1. Ana Sayfa
  2. Erkek

Kadın Nasıl Aşık Olur? 5 Yol

Kadın Nasıl Aşık Olur? 5 Yol
+ - 1

Erkek ne zaman nasıl aşık olur? Makalemi yazarken aynı makalemin Kadın Nasıl Aşık Olur? Listesini de hazırlayacağımı söylemiştim. Bugün hem sözümü tutuyor hem de yorumlarda çok sık gördüğüm bir ön yargıyı kırmak adına adım atıyorum. Tıpkı erkekler aşık olmaz önyargısın da olduğu gibi kadınlar belli kriterleri gördüğümde aşık olurlar önyargısı hakim.

Tabii ki bu ön yargı genel değil, belli zamanlarda belli yenilgiler sonrasında edinilen bir önyargı. Neymiş bu sözde aşık eden kriterler; Şöhret, maddiyat, lüks bir hayat, belli fiziki özellikler birçok listenin altında buna benzer yorumlara siz de şahit olmuşsunuzdur.

Boş ver hocam paran varsa kadın aşık da olur kölen de olur yazılıyor. Ben de şunu söylerim eğer ki bu arayışta olan kadınlarla muhatap olunursa bu önyargılarla dolu olması gayet doğal.

Kadın Nasıl Aşık Olur?

Peki işin aslı böyle mi? İşte biz bugün bu işin aslını konuşacağız. Bir kadın nasıl aşık olur? Ne zaman aşık olur? Onu maddeler halinde anlatacağız. Hadi başlayalım vakit kaybetmeden.

Doğru Zaman Doğru Yer

Doğru Zaman Doğru Yer

Sevgili dostlar, Şu doğru zaman doğru yer kadar önemli başka bir konu yok aslında hayatımızda ona kısmet dersin, buna şans dersin, bazen buna iyi bir gözlemin sonucu dersin, doğru zamanda doğru yerde olunursa kadın yüksek ihtimalle aşık olur.

Tabii belli kriterleri taşıdığında, belli kriter? Tabii ki para. Yok öyle bir şey, yanlış zamanda yanlış yerde karşısına dünyanın en zengini çıksın kadın aşık falan olmaz. Dünyanın en yakışıklısı en çekicisi çıksın karşısına kadın yine ayrıldıysa sevgilisinden aşık falan olmaz mesela yada canı burnunda ise aklında başka bir şeyler varsa, bir derdi, bir tasası, bir sorunu. Aşk şehri Paris’te de olsa kadın aşık olmaz.

Peki doğru zaman doğru yer nedir? Kadın hazır hissettiğinde, huzurlu olduğunda, defterleri kapadığında, affettiğinde güçlü olduğun da güçlü olduğunu hissettiği anda aşık olur? Kendini iyi hissettiği yerde değer gördüğünü fark ettiği yerde önemli hissettirildiği yerde aşık olur?

Yani dostlar bir kadının aşık olması için doğru zaman doğru yer çok önemlidir. O zaman kadın nasıl aşk olur? Bir kadını aşık etmek istiyorsan bildiğin şans, işte; burada şu tüyoyu verebilirim sevgili beylere.

Şans, kısmet nasıl adlandırırsınız bilmem ama gözlemden de bahsettim az önce, gözlemliyorsan iyi analiz ediyorsan, he bir de sabırlı isen işte o zaman şansı erkek de yaratabilir. Doğru zamanı tespit edebilir, doğru yerde adım atabilir ama koşullar uygun değil iken şansını zorluyorsan o zaman da başarı çok uzaktadır devam edin.

Kadın Nasıl Aşık Olur? (Farklılık)

Farklılık

Bir kadın ne zaman aşık olur? Kadın nasıl aşık olur? Sorusuna en net cevaplardan bir tanesidir belki farklılık, farklı hissettiğinde farklı gördüğünde kadın aşık olur fark nedir biliyor musunuz? Selam çok güzel gülüyorsun biliyor musun? Merhaba o elbisenin içinde çok ateşli duruyorsun? Hey bu fotoğrafta bir sürü alev almışsındır ben söndürmeye geleyim mi?

Merhaba mekanın en güzel kızı sensin ve bence mekanın en yakışıklı erkeğini hak ediyorsun şimdi bunlar ne biliyor musunuz dostlar, farklılığın tam tersi fotokopi, aynılık, sıradanlık bir kadın bunlardan etkilenmez bir kadın bunlara aşık olmaz.

Özellikle sosyal medya üzerinden olsun bir kadının hesabına günde milyon tane adım geliyordur bunu bilmeye gerek yok biraz tahmin gücünü çalıştırmak yeterli. Ah bir kadına yüz tane geliyorsa biz de yüz tane kadına aynı mesajı atıyoruz diyeniniz varsa bakın ona bir şey diyemem.

Ama madem aşk gibi güzel bir olgudan bahsediyoruz. O zaman şunu söyleyelim kadının aşık olması için sıradanlık yetmez biraz farklılaşmak gerekir. Tekrar söyleyelim kadın farklı hissettiğinde, farklı gördüğünde aşık olur.

O yüzden herkezleşmek kadının ilgisini çekmez farklı olmasından farklı davranılmasından farklı hissettirilmesinden etkilenir farklılık kadın için çok önemlidir. Çünkü işin içine yaratıcılıkta girmektedir işin içerisine o kadın için farklı olmaya çalışmak girmektedir. Yani bir çeşit Emek harcamak da buna dahildir.

Fedakarlık

Fedakarlık

Kadın nasıl aşk olur? Bir kadının aşık olması için gerekli diğer maddemiz de fedakarlıktır. Fedakarlık çok geniş bir kavramdır ilişki içerisinde olması gereken bir çok noktayı barındırır fedakârlığın içine değer göstermekte girer, ilgi de girer, önem sıralaması da girer, emek de girer birçok şey girer yani.

Kendisi için fedakarlık yapıldığını gören kadına aşık olma potansiyeli taşır. Tabi abartılmadığı sürece, abartılırsa burada karşı tarafın karizmasını kaybolmasına sebep olur. Belli limitler sonrasında eskisi kadar önemsenmemesine de sebep olur.

O yüzden kararı tutturmak önemli, kararında ise bu fedakarlık hissettirilebiliyorsa işte o zaman kadının kalbi çalınabilir. Önem sırası mesela günlük hayat koşturmasının bir yerine kadının dahil edilmesi, kadının bunu fark etmesi. Onu mutlu edebilmek adına çaba sarf edilmesi zamanından fedakarlık yapılıp araştırılması işinden uykusundan zaman ayırıp ilgi gösterilmesi birçok konuyu bu işin içine dahil edebiliriz.

Fedakarlık kadın için çok önemlidir. Çünkü kadının yapısına fedakarlık kavramı kendiliğinden vardır. Annelik dürtülerini düşünün bir hayvana karşı şefkatini hatta aşık olduğu adama karşı hayatından feda ettiklerini düşünün karşılıksız yapar çoğu şeyi.

İşte bu yüzden kendi gibi fedakarlık kavramını yoğun şekilde hissettirilmesi kadının aşık olması için önemli bir faktördür.

Kadın nasıl Aşık Olur? (İncelik)

İncelik

Sevgili dostlar bizim coğrafyamızda incelik, centilmenlik, kibarlık özellikle bir erkek için çok eleştirilir böyle light erkek falan ve yakıştırmalar yapılır. Hatta son dönemlerde hanımcılık gibi espriler dönüyor fark etmişsinizdir bazen birçok kadın kendi arasında bu konuda arada kalıyor.

Bazısı ben maço severim diyor bazısı ben ince olsun kibar olsun isterim diyor burada bu tartışmayı gündeme getirmeyeceğim ama siz yorum kısmına Lütfen burada düşüncenizi yazın. Maçomu tercih eder kadınlar kibarları mı? Ben ama şu gözlemimden bahsedeceğim.

İster maço olunsun ister kılıbık diye adlandırılırsın kadına karşı ince olan, anlayışlı olan, kadını düşünen ve bunu belli eden erkek kadının gönlünü kazanıyor.

Hem maço, hem incilik nasıl oluyor? Ömer Lütfi Mete’nin bir şiirinden bir bölüm aktaracağım sizlere küçük bir değişiklik yaparak. “Ateşten, kalleşten, mızrakla gürzden, dabbetülarzan, Deccal dan, yedi düvelden. Korku nedir bilmeyen ben tir tir titriyorum senden” yani ne kadar maço olunursa olunsun ne kadar korkusuz olunursa olunsun kadını üzmekten korkan üzerine titreyen bir adam kadının aşık olmasına sebep olur.

O yüzden ben incelik diyeyim, başkası hassasiyet desin, bazısı medeniyet desin. Kim ne derse desin bu mantığı sağlam şekilde hisseden kadın karşısındakine aşık olur.

Güven

Güven

Şimdi de en önemlilerinden birine geldi sıra güven duygusuna. Günümüzde en çok zor bulunan kavramlardan bir tanesi oldu artık ama işte sahip olunduğunda en çok kazandıran kavram aynı zamanda. Sevgili dostlar güven duygusunu yaşaması bir kadının aşık olması açısından çok önemlidir.

Tek başına yeterli midir? Burası tartışılır ama kadınların bir ilişkide bir aşk hikayesinde en önem verdiği noktalardan biri olduğu kesindir. Güven olayını sadece aldatmasın sadık olsun. Bu bakımdan düşünmemek gerekir onu incitmeyeceğine dair güven, onu bırakmayacağına dair güven, geleceğe dair güven, sözüne güven.

Güven duygusunun yoğun şekilde yaşayan kadın aşık olur. Aşık olmasa bile mutlaka etkilenir kişiye karşı güvenini kaybetmiş kadın da aşık olabilir ama o duygunun eksikliği hep bir şeyleri götürecektir ilişkiden aşktan.

Sevgili dostlar hani demiştik ya bazı önyargılar var diye hani fiziksel özellikler maddiyat, popülerlik, belki de güç bu kriterlere karşı sadece kadın da değil erkekte de hassasiyetler olabilir ama sadece bunlar aşk için aşık olmak için yeterli midir? Değişir, güven vermeyen, ince olmayan, yanlış zamanda yanlış yerde olan bir erkek bir kadına aşık edebilir mi? Bence asla o yüzden sadece birkaç kritere değil genele bakmak gerekiyor.

Bir kadının aşık olması için gücün ve diğer kriterlerin de önemi vardır muhakkak ama eğer bu saydığımız maddeler de eksiklikler varsa bir iletişimde o aşksa bile bitmeye mahkum oluyor tekrar görüşene kadar kendinize göz kulak olun.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.