. Diğeri de The Mascara. Bence bu çeşidi üst kirpikler için değil ama alt kirpikler için veya o bahsettiğim Maybelline gibi yani maskara işlemine başlamadan kirpiklerinizi kaldırmak için kullanabileceğiniz bir maskara. Çünkü o kadar mini minnacık bir fırçası var ki… Bütün kirpiklerinizi tamamen kavraması mümkün değil.

O yüzden ben bunu ya alt kirpiklerimde kullanıyorum yada maskara öncesinde kirpiklerimi kaldırmak için kullanıyorum. O şekilde kullandığım için başarılı ama tek seferde tüm kirpiklerime şekil vermek için kullandığım zaman çok beğenmedim. Ama The Mascara için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.

Eğer çok zayıf ve kısa kirpikleriniz varsa bence hiç plastik fırçalı maskaralarla vakit kaybetmeyin. Tamamen çok sık kıllara sahip olan fırçaları tercih edin. Çünkü bu tarz maskaralar tek seferde o zayıf kirpiklerinizi bütünüyle kavrayarak çok doğal, böyle tek tek ayrılmış ve böyle… Hani örümcek bacağı gibi diyeyim öyle bir görüntü yaratmadan… Daha sade ve doğal bir kirpik görüntüsü katıyor size.

The Mascara’nın da bu görüntüyü yaratmasını çok seviyorum. Bugüne kadar hangi hafif ve az kirpiği olan arkadaşıma önerdiysem hepsi çok memnun kaldılar. O yüzden aklınızda olsun. Eğer kirpikleriniz çok kısa ve zayıfsa mutlaka böyle tombik fırçaları ve plastik değil kıl fırçaları tercih etmenizi ben kendi deneyimlerime göre öneririm.

Maybelline Falsies Push Up Drama

Şimdi çok olaylı bir maskarayla devam ediyorum. En iyi maskara Maybelline’nin Falsies Push Up Drama maskarası. Çok sevenlerde var, hiç sevmeyenlerde var. Ben ortadayım. Evet biraz ıslak bir maskara olduğunu kabul ediyorum ama ben bir şekilde kontrol edebildim. Bulaştırmadan günün sonuna kadar yada dökülmeden devam edebildim. Açıkçası severek de kullanıyorum bu maskarayı.

Ve açıkçası çokta fazla uğraşmadım. İki katı önce alttan biraz tampon hareketlerle vurarak başladım ki kirpiklerimi yukarı kaldırayım diye. Daha sonra hafifçe tarayarak devam ettim. Eğer çok daha iyi bir etki istiyorsanız altına baz sürebilirsiniz veya bu hafif topaklanmaları da önlemek için tarakla yada kaş fırçanızla hafifçe tarayarak çok daha düzgün bir hale getirebilirsiniz.

Bobbi Brown Eye Opening

Bobbi Brown Eye Opening maskara. Yine çok çok tombik ve kıl bir fırçaya sahip olan… Aslında benim bugüne kadar kullandığım en büyük fırçaya sahip olan maskara bu. Aynı Sephora’da ki gibi buda yine çok daha az ve zayıf kirpiklere sahipseniz bu tarz maskaralarla çok daha dolgun etkiler yaratabilirsiniz kirpiklerinizde.

Dior Addict IT-Lash

Benefit Roller Lash

Benefit Roller Lash

İki maskarayı aynı anda anlatacağım size. En iyi maskara Bir tanesi Dior IT-Lash. Bir tanesi de bir çok youtuber arkadaşımda mutlaka gördüğünüz Benefit’in Roller Lash’i. Neden ikisini aynı anda anlatıyorum, aslında bambaşka iki marka ama… Bugüne kadar iki maskaranın yapısını birbirine hiç bu kadar benzetmemiştim.

Evet fırçaları farklı, ikisi de plastik fırçalı ama… Roller Lash tabii ki birazcık daha açılı ve kirpiklerinizi kıvırmaya çok daha müsait. Dior’un ki öyle değil. Çok daha büyük ve açılı kıvrık bir fırçası yok. Ama yapıları çok benziyor. Eğer kat kat maskara uygularken, çok fazla topaklanma oluyorsa kirpiklerinizde… Bu tarz maskaraları tercih edebilirsiniz. Bunu veya diğerini.

Çünkü çok yumuşacık yapıları var ve iki kat üç kat sürmeye çok müsait. Kesinlikle acele etmenize gerek yok ve topaklanmada gerçekten minimumda oluyor. Bu daha çok kıvırıyor kirpikleri çünkü fırçası itibariyle. Ama buda çok güzel. Tabii ki Dior birazcık daha pahalı. Benefit birazcık daha ucuz ama yapıları gerçekten birbirinin aynısı. Kat kat uygulamaya çok müsait. Ve çok daha günlük doğal makyajlarınızda tek kat uyguladığınızda bile hiç belli olmuyor. Çünkü topaklanma sıfır bu maskaralarda.

L’oreal False Lash Superstar

L’oreal False Lash Superstar

L’oreal False Lash Superstar Red Carpet Black. İki taraflı bir maskara bu. Önce 1 numarayı sürüyorsunuz bazını, baz kullanmayı sevenler. Ondan sonrada ikinci tarafını sürüyorsunuz. Fırçasını çok büyük bir özelliği yok. İçeriğinin de öyle çok büyük bir özelliği yok. Yani bu anlattığım diğer maskaralara göre çok daha aslında özelliksiz bir maskara ama… Tabii ki iki taraflı olması çok büyük bir avantaj.

Eğer baz bulamıyorsanız yada böyle hem baz hem maskara iki tane ayrı olmasın tek bir maskarada ikisi birleşsin diyorsanız önerebilirim. Hani Red Carpet Black olmasının çok fazla bir değişikliğini görmedim.Kullandığım bütün normal siyah maskaralar gibi. Ama buda kirpikleri yine aynı şekilde kıl bir fırçaya sahip olduğu için güzel şekilde dolgunlaştırıp uzatıyor.

Maybelline The One by One Volume Express

Maybelline The One by One Volume Express

Şimdi sırada benim nispeten uygun fiyatlı diyebileceğim en sevdiğim maskaralardan birinden bahsedeceğim. Maybelline The One by One Volume Express maskara. Plastik, tombik fırçalı bir maskaradır bu. Kirpiklerinizi çok güzel ayırır tek tek dolgunlaştırır aynı zamanda da kıvırır. Uygun fiyatlı maskara arayışına girdiğim zaman açıkçası çok da fazla macera aramadan elim hep bu maskaraya gidiyor. Eğer plastik fırçaları seviyorsanız bence mutlaka alınacaklar listenize girmesi gereken bir maskara bu.

Pupa Vamp Extreme

Pupa Vamp Extreme

Son zamanlardaki favorim, sıkça bahsettim hatta bu maskaradan. Bulabilenler oldu, çünkü ben Türkiye’den almamıştım ama internette satılıyormuş. Ve alanlarda çok memnun kalmış, bende çok memnun oldum bu durumdan. Pupa’nın Vamp Extreme maskarası. Buda yine plastik fırçalı, tombik ve aynı zamanda kendinden böyle dönen bir fırçası var. Müthiş bir maskara. Benim son zamanlarda kullandığım en sevdiğim maskara.

Hatta elim maalesef bu maskaraya o kadar çok gidiyor ki bütün makyajlarımda hep bu maskarayı kullanmaya başladım o yüzden biraz artık bundan uzak duruyorum sizlere farklı ürünler anlatabilmek için. Ama her şeyiyle harika. Süper derecede kirpiklerinizi uzatıyor, dolgunlaştırıyor, tek tek ayırıyor. Yani 3’ü bir arada. Bayılıyorum bu maskaraya, bulabilirseniz mutlaka alın.

Benefit They’re Real

Benefit They’re Real

Gelelim Benefit They’re Real maskaraya. Birçoğunuzun eminim ki aşina olduğu bir maskara bu. Benimde aslında sevdiğim bir maskara ama artık son zamanlarda daha kontrol edilebilir daha kolay iki üç kat uygulamama olanak sağlayan maskaralar kullanmaya başladıkça elim çok fazla bu maskaraya gitmemeye başladı. Ama genel olarak gerçekten uzatması, tek tek ayırması, dolgunluk vermesi buda yine aynı Pupa gibi 3’ü bir arada bir maskara ama… Gerçekten suya dayanıklı bir maskara olmasından ötürü maalesef çok fazla kat kat uygulamanıza olanak sağlamayan bir maskara.

Yani elinizi çok çabuk tutmanız lazım yoksa çok fazla kurutuyor kirpiklerinizi ve çok fazla topaklanma oluyor. Aynı zamanda çıkarması da bunun ayrı bir dert. Çünkü suya dayanıklı bir maskara olduğu için her makyaj temizleyicisi ile çıkmayacaktır. Kendine özel bir makyaj temizleyicisi de var bunun aslında ama… Ben onu kullanmıyorum. Normal her zaman kullandığım suya dayanıklı makyajımı da çıkaran makyaj temizleyicisiyle de tabii ki çıkıyor ama diğer maskaralar kadar kolay çıkmıyor. Plastik bir fırçası var, güzel bir maskara.

Yazın kullanabilirsiniz. Eğer suya dayanıklı bir maskara arıyorsanız değerlendirebilirsiniz. Ama dediğim gibi elinizi çok hızlı tutmanız lazım iki üç kat üst üste uygulayabileceğiniz pek sanmıyorum. Çünkü anında kuruyan bir maskara bu.

Yorum Yap