1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

En İyi Web Kameraları

En İyi Web Kameraları
+ - 0

En iyi web kameraları Harika bir web kamerası, otomatik odaklama, ışık düzeltme, tam HD video ve kendinizi doğru çerçeveleme gibi çoğu yerleşik web kamerasında bulunmayan ekstralar sunarak en iyi şekilde görünmenize yardımcı olabilir. En iyi 13 web kamerasını araştırdıktan ve beşini test ettikten sonra Logitech C920S HD Pro Web Kamerasını öneriyoruz . İster video konferansı, ister akış veya uzaktaki arkadaşlarınız ve ailenizle kontrol etmek için kullanıyor olun, harika bir video için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir.

En İyi Web Kameraları

Logitech C920S HD Pro Web Kamerası

Logitech C920S HD Pro Web Kamerası

Çoğu insan için en iyi web kamerası

C920S ile, daha çok konferans odaları için tasarlanmış benzer kameralardan daha düşük bir fiyata en doğal görünen renkler ve net ayrıntılarla tam HD video elde edeceksiniz. Ayrıca, C920S’nin fiziksel bir lens kapağı vardır, böylece istemediğinizde asla kamera karşısına geçmezsiniz.

C920S ile, daha çok konferans odaları için tasarlanmış benzer kameralardan daha düşük bir fiyata en doğal görünen renkler ve net ayrıntılarla tam HD video elde edeceksiniz. Ayrıca, C920S’nin fiziksel bir lens kapağı vardır, böylece istemediğinizde asla kamera karşısına geçmezsiniz.

Logitech HD Pro Webcam C920S , muhteşem görüntü kalitesi, kurulum kolaylığı ve yararlı (ama opsiyonel) yazılımı sayesinde tek başına bir kameranız gerekiyor çoğu insan için en iyi seçenektir. Saniyede 30 kare hızında 1080p videosu, testlerimizde net ve netti ve otomatik odaklama ve otomatik beyaz dengesi özellikleri, test ettiğimiz diğer web kameralarının hepsinden daha iyi çalıştı. Logitech, orijinal C920’yi 2012’de tanıttı ve kullanışlı gizlilik kapağı eklemek için 2019’da güncelledi. Fiyat için hala daha iyi bir şey yok.

İncelediğimiz beş web kamerası tarafından çekilen videoları ve resimleri karşılaştırırken, testçilerimizden ikisi – Wirecutter’ın fotoğraf ve video başkanı Michael Hession da dahil – C920S’yi ilk sıraya koydu. Test uzmanları, kameranın “düzgün nötr renkler” ve “en doğru, en beyaz dengeli ve ayrıntılı görüntüler” ürettiğini buldu. C920S, hem yerel olarak hem de Skype, Google Hangouts ve Zoom gibi hizmetler aracılığıyla aktarılan keskin, 1080p çözünürlüklü video üretir (birçok hizmet bant genişliğinden tasarruf etmek için varsayılan olarak 720p’de veya maksimumda olsa da).

C920S’nin otomatik odağı hızlı bir şekilde çalışır ve kamera, güneş ışığı ve sıcak tepe ışığı karışımı olan odalarda veya parlak bir pencerenin önünde oturduğunuzda bile pozlama ve beyaz dengesini ayarlama konusunda iyi bir iş çıkarır. Önceki testlerimizde daha pahalı Logitech C922x ve Logitech Brio kadar veya onlardan daha iyi performans gösterdi. Karşılaştırıldığında, daha ucuz C615, aşırı doygun renklere sahip daha koyu, daha az ayrıntılı görüntüler üretti.

Test ettiğimiz diğer web kameraları gibi, C920S de kutudan çıktığı anda Windows, macOS ve Chrome OS’de çalışır; USB-A fişini bilgisayarınıza bağlayın (doğrudan veya bir adaptör aracılığıyla ) ve video kaydını veya videoyu başlatın. tercih edilen sohbet yazılımı. Daha fazla kontrole ihtiyacınız varsa, Logitech’in Windows veya macOS için kamera ayarları yazılımını kullanarak pozlamayı, kazancı, parlaklığı, kontrastı, renk yoğunluğunu, beyaz dengesini ve odağı manuel olarak ayarlayabilirsiniz . Test ettiğimiz diğer web kameraları benzer bir yazılım sunmuyor, bu nedenle video yakalama yazılımınızın web kamerası ayarlarını yapmanıza yardımcı olup olamayacağını görmeniz gerekir.

Logitech’in yazılımı 78 derecelik görüş alanı içinde yakınlaştırmanıza ve kaydırmanıza olanak tanır – örneğin, çevrenizdeki karmaşayı göstermeden güzel yüzünüzü çerçeve içinde tutmak için. Yazılım ayarlarına ek olarak, çerçevede ne olduğunu kontrol etmek için web kamerasını fiziksel olarak yukarı veya aşağı eğebilirsiniz. Ancak C920S kamerayı sola ve sağa döndürmenize izin vermiyor. Bu bir anlaşma değil, çünkü web kamerasını her zaman kaydırabilir veya yazılım içindeki çerçeveyi değiştirebilirsiniz, ancak bu özelliğe ihtiyacınız varsa, bütçe seçimimize bir göz atın .

C920S ekranınızın üstüne oturur: Katlanabilen bir ayak desteği dizüstü bilgisayarınızın veya monitörünüzün arkasına yaslanırken, plastik bir çıkıntı kamerayı yerinde tutmak için ön tarafa oturur. C920S’nin geniş ön sekmesi stabilite sağlar, ancak süper ince çerçeveli bir dizüstü bilgisayar veya monitör kullanıyorsanız ( Dell XPS 13 veya HP’nin Z27n gibi ) sekme, ekranın küçük bir şeridini engeller. Alternatif olarak, klipsin tabanı kamerayı tek başına bir masaya oturtacak kadar sağlamdır veya sizin durumunuzda daha iyi çalışıyorsa web kamerasının standart tripod yuvasını kullanabilirsiniz.

C920S’nin gizlilik kapağını hoş bir ek bulduk. Panjur kapalıyken, hazır olmadan önce videonuz açıkken bir toplantıya katılma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Ve kamera kullanılmadığında, yanlışlıkla video kaydetmediğinizden ve gizliliğinizi korumak için merceğe dokunmak zorunda kalmayacağınızdan emin olabilirsiniz .

Birkaç Wirecutter çalışanı, önceki en iyi seçimimiz olan C920’yi birincil web kamerası olarak kullanıyor; bu, esasen C920S ile aynı, ancak gizlilik kapağı olmadan. Bu web kamerasını yalnızca resmi araştırma ve testlerimize değil, aynı zamanda her gün kullandığımız kapsamlı deneyimimize dayanarak da tavsiye etmeye devam ediyoruz. Bu kılavuzun önceki sürümlerinde çalışan bilgisayar kapsamımız için bir yazar olan Kimber Streams, “C920’de muhtemelen binden fazla video görüşmesi yaptım ve bu harika.

Asla tuhaf davranmadı ya da bana hiçbir şey hakkında zor anlar yaşatmadı. ” Wirecutter personel yazarı Melanie Pinola, C920S’yi dokuz aydır kullanıyor ve öncelikle Zoom işiyle ilgili aramalar ve Skype görüşmeleri için kullanıyor; dizüstü bilgisayarının yerleşik kamerasına garip bir şekilde bakmak zorunda kalmadığı için özellikle yararlı bulmuştur. Tamamen beklendiği gibi çalıştı,

Logitech HD Web Kamerası C615

Logitech HD Web Kamerası C615

En ucuz HD web kamerası

Bu, Logitech’in en ucuz 1080p web kamerasıdır. Ayrıca, birçok bilgisayardaki yerleşik kameralardan daha iyi video kalitesi yakalayacağını bulduğumuz en ucuz seçenek.

Daha ucuz bir seçeneğe ihtiyacınız varsa, Logitech HD Webcam C615’i öneririz . Video kalitesi C920S’lerle eşleşmiyor – görüntü o kadar keskin değil, otomatik netleme daha yavaş ve otomatik beyaz dengesi o kadar doğru değil – ancak C615’in kurulumu da aynı derecede kolay, 1080p çözünürlük sağlıyor ve 50 doların altında test ettiğimiz tüm web kameralarının en iyi kalitesi. Montajı ayrıca lensi korumak için kameranın etrafına katlanarak C615’i sağlam bir taşınabilir seçenek haline getirir.

Bu, Logitech’in en ucuz 1080p web kamerasıdır. Ayrıca, birçok bilgisayardaki yerleşik kameralardan daha iyi video kalitesi yakalayacağını bulduğumuz en ucuz seçenek.

İyi bir web kamerasında olabildiğince az harcamak istiyorsanız, Logitech HD Webcam C615’i öneririz . Video kalitesi, otomatik odaklama ve otomatik beyaz dengesi C920S’ler kadar iyi değil – çoğu insan daha iyi performans elde etmek için fazladan 20 dolar harcamalıdır – ancak C615’in kurulumu kolaydır ve en iyi video kalitesine sahiptir yazarken 50 doların altında test ettiğimiz herhangi bir web kamerası.

Görüntü kalitesi C920S kadar iyi olmasa da, C615, standart dizüstü bilgisayarınızın yerleşik web kamerasıyla video kalitesinde ve ayarlanabilirlikte hala bir adımdır. Testlerimizde, C615’in görüntüleri ve videoları C920S tarafından yakalananlardan daha karanlık, daha yumuşak ve daha az ayrıntılıydı. Testçilerimizin çoğu, test ettiğimiz beş web kamerasının kalitesini üçüncü veya dördüncü olarak derecelendirdi ve renk dengesinin büyük ölçüde sıcak sarıya eğildiğini söyledi. Ancak bu, Logitech’in renk yoğunluğunu ve beyaz dengesini kontrol etmenizi sağlayan basit kamera ayarları yazılımında manuel olarak düzeltilebilir .

C615’in klibini C920S’lerden daha çok seviyoruz. C615’i yine de ekranınızın üstüne, masanızın üzerine veya kullanım için ayrı bir tripod üzerine yerleştirebilirsiniz. Ancak C615’in ön sekmesi C920’lerden daha küçük olduğundan süper ince çerçeveli ekranları engellemez. C615 ayrıca bir yandan diğer yana dönebilir veya yukarı ve aşağı eğilebilirken, C920 yalnızca eğilebilir ve dizüstü bilgisayar çantanıza atmak isterseniz lensi koruyan stand ile kullanılmadığında C615’i katlayabilirsiniz. .

Razer Kiyo Yayın Web Kamerası

Razer Kiyo Yayın Web Kamerası

Video oyun akışı için en iyi web kamerası

Benzersiz ışık halkası ve yaygın 60 fps’den daha hızlı 720p çözünürlüğü ile Kiyo, video oyunlarını izlerken güzel bir görüntü sağlayabilir.

Web kameranızı YouTube veya Twitch gibi sitelerde yayın yapmak için düzenli olarak kullanıyorsanız ve 60 fps oyun çekiminizin üzerine 60 fps’lik pürüzsüz bir videonuzu yerleştirmek istiyorsanız, Razer’s Kiyo Streaming Webcam tam size göre. Ayarlanabilir halka ışık, düşük ışık koşullarında net video elde etmenize yardımcı olabilir – test ekibimiz, bu kameradan alınan video örneklerinin, test ettiğimiz diğer kameralardan daha yüzler için daha hoş olduğunu fark etti.

Ancak ışığın parlaklığı, en düşük ayarında bile, web kamerasını ilk birkaç kez kullandığınızda sarsıcı olabilir ve çoğunlukla profesyonel video konferanslardaysanız yardımcı olmaktan çok dikkat dağıtıcı olabilir.

Benzersiz ışık halkası ve yaygın 60 fps’den daha hızlı 720p çözünürlüğü ile Kiyo, video oyunlarını izlerken güzel bir görüntü sağlayabilir.

Razer Kiyo Eğer aydınlatma ve yüksek çözünürlüklü 1080p (30 fps) veya 720p (60 fps) video yakalama iltifat yoluyla mümkün olduğunca çekici olarak görünmesi için tasarlanmış birinde bir web kamerası ve halka ışıktır. Özel bir halka ışığı 30 $ veya daha fazla geri getirebilir, ancak Kiyo ayarlanabilir aydınlatma ekler ve Logitech C920S ile yaklaşık aynı fiyattadır. Testçilerimizin çoğu, Kiyo üstlerinin düşük ışık ayarında video ve görüntü kalitesini derecelendirdi, çünkü Kiyo, diğer kameraların sunmadığı kadar ek aydınlatma sağladı. Normal aydınlatma koşullarında parlaklık kapalıyken bile, web kamerası saç rengindeki geçişler gibi ince ayrıntıları yakalamak için iyi bir iş çıkardı.

Panelistlerimiz, Kiyo’nun halka ışığı orta seviyeye ayarlayarak ürettiği videoların parlaklığından etkilendiler. Ancak iki kişi, Kiyo’nun yumuşatma veya bulanıklaştırma etkisi yarattığını belirtti. Ancak halka ışıkların yapmak için tasarlandığı şey budur: istenmeyen gölgeleri azaltın ve kameranın nesnelerinin görünümünü yumuşatın. Kendinizin daha iyi, daha bulanık görünen bir versiyonu gibi görünmenizi sağlayabilir, ancak gerçeğe yakın bir keskinlikten ödün vereceksiniz.

Kiyo’nun görüntü kalitesinin en büyük dezavantajı, otomatik beyaz dengesinin C920S kadar iyi olmamasıdır. Kiyo’nun görüntüleri ve videoları çok doygun olma eğilimindedir ve test cihazlarımıza sıcak, doğal olmayan turuncu bir parıltıyla boyanmıştır. Arka planda hareket olduğunda otomatik netleme C920S’ye göre daha yavaştı. Logitech’in akış için tasarlanmış kamerası C922x , 720p (60 fps) video çekimi ile Kiyo’ya en çok benziyor. Ancak panelistlerimiz, özellikle 60 fps’de çekim yaparken Kiyo’nun videosunu ve renk kalitesini C922x’inkinden daha yüksek derecelendirdi.

Kiyo, standart yuvarlak içecek bardak altlığınızdan biraz daha küçüktür, ancak bir Oreo kurabiyesinden biraz daha büyüktür ve monitörünüze oturduğunda, tüm gün Sauron’un Gözü’nün size baktığını hissedebilirsiniz . Özellikle ışık açıkken görmezden gelmek zor. En çok, doğrudan web kamerasına değil, ekranınıza bakacağınız durumlar için uygundur. Örneğin, bir video görüşmesinde konuşmak yerine bir video oyunu yayınlıyorsanız. Parlaklık seviyesini anında ayarlamak kolaydır, ancak: Sadece stereo ses düğmesini ayarlamak gibi kadranı sola veya sağa çevirin.

Diğer seçtiklerimiz kadar kompakt olmasa da, Kiyo üç küçük kurabiyeden oluşan bir yığın gibi seyahat için katlanır. Katlanan klips yuvası, web kamerasını monitörünüze yerleştirmek için sağlamdır ve test ettiğimiz diğer web kameralarının çoğu gibi, bunu masanızın üzerinde istediğiniz yere yerleştirerek kullanabilirsiniz — halka ışıkla, Kiyo bir birden fazla açıdan çekim yapıyorsanız harika ikinci web kamerası.

Yorum Yap