1. Ana Sayfa
  2. Tavsiye

En İyi Klima Markaları Tavsiyeleri

En İyi Klima Markaları Tavsiyeleri
+ - 0
En İyi Klima Markaları Tavsiyeleri fiyat ve performans klima yorumları.

En iyi klima markaları tavsiyeleri arayışında iken genel olarak yaz aylarında tercih edilirken, kış aylarında da kullanılıyor tabi bizler de en iyi klima markaları tavsiyelerin de bulunalım dedik ve sizler için uzun yıllar kullanabileceğimiz en iyi klima marka ve modelleri araştırdık.

Klima tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Her klima markaları aynı özellikleri sunmamakla beraber, Kullanış sürecinde sorun yaşanma ihtimalleri oldukça fazla tercih edilen markaya göre azalma veya artış gösterir.

En basit olan bir modelin bile ne kadar çok enerji harcadığı bile büyük önem arz etmektedir. Tabi kullanıcılar “Peki, en iyi klima markası nedir?” sorusuna takılarak araştırma yapmaktadırlar. Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Klimaların Soğutma ve Isıtma Özellikleri

En İyi Klima Marka Tavsiyeleri

Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evleri, iş yerlerini ısıtmak yada soğutmak için klima satın almadan önce dikkat etmemiz gereken detayları biliyor musunuz? İşte en iyi klima tavsiyeleri…

Satın alınacak klimanın ne tür bir klima olacağına net karar almalısınız.

Öncelikli olarak hem ısıtma hem de soğutma özellikleri olacak mı olmayacak mı?. Bir sonraki düşünceniz duvar tipi demek istediğim Split yada salon tipi modeller ile portatif klima modelleri gibi seçenekler arasında hangisine yöneleceğinizi tespit etmelisiniz ki seçenekler azalınca daha kolay ve rahat seçim yapabilirsiniz.

Klimanın kullanışlı hal alması için, nerede kullandığınız çok önemlidir ki kullandığınız yaşam alanının kaç metrekare olduğunu bilmekte fayda var. Mekanın ihtiyacı olan klima potansiyel gücünü ölçmek için bir ustadan yada klima firmasına danışarak ideal bir seçim yapabilirsiniz.

Tabi çok fazla kullanılmayan ortam için alacaksanız ekonomik bir çözüm tercihiniz olacaktır. Çok kullanılan bir yaşam alanınız varsa enerji tasarruflu fonksiyonları yüksek bir model mantıklı bir karar olacaktır.

Ses çıkarmayan sessiz çalışan havayı temizleyen klima modelleri tercih etmelisiniz ki konforlu şekilde uyuyabilirsiniz, uyurken ideal ısılarda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Faturalar konusunda da endişelenmenize gerek kalmayacaktır çünkü; enerji sarfiyatı düşük olan modeller ile sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz montaj ve keşif ekipleri sunan markalar klima satın alırken hem nakliye hem de tercih konusunda içinizi rahatlatacaklardır.

Klimaların Soğutma ve Isıtma Özellikleri

Genel olarak herkes klimaların soğutma özellikli oldukları bilinse de günümüz de artık hem ısıtma hem soğutma özellikleri ile çözüme ulaşmıştır. Klimaların bu özellikleri ile tek klima ile ortamı iklimlendirebilirsiniz.

Soğutma yapmak için klima içerisinde ki gazlar ile mekanda ki ısıyı emerek buharlaştırarak ortamı soğutur. Ortamı ısıtmak için ise aynı işlem yapılıyor, klima içinde ki gazı yoğuşturup ortama üfleyen klimalar mekanda ki soğuk havayı emerek ısıtabiliyor.

Klimaların tercih edilme nedenleri ısıyı kontrol atında tutabildikleri ve çeşitli filtreler ve fonksiyonlar ile mekanın havasını iyi duruma getirerek sterilizasyon sağlıyor.

En İyi Klima Marka Tavsiyeleri

En iyi klima marka tavsiyelerini uzman kişiler ile görüşerek inceleme yaptıktan sonra çok satanlar, olumlu puanlar ve yorum toplayan en iyi fiyat ve performans sağlayan en iyi klima modellerini seçtik.

Aşağıda klima tavsiyeleri fiyat ve performans konusunda en iyileri; detaylı araştıran ekiplerimiz bu modeller de sorun yaşama risklerinin çok az olduğunu belirtiyor.

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 F/P Klima

Baymak Elegant Plus Klima yorumları

Isıtma Kapasitesi: 12113 BTU

Soğutma Kapasitesi: 12000 BTU

Enerji Sınıfı – Soğutma : A++

Inverter: Var

Klima Türü: Split (Duvar Tipi)

Ses Seviyesi: 53 dB

Bu klima modelinde ses seviyesi oldukça düşük.(53dB) Bir çok modellerde klimaların çok ses çıkarmalarından ötürü kullanım bakımından çok uygun değildir. Lakin Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 F/P Klima özellik ve kullanışlı olmasından gerek ev, ofis, iş yeri gibi bir çok ortam da ideal bir seçim olacaktır sizin için.

Bu model de enerji sınıfı ise A++’dır. Ayrıntı vermek gerekirse tam bir çevre dostu ve mevsimlere göre verimlilik standartlarına uygun bir modeldir. Klima da otomatik hava yönlendirme sistemi olmakla hassas sıcaklık kontrolü sağlayan teknoloji vardır. Gelişmiş filtreleme teknolojisi ile bulunduğu ortamın havasını sirkülasyona tabi tutuyor.

5 Yıl garanti süreci mevcut, Enerji tasarrufuna yönelik Eco mod özelliği, Opsiyonel wifi özelliği sayesinde telefonunuzdan yönetebilirsiniz.

Vestel Plazma 18 A++ 18000 BTU Klima

Vestel Plazma 18 A++ 18000 BTU Klima yorumları

Klima Türü: Split (Duvar Tipi)

Enerji Sınıfı: A++

Inverter: Var

BTU (Soğutma Kapasitesi): 18000

Ses Seviyesi: 56 dB

Çift Işıklı LCD Kumanda

İlk tavsiyemizde ki klima tavsiyemize oranla bir tık daha fazla ses yapıyor diyebiliriz. (56dB) 3dB’lik bir ses çıkışı fark yaratmıyor nereden bakarsanız. Iyonizer ve DC Inverter gibi yeni nesil teknolojiler ile zenginleştirilen klima Duvar Tipi Inverter Klima, enerji bakımından tasarruflu ve çalışma konusunda oldukça verimli olmasından başarılı sonuç odaklı performans sağlıyor. Karbon filtre özelliği ile sağlıklı bir havalandırma fonksiyonu olmakla birlikte klima, temiz ve ferah bir hava veriyor.

Akıllı modlar ile 4 mevsim iklimlendirme sağlarken verimli kullanım sağlıyor. Dijital DC Inverter yeni nesil teknoloji ile oda sıcaklığını otomatik algılayarak Vestel plazma klima, çalışma enerji hızını otomatik ayarlarken kullanıcılara enerji tasarruflu bir kullanım sağlıyor.

10 kat etkisi olan aktif karbon filtre, kumaş ve grabül filtrelere kıyasla 10 kat fazla etkisi büyük filtreleme özellikleri ile zararlı olan molekülleri ve kötü kokan kokuları emiyor, böylece daha hijyenik bir hava sağlıyor.

Son derece sessiz uyku fonksiyonu ile oda sıcaklığını ve hava akımını otomatik olarak ayarlayarak sağlıklı ve temiz bir uyku uyumanıza faydası bulunuyor. Enerji tasarruf fonksiyonu ile normal mod özelliklerine göre daha ekonomik enerji tüketimi ile çevre ve bütçe dostu olarak ön plana çıkıyor.

Restart düğmesi bulunan klima, elektrik kesilir ise ve sonrası elektrikler geldiğin de kaldığı moddan devam ediyor ve sizi tekrar ayar yapmanızdan kurtarıyor.

LG S3-M18KLRZA ARTCOOL A++ Duvar Tipi Klima

LG S3-M18KLRZA ARTCOOL A++ Duvar Tipi Klima yorumları

Enerji Sınıfı: A++

Soğutma Kapasitesi (BTU) : 18000

Isıtma Kapasitesi (BTU): 18000

Ses Seviyesi (dB): 44

Klima Türü: Duvar Tipi (Split)

Inverter: Var

Minimal ve güzel tasarımı ile gözleri üstüne çeken LG Artcool S3-M18KLRZA A++ 18000 BTU Duvar için klima, fazlalaştırılmış fonksiyonları ve teknik konuda özellik eklenerek başarılı bir ısıtma ve soğutma performansı sağlıyor. Çevreye olan dostluğunu kaybetmemek için Inverter klima, özel filtreleme sistemi ile hijyenik bir kullanım sunmaktadır..

LG Artcool Inveter Klima, kompresör hızını sürekli olarak ayarlayarak diğer klimalara oranla çok daha fazla enerji tasarrufu yapıyor.

İyonlaştırıcı avantajı ile klima, 3 milyondan fazla iyonlar ile hem havada hem de ünitesin de oluşan kokuları ve zararlı molekülleri sterilize eder.

LG klima, özel tasarlanan biraz eğimli fan sistemi ile ultra sessiz çalışmaktadır.

Jet Soğutma özelliği, oldukça güçlü hava akışı oluşturan odanın kısa zaman da soğumasını sağlıyor.

4 yöne dağılan, havayı aniden 4 yöne doğru etkili ve hızlı şekilde üfleme yapıyor.

Otomatik algılayarak temizleme fonksiyonu ile ısı esanjörün de zararlı moleküllerin oluşmasının önüne geçer.

Mitsubishi Heavy SRK50ZS-ST Premium Serisi Inverter Klima

Mitsubishi Heavy SRK50ZS-ST Premium Serisi Inverter Klima Yorunları

Isıtma Kapasitesi: 19789 BTU

Soğutma Kapasitesi: 18000 BTU

Ses Seviyesi: 24 dB

Enerji Sınıfı: A++

Klima Türü: Duvar Tipi

Yüksek Verimlilik Mitsubishi Heavy inverter klima modelleri soğutma ve ısıtma fonksiyonların da yeni enerji verimliliği yönetmeliklere göre enerji sınıfları A+, A++, A+++ 3 sınıf olarak dağılmaktadır. Bu özellikler açısından dış ortam sıcaklığı değiştiği sürece klimaların performansı da değişim göstererek verimlilik oranı da arttıkça enerji tüketimi düşer. Harika Enerji Tasarruflu Kapasitesi yükseltilmiş ısı esanjörü (ısı değiştiricisi) ve çok yüksek verimlilik elde eden DC motor ile ekstra fazla performans ve olağanüstü elektrik tasarrufu sağlıyor.

DC PAM Inverter Teknoloji Inverter teknolojisi ile çalışmakta olan bir sistem, sabit hızlı bir sisteme göre birçok performans avantajına sahiptir. Örneğin, cihaz ilk çalışmaya başladıktan hemen sonra kompresörün farklı çıkış güçleri ile hızlı soğutma, ve ısıtma sağlar ve ayarı yapılan sıcaklığa hızlı şekilde erişebilir. klima istenen sıcaklık derecesine ulaşınca elektrik tasarrufu sağlamak için kompresör hızını yavaşlatır.

Franke OD FRAME 18 Duvar Tipi Klima

Franke OD FRAME 18 Duvar Tipi Klima modelleri

Klima Türü: Split ( Duvar Tipi)

Inverter: Var

Enerji Sınıfı: A++

BTU (Soğutma Kapasitesi): 18000

BTU (Isıtma Kapasitesi): 19000

Ses Seviyesi: 63 dB

Hayatın da görsellere önem verenler için üretilen Franke 18 A siyahın asaletini, beyazın da şıklığını yansıtıyor. Enerji performansı ile dikkat çeken, performansı ile mest eden duvar tipi klima modeliyle Franke tüm müşterilerini memnun etmeyi başarmış. Her tüketicinin tek yapması gereken klimanın montajı yapılacağı bölgenin mimarisine ve dekoratifine göre klimanın ön panel renklerini seçmek. Montaj aynı zaman da değişebilen ön paneller istediğiniz zaman da tekrar değişim yapabiliyorsunuz.

Franke imzası taşıyan duvar tipi klima, siyah, beyaz renkleri ile ön panelleri sayesinde kişiselleştirilebiliyor.

Yeni nesil soğutucu gaz R410A ile çok daha çevre dostu performans sağlıyor. R410A özellikleri sayesin de Franke OD Frame klimanın ozon tabakalarına zararı yok.

Uyurken de olsa kimseyi rahatsız etmez çünkü aşırı sessiz. İçi ve dış üniteleri DV inverter teknolojisi sayesin de sessizlik sağlıyor.

Havanın kalitesini de çalıştığı yaşam alanlarına sunuyor. Franke Od Frame klima 3 farklı fonksiyonu ile temiz havayı içeriye girmesini sağlıyor.

Elektrik faturalarını rahatlatıyor. Uyku modu, fazla enerji harcamasını azaltıyor.

Samsung AR18TXCAAWK/SK Wind-Free Premium Plus Split Klima

Samsung Wind-Free Premium Plus Klima yorumları

BTU Kapasitesi: 18.000

Enerji Sınıfı: A++

Klima Türü: Duvar Tipi (Split)

Inverter: Var

Wi-Fi: Var

Samsung Wind-Free Premium Plus Duvar Tipi Split Klima, ekstra konfor sağlar iklimlendirme etkisiyle yalattığı ortamı homojen bir ısı dağıtımı yaparak iklim sağlar. Bütçeli çalışma fonksiyonu ile daha fazla enerji verimlilik sağlayan klima, sessizlik, rahat ve kolay temizlenme özellik sunan, dahili Wi-Fi bağlantısı ve daha fazla çalışma modları ile fazla yüksek ısıtma/soğutma konforu sağlar. Yaz ve kış mevsimlerin de hem ortamı serin tutmak hem de sıcak tutmak için kullanışlı bu klimalar, dört mevsim boyunca istediğiniz zaman kurma ve kaldırma sorunu olmadan rahat kullanışlı klimalardır.

Samsung Wind-Free, sadece evinizi mevsimleştirmek ile kalmaz; havada dolaşan tozları, zararlı bakterileri ve pis kokuları filtresine çekerek daha temiz bir hava almanızı sağlar. Şık tasarımı ile evlerin dekoruna uyumlu olan 18000 BTU kapasiteye sahip Samsung Wind-Free Inverter klima, duvar türü (split) bir klimadır.

Baymak Elegant Plus 9.000 BTU Klima

Baymak Elegant Plus 9.000 BTU Klima yorumları

Isıtma Kapasitesi (BTU): 9042

BTU (Soğutma Kapasitesi): 9000

Enerji Sınıfı: A++

Ses Seviyesi: 51 dB

İnverter: Mevcut

Gizli LED ekranlı, Sıcaklık kontrolleri ile hassas ve elektrik tasarrufu sağlar ECO modu ile pratik kullanışlıdır. Baymak yeni nesil teknolojik inverter klima; uzaktan kumandalı, garanti süresi ve iki üniteli olarak teslim edilir.

Zaman zaman sıcaklık ve mevsimlerin değişimlerine hızlı bir şekilde uyum sağlayan bir klima modelidir. Kesinlikle soğutma konusunda en iyi klima tartışmasız paymak klima. Yıl süresince, her saatte sıcaklık değişimlerini analiz ederek ortamı serin ve konfor altında tutar.

Yazın, daraltan sıcaklardan ortamı ekstra etkili serin tutar. Uzun yıllar için sorunsuz kullanımlar minimum seviyede diyebilir. A++ enerji sınıfında olmasıyla avantaj sağlayan, A sınıfı inverter klimalara kıyasla ısıtmada ve soğutmada daha tasarruflu enerji sağlamanızı sağlar.

Demirdöküm A5 Inverter Klima

Demirdöküm A5 Inverter Klima yorumları

Isıtma Kapasitesi (BTU): 12000

Soğutma Kapasitesi (BTU): 12000

Enerji Sınıfı: A++

Inverter: Var

Klima Türü: Duvar Tipi (Split)

DemirDöküm Inverter Klima, A++ Soğutma Verim Sınıfı (SEER) ve A+ Isıtma Verim Sınıfı (SCOP) sayesinde yüksek performans da az miktarda enerji harcamaktadır.

Split klima, çok soğuk ve çok sıcak zamanlar da fazla performans ve dayanıklılık gösterir.

Kumandasın da olan “I feel” tuşla aktif edilerek kumandanın sensörü ile havaya en iyi olan klima sıcaklığı ve üfleme debisi otomatik hassas bir şekilde ayarlanabiliyor.

Otomatik, turbo, yüksek, orta ve düşük olmak üzere farklı fan hızlarına sahip olan klima, oldukça konforlu diyebiliriz.

Uzun ömürlü kullanılması için üretilen ve gelişen Akıllı Buz Çözme ve 8º Özellikli, sıcaklık 8º’nin altına düştüğü günler de otomatik çalışarak dış ünitenin donmasını engeller.

Arçelik Ekolojik 18325 Inverter Klima

Arçelik Ekolojik 18325 Inverter Klima yorumları

BTU (Isıtma Kapasitesi) : 19790

BTU (Soğutma Kapasitesi) : 18000

Enerji Sınıfı : A++

Inverter : Var

Klima Türü : Split (Duvar Tipi)

Ses Seviyesi (dB) : 31

Arçelik Ekolojik 18325 A++ 18000 BTU Inverter Klima modelin de ısıtma ve soğutma üreten yeni nesil klima modelleri diyebiliriz. Fiyat ve performans klima seçeneklerinde yer alan ürün, Arçelik kalite güvencesi altında uzun yıllar boyunca dayanıklılığını ve çalışma verimlilik sağlar. Duvara rahatlıkla montaj edilen klima modeli, uzaktan kumanda ile pratik kullanışlıdır.

Anlaşılabilir ve kimseden bilgi almadan fonksiyonların kolaylıkla takip edilebileceği bir kullanım kılavuzu ile gelen model, yaşam alanınızın havasını bakterilerden, pis kokulardan temizlemek ve iyileştirmek için kullanılıyor.

Arçelik duvar tipi klima, klimayı değiştirmek isteyen ve klima alacak olan tüketiciler için kaliteli alternatifler içerisin de yer alıyor. mevsimlere göre çalışma özellikleri bulunan klima, ortamdaki nem dengesini ve sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmak için tercih edilen modeller arasında.

Gree U-Crown Inverter Klima

Gree U-Crown Inverter Klima yorumu

Isıtma Kapasitesi: 18500 BTU

Soğutma Kapasitesi: 18000 BTU

Enerji Sınıfı: A++

Inverter: Var

Klima Türü: Split (Duvar Tipi)

Ses Seviyesi: 22 dB

Hava önlendirme yapısı sağlayan klima, daha uzak ve geniş alanlara ulaşmaktadır. Geleneksel klimalara oranla iklimlendirme ve filtreleme hava hacmi %10 ve %30 daha fazladır. 1 Hzinverter teknolojisi ile enerji harcaması en az 15 Watt harcar. Ses seviyesi 19 dB(A)kadar düşük olarak varlığını unutturan klima modelidir.

Negatif ve pozitif plazmaları serbest bırakırken sterilize, kokulardan ve dezenfektan arıtarak hava elde eder. Hava temizleme özelliği ile toz, polen pek çok kirlilikten arıtır. -30 derecelerdeve54 derece geniş hava sıcaklıklarında bile sorun yaşamadan çalışır. Telefonunuzdan Klimanızı uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Tavsiyelerimizden bu klimalar dışında başka markalara da bakabilirsiniz. Arçelik ve Bosch markaları da oldukça kalitede klimalardır. Listemize eklemek istemedik kafa karışıklığı olmasın diye.

Yorum Yap