İlginizi Çekebilir
file
  1. Ana Sayfa
  2. Tavsiye

En İyi Protein Tozu 10 Marka

En İyi Protein Tozu 10 Marka
+ - 0

Fitness yapan sporcu bireyin en çok da ihtiyacı olan şey de proteindir. En iyi protein tozu vücudun yapı taşları olan hücrelerin bir çoğu proteinlerden kaynaklanır. Kas gelişimin de hücrelere ihtiyaç olduğundan proteine de ihtiyaç duyulur.

En İyi Protein Tozu

Bu sebeplerden dolayı kas geliştiren sporlar da sporcular her zaman proteine ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle listemiz de sporcuların kullandığı ve mutlaka her sporcunun kullanması gereken en iyi protein tozlarından bahsedeceğiz.

1. Weider Premium Whey Protein Tozu

Weider Premium Whey

En kaliteli ve en popüler protein tozu piyasada, Weider Premium Whey protein tozu. ABD bandrolüne sahip bu ürün, ham maddesi proteinler ile tüketicilerden tam puan almayı başarmış durumda. %25 oranın da BCAA amino asit bulunduran protein tozu, amilim hızını arttırmak için de Whey protein içermektedir %20 oranında.

2. Optimum Gold Standart Whey

Optimum Gold Standart Whey

Optimum Gold Whey en iyi protein tozu listemize girmeyi başaran bir marka. İçeriğinde 5500 mg kadar BCAA amino asit vardır. Ek olarak Whey protein içeren ürün, muz, çilek, çikolata gibi aromaları ile oldukça lezzetli bir ürün. Kullanıcılarından tam puan almaktadır, ABD’nin çok sevilen gözde protein tozudur.

3. BSN Syntha-6 En İyi Protein Tozu

BSN Syntha-6 En İyi Protein Tozu

Bsn Syntha-6 protein tozlu en iyi protein tozu listemize girmeyi başaran ABD menşeilli protein tozlarından. İçeriğin de ise 6 tane protein barındıran ürün, yüksek lif içeriği ile oldukça zengin. Sadece çikolata aroması olan ürün 2260 gr ağırlığı ile sevenleri ile buluşmaya devam ediyor.

4. Multipower Whey Protein Isolate 100

Multipower Whey Protein Isolate 100

En iyi protein tozu listemiz de bulunan Multipower Whey protein tozu, Izole whey %100 proteinden oluşmaktadır. İçeriğin de şeker, yağ ve karbonhidrat barındırmayan ürün, kana çabuk karıştığından hızlıca emilimi sayesin de çok tercih edilenler arasındadır. 2 kilo ağırlığı ile satışı yapılan ürün, yüksek oranda BCAA amino asit oranına sahip.

5. Whey 3Matrix Protein Tozu

Whey 3Matrix Protein Tozu

Türkiye’de çok tercih edilen protein tozları arasında olan Whey 3matrix içeriğin de 3 farklı Whey protein barındırmaktadır. Çikolata, çilek ve muz aromalara sahip ürün, 2300 KG ağırlığı ile satışı yapılmaktadır. 7900 mg BCAA amino asit barındıran toz, bize göre en iyi protein tozu.

6. Scitec Whey Professional

Scitec Whey Professional

Son zamanların hızlıca yükselen markalarından olan Scitec, Cedric McMillan’ın sponsoru olan Scitec, zengin içerikleri ile ve kaliteli ham maddeleri ile gözleri üstüne çekmeyi başarmış bir ürün haline geldi.

Sindirim enzimleri ile sindirimi kolay hale getirerek artı amino asit ile de oldukça zengin hale getirilmiş içeriğe sahip. Tek servisi 22 gram protein ile toplam olarak 78 servise çıkabiliyor. BCAA amino asit oranı ise %23 civarındadır.

7. Supplementler Nutrition Whey Protein

Supplementler Nutrition Whey Protein

Türkiye’nin çok sevilen markası sublementler, yılların onlara kazandırdığı deneyim ile Türklere uygun fiyatlı fiyat performans ürünü sağlamak amacı ile kendi ürünleri ile de çok sevilen ve tercih edilen bir marka haline gelmiş durumda.

Ham maddelerini ise Volac markasından tercih ediyor, Volac Whey proteini peynir altı su tozundan imalatı yapılmaktadır. Bu Whey markasında aspartam içermemektedir.

Sublementler Whey protein, GMP sıkı kalite denetimlerden geçmektedir. 2 kg ağırlığı ile kurabiye aroması ile her serviste 23 gr protein, 5.2 gr BCAA ve 4,1 gr da glutamin içermektedir.

8. Big Joy Big Whey Classic Whey

Big Joy Big Whey Classic Whey

Bigjoy Sports protein tozu, yüksek kaliteli hammaddeden oluşmaktadır. tekli poşet değil de kutu olarak satılmaktadır. 2 farklı aromaya sahip olan protein tozu 2 kere kullanılır spor öncesi ve sonrası. Karıştırınca köpürmez ve içtikten sonra şişkinlik yapmaz hiç bir şekilde.

9. Ronic Nutrition Ultimate Isolate Whey Protein Tozu

Ronic Nutrition Ultimate Isolate Whey Protein Tozu

Ronic Nutrition protein tozu, vücudun kas yapmasına yardım eder ve gün boyu da enerjik olmanızı sağlamaktadır. Yaklaşık 50 porsiyon sunarken porsiyonu 45 gramdır. B6 vitamin içeriği ile kullanmanızı tavsiye ederiz. Her porsiyon da 30 gram kadar protein sağlamaktadır. İçeriğin de ise ilave şeker ve aspartam asla içermemektedir.

10. Yeşilmarka Doğal Whey Protein Tozu

Yeşilmarka Doğal Whey Protein Tozu

Yeşilmarka protein tozu, aromasiz, saftatlandırıcı olmayan ve katkısız besin takviyeleri ile en iyi protein tozudur. %100 doğal hammede içeriği ile oldukça zengindir. Az miktara sahip doğal ksantam sakızı içerir ve içeriğin de doğal aromalar barındırmaz.

 

 

Yorum Yap