İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. ALIŞVERİŞ

En İyi Güneş Kremi 15 Ürün Tavsiyesi

En İyi Güneş Kremi 15 Ürün Tavsiyesi
+ - 0

Söz konusu cildimiz olduğun da unutmamamız gereken güneşin sıcakları ışınları cilde verdiği zarardır. İşte en iyi güneş kremi bu zararlı ışınlardan kurtulmanın en etkili yolu da tabi ki güneş kremi kullanmaktır. Ayrı ayrı türler de olan bu kremler cilt tiplerine göre farklılık göstermektedir.

En İyi Güneş Kremi Listesi

En iyi güneş kremi listeledik sizler için. Bu kez çok severek kullandığım güneş kremlerini tavsiye edeceğim sizlere işte en iyi güneş kremi bunlar çok severek kullandığım ürünler ve anlatacağım ürünlerin hepsi makyaj altına kullanabileceğiniz ürünler aynı zaman da kolayca yüzünüze uygulayabildiğiniz ürünler ve asla sivilce yapmayan ürünler şimdi uygun fiyatlı olanlar da var pahalı olan fiyatlar da var. Siz bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Şimdi benim çok severek kullandığım ve bunların hepsi hafif yapıda olan cilt tarafından kolay emilen ürünler var bunlardan ilki La Roche Posay.

Güneşin vermiş olduğu sıcaklardan ve ışınlardan korunmanızı sağlayacak en iyi güneş kremleri listemiz de merak edilen sağlıklı hassas ciltlere ve tüm cilt tiplerine uygun ürünleri inceledik, işte yüksek koruma gücüne sahip güneş kremleri;

1. La Roche Posay En İyi Güneş Kremi

file 107

En iyi güneş kremim La Roche Posay hem cilt bakımı ürünlerine hem de güneş koruyucu ürünlerine çok güveniyorum çünkü sivilcelendiğim de hemen sivilce serisini alıyorum cildimi normale çeviriyorum. Lekelendiysem eğer leke karşıtı olan güneş koruyucularına da bakıyorum. İndirim zamanlarına denk gelirseniz eczaneler de satılan bir marka isterseniz online sitelerden ulaşabilirsiniz.

Çok severek kullandığım ürünlerden oldukça likit yapıda hatta süt kıvamın da cildiniz tarafından hemen emiliyor. Spf50 içeriyor, Uva, Uvb koruması var bunda da rahatça cildinize uygulayabiliyorsunuz. Gözeneklerinizi tıkamıyor hiç bir şekilde asla sivilcelenme yapmıyor.

Birde güneş koruyucu kremlerin bazıların da şöyle bir şey vardır. Terlediğiniz de eğer güneş kremi gözünüze akarsa gözünüz de batma yanma yapabiliyor. Mesela açık hava da spor yaparken güneş koruyucu uyguladıysanız biraz teriniz gözünüze geldiyse gözünüzü açamayacak hale gelebiliyorsunuz bazen en iyisini de kullansanız kremin.

Böyle etkileri olabiliyor La Roche Posay kremin de ben hiç bir şekilde öyle etki yaşamadım gözler de yanma batma gibi tepki yaratmıyor. Bu kremi kullanmadan önce çok iyi bir şekilde çalkalamanız gerekiyor. Sonrasın da avcunuzun içine üründen alın ve yüzünüze tampon tampon hareketler ile uygulama yapın tabi ki güneş koruyucu ürünlere serum kullanıyorsanız önce serumunuzu uyguluyorsunuz daha sonra nemlendiricinizi uyguluyorsunuz.

Tabi bu adımları yapıyorsanız nemlendiriciniz de cildiniz tarafından iyice emildikten sonra güneş krem koruyucunuzu nemlendiricinizin üstünden tampon tampon hareketler ile nemlendiricinizden biraz fazla olacak şekilde cildinize uyguluyorsunuz.

Bu ürünün üstünden de rahatça makyaj yapabilirsiniz. Hem günlük şehir hayatında hem de plajda çok rahat kullanabilirsiniz. Kullandığınız süre boyunca da hiçbir şekilde güneş yanığı olmuyorsunuz, lekelenmiyorsunuz, sivilcelenmiyorsunuz.

La Roche Posay Sprey güneş kreminden de bahsedelim. Kullanmadan önce çok iyi bir şekilde çark alıyorsunuz. Belirli bir mesafe uzaklıktan yüzünüze sıkıyorsunuz ama bu tür spreyleri kullanırken gözünüz ve ağzınız mutlaka kapalı olsun ürünü yutmayın, ürünü solumayın ürün biraz cilt tarafından emildikten sonra gözlerinizi ağızınızı açabilirsiniz. Doğru kullanımı da bu şekilde buna da çok dikkat edin özellikle astım alerjiniz varsa ürünü asla solumayın.

2. Bioderma En İyi Güneş Kremi

file 108

Bioderma Photoderm Spot serisi eğer ki sizin lekeleriniz varsa lekelere meyilli cildiniz varsa lekelenmelere karşı cildinizi korumak istiyorsanız Bioderma’nın bu serisini kullanmanız gerekiyor. Bunun hem vücut hem de yüz için serileri var. 50 faktör, Uva, Uvb ışınlarında karı koruma sağlıyor yine makyajınızın altına kullanabiliyorsunuz.

Yüzünüz de beyaz beyaz iz bırakmıyor yani yağlı bir his yaratmıyor güneş kremlerin de en sevmediğimiz özellik parıl parıl parlatan yağlı his bırakması bu kremde yapmıyor La Roche Posay kremi de yapmıyor ilk tavsiyem de bahsettiğim ürün.

Hem plaj da hem de şehir hayatında rahatça kullanabiliyorsunuz eğer ki güneş lekeleriniz varsa bol miktar da çilleriniz varsa benleriniz varsa lekelenmeye de meyilli iseniz buna bakabilirsiniz buda dermakozmetik bir ürün bunların da kampanya dönemleri oluyor eczanelerden bulabilirsiniz.

Bioderma güne kremi kokusuz çok hafif yapıda aniden cildiniz tarafından emiliyor üzerine makyaj da yapabiliyorsunuz. Şimdi gelelim araların da açık olan en iyi güneş kremine.

3. The Body Shop Skin Defence Güneş Kremi

file 109

Buda 50 faktör, şehirde de plajda da ama daha iyi şehir de güneşe karşı çok iyi koruyor lekelenmeleri önlüyor. Bu kategoride bu güne kadar kullandığım en iyi koruyucu kremlerden diyebilirim çünkü anında emiliyor hiçbir şekilde zarar vermiyor sivilcelenme yapmıyor, gözeneklerinizi tıkamıyor ve üzerine çok rahat bir şekil de makyajınızı yapabiliyorsunuz.

Makyaj yapmasanız da uygulayabiliyorsunuz. Diğerlerine uygulayabildiğiniz gibi ama bu The Body Shop Skin Defence Güneş Kremi yüzünüze parlaklık güzel bir görünüm sağlıyor. Yağlı ciltler de çok rahat kullanabiliyor.

4. Murad City Skin Güneş Kremi

file 110

Şimdi benim emektar en çok kullandığım iki ürünümden bahsedeceğim bunlarda zaten bu listenin en pahalı ürünleri bütçeniz var ise bunlara bakabilirsiniz. Murad City Skin bu kremi benim yine bu güne kadar kullandığım en iyi güneş kremlerinden birisi hem plaj da hem şehir de çok yüksek koruma sağlıyor son günler de yani lekelenmeden sonra ki zamanlardan bahsediyorum.

Eğer lekelerim artmadı ise lekelerimin açılmasına bir ürün katkı sağladıysa onlardan biriside bu ürün. Tamamen kendi cilt ihtiyaçlarıma iyi geldiği için çok sevdiğim bir ürün hiçbir olumsuz yanı yok mineral bir koruyucu bu mineral olmasına rağmen yüzünüz de asla beyaz beyaz iz bırakmıyor anında emiliyor.

Zaten bunun rengi beyaz da değil için de renklendirici var renkli nemlendirici gibi değil biraz şeftali tonlarında eğer makyaj yapmıyorsanız tek başına uygularsanız bir kapatıcılığı yok ama cildiniz de biraz renk eşitliği sağlıyor.

Üstüne çok rahat bir şekilde makyaj da yapabiliyorsunuz. Çok güzel bir ürün çok başarılı sizi rahatsız eden bir kokusu yok sivilcelenme yapmıyor, yağlanma yapmıyor gözeneklerinizi tıkamıyor hiçbir yan etkisi de yok ürünün.

Bu ürünün olumsuz yanı çok yüksek olması fiyatının gerçekten ulaşılamayacak derecede yüksek bir fiyata sahip oysa ki çok muhteşem bir ürün inanın aylardır denemediğim güneş koruyucu kalmadı.

Her cilt tipi ile uyumlu özellikle hassas sivilceli ciltlere iyi gelen güneş koruyucu kremler arasında en iyisi bence piyasada en iyi ürün diyebilirim.

5. Darphin Intral Güneş Kremi

file 111

Murad Markasına göre biraz daha insaflı bir fiyatı var. Intral de çok güzel bir güneş koruyucu özellikle şehir hayatın da makyajın altına rahatça kullanabileceğimiz yine sivilcelenme yapmayan cildiniz de yine beyaz beyaz izler bırakmayan çok güzel bir ürün çok hafif bir yapıda hissetmiyorsunuz bile bunu tek başına kullanabiliyorsunuz kullanmadan önce yine çok iyi bir şekilde çalkalıyorsunuz çok akışkan sıvı yapıda bu krem de birazcık pembemsi şeftali tonlarında. Cildinize yine renk vermiyor anında emiliyor çok başarılı ürünler arasında bu tavsiyemi de eklemek istedim.

6. Solante Pigmenta Koyu Lekelere Karşı Güneş Losyonu

Solante Pigmenta Koyu Lekelere Karşı Güneş Losyonu

İçeriğin de parfüm içermediğinden hassas ciltler için üretilmiştir. Kullandıktan sonra canlılık ve parlaklık katan güneş kremi, kapatıcılık özelliği çok mükemmel olmasından dolayı sadakatli müşterileri tarafından çok sevilmektedir.

50 faktör güneş kremi, üstün leke engelleme etkisi yaratan performansı ile en iyi güneş krem listemiz de ilk sırada. Ayrıyeten güneş ışınlarının ciltte oluşturduğu kalıcı hasarı engelliyor, cildi besliyor ve yatıştırıyor. Cilt üzerin de düzensiz pigmentasyonun oluşumunu da engellemektedir.

7. Vichy Ideal Soleil Dry Touch Güneş Kremi

Vichy Ideal Soleil Dry Touch Güneş Kremi

Bize göre yağlı ciltler için en iyi güneş kremi kategorisindedir. Dekolte ve yüz bölgesi için kullanılması uygun görülen krem, yüksek etki yarattığından çok tercih edilmektedir. 50 faktöre sahip olan ürün, düzenli kullananlar için derinlemesine korumaktadır. Yaşlanmaya karşı güneş koruyucu olan krem, cildin elastik ve ışıltılı olmasına çok çok etki sağlamaktadır.

8. The Organic Pharmacy Celluar Protection Güneş Kremi

The Organic Pharmacy Celluar Protection Güneş Kremi

Yüksek fiyatı ile dikkat çeken The Organic güneş kremi, cildi zararlı güneş ışınlarından korurken aynı anda kırışıklığı engelleyerek yaşlanmayı da geçiktiriyor. Bir çok seveni olan ürün, cildi nemlendirerek derinlemesine günlük nemlendirici ihtiyacı olarak da kullanılabiliyor. Güneş etkisi ile cilt de oluşan kırışıklıkları önlerken cildi yumuşak bir yapıyla buluşturuyor. İçeriğin de cildi canlandırarak cilt gelişimini engellemektedir.

9. Sebamed Güneş Kremi

Sebamed Güneş Kremi

Cilt bakımı söz konusu olduğun da Sebamed en iyi güneş kremi aklınıza gelsin, içeriğin de bulunan provitamin E vitamini, B5, Bisabolol sayesinde cildinizi canlandırarak besler ve hassasiyeti yok ediyor. Suya dayanıklı olmasından yapışkan hissi vermediğinden dolayı çok sevilen ürünler arasındadır. Dermatolojik testlerden geçen Sebamed güneş kremi, parafin, paraben, peg, yağ, alkol ve paba içermemektedir. hal böyle olunca da cildin sağlığını ultro sağlıklı anlamda korumaktadır.

10. Bioderma Photoderm Spot Güneş Kremi

Bioderma Photoderm Spot Güneş Kremi

Doktorların önermiş olduğu Bioderma Photoderm en iyi güneş kremi ile devam edelim. Etiki bir koruma yapmak için 2 saat aralıklarla kullanılması gerektiği söylenen ürün, lekelere karşı tam bir çözüm sağlamaktadır. UVB ve UVA ışınlarına karşı derinlemesine koruma sağlamaktadır. Böyle olunca da severek kullananlar tarafından yüksek puanlar almayı başarmıştır.

11. Avene Fluide Güneş Kremi

Avene Fluide Güneş Kremi

Hassas cilde sahip olanların mutlaka denemesini önerdiğimiz Avene 50 faktör en iyi güneş kremi suya dayanıklı olmasından dolayı yapışkanlık hissi vermediğinden sevilerek kullanılmaktadır. İçeriğin de paraben yer almayan ürün, en iyi güneş kremleri listemize girmeyi başarmıştır. havasız pompa şişe tasarımı ile fazla kullanımı engelleyen krem, cildi yağlandırmaz.

12. Roc Soleil Protexion Spray Lotion Güneş Kremi

Roc Soleil Protexion Spray Lotion Güneş Kremi

Hem nemlendirici hem güneş kremi olan Roc Soleil, UVB ve UVA ışınlarını %90’a kadar engeller. 30 faktör ile kolay kullanım ve yapışkanlık hissi vermiyor. Etkisi kokusu kadar da etkili olduğundan çok sevilen bir ürün ayrıca kışın ve yazın rahatlıkla kullanılmaktadır. İçeriğin de bulunan termal su ise cilde nem kazandırıyor. Cildi hassas olanlar için muazzam performans gösteriyor.

13. Nivea Sun Koruma Güneş Kremi

Nivea Sun Koruma Güneş Kremi

Tüm cilt tipleri için üretilen Nivea güneş kremi, 50 faktör en iyi güneş kremler listesine girmeyi hak kazanıyor. Kış aylarında ve yaz aylarında günlük kullanılmak için uygun olan ürün, performansı sayesin de yüksek koruma sağlamaktadır. Zararlı UVB ve UVa ışınlarına karşı koruma sağlarken aynı zamanda da cildi derinlemesine nemlendirir ve gün boyu ferahlık sağlar.

14. Dermoskin Face Protection Güneş Kremi

Dermoskin Face Protection Güneş Kremi

Bitrkisel ürün olan güneş kremler listemiz de yer alan Dermoskin, cildin su kaybını ve nem kaybını içeriğinde bulunan omega 6, omega 3 bitkisel özeler sayesinde sağlamaktadır. lekeleri ve kırışıklıkları doktorların tavsiyeleri arasında olduğundan tercih edilmektedir. Sivilceli ciltler için üretilen ürün cilde ipeksi his kazandırmaktadır.

15. Hamilton Toddler Lotion Güneş Kremi

Hamilton Toddler Lotion Güneş Kremi

Çocuklar için üretilmiş ve düşünülmüş olan en iyi güneş kremi, içinde lanolin, parfüm ve renklendirici barındırmıyor. Hassas cilde sahip çocuklar için sürülmesi kolay aynı zaman da suya karşı dayanıklı yapısı ile tercihler arasındadır. 6 ay ve sonra ki küçük yaşlar için tercih edilen ürün güneş ışınlarının zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı üstün performans ve koruma sağlar.

Dipnot: Ürünlerin hepsini uzun zamandır kullandım denedim etkilerini çok beğendim. İyi bir güneş koruyucu arayışındaysanız belki benimle de aynı cilt özelliklerine sahipseniz bunlardan birisi size iyi gelir diye kullandığım ürünler bunlar başka ürünler de var tabi ki ama sizin kullandıklarınızı da öğrenmek isteriz yorum olarak yazabilirsiniz. Bir ürün almadan önce en iyi olanı araştırmanız için içerikler üretmeye devam ediyoruz dilerseniz tavsiye kategorimizden ürün almadan araştırmasını yapabilirsiniz.

Yorum Yap